Jump to content

Διαφάνειες για Νοσολογία, Φυσιολογικό Παιδί ;


destrakto

Recommended Posts

Ναι όποιος γνωρίζει ας πει γιατί αν περιμένουμε βιβλία για νοσό σωθήκαμε... 60 ήρθαν για 2 έτη, νύχτα και στα μουλωχτά για τους τύχερους οι οποίοι είτε το ήξεραν απο πριν, είτε έτυχε να είναι στη σχολή την ώρα που μοιράζονταν και το έμαθαν....

Κουίζ: ποιοί ήταν αυτοί που "βοηθούσαν" τον εκδοτικό οίκο να μοιράσει τα βιβλία...?

Όποιος το βρει κερδίζει ένα διήμερο στην αράχωβα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι όποιος γνωρίζει ας πει γιατί αν περιμένουμε βιβλία για νοσό σωθήκαμε... 60 ήρθαν για 2 έτη, νύχτα και στα μουλωχτά για τους τύχερους οι οποίοι είτε το ήξεραν απο πριν, είτε έτυχε να είναι στη σχολή την ώρα που μοιράζονταν και το έμαθαν....

Κουίζ: ποιοί ήταν αυτοί που "βοηθούσαν" τον εκδοτικό οίκο να μοιράσει τα βιβλία...?

Όποιος το βρει κερδίζει ένα διήμερο στην αράχωβα!

Παίδες τις διαφάνειες τις βρίσκετε εδώ : http://need.uoi.gr/album/

*ΠΡΟΣΟΧΗ:Ακολουθεί πολιτική δυσφήμιση*

Eγώ ήμουν στους τυχερούς που είχαμε μάθημα πριν αρχίσει η "διανομή" των συγγραμμάτων και έτσι το έμαθα!Η σωστή απάντηση είναι..... Η ΔΑΠΑΡΑ με τους π*****αδες φοιτητές που μόνο αυτοί νοιάζονται για τη γνώση και πολύ θα ήθελα να δω αν θα έκαναν το ίδιο αν στην εξουσία βρισκόταν το ΠΑΣΟΚ ή κάποιο άλλο κώμα (με συγχωρείτε αλλά δεν είμαι ανορθόγραφος δυστυχώς για εσάς)!αυτό δε σημαίνει ότι και οι άλλες παρατάξεις ειναι καλύτερες...ευχαριστώ το ελληνικό πανεπιστήμιο για τις στιγμες που μου προσφέρει: Να παίρνω τα βιβλία με λίστα από βιβλιοπωλείο γιατί οι εγκάθετοι γραμματείς και φαρισαίοι από το πολύ ξύσιμο τους έχουν ματώσει τα γεννητικά όργανα και η μονιμότητα τους δίνει το "δικαίωμα" να κάνουν τα δικά μας τσουρέκια, οι Φοιτητάντερ-Ράμπο της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ να παίρνουν το νόμο στα χέρια τους και οι "αριστερες" μας παρατάξεις με τα παντελονάκια levi's μπλουζίτσες beneton και πράσινα all-star (μάθετε και λίγο ιστορία πρώτα ρεεεεε) και με το αμάξι και τα λεφτά του μπαμπάκα να αγορεύουν περί καπιταλισμού,ζητώντας 2η γενική συνέλευση και 3η και 4η και και και...μέχρι να γίνει το δικό τους!!!

Διεθνιστες-ριες

Αντιεξουσιαστές-ριες

Προλετάριοι-ριες

Η

Νεανική

Δράσις

Φοιτητικής

Κατήχησης

Σας εύχεται χρόνια πολλά και κερνάει βιβλία και σφηνάκια σε γνωστό clubaki της πόλης!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι όποιος γνωρίζει ας πει γιατί αν περιμένουμε βιβλία για νοσό σωθήκαμε... 60 ήρθαν για 2 έτη, νύχτα και στα μουλωχτά για τους τύχερους οι οποίοι είτε το ήξεραν απο πριν, είτε έτυχε να είναι στη σχολή την ώρα που μοιράζονταν και το έμαθαν....

Κουίζ: ποιοί ήταν αυτοί που "βοηθούσαν" τον εκδοτικό οίκο να μοιράσει τα βιβλία...?

Όποιος το βρει κερδίζει ένα διήμερο στην αράχωβα!

μα και απο τη δικια σου την παραταξη βοηθαγανε.γιατι δεν το αναφερεις?ε

ιχε ερθει ενας ανθρωπος να βγαλει ολα τα βιβλια απο το φορτηγακι του.βοηθησαν παιδια απο τη δαπ την πασπ το δικτυο να ξεφορτωσει ο ανθρωπος και παιδια που δεν ειναι στις παραταξεις.

και πως το εμαθαν ολοι???απλα ειχε δ.σ. για νεα συνελευση στις 3 εκεινης της ημερας και τον ειδαμε οσα παιδια ολων των παραταξεων ειμασταν στο δ.σ..τωρα απλα προσπαθεις να κερδισεις με μικροπολιτικα κολπακια.

ενα μπραβο λοιπον στην παραπληροφορηση απο τον υπευθυνο αυτου του μπλοκ που θυμαται να ασχοληθει με το forum μονο για μικροπολιτικα παιχνιδια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι όποιος γνωρίζει ας πει γιατί αν περιμένουμε βιβλία για νοσό σωθήκαμε... 60 ήρθαν για 2 έτη, νύχτα και στα μουλωχτά για τους τύχερους οι οποίοι είτε το ήξεραν απο πριν, είτε έτυχε να είναι στη σχολή την ώρα που μοιράζονταν και το έμαθαν....

Κουίζ: ποιοί ήταν αυτοί που "βοηθούσαν" τον εκδοτικό οίκο να μοιράσει τα βιβλία...?

Όποιος το βρει κερδίζει ένα διήμερο στην αράχωβα!

μα και απο τη δικια σου την παραταξη βοηθαγανε.γιατι δεν το αναφερεις?ε

ιχε ερθει ενας ανθρωπος να βγαλει ολα τα βιβλια απο το φορτηγακι του.βοηθησαν παιδια απο τη δαπ την πασπ το δικτυο να ξεφορτωσει ο ανθρωπος και παιδια που δεν ειναι στις παραταξεις.

και πως το εμαθαν ολοι???απλα ειχε δ.σ. για νεα συνελευση στις 3 εκεινης της ημερας και τον ειδαμε οσα παιδια ολων των παραταξεων ειμασταν στο δ.σ..τωρα απλα προσπαθεις να κερδισεις με μικροπολιτικα κολπακια.

ενα μπραβο λοιπον στην παραπληροφορηση απο τον υπευθυνο αυτου του μπλοκ που θυμαται να ασχοληθει με το forum μονο για μικροπολιτικα παιχνιδια.

Εγώ πάντως που ούτε συνδικαλιστής είμαι ούτε moderator όταν ήρθα να πάρω το βιβλίο μου είδα μόνο μέλη της ΔΑΠ να είναι μέσα στην αίθουσα-ίσως τους άλλους τους είχε πιάσει κόψιμο!Για εμένα τώρα έχει ΜΠΡΑΒΟ??

(αν δεν πουλήσεις τελικά λίγο μούρη εδώ μέσα σε έχουν όλοι χεσμένο-Αρκάς)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι όποιος γνωρίζει ας πει γιατί αν περιμένουμε βιβλία για νοσό σωθήκαμε... 60 ήρθαν για 2 έτη, νύχτα και στα μουλωχτά για τους τύχερους οι οποίοι είτε το ήξεραν απο πριν, είτε έτυχε να είναι στη σχολή την ώρα που μοιράζονταν και το έμαθαν....

Κουίζ: ποιοί ήταν αυτοί που "βοηθούσαν" τον εκδοτικό οίκο να μοιράσει τα βιβλία...?

Όποιος το βρει κερδίζει ένα διήμερο στην αράχωβα!

μα και απο τη δικια σου την παραταξη βοηθαγανε.γιατι δεν το αναφερεις?ε

ιχε ερθει ενας ανθρωπος να βγαλει ολα τα βιβλια απο το φορτηγακι του.βοηθησαν παιδια απο τη δαπ την πασπ το δικτυο να ξεφορτωσει ο ανθρωπος και παιδια που δεν ειναι στις παραταξεις.

και πως το εμαθαν ολοι???απλα ειχε δ.σ. για νεα συνελευση στις 3 εκεινης της ημερας και τον ειδαμε οσα παιδια ολων των παραταξεων ειμασταν στο δ.σ..τωρα απλα προσπαθεις να κερδισεις με μικροπολιτικα κολπακια.

ενα μπραβο λοιπον στην παραπληροφορηση απο τον υπευθυνο αυτου του μπλοκ που θυμαται να ασχοληθει με το forum μονο για μικροπολιτικα παιχνιδια.

Εγώ πάντως που ούτε συνδικαλιστής είμαι ούτε moderator όταν ήρθα να πάρω το βιβλίο μου είδα μόνο μέλη της ΔΑΠ να είναι μέσα στην αίθουσα-ίσως τους άλλους τους είχε πιάσει κόψιμο!Για εμένα τώρα έχει ΜΠΡΑΒΟ??

(αν δεν πουλήσεις τελικά λίγο μούρη εδώ μέσα σε έχουν όλοι χεσμένο-Αρκάς)

μα εγω καθομουν μαζι τους απο εξω και μιλαγαμε με εναν απο την πασπ και ενα απο το δικτυο γιατι ξεφορτωναμε και οι τρεις μαζι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη,το οτι σταλθηκαν 60 βιβλία για 250 άτομα το συνειδητοποιεί κανένας?Δηλαδή ,στην τελική, "ευτυχώς" μέσα σε πολλά εισαγωγικά που δεν είχε ενημέρωθεί ο κόσμος γιατί αλλιώς θα γινόταν της π*******νας το κάγκελο για το ποιός θα πρωτοπάρει(στην Ιατρική είμαστε άλλωστε μην το ξεχνάμε!!!).Τώρα για το ποιοί ενημερώθηκαν νύχτα και πρόλαβαν να πάρουν το βιβλιαράκι τους για τα Χριστούγεννα ,μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλό μας ,είναι οι ίδιοι που λένε εδώ και 2 χρόνια πόσο τέλειο είναι το καινούριο σύστημα διανομής συγγραμάτων,είναι οι μόνοι που το υπερασπίζονται και έχουν τα κονέ με τη γραμματεία ώστε να μπορούσαν να το μάθουν.Όσο για εμας τους υπόλοιπους ,όταν γυρίσουμε ΜΠΟΡΕΙ και να μας δωθεί το βιβλίο πριν την εξεταστική έτσι ώστε να έχουμε ....7-8 ολόκληρες μέρες να διαβασουμε απο αυτό(απο οσο ξέρω η νοσολογία εξετάζεται στις 19 Γενάρη για το 4ο και στις 20 για το 5ο)

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! :antegeia::splaaaats::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη,το οτι σταλθηκαν 60 βιβλία για 250 άτομα το συνειδητοποιεί κανένας?Δηλαδή ,στην τελική, "ευτυχώς" μέσα σε πολλά εισαγωγικά που δεν είχε ενημέρωθεί ο κόσμος γιατί αλλιώς θα γινόταν της π*******νας το κάγκελο για το ποιός θα πρωτοπάρει(στην Ιατρική είμαστε άλλωστε μην το ξεχνάμε!!!).Τώρα για το ποιοί ενημερώθηκαν νύχτα και πρόλαβαν να πάρουν το βιβλιαράκι τους για τα Χριστούγεννα ,μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλό μας ,είναι οι ίδιοι που λένε εδώ και 2 χρόνια πόσο τέλειο είναι το καινούριο σύστημα διανομής συγγραμάτων,είναι οι μόνοι που το υπερασπίζονται και έχουν τα κονέ με τη γραμματεία ώστε να μπορούσαν να το μάθουν.Όσο για εμας τους υπόλοιπους ,όταν γυρίσουμε ΜΠΟΡΕΙ και να μας δωθεί το βιβλίο πριν την εξεταστική έτσι ώστε να έχουμε ....7-8 ολόκληρες μέρες να διαβασουμε απο αυτό(απο οσο ξέρω η νοσολογία εξετάζεται στις 19 Γενάρη για το 4ο και στις 20 για το 5ο)

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! :antegeia::splaaaats::antegeia:

γεια σας.ειμαι πρωτοετής και είμαι καινουργιος στο forum.σας βλεπω εδώ να τσακώνεστε για το ποιος το ειπε σε ποιον και γιατι.εγω παντως αυτο που ειδα ηταν όλα τα παιδια που μιλάνε στις συνελευσεις από όλα τα κόμματα(αρα ανήκουν σε αυτα) να ηταν εκεί την ώρα που 'επαιρναν τα βιβλία τους.εγώ είχα πάει για να πάρω την ιστορία της ιατρικής και τα είδα να καθονται όλοι μαζί με τα βιβλία τους στο χέρι..τωρά γιατι κατηγορείς μόνο ένα από όλους δεν σε καταλαβαίνω.και απο οτι διαβασα και παραπανω καποιος δινει καποιες εξηγησεις που δειχνουν να στεκουν αν και δεν ξερω τι ειναι το δ.σ.παντως το οτι θα ερχόταν εκεινη τη μερα τα βιβλια του παριζιανου κατα τις 4 το ηξερα και εγω που ημουν πρωτο ετος.

πάντως δεν έχει ουσία να τσακώνεστε για τέτοια θεμματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ολο θέμα θα μπορούσε να λυθεί βάζοντας μια ρημαδοανακοίνωση ενας απ αυτους που εσπευσαν να παρουν το βιβλιαράκι τους απ οποια παράταξη κ αν προέρχονταν. προσωπικα δε με απασχολεί καθολου αν αυτοι που πηραν βιβλια ειναι δαπ, πκσ, δικτυο,εαακ ι πασπ. Μου είναι αδιάφορο. Αυτό που με νοιάζει είναι οτι εγω δεν πρόλαβα να το πάρω γιατι δεν είχα ιδέα ποτε θα αιδεήσει ο κ. Παρισιάνος να φέρει βιβλία και αναγκαστικά το διάβασμα μου πήγε 20 μέρες τουλάχιστον πίσω (γιατι δεν ξέρουμε ποτε θα έχει την ευγενή καλοσύνη ο καλός κύριος να ξαναέρθει με το φορτηγάκι του) ενω αλλοι που με οποιδήποτε τρόπο έμαθαν οτι ερχονταν τα βιβλία(είτε γιατι ανήκουν καπου ενω εγω οχι, είτε γιατι ειναι ολη τη μερα στο πανεπιστημιο-πραγματικα συγγνωμη που δεν ειμαι 24 ωρεσ το 24ωρο εκει-) κατάφεραν να πέσουν στη μαχη για να αποκτήσουν ενα μιας και με πεδιο μάχης έμοιαζε εκεινη η αίθουσα που βρίσκονταν τα πολυπόθητα davidson. Τελος θα ήθελα να αναφέρω πως καταλαβαίνω ποσο δυσκολο και εξαντλητικο είναι να βαζεις μια σφραγιδα την ωρα(και πολυ λεω)αλλα παρ ολα αυτα καλο θα ήταν οι γραμματείς να μαζέψουν τα κομματια τους απο την απιστευτη δουλεια και να ξαναμοιραζουν τα βιβλία για να μην ξαναγίνει αυτός ο χαμός.. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ολο θέμα θα μπορούσε να λυθεί βάζοντας μια ρημαδοανακοίνωση ενας απ αυτους που εσπευσαν να παρουν το βιβλιαράκι τους απ οποια παράταξη κ αν προέρχονταν. προσωπικα δε με απασχολεί καθολου αν αυτοι που πηραν βιβλια ειναι δαπ, πκσ, δικτυο,εαακ ι πασπ. Μου είναι αδιάφορο. Αυτό που με νοιάζει είναι οτι εγω δεν πρόλαβα να το πάρω γιατι δεν είχα ιδέα ποτε θα αιδεήσει ο κ. Παρισιάνος να φέρει βιβλία και αναγκαστικά το διάβασμα μου πήγε 20 μέρες τουλάχιστον πίσω (γιατι δεν ξέρουμε ποτε θα έχει την ευγενή καλοσύνη ο καλός κύριος να ξαναέρθει με το φορτηγάκι του) ενω αλλοι που με οποιδήποτε τρόπο έμαθαν οτι ερχονταν τα βιβλία(είτε γιατι ανήκουν καπου ενω εγω οχι, είτε γιατι ειναι ολη τη μερα στο πανεπιστημιο-πραγματικα συγγνωμη που δεν ειμαι 24 ωρεσ το 24ωρο εκει-) κατάφεραν να πέσουν στη μαχη για να αποκτήσουν ενα μιας και με πεδιο μάχης έμοιαζε εκεινη η αίθουσα που βρίσκονταν τα πολυπόθητα davidson. Τελος θα ήθελα να αναφέρω πως καταλαβαίνω ποσο δυσκολο και εξαντλητικο είναι να βαζεις μια σφραγιδα την ωρα(και πολυ λεω)αλλα παρ ολα αυτα καλο θα ήταν οι γραμματείς να μαζέψουν τα κομματια τους απο την απιστευτη δουλεια και να ξαναμοιραζουν τα βιβλία για να μην ξαναγίνει αυτός ο χαμός.. :antegeia:

+100000

Mα για ποιούς λές??για τις αγαπημένες μας γραμματείες??δε σε καταλαβαίνω...οι άνθρωποι έγλυψαν πολλές κατουρημένες ποδίες για να πάρουν τη θέση που έχουν και να βγάζουν τα κόμπλεξ πάνω μας!Κάνουν απίστευτο σαμποτάζ στο σύστημα όταν αρνούνται να μοιράσουν τα βιβλία...δε μπορώ να πώ και το κωλοβάρεμα ιδεολογία είναι...απλά το ΔΣ ίσως θα μπορούσε να πάει μέσα στις γραμματείες και να χύσει τους ζεστούς καφέδες στη μάπα τους και να τους ΑΝΑΓΚΑΣΕΙ να μοιράσουν τα βιβλία....Γιατί είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν(α ρε Ελλαδάρα,δημόσιο for ever)

Αντε ρε παιδιά για Καλή χρονία ας ρίξω λίγο λάδι στη φωτιά να ζεσταθούμε:

Φίλε Eki ΕΓΩ όταν μπήκα μέσα είδα εκπρόσωπο της ΔΑΠ να μοιράζει τα βιβλία-ΧΩΡΙΣ να ζητάει πάσο ή κάποιο άλλο αποδεικτικό στοιχείο ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ να αρνείται να δώσει παραπανω από ένα βιβλίο σε κάποια άτομα που ζητούσαν για το φίλο-η,γκόμενα-ο,σκύλα-ο τους και τους υπόλοιπους αρχι-ΔΑΠΙΤΕΣ να κάθονται στο στρογγυλό τραπέζι της αίθουσας με υφάκι Γαμάουα!Εντάξει ρε παιδιά ΔΕΝ είμαστε στο PRIVILEGE ούτε στο LA SUITE(τζάμπα διαφήμιση τους κάνω) για να βλέπουμε τις μάπες σας συνέχεια!Αλήθεια να ρωτήσω κάτι??τσεπώσατε κάνα extra Davidson για πάρτι σας ή το κάνατε μόνο για το "καλό μας"(καλό του κόμματος σας)?? :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.