Jump to content

Spam


mixmavros

Recommended Posts

Όπως θα έχετε παρατηρήσει πολλοί, τον τελευταίο καιρό το greekmeds δέχεται μια «επίθεση» από spammers. Δεν είναι δύσκολο να τους αναγνωρίσετε.

Θα παρακαλούσα όταν κάποιος δει κάποιο τέτοιο τόπικ, να μην απαντήσει και να το κάνει report, ώστε να το δουν οι moderators και να το σβήσουν (κάπου διάβασα ότι οι mods δεν μπορούν να σβήσουν, δε θυμάμαι ποιός το είπε, αλλά προφανώς δεν ισχύει).

Με το να απαντάτε στα τόπικς αυτά δίνετε κίνητρο για περαιτέρω spamming, καθώς οι spammers βλέπουν τα hits να αυξάνονται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ το είπα.

Εάν μπορούν να τα σβήσουν moderator, τότε ποιος ο λόγος που δεν το κάνουν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν μπορει να γινει banned η IP του?

παλι ο ιδιος κεφτες ειναι....ενας και μοναδικος μαλακας....πολυ πιθανο και ελληνας διοτι μου κανει εντυπωση που ανοιγει παντα το ποστ σε ΣΤ πτυχιο ανακοινωσεις.....σιγουρα ενας ξενος δεν θα πηγαινε εκει κατω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο, σου έχω ξανααπαντήσει σ' αυτή την ερώτηση: Επειδή δεν είναι όλοι οι moderators 24/7 στο GM.

Βασίλη, αν ήταν Έλληνας θα το άνοιγε σε κάποιο σχετικό φόρουμ για προφανείς λόγους. Απλά το υποφόρουμ ΣΤ'-Πτυχίο έχει μεγάλη αναγνωσιμότητα γι' αυτό το «προτιμούν» με βάση στατιστικών.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο, σου έχω ξανααπαντήσει σ' αυτή την ερώτηση: Επειδή δεν είναι όλοι οι moderators 24/7 στο GM.
Μάλιστα, από το πρωί δεν μπήκε κανείς mod στο forum....
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Δεν αρκεί να είναι οποιοσδήποτε mod, πρέπει να είναι mod στη συγκεκριμένη ενότητα. emconfused

2) Μπορεί να μπήκε mod και να μην το είδε κάτι που προφανώς δε θα συμβαίνει αν κάποιος το κάνει REPORT! emdots

Αλλά απ' την άλλη μπορεί να έχεις δίκιο και να μην μπορούν να σβήνουν οι mods και απλά να μην το ξέρω εγώ, ή μπορεί να μπαίνουν οι μοδς, να τα βλέπουν και να τα αφήνουν έτσι για να τα απολαύσετε, μη σου πω ότι μπορεί και αυτός που ανοίγει τα τόπικς να είναι κάποιος μοδ που γουστάρει τζερτζελέ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Δεν αρκεί να είναι οποιοσδήποτε mod, πρέπει να είναι mod στη συγκεκριμένη ενότητα. emconfused

2) Μπορεί να μπήκε mod και να μην το είδε κάτι που προφανώς δε θα συμβαίνει αν κάποιος το κάνει REPORT! emdots

Αλλά απ' την άλλη μπορεί να έχεις δίκιο και να μην μπορούν να σβήνουν οι mods και απλά να μην το ξέρω εγώ, ή μπορεί να μπαίνουν οι μοδς, να τα βλέπουν και να τα αφήνουν έτσι για να τα απολαύσετε, μη σου πω ότι μπορεί και αυτός που ανοίγει τα τόπικς να είναι κάποιος μοδ που γουστάρει τζερτζελέ!

:blink: Ε, τον αλήτη. :splats:

1.Στην συγκεκριμένη ενότητα είναι 3 mod. Οι δυο μπήκαν σήμερα.....αλλά..... emwhistlingemwhistling

2. report έγινε ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο, σου έχω ξανααπαντήσει σ' αυτή την ερώτηση: Επειδή δεν είναι όλοι οι moderators 24/7 στο GM.

Βασίλη, αν ήταν Έλληνας θα το άνοιγε σε κάποιο σχετικό φόρουμ για προφανείς λόγους. Απλά το υποφόρουμ ΣΤ'-Πτυχίο έχει μεγάλη αναγνωσιμότητα γι' αυτό το «προτιμούν» με βάση στατιστικών.

ναι πολυ σωστο....αλλαδεν εξηγει πως ανοιγει την ενοτητα στο πτυχιο.....εφ'οσον δεν γνωριζει ελληνικα.....υπαρχει καπου εδω μεσα stat?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Στην συγκεκριμένη ενότητα είναι 3 mod. Οι δυο μπήκαν σήμερα.....αλλά..... emwhistlingemwhistling

2. report έγινε ;)

big brother is watching us :bloodomen: again :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυστυχώς άλλο είναι το πρόβλημα......το οποίο και δεν αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μόλις εμφανίστηκε κι άλλο φρούτο! Πώς κάνει report κανείς; Με π.μ. σε moderator;

εκανα εγω πριν ποστάρεις. για να κανεις ριπορτ πατας το κουμπί report κάτω αριστερά όταν διαβάζεις ένα ποστ. ελπιζω νατο βρεις. δεν ειναι δύσκολο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω ειχα στειλει κατευθειαν πμ στους υπευθυνους μοντ...Τωρα πηρα πρεφα οτι υπαρχει και το Report...Sorry for breaking your balls! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Με την αναβάθμιση στο 2.3.6 και την εισαγωγή ενός νέου συστήματος ασφαλείας κατά την εγγραφή νέων χρηστών, πιστεύω ότι θα μειωθεί αρκετά η συχνότητα εμφάνισης spam posts.

K.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με την αναβάθμιση στο 2.3.6 και την εισαγωγή ενός νέου συστήματος ασφαλείας κατά την εγγραφή νέων χρηστών, πιστεύω ότι θα μειωθεί αρκετά η συχνότητα εμφάνισης spam posts.

K.

φαντάζομαι να μην είναι ανά 4 ώρες :rolleyes:http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...mp;#entry327231
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το bot αυτό, γράφτηκε στο forum, στις 01 το πρωί! :)

τον είδα τον νέο τόπο εγγραφής, έχει ένα αρκετά εξελιγμένο Captcha ... http://recaptcha.net/

κάτι παραπάνω δεν μπορούμε να κάνουμε έτσι κι αλλιώς! το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν πολλά forum ανά τον κόσμο! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Μήπως, λέω μήπως, το κάθε νέο μέλος θα ήταν καλύτερα να μην μπορεί να δημοσιεύσει παραπάνω από ένα post εφόσον δεν πάρει το ok από τους διαχειριστές;

Έχει καταντήσει αηδία το θέμα τον spammer. Βαρέθηκα να κάνω report, βαρέθηκαν να λαμβάνουν οι admin τα report μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οντως εχει καταντησει αηδια αλλα απο την αλλη δεν νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση αυτη για ενα τοσο μεγαλο φορουμ σαν το greekmeds

νομιζω πως περισσοτεροι mods με δικαιωμα διαγραφης ή εστω μετακινησης τοπικ στα αχρηστα να βοηθησει στην επιλυση του προβληματος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.