Jump to content

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...


CAPITAN

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά!!Το σ/κο 29-30/11/08 θα βρεθώ στην πόλη σας,γιά να παρακολουθήσω το σεμινάριο ALS ,που γίνεται στην ιατρική σχολή.Δύο βασικές απορίες:

1)Η ιατρική σχολή βρίσκεται μακριά από το κέντρο της πόλης και αν ναι,ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος πρόσβασης;

2)Γνωρίζετε κάποιο φτηνό ξενοδοχείο στο Ηράκλεο;Τσέκαρα και τα Hostel στο διαδύκτιο,αλλά οι ταξιδιώτες που έχουν μείνει σε αυτά τα χαραχτηρίζουν ως απαράδεκτα(τουλάχιστον το ένα).

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πριν 2 χρόνια σχεδόν που είχα πάει, το "Ειρήνη" στο κέντρο ήταν πολύ καλό για την τιμή του σε σύγκριση με άλλα ξενοδοχεία Γ' κατηγορίας που έχω μείνει (35 ευρώ το μονόκλινο χωρίς πρωινό), όπως επίσης μου έχουν πει καλά λόγια για το "Ηράκλειο" αλλά δεν ξέρω τοποθεσία και τιμή. Για τα υπόλοιπα ας ενημερώσουν οι της περιοχής. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά σας παιδιά!!Το σ/κο 29-30/11/08 θα βρεθώ στην πόλη σας,γιά να παρακολουθήσω το σεμινάριο ALS ,που γίνεται στην ιατρική σχολή.Δύο βασικές απορίες:

1)Η ιατρική σχολή βρίσκεται μακριά από το κέντρο της πόλης και αν ναι,ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος πρόσβασης;

2)Γνωρίζετε κάποιο φτηνό ξενοδοχείο στο Ηράκλεο;Τσέκαρα και τα Hostel στο διαδύκτιο,αλλά οι ταξιδιώτες που έχουν μείνει σε αυτά τα χαραχτηρίζουν ως απαράδεκτα(τουλάχιστον το ένα).

Ευχαριστώ πολύ!

γεια,η ιατρικη σχολη βρισκεται αρκετα εξω απο το ηρακλειο σε μια περιοχη που ονομαζεται ΒΟΥΤΕΣ......ο καλυτερος τροπος για να ερθεις ειναι να παρεις καποιο λεωφοριο που να λεει ΠΑΓΝΗ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ή ΙΤΕ......

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΛΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πες μας μέσο μεταφοράςκαι θα σε κατατοπίσουμε πλήρως.

Στο κέντρο καλό και σχετικά φτηνό ξενοδοχείο (55ευρω το βράδυ) είναι και το ΚΑΣΤΡΟ.

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει κεντρικό ξενοδοχείο με 35 ευρώ (μακάρι πάντως).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Όχι,δε θα έχω αυτοκίνητο.Γνωρίζετε αν τα λεωφορεία προς την ιατρική σχολή εκτελούν δρομολόγια και το Σάββατοκύριακο;Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμ μπα δεν ξερω.

Πάντως γιατί αγχώνεσαι; ταξί θα βρεις σίγουρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει κεντρικό ξενοδοχείο με 35 ευρώ (μακάρι πάντως).

πριν 2 χρόνια σε περίοδο off-season Γ' κατηγορίας μονόκλινο χωρίς πρωινό. πολύ καθαρό και μάλιστα μου θύμισε ξενοδοχεία Β' κατηγορίας άλλων περιοχών της Ελλάδας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νταξ ρε σε πιστευω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Όχι,δε θα έχω αυτοκίνητο.Γνωρίζετε αν τα λεωφορεία προς την ιατρική σχολή εκτελούν δρομολόγια και το Σάββατοκύριακο;Ευχαριστώ και πάλι.

Καλημέρα! Για την ιατρική σχολή θα πάρεις το 11 (ΠΑΓΝΗ-Πανεπιστήμιο) ή το 8 (ΙΤΕ) από το κέντρο της πόλης (π.χ. από τη στάση στα Goody's) και θα κατέβεις στην πρώτη περίπτωση στο ΠΑΓΝΗ (η σχολή είναι δίπλα) ενώ στη 2η στις σχολές (έξω από φυσικό-βιολογικό...εκεί που κατεβαίνουν όλοι οι φοιτητές, θα το καταλάβεις...πρόσεχε μόνο να μην πας από τη μεριά του δρόμου που είναι φυσικό και βιολογικό αλλά από την απέναντι...η ιατρική είναι ξεχωριστά από τις άλλες). Τα Σαββατοκύριακα έχει λεωφορείο απλά περνά με αρκετά μικρότερη συχνότητα (περίπου από τις 7π.μ. ως τις 11μ.μ. με συχνότητα 1h...αλλά αυτό μπορώ να το διασταυρώσω για να βρω τις ώρες ακριβώς και να σου πω τη Δευτέρα) :)

Edit: "Καλημέρα" στις 2 το μεσημέρι.... :splats: :splats: :splats: Πώς φαίνεται ότι ξύπνησα στις 12... emwhistlingeminnocectemhehe

Edit2: emardown:Pemcolgateemrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Όχι,δε θα έχω αυτοκίνητο.Γνωρίζετε αν τα λεωφορεία προς την ιατρική σχολή εκτελούν δρομολόγια και το Σάββατοκύριακο;Ευχαριστώ και πάλι.

Ναι, εκτελούν δρομολόγια και το Σαββατοκύριακο απλά όχι τόσο συχνά...δηλαδή τις καθημερινές αναχωρούν από το λιμάνι ανά 15 λεπτά, ενώ το σαββατοκύριακο αναχωρούν ανά 1 ώρα... 7.30, 8.30, κτλ. Βέβαια υπάρχουν και αυτά από αεροδρόμιο που ξεκινάνε 7.50, 8.50 κτλ. :rolleyes:edit αλλά δεν είναι και το σ/κ αυτά..(λάθος το είχα γράψει πριν...άρα είναι όπως τα λέει η melian.. :( )

edit: emoops δεν είχα δει ότι είχες γράψει κι εσύ για το ίδιο θέμα, melian... emblush:unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Παρακαλώ πολύ, ξέρει κανείς αν η Ιατρική Σχολή Κρήτης τελεί υπό κατάληψη? (έχω τέτοιες πληροφορίες) Κι αν ναι, έχει κανείς ιδέα πότε θα τελειώσει?

Ευχαριστώ,

Μαρία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η σχολή όντως τελεί υπό κατάληψη.

Η συνέχεια της κατάληψης θα αποφασιστεί στη νέα γενική συνέλευση σήμερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η σχολή όντως τελεί υπό κατάληψη.

Η συνέχεια της κατάληψης θα αποφασιστεί στη νέα γενική συνέλευση σήμερα

Μα καλά, εσύ όλα τα ξέρεις πια;;;;!!!! :P (ή απλά μπαίνεις στο site της σχολής... :lol:emcolgate )

Κατάληψη μέχρι και την Πέμπτη...

Ευχαριστούμε θερμά το ΣΦΙΚ που από ενώ μετά τις γιορτές θα είχαμε ξεμπερδέψει με τα υποχρεωτικά, τώρα έχουμε να αναπληρώσουμε 4 εργαστήρια κι ένα BLS... :angry: Μήπως ξέρει κανείς με ποια δικαιολογία την κλείσαμε αυτή τη φορά;;;;;;; (Μα τι ρωτάω...έχει μείνει 1 βδομάδα ως τα Χριστούγεννα, και θα την ανοίγαμε;;;; :splats: :splats: :splats: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.