Jump to content

Ο Νικοπολίδης κηπουρός


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Κηπουρός ο Αντώνης Νικοπολίδης; Και όμως, είναι πραγματικότητα. Ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού δεν αρκείται μόνο στα εκατομμύρια που λαμβάνει από την πειραϊκή ΠΑΕ, αλλά θέλει να πάρει και τη σύνταξη του Δημοσίου. Η κυβέρνηση κατανόησε το αδιέξοδο στο οποίο βρίσκεται ο αθλητής (!) και τον βόλεψε στον δήμο Κηφισιάς. Ετσι, με κοινή υπουργική απόφαση που δημοσιεύεται στο ΦΕΚ της 11ης Δεκεμβρίου, οι υφυπουργοί Εσωτερικών και Αθλητισμού «διορίζουν τον διακριθέντα αθλητή Αντώνιο Νικοπολίδη σε κενή οργανική θέση του κλάδου δενδροκηπουρών, του δήμου Κηφισιάς».

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 20/12/2008

Μέχρι χθες τον ξέραμε ως διεθνή τερματοφύλακα! Πλέον μάθαμε πως ο Αντώνης Νικοπολίδης είναι δενδροκηπουρός στο Δήμο Κηφισιάς. Μπορεί να είναι απίστευτο, είναι όμως αληθινό. Ο διορισμός του γκολκίπερ του Ολυμπιακού δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως που έχει ημερομηνία 11 Δεκεμβρίου 2008.

Την κοινή απόφαση υπογράφουν ο υφυπουργός Εσωτερικών Αθανάσιος Νάκος και ο υφυπουργός Αθλητισμού Γιάννης Ιωαννίδης. Με άλλα λόγια, ο Αντώνης Νικοπολίδης, ως κάτοχος του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2004 με την Εθνική Ποδοσφαίρου, αποφάσισε να κάνει χρήση των προνομίων που προβλέπει ο σχετικός νόμος για τους διακριθέντες αθλητές. Ετσι το 2005 κατέθεσε αίτηση, ζητώντας διορισμό στο Δημόσιο. Πράγματι, ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού διορίστηκε ως δενδροκηπουρός στο Δήμο Κηφισιάς «ως διακριθείς αθλητής» σύμφωνα με την απόφαση, καθώς εκεί προέκυψε κενή οργανική θέση.

Διορισμοί διακριθέντων αθλητών γίνονται στο τέλος κάθε χρόνου. Οπως μας ενημέρωσαν από το υφυπουργείο Αθλητισμού, υπήρξαν κι άλλοι αθλητές που κατέθεσαν αιτήσεις διορισμού το 2005 και λογικά κάπου θα έχουν τοποθετηθεί. Ομως κανείς διεθνής ποδοσφαιριστής δεν… ακολούθησε το δρόμο του Νικοπολίδη το 2005.

Απίθανα πράγματα! Η έκπληξη μεγαλώνει από το ότι ο Ολυμπιακός δεν γνώριζε το παραμικρό. Δηλαδή, ο παίκτης ενήργησε αυτοβούλως. Προσπαθήσαμε να επικοινωνήσουμε αλλά δεν βρέθηκε για να κάνει κάποια δήλωση.

Πάντως, από τη συγκεκριμένη υπόθεση, αν και ο Νικοπολίδης έπραξε νόμιμα, δημιουργήθηκε μεγάλος θόρυβος, επειδή είναι καλά αμειβόμενος ποδοσφαιριστής. Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές και ο νυν τεχνικός διευθυντής της Εθνικής Τάκης Φύσσας κατέθεσε σχετική αίτηση, όχι όμως το 2005 αλλά το 2006.

Ελεύθερος Τύπος 20/12/2008

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκανε κατι παρανομο ρε παιδια???για να καταλαβω δηλαδη...εκανε χρηση ενος δικαιωματος που ειχε,ποιος δηλαδη δεν θα το εκανε στη θεση του???εγω παντως οτι δικαιωμα εχω το εξασκω.να πουμε οτι ο νομος ειναι κακος και να τον αλλαξουμε να το κουβεντιασουμε και πιθανοτατα θα συμφωνησουμε.αλλα κατα τα αλλα "σκληρος νομος αλλα νομος" οπως ελεγαν και οι ρωμαιοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτο θα πει αχαριστια!!!

Και λεει ο θυμοσοφος λαος: "οποιος θελει τα πολλα, χανει και τα λιγα" αλα δυστυχως δεν ισχυει στην συγχρονη κοινωνια!!

Να δω τον Νικοπολιδη να φυτευει γκαζον στην κηφισια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μανταλάκια έχει στα δάχτυλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκανε κατι παρανομο ρε παιδια???για να καταλαβω δηλαδη...εκανε χρηση ενος δικαιωματος που ειχε,ποιος δηλαδη δεν θα το εκανε στη θεση του???εγω παντως οτι δικαιωμα εχω το εξασκω.να πουμε οτι ο νομος ειναι κακος και να τον αλλαξουμε να το κουβεντιασουμε και πιθανοτατα θα συμφωνησουμε.αλλα κατα τα αλλα "σκληρος νομος αλλα νομος" οπως ελεγαν και οι ρωμαιοι.

κάτι παράνομο δεν έκανε αλλά ας άφηνε την θέση για κάποιον που την εχει πραγματικά ανάγκη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

popini,απο το κερατσινι,

εσυ το κουρευεις το γκαζον?

mixmavre,

προς αποφυγη παρεξηγησεων,δεν ασχολουμαι με την μπαλα/

απλα,ως ελαιοπαραγωγο,με ενδιαφερει η φροντιδα των ελαιοδεντρων και ξερω να εκτιμω το καλο ελαιολαδο/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από το contra.gr:

paparazzi_periodikokhpos.jpg

ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκανε κατι παρανομο ρε παιδια???για να καταλαβω δηλαδη...εκανε χρηση ενος δικαιωματος που ειχε,ποιος δηλαδη δεν θα το εκανε στη θεση του???εγω παντως οτι δικαιωμα εχω το εξασκω.να πουμε οτι ο νομος ειναι κακος και να τον αλλαξουμε να το κουβεντιασουμε και πιθανοτατα θα συμφωνησουμε.αλλα κατα τα αλλα "σκληρος νομος αλλα νομος" οπως ελεγαν και οι ρωμαιοι.

κάτι παράνομο δεν έκανε αλλά ας άφηνε την θέση για κάποιον που την εχει πραγματικά ανάγκη...

σωστος..

τοσα βγαζει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εκανε κατι παρανομο ρε παιδια???για να καταλαβω δηλαδη...εκανε χρηση ενος δικαιωματος που ειχε,ποιος δηλαδη δεν θα το εκανε στη θεση του???εγω παντως οτι δικαιωμα εχω το εξασκω.να πουμε οτι ο νομος ειναι κακος και να τον αλλαξουμε να το κουβεντιασουμε και πιθανοτατα θα συμφωνησουμε.αλλα κατα τα αλλα "σκληρος νομος αλλα νομος" οπως ελεγαν και οι ρωμαιοι.

κάτι παράνομο δεν έκανε αλλά ας άφηνε την θέση για κάποιον που την εχει πραγματικά ανάγκη...

σωστος..

τοσα βγαζει..

επειδη βλεπω να υπαρχει μια αγνοια περι του θεματος ας ανατρεξετε στο σχετικο νομο.λεει οτι "διοριζονται σε ΚΕΝΕΣ θεσεις",οι θεσεις αυτες δηλαδη ειναι προσωποπαγεις,επομενως δεν στερησε τη δουλεια καθενος.ο λαικισμος και η υποκρισια περισσευουν.γιατι δε μιλαει κανεις για το φυσσα που εχει κανει κι αυτος αιτηση???γιατι δε μιλαει κανεις για ολους αυτους που πηραν θεση αξιωματικου σε στρατο-αστυνομια-πυροσβεστικη???γιατι δε μιλαει κανεις για τις αδειες πρακτορειου ΠΡΟΠΟ???ειπαμε οτι ο νομος ειναι ηλιθιος και να τον αλλαξουμε αλλα δεν φταιει αυτος που εκμεταλευεται τις διαταξεις του.

Υ.Γ 1 η δυναμη της προπαγανδας των βαζελων στα ΜΜΕ ειναι πραγματι τεραστια,τους βγαζω το καπελο!!!αλλα τι να κανουμε που βγαζει ματια με την αποδοση του στον ΟΣΦΠ ακομα και 38,5 ετων?να μην τον εδιωχναν για 100.000 ευρω το χρονο για να μην τους ετσουζε τωρα

Υ.Γ 2 το πιθανοτερο ειναι οτι τη θεση δεν θα τη δεχτει,λαθος του που θα υποχωρησει μπροστα στην πρασινη προπαγανδα.τοτε ομως θα του πει κανεις μπραβο???αμφιβαλλω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Καλα ρε αυτον βρηκαν να βαλουν;τοσοι ανεργοι αυτον τον εκατομμυριουχο βρηκαν να διορισουν;ρε τους αλητες δε ντρεπονται καθολου.

Να σημειωσω εδω οτι εχει κανει ηδη χρηση του νομου τοποθετωντας τη γυναικα του μια πανεμορφη ψηλη σα φωτομοντελο ειναι οπου παει εκει στο Δημο Ζωγραφου νομιζω (δεν ειμαι σιγουρος για το δημο)σ' ενα γραφειο παει δε κανει τιποτα καθεται ολη μερα λυμαρωντας τα νυχια της παιρνωντας ενα παχυλο μισθο.

Ελλαδα...εχεις ταλεντο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

galleti --> ο σπάμερ της ορθοδοξίας

v for vendetta --> ο σπάμερ του κομμουνισμού :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Στο δρόμο που άνοιξε ο Νικοπολίδης οδεύει και ο Σεϊταρίδης. :splats:

http://www.zougla.gr/news.php?id=47960

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.