Jump to content

Φαρμακευτική.


MPharm

Recommended Posts

Τελείωσα πρόσφατα Φαρμακευτική στο Λίβερπουλ και κάνω τώρα άσκηση σε νοσοκομείο για να πάρω την άδεια μου. Λόγω υψηλών αποδοχών (25,000 χιλιάδες ευρά τον χρόνο και είμαι pre-registration ακόμη - μετά πάω στις 40,000 και φθάνω τις 95,000 ευρώ την επόμενη δεκατία) σκέφτομαι να μείνω εδώ όμως επειδή είμαι και λίγο Ελληνόκαβλος λέω να παρατήσω τα φράγκα και να γυρίσω Ελλάδα μετά την πρακτική. Έχω διαβάσει στο site των φαρμακοποιών εδώ (Royal Pharmaceutical Society) ότι η άσκηση επαγγέλματος που παίρνεις μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλες τις χώρες τις Ε.Ε. Ισχύει αυτό; έχω ακούσει διάφορα περίεργα και δεν το πολυγιορτάζω για να μην φάω τα μούτρα μου. Επίσης κάνω μεταπτυχιακό Τοξικολογία οπότε οι σπουδές είναι συνολικά 5 χρόνια...

Ξέρω πολλά άτομα είστε αντι-δικατσάδες και έχω διαβάσει τα άπειρα εδώ για τους καημένους τους βουλγαρορουμανους αλλά να πω ότι και από εξετάσεις να περάσω δεν έχω πρόβλημα και μάλιστα το επιδιώκω. Ολόκληρη GlaxoSmithKline χτίσαμε στον ΔΟΑΤΑΠ θα κολλήσουμε; Αλλά να έχουμε και καμιά σοβαρή απάντηση γιατί με αυτούς στον δοαταπ δεν βγάζεις άκρη.

Υ.Γ. Συγνώμη αν είμαι off-topic που γράφω σε forum ιατρικής αλλά δεν ήξερα που αλλού να γράψω...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF ARTS --

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF EDUCATION --

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF ENGINEERING DEPARTMENT OF MECHANICAL ENGINEERING

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF ENGINEERING DEPARTMENT OF CIVIL ENGINEERING

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF ENGINEERING DEPARTMENT OF ELECTRICAL ENGINEERING AND ELECTRONICS

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF LAW --

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF MEDICINE --

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE DEPARTMENT OF COMPUTER SCIENCE

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE DEPARTMENT OF MOLECULAR BIOLOGY

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE SCHOOL OF BIOLOGICAL SCIENCES

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE DEPARTMENT OF PHYSICS

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE --

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE DEPERTMENT OF GEOGRAPHY

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE SCHOOL OF LIFE SCIENCE

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE DEPARTMENT OF MATHEMATICS

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE DEPARTMENT OF PSYCHOLOGY

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE DEPARTMENT OF CHEMISTRY

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SCIENCE SCHOOL OF CELL BIOLOGY AND BIOCHEMISTRY

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SOCIAL AND ENVIRONMENTAL STUDIES --

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SOCIAL AND ENVIRONMENTAL STUDIES SCHOOL OF ARCHITECTURE AND BUILDING ENGINEERING

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF SOCIAL AND ENVIRONMENTAL STUDIES DEPARTMENT OF PSYCHOLOGY

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- FACULTY OF VETERINARY SCIENCE --

UNIVERSITY OF LIVERPOOL LIVERPOOL -- SCHOOL OF DENTISTRY DEPARTMENT OF CLINICAL DENTAL SCIENCES

Αυτά είναι τα αναγνωρισμένα ιδρύματα από το ΔΟΑΤΑΠ. Δες ΕΔΩ

Για καλύτερη ενημέρωση δες ΕΔΩ......Αν σου απαντήσουν παίξε κι ένα ΤΖΟΚΕΡ.

Προσωπική συμβουλή.....μείνε εκεί που είσαι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- FACULTY OF MEDIA, ARTS AND SOCIAL SCIENCE LIVERPOOL SCHOOL OF ART AND DESIGN

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF BIOLOGICAL AND EARTH SCIENCES --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF BIOMOLECULAR SCIENCES --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF BUSINESS --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF COMPUTING AND MATHEMATICS --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF DESIGN AND VISUAL ARTS --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF EDUCATION AND COMMUNITY STUDIES --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEERING --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF HEALTH CARE --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF HUMAN SCIENCES --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF LAW, SOCIAL WORK AND SOCIAL POLICY --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF MEDIA, CRITICAL AND CREATIVE ARTS --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF MODERN LANGUAGES --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF PHARMACY AND CHEMISTRY --

LIVERPOOL JOHN MOORES UNIVERSITY LIVERPOOL -- SCHOOL OF THE BUILT ENVIRONMENT --

Εάν από εδώ κρίνεις αναγνώριση πιστεύω είμαι ΟΚ. Αυτό με την άδεια όμως με ενδιαφέρει περισσότερο διότι θα κάτσω να δώσω εξετάσεις εδώ για την πάρω... μην τα κάνω άδικα...

EDIT: Θα καθόμουν και αυτός ήταν και ο λόγος που ήρθα αλλά με τον καιρό αλλάζεις μυαλά και προτεραιότητες... Θα μου άρεσε και εδώ και στην Ελλάδα απλά εκεί έχω οικογένεια και με ψιλοπρήζουν και έχουν και δίκιο εδώ που τα λέμε. Τέλος πάντων, ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης πάρε την άδεια ασκήσεως στο ΗΒ και μετάφερε την στην ελλάδα, μην ξαναδίνεις τζάμπα εξετάσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.