Jump to content

anatomia muoskeletikou


anhsuxo pneuma

Recommended Posts

καλησπέρα:)

μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πώς θα γίνει η εξέταση των φοιτητών φέτος στην ανατομία μυοσκελετικου;...άκουσα κάτι για προφορικές εξετάσεις μονο ή ήταν ιδέα μου; μπορεί να είναι και τελείως άσχετο αλλά μου φαίνεται πως άκουσα έναν πρωτοετή να το λέει...αν ξέρει σίγουρα κάποιος,ας με διαφωτίσει...

ευχαριστώ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φέτος η εξέταση θα είναι προφορική.

Η εξέταση του εργαστηρίου θα είναι τοπογραφική του τύπου δείξε μου που είναι αυτός ο μυς ή που είναι αυτό το φύμα κτλ.

Η εξέταση του μαθήματος θα βασίζεται σε αυτά που αναφέρει ο καθηγητής στις διαλέξεις και θα είναι είτε σε φωτογραφίες είτε απλά ερωτήσεις του τύπου τι βρίσκεται κάτω από τον βουβωνικό σύνδεσμο, ποιο νεύρο θα πρέπει να προσέξουμε να μην κόψουμε όταν προσεγγίζουμε τον τάδε μυ. Βασικά και οι διαλέξεις γίνονται με τον παραπάνω τρόπο, οπότε όσοι παρακολουθούν έχουν καταλάβει το πνεύμα των εξετάσεων και το ποιές ερωτήσεις παίζουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η εξέταση του μαθήματος θα βασίζεται σε αυτά που αναφέρει ο καθηγητής στις διαλέξεις και θα είναι είτε σε φωτογραφίες είτε απλά ερωτήσεις του τύπου τι βρίσκεται κάτω από τον βουβωνικό σύνδεσμο, ποιο νεύρο θα πρέπει να προσέξουμε να μην κόψουμε όταν προσεγγίζουμε τον τάδε μυ. Βασικά και οι διαλέξεις γίνονται με τον παραπάνω τρόπο, οπότε όσοι παρακολουθούν έχουν καταλάβει το πνεύμα των εξετάσεων και το ποιές ερωτήσεις παίζουν.

Όταν λες "εξέταση του μαθήματος" εννοείς εξέταση της θεωρίας του μαθήματος, έτσι; Και από που πρέπει να διαβάσει κάποιος για να είναι καλυμμένος γι αυτό το μέρος της εξέτασης; Γιατί σίγουρα, όσο καλές σημειώσεις και να έχει κάποιος δε μπορεί να βασιστεί μόνο σ αυτές...Βέβαια εγώ είμαι μεγαλοετής και νομίζω πως είπε πως οι μεγαλοετείς θα εξεταστούν διαφορετικά...Πάντως όπως και να χει σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι εξέταση του μαθήματος εννοούσα την εξέταση της θεωρίας. Βασικά επειδή φέτος έχουμε το πρόβλημα με τα βιβλία, υπό την υποπτεία του καθηγητή οι πρωτοετής φτιάξαμε σημειώσεις με όλη την θεωρία του μυοσκελετικού και φωτογραφίες. Στόχος είναι πριν τα χριστούγεννα να διανεμηθεί σε όλα τα πρωτάκια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι εξέταση του μαθήματος εννοούσα την εξέταση της θεωρίας. Βασικά επειδή φέτος έχουμε το πρόβλημα με τα βιβλία, υπό την υποπτεία του καθηγητή οι πρωτοετής φτιάξαμε σημειώσεις με όλη την θεωρία του μυοσκελετικού και φωτογραφίες. Στόχος είναι πριν τα χριστούγεννα να διανεμηθεί σε όλα τα πρωτάκια.

Mια χαρα...δεν έχω παρακολουθήσει μαθήματα θεωρίας του Κοντάκη αλλά έχω ακούσει ότι είναι καλός ...και σαν άνθρωπος...Κάνει ο,τι μπορεί γιατί η κατάσταση χωρίς τα βιβλία είναι πολύ δύσκολη...Σ ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.