Jump to content

Best TV series!


Recommended Posts

Αγαπημενες τηλεοπτικες σειρες ολων των εποχων!Πολυ δυσκολη η επιλογη,ωστοσο λιγες σιγουρα ξεχωριζουν στο μυαλο μου αμεσως......

.....Ξενες...

-ΕR

-Friends

-Law&Order

-Επικινδυνες Αποστολες

.....Ελληνικες......

-Οι 3 χαριτες...

-Οι Απαραδεκτοι(πολυ γελιο)

-Εισαι το ταιρι μου

Καλα,μου διαφευγουν παρα πολλα τωρα.....Θα επανελθω ομως!Εκφραστειτε ελευθερα.....

χχχχχχχχχχχχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

«…μπα, δε νομίζω να καταφέρει η τηλεόραση να κερδίσει τους ανθρώπους!! όταν επί τόσα χρόνια βρίσκουμε την ευχαρίστηση σε κάτι … μεγάλο (ενν. τον κινηματογράφο), είναι δυνατόν να βολευτούμε με το κουτσικο…»

ατάκα από την τηλεοπτ.σειρα «τι ψυχή θα παραδώσεις , μωρή!»

αγαπημένες για με τηλεοπτ. σειρές , τις οποίες με ευχαρίστηση βλέπω και ξαναβλέπω , και δη το καλοκαίρι (καθώς η ώρα προβολής συνήθως είναι πιο βολική ,ενώ συγχρόνως είσαι απαλλαγμένος από την αναμονή χρόνου 1 εβδομάδας, αφού οι περισσότερες παίζουν σε καθημερινή επανάληψη ) είναι:

*οι απαράδεκτοι (κλαψ! Γιατί δεν την ξαναπροβαλλουν ??? με αυτή τη σειρά γαλουχήθηκα (!) κλαψ…)

*οι παντρεμένοι έχουν ψυχή (α, ρε ακάλυπτε! )

* σ’άγαπω, μ’ αγαπάς ( με τον πρωτότυπο τρόπο ροής, που δε σε δέσμευε )

* είσαι το ταίρι μου (…- το μουσείο είναι γεμάτο Τουλουζ Λωτρεκ!! Πες μου τι είναι τα Τουλουζ

Λωτρεκ!

-είναι γεμάτο με Τουλουζ Λωτρεκ??? Αααα, τότε πρέπει να το ψεκάσουν!!)

*ΕR (πλάκα έχει να προσπαθείς και εσύ να θέσεις τη διάγνωση…εκεί πρωτοακουσα κάτι περίεργα σύνδρομα του τύπου συνδρ. Φιλιπ(?))

*πρόβα νυφικού ( …της αναγεννήσεως…)

* βίος ανθόσπαρτος (…-αφεντικό, σήμερα έχει πανσέληνα !

-σιγά, ρε ,μην έχει πανμπρόκολα!…)

Το φετινό καλοκαίρι γνώρισα τις εξής σειρές, για τις οποίες διαμόρφωσα θετική γνώμη :

* οι στάβλοι της Εριέττας Ζαΐμη (αφού ξεπέρασα, βέβαια, το αρχικό σοκ με τις τσιριδες. Αξιολάτρευτος ο πρόεδρος …τιμής ενεκέν!)

* η αίθουσα του θρόνου («…μέσα μας γίνεται πάλη με το δαίμονα μας. Ο,τι κερδίζουμε είναι η τιμή μας , το οικόσημο μας…»)

* αχ! Και να ξέρες (εδώ και μια εβδομάδα έχει ξεκινήσει η επανάληψή του)

ΑΑΑ! Να μην το ξεχάσω !!!!!

Τελειώνοντας παραθέτω και τις σειρές , που μόνο απογοήτευση και θυμό με γεμίζουν όταν αντιλαμβάνομαι ότι ξαναματαεπαναλαμβάνονται . Είναι οι σειρές του τύπου ρετιρέ, μικρομεσαίοι, οι μεν και οι δε, τα παιδιά της Ελλάδος….

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ......

έχουμε και λέμε....

The X-Files, από τότε που ο ΑΝΤ1 το έδειχνε τη Δευτέρα μετά τα μεσάνυχτα χωρίς να το διαφημίζει (άλλο ένα κακό μαρκετινγκ....)

Start Trek:TNG, τί να πω? για πολλούς τρόπος ζωής

Babylon 5, απίστευτη space σαπουνόπερα!!!!

Mission Impossible, τόσο το κλασικό όσο και το καινούριο

Dr Who, με έστειλε στον παιδοψυχολόγο

Friday the 13th, το πρώτο επεισόδιο το θυμάμαι ακόμη!!!!

Robotek, τα κινούμενα σχέδια πιάνονται?

Οι φρουροί της Αχαΐας, ωραία σειρά!!!

Σ'αγαπώ, μ'αγαπάς, η μαγεία του διαλόγου και της ατάκας

και κάμποσες άλλες, που δε θυμάμαι τώρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
Αγαπημενες τηλεοπτικες σειρες ολων των εποχων!Πολυ δυσκολη η επιλογη,ωστοσο λιγες σιγουρα ξεχωριζουν στο μυαλο μου αμεσως......

.....Ξενες...

-ΕR

-Friends

-Law&Order

χχχχχχχχχχχχ

Ως εδώ καλά τα πήγαινες, τι τα ήθελες τα υπόλοιπα?

+Twin peaks 1οs κύκλοs(fire walk with me)

+Alfred Hitchcock presents (γεράσαμε!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.