Jump to content

Προγραμμα Εξεταστικής χειμερινού εξαμήνου


anhsuxo pneuma

Recommended Posts

Γεια και πάλι!

Μήπως έχει κανείς πρόγραμμα προηγούμενης χειμερινής εξεταστικής;Θα με εξυπηρετούσε να έχω μια ιδέα γι αυτό αν και εφόσον το πρόγραμμα επαναλαμβάνεται περίπου το ίδιο κάθε χρόνο...

ευχαριστώ :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρόγραμμα που είχε βγει αρχικά emarright

Και αυτό που προέκυψε μετά τις ψιλοαλλαγές που γίνονται συνήθως emarright (μην παραξενευτείς με τα χρωματάκια, είναι δική μου καλλιτεχνική παρέμβαση... :splats::lol: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τσου! Ελάχιστες! Αν και το εκνευριστικό είναι ότι παίζει να γίνουν αλλαγές κατά τη διάρκεια της εξεταστικής για διάφορους λόγους... (αλλά αυτά συνήθως επηρεάζουν περισσότερο τους μεγαλοετείς, οπότε εσύ don t worry! :) )

Πάντως φέτος δεν ξέρω τι θα γίνει γτ σε εσάς εφαρμόζεται πλέον το καινούριο πρόγραμμα σπουδών, ενώ η υπόλοιπη σχολή πάει με το παλιό... οπότε δεν ξέρω μήπως γίνουν μεγαλύτερες αλλαγες από το απλώς να αντικατασταθεί στο πρόγραμμα η ιστολογία από την ανατομία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Βγήκε το πρόγραμμα (χειρότερο δεν μπορούσαν να το κάνουν...; :angry: ) emarrightΠρόγραμμα Εξεταστικής Φεβρουαρίου 2009

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Οκ, προσπάθησα να ανεβάσω το καινούριο πρόγραμμα, γτ μπήκε ο Φεβρουάριος (καλό μήνα btw emcolgate ) και χάθηκε από το bb της σχολής (κλασικά...), αλλά δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα (κατάλοιπα της μεταφοράς σε νέους σερβερ i guess) οπότε θα αναφέρω απλώς τις

έξτρα αλλαγές που έχει κάνει το 3ο έτος:

1) τα μικρόβια β έχουν βγει εκτός εξεταστικής (ακούγεται για 15 ή 16/3),

2) η διατροφή από 19 έχει πάει 18/2 (στη θέση των μικροβίων),

3) η μοριακή από 23 έχει πάει 19/2 (στη θέση της διατροφής)

Δεν ξέρω αν οι τομείς έχουν βγάλει και επίσημα ανακοινώσεις για αυτές τις αλλαγές, αλλά την Πέμπτη που πήγαμε και βρήκαμε τους καθηγητές, μας είπαν ότι δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Επίσης, μήπως μπορεί κάποιος από 2ο έτος να ενημερώσει για τυχόν αλλαγές που έκαναν στο πρόγραμμα;; (π.χ. άκουσα κάτι για βιοχημεία β...) emthanx

Και από 1ο και 4ο έτος βασικά... ας τις συγκεντρώσουμε όλες τις αλλαγές για να ξέρουμε τι μας γίνεται... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ανανεωμένο πρόγραμμα:

*6/2

1:Χημεία

3:Αγγλικά Γ

5:Εργαστ.Ιατρική & Ανοσολ. ΠΡ Μοριακή Ογκολογία ΠΡ

7:Χειρουργ.Β Ουρολογία

8:Παιδιατρική ΠΡ

9-12:Χειρουγικά Μεταβολ.Νοσ -Παχυσαρκία

*9/2

1: Αγγλικά Α

5: Γεν.Παθολ.Ανατ. ΠΡ

7: Παθολογία Β

*10/2

1:κοιν & Υγεία

3: Τοπογραφική ανατομία

*11/2

6:Χειρουργική Α

*12/2

3: Ακτινολογία- Ακτινοπροστασία

7:Ψυχολογία Δεοντολογία Ιατροδικαστική

8: Ωρλ ΠΡ

*13/2

1:Βιολογία Α

3: Ιστορία ιατρικής

5: Παθοφυσιολογία Β

7: Οφθαλμολογία

9-12: Παιδονευρολογία ΠΡ

*16/2

1: Φυσική

4: Νευροανατομία

7: Νευρολογία

8: Μαιευτική Γυναικολογ

*17/2

1: Ιατρική ψυχολογία (χρωστούντες)

*18/2

1: Σχ. Ιατρού - ασθενή

5: ΜικροβιολογίαΒ + Ιολογία

9-12: Παιδιατρική Φαρμακολογία ΠΡ

*19/2

3:Βασική ανοσολογία

5:Διατροφή

8: Παθολογία Γ

*20/2

3: Βιοστατιστ ΙΙ

5: Επείγουσα Ιατρική

6: Επιδημιολ. Δημόσια Υγεία

7: Δερματολογία

*21/2

1: Ανατομία μυοσκελετικού ΠΡ

*23/2

5: Μοριακή Ιατρική

7: Ακτινολογία Α

9-12: Παιδιατρικές λοιμώξεις

*24/2

3: Φυσιολογία Β

9-12: Γυν. Ενδοκρινολογία Εξ. Γονιμοποίηση

*25/2

7: Χειρουργική Β (ορθοπεδική)

*26/2

7: Εντατική Ιατρική

*27/2

1: Γενική Ανατομία (χρωστούντες)

3: Βιοχημεία Β

5: Φαρμακολογία Β

8: Χειρ. Γ. Παιδιατρική ΠΡ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι ώρες ακόμα δεν έχουν ανακοινωθεί. Κατά το μεσημεράκι , απ'ότι έμαθα. emclapping Τελεια, ε? Ούτε 24 ώρες πριν την έναρξη της εξεταστικής. Ε, ειναι και λίγο δικαιολογημένοι με τις αλλαγές που τους κάναμε τελευταία στιγμή, αναστατώθηκαν οι άνθρωποι . Τελοσπαντων, εμάς δεν μας πολυπειράζει κιόλας, αφού ξέρουμε τη μέρα ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Και μία τελευταία ενημέρωση (εξαιτίας των μικροαλλαγών που έκανε το έτος μας βασικά) emarrightΠρόγραμμα

Επίσης να σημειώσω κάτι που δεν έχει διορθωθεί, ότι δλδ τα μικρόβια β έχουν βγει εκτός εξεταστικής (11/3, 4μ.μ.).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατί τοοοοοοοοοσος ντόρος με το πρόγραμμα????

ανεβείτε και από την σχολή να το δείτε...μην κολλάτε στο pc!!!!!

empc

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατί τοοοοοοοοοσος ντόρος με το πρόγραμμα????

ανεβείτε και από την σχολή να το δείτε...μην κολλάτε στο pc!!!!!

empc

1)Υπάρχει ντόρος με το πρόγραμμα γιατί είναι κρίμα να είσαι λάθος ενημερωμένος και να την πατάς μπερδεύοντας μέρες και ώρες μαθημάτων που έχεις να δώσεις.

2)Γιατί να ανέβουμε στη σχολή εφόσον κάποιος έχει κάθε φορά την καλοσύνη και το ποστάρει εδω?...γι αυτό υπάρχει το site αυτό.Αν ήταν κάθε φορά που θέλαμε μια πληροφορία σε περίοδο εξεταστικής ειδικά που ο χρόνος είναι πολύτιμος να τρέχουμε στη σχολή...

Να στε καλά παιδιά που μας ενημερώνετε! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με την παρουσία μας στη σχολή δεν διαμορφώνουμε μόνο το πρόγραμμα, αλλά και την ίδια την σχολή ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με την παρουσία μας στη σχολή δεν διαμορφώνουμε μόνο το πρόγραμμα, αλλά και την ίδια την σχολή ....

Δεν αντιλέγω...αλλά σε περίοδο εξεταστικής προτιμώ την παρουσία μου στο σπίτι γιατί αλλίως δε θα διαμορφώσω την δική μου πορεία στη σχολή γιατί αν δε κάτσω σπίτι να διαβάσω τα μαθήματα δεν περνώνται.Αυτό βλέπω εγω :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατί τοοοοοοοοοσος ντόρος με το πρόγραμμα????

ανεβείτε και από την σχολή να το δείτε...μην κολλάτε στο pc!!!!!

empc

Κάποιοι από μας έχουμε την ατυχία (?) να μην έχουμε δικό μας μεταφορικό μέσο, οπότε για να ανεβούμε από το κέντρο στη σχολή με το λεωφορείο θέλουμε γύρω στο 2ωρο γτ το πρωί έχει πολλά λεωφορεία αλλά έχει και κίνηση ενώ το απόγευμα απλά δεν έχει λωφορεία. Οπότε ζητούμε ταπεινά συγγνώμη :rolleyes: που προσπαθούμε να εξυπηρετηθούμε μέσω του pc και να βοηθήσουμε και συμφοιτητές που βρίσκονται ενδεχομένως στην ίδια θέση.

Α! Επίσης, ακόμα κι αν δεν ήταν αυτό το πρόβλημα, why on earth να ανέβω στη σχολή και να τρέχω από τομέα σε τομέα ή να προσπαθώ να βρω τις πραγματικές ανακοινώσεις στους πίνακες ανακοινώσεων ανάμεσα σε αφίσες, αγγελίες ή ό,τι άλλο emconfused , αφού 1. οι σημαντικές ανακοινώσεις της σχολής ανεβαίνουν και στο www.med.uoc.gr και 2. μπορώ να πάρω τηλέφωνο (ουαου...) emcolgate

2)Γιατί να ανέβουμε στη σχολή εφόσον κάποιος έχει κάθε φορά την καλοσύνη και το ποστάρει εδω?...γι αυτό υπάρχει το site αυτό.Αν ήταν κάθε φορά που θέλαμε μια πληροφορία σε περίοδο εξεταστικής ειδικά που ο χρόνος είναι πολύτιμος να τρέχουμε στη σχολή...

Να στε καλά παιδιά που μας ενημερώνετε! emrockon

Μπα... Εγώ λέω να καταργήσουμε όλα τα ενημερωτικά τόπικ αυτού του site... Στο κάτω κάτω, όποιος ενδιαφέρεται για κάτι ας πάει στη σχολή/νομαρχία/υπουργείο υγείας κλπ... :anavwfwties: Να κάνουμε και κοινωνικές συναναστροφές, μην κολλάμε στο pc... :splats::rolleyes:

με την παρουσία μας στη σχολή δεν διαμορφώνουμε μόνο το πρόγραμμα, αλλά και την ίδια την σχολή ....

emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao

γεια σου ρε αντιβιοτικό! emcolgateemiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά ντε, μην βαράτε, δεν είπαμε και τπτ!!!!! τι είναι αυτές οι κρητικές θεέ μου....???

απλά 13 ποστ για το πρόγραμμα του UOC, που δεν αλλάζει και καθόλου τόσα χρόνια είναι πολλά...

και δεν είπα να καταργηθούν τα ενημερωτικά τοπικ αυτού του site (πως θα μπορούσα άλλωστε....)

απλά να ανεβαίνετε και καμιά σχολή να σας βλέπουμε..... :splats:

πέφτει πολυ διάβασμα ή μου φαίνεται????

γειά σου ρε meliannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά ντε, μην βαράτε, δεν είπαμε και τπτ!!!!! τι είναι αυτές οι κρητικές θεέ μου....??? αθηναία είμαι! emcolgate

απλά 13 ποστ για το πρόγραμμα του UOC, που δεν αλλάζει και καθόλου τόσα χρόνια είναι πολλά... μακάρι να μην άλλαζε καθόλου... δλδ μπορεί η σειρά των μαθημάτων να μην αλλάζει, αλλά οι αποστάσεις μεταξύ τους αλλάζουν... emconfused

και δεν είπα να καταργηθούν τα ενημερωτικά τοπικ αυτού του site (πως θα μπορούσα άλλωστε....)

απλά να ανεβαίνετε και καμιά σχολή να σας βλέπουμε..... :splats:don t worry, δεν αντέχουμε μακριά της έτσι κι αλλιώς... :Pemcolgate

πέφτει πολυ διάβασμα ή μου φαίνεται???? ιδέα σου! :anavwfwties:emcolgate

γειά σου ρε meliannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!

emrose:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.