Jump to content

Απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών για προσαύξηση της άδειας υπαλλήλων που υπηρετούν σε παραμεθόριες περιοχές.


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Η προσαύξηση της κανονικής αδείας που υπεγράφη από τον Υπουργό Εσωτερικών και ισχύει τόσο για τους μόνιμους υπαλλήλους που υπηρετούν στο Δημόσιο, ΝΠΔΔ, ΟΤΑ α΄και β΄βαθμού, όσο και στους εργαζόμενους με σχέση ιδιωτικού δικαίου σε αυτές τις υπηρεσίες ,έχει ως εξής:

  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στους Νομούς Κέρκυρας, Δωδεκανήσου, Σάμου, Χίου, Λέσβου, Έβρου, Ροδόπης και Ξάνθης δικαιούνται (4) τέσσερις ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.
  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στους Νομούς Θεσπρωτίας, Ιωαννίνων, Φλώρινας, Καστοριάς, Πέλλας, Κιλκίς, Δράμας, Σερρών δικαιούνται (3) τρεις ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.
  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στο νομό Κυκλάδων δικαιούνται (2) δυο ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.

Η προηγούμενη απόφαση του 1999 που προέβλεπε την προσαύξηση των αδειών υπαλλήλων παραμεθόριων περιοχών καταργείται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η προσαύξηση της κανονικής αδείας που υπεγράφη από τον Υπουργό Εσωτερικών και ισχύει τόσο για τους μόνιμους υπαλλήλους που υπηρετούν στο Δημόσιο, ΝΠΔΔ, ΟΤΑ α΄και β΄βαθμού, όσο και στους εργαζόμενους με σχέση ιδιωτικού δικαίου σε αυτές τις υπηρεσίες ,έχει ως εξής:
  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στους Νομούς Κέρκυρας, Δωδεκανήσου, Σάμου, Χίου, Λέσβου, Έβρου, Ροδόπης και Ξάνθης δικαιούνται (4) τέσσερις ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.
  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στους Νομούς Θεσπρωτίας, Ιωαννίνων, Φλώρινας, Καστοριάς, Πέλλας, Κιλκίς, Δράμας, Σερρών δικαιούνται (3) τρεις ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.
  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στο νομό Κυκλάδων δικαιούνται (2) δυο ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.

Η προηγούμενη απόφαση του 1999 που προέβλεπε την προσαύξηση των αδειών υπαλλήλων παραμεθόριων περιοχών καταργείται.

ποσες μερες εδινε η προηγουμενη?

ισχυει και για τους σκλαβους στις φυτειες του νοτου? τασε?

μπορεις να μας δωσεις αριθμο ΦΕΚ?

γιατι το νομο εβρου δεν το εχεις τονισμενο οπως τους αλλους???

ειναι δυο τα χαρτια που μου χρωστας μαζι μ΄αυτο?

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η προσαύξηση της κανονικής αδείας που υπεγράφη από τον Υπουργό Εσωτερικών και ισχύει τόσο για τους μόνιμους υπαλλήλους που υπηρετούν στο Δημόσιο, ΝΠΔΔ, ΟΤΑ α΄και β΄βαθμού, όσο και στους εργαζόμενους με σχέση ιδιωτικού δικαίου σε αυτές τις υπηρεσίες ,έχει ως εξής:
  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στους Νομούς Κέρκυρας, Δωδεκανήσου, Σάμου, Χίου, Λέσβου, Έβρου, Ροδόπης και Ξάνθης δικαιούνται (4) τέσσερις ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.
  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στους Νομούς Θεσπρωτίας, Ιωαννίνων, Φλώρινας, Καστοριάς, Πέλλας, Κιλκίς, Δράμας, Σερρών δικαιούνται (3) τρεις ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.
  • Υπάλληλοι υπηρετούντες στο νομό Κυκλάδων δικαιούνται (2) δυο ημέρες επιπλέον κανονική άδεια.

Η προηγούμενη απόφαση του 1999 που προέβλεπε την προσαύξηση των αδειών υπαλλήλων παραμεθόριων περιοχών καταργείται.

ποσες μερες εδινε η προηγουμενη?

ισχυει και για τους σκλαβους στις φυτειες του νοτου? τασε?

μπορεις να μας δωσεις αριθμο ΦΕΚ?

γιατι το νομο εβρου δεν το εχεις τονισμενο οπως τους αλλους???

ειναι δυο τα χαρτια που μου χρωστας μαζι μ΄αυτο?

:rolleyes:

οπα! και αλλος... νοτιος στο φορουμ....που εισαι ανθρωπε μου τοοοοοοσο καιρο....

σοβαρα τωρα, εγω που ειμαι στο νοτιοτερο σημειο της Ευρωπης....(σας εντυπωσιασα τωρα, ετσι?, χαχαχαχαχα) δε θεωρουμαι απο τον λατρεμενο υπουργο οτι ειμαι σε παραμεθορια περιοχη? δηλαδη βρισκομαι στον πολιτισμο τοοσο καιρο και δεν το ξερω?....τελικα ειμαι πολυ αχαριστη,γιαυτο σταυρωστε με.....που λεει και η αοιδος...

γ.... τα υπουργεια μου... ουπς, συγνωμη υπουργε μου εδω που βρισκομαι το σαβουαρ βιβρ ειναι πολυτελεια....

αντε γεια....

φιλουρες απο το νοτο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ

Από το Υπουργείο Εσωτερικών εκδόθηκε η ακόλουθη εγκύκλιος σχετικά με προσαύξηση κανονικής αδείας παραμεθόριων περιοχών που αφορά και τα Νοσοκομεία σαν Ν.Π.Δ.Δ. Η εγκύκλιος είναι η ακόλουθη:

Έχοντας υπόψη:

  • Τις διατάξεις του άρθρου 48, παρ. 3 του Υπαλληλικού Κώδικα, ο οποίος έχει κυρωθεί με το Ν.3528/2007 (ΦΕΚ 26/9-2-2007 τ. Α΄)
  • Τις διατάξεις του άρθρου 55 παρ. 3 του Κώδικα Δημοτικών και Κοινοτικών Υπαλλήλων, ο οποίος κυρώθηκε με το Ν.3584/2007 (ΦΕΚ 143/28-6-2007 τ. Α΄)
  • Την αρίθμ. Πρωτ. ΔΙΔΑΔ/Φ51/261/26452/10-12-1999 (ΦΕΚ2173/Β/17-12-1999) Απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών «Προσαύξηση της κανονικής άδειας των υπαλλήλων που υπηρετούν σε παραμεθόριες περιοχές»
  • Το γεγονός ότι από τις διατάξεις της παρούσας απόφασης δεν προκαλείται δαπάνη σε βάρος του κρατικού προϋπολογισμού και του προϋπολογισμού των Ο.Τ.Α.

Αποφασίζουμε:

Προσαυξάνουμε την κανονική άδεια των υπαλλήλων του δημοσίου, των Ν.Π.Δ.Δ. και των Ο.Τ.Α. α΄ και β΄ βαθμού που υπηρετούν σε υπηρεσίες παραμεθόριων περιοχών ως ακολούθως:

  • Για τους υπαλλήλους που υπηρετούν στο Νομό Κυκλάδων κατά δύο (2) ημέρες.
  • Για τους υπαλλήλους που υπηρετούν στους Νομούς Κιλκίς, Σερρών, Πέλλας, Θεσπρωτίας, Ιωαννίνων, Καστοριάς, Φλώρινας, Δράμας κατά τρεις (3) ημέρες.
  • Για τους υπαλλήλους που υπηρετούν στους Νομούς Ξάνθης, Ροδόπης, Έβρου Λέσβου, Χίου, Σάμου, Δωδεκανήσου και Κέρκυρας κατά τέσσερις (4) ημέρες.
  • Προκειμένου για νεοδιόριστους υπαλλήλους, η ανωτέρω προσαύξηση της κανονικής άδειας μπορεί να χορηγηθεί οποτεδήποτε μετά τη συμπλήρωση δύο μηνών πραγματικής υπηρεσίας και μέχρι το τέλος του ημερολογιακού έτους.
  • Η παρούσα απόφαση εφαρμόζεται και στο προσωπικό που υπηρετεί στο Δημόσιος, Ν.Π.Δ.Δ. και Ο.Τ.Α. α΄ και β΄ βαθμού με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου.
  • Η ΔΙΔΑΔ/Φ51/261/26452/10-12-1999 (ΦΕΚ 2173/Β/17-12-1999( Απόφαση του Υπουργού Εσωτερικών «Προσαύξηση της κανονικής άδειας των υπαλλήλων που υπηρετούν σε παραμεθόριες περιοχές» καταργείται.

Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

Ο υπουργός

Προκόπιος Παυλόπουλος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποσες μερες εδινε η προηγουμενη?

ισχυει και για τους σκλαβους στις φυτειες του νοτου? τασε?

μπορεις να μας δωσεις αριθμο ΦΕΚ?

γιατι το νομο εβρου δεν το εχεις τονισμενο οπως τους αλλους???

ειναι δυο τα χαρτια που μου χρωστας μαζι μ΄αυτο?

:rolleyes:

δεν ξέρω πόσες έδινε η προηγούμενη

γράφει και το νομό σου, γιατί να μην ισχύει;

δεν είναι ΦΕΚ, αλλά εγκύκλιος του Υπ. Εσωτερικών

γιατί έτσι ήταν στο άρθρο από το οποίο το αντέγραψα

αυτό πλέον δεν στο χρωστάω, το άλλο λείπει με άδεια, μόλις επιστρέχει θα το πάρω και θα στο στείλω

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οπα! και αλλος... νοτιος στο φορουμ....που εισαι ανθρωπε μου τοοοοοοσο καιρο....

σοβαρα τωρα, εγω που ειμαι στο νοτιοτερο σημειο της Ευρωπης....(σας εντυπωσιασα τωρα, ετσι?, χαχαχαχαχα) δε θεωρουμαι απο τον λατρεμενο υπουργο οτι ειμαι σε παραμεθορια περιοχη? δηλαδη βρισκομαι στον πολιτισμο τοοσο καιρο και δεν το ξερω?....τελικα ειμαι πολυ αχαριστη,γιαυτο σταυρωστε με.....που λεει και η αοιδος...

γ.... τα υπουργεια μου... ουπς, συγνωμη υπουργε μου εδω που βρισκομαι το σαβουαρ βιβρ ειναι πολυτελεια....

αντε γεια....

φιλουρες απο το νοτο....

docev το άγονο σε έκανε και ξέχασες πολλά ή έχασες πολλά post

το έχει δηλώσει η Φωτεινή που βρίσκεται και εργάζεται

ο νομός σου δεν θεωρείται παραμεθόριος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

[*]Η παρούσα απόφαση εφαρμόζεται και στο προσωπικό που υπηρετεί στο Δημόσιος, Ν.Π.Δ.Δ. και Ο.Τ.Α. α΄ και β΄ βαθμού με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου.

that's why

emno

embaaa

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.