Jump to content

ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ - ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ


skydogsully

Recommended Posts

Θα ήθελα αν γνωρίζει κανείς,σχετικά με την προφορική εξέταση για το μάθημα μαιευτική-γυναικολογία του δ΄ έτους,αν στην εξεταση ζητανε λεπτομέρειες και γενικότερα πως είναι η εξέταση.

υ.γ.:λέγοντας λεπτομέρειες εννοω το εξής: εχοντας διαβάσει ήδη αρκετά κεφάλαια απο το βιβλίο που μας δίνουνε,πέσανε στα χέρια μου κάποιες σημειώσεις (οι παρουσιάσεις των μαθημάτων) και είδα ότι δεν ήτανε τόσο ''λεπτομερής''.Ρωτάω λοιπόν αν αυτές οι σημειώσεις είναι αρκετές σε γενικές γραμμές για να περάσει κανείς το μάθημα ή αν ζητάνε περισσότερα από το βιβλίο.

Δεκτή όποια πληροφορία σχετικά με το μάθημα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση!

embluesbrother

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολυ σημαντικό είναι να διαβάσεις τις σημειώσεις που υπάρχουν για το μάθημα.Θα τις βρεις στα βιβλιοπωλεία.Η πιο προσφατη νομίζω ονομαζεται Κετεκ μιας και ειναι γραμμενη σε διαφημιστικο τετραδιο αυτου του φαρμακου.Οπωσδηποτε διαβασε τις σημειωσεις.Ειδικα για Κουρουνη ειναι must

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι εξεταστες νομιζω ειναι 4 πλεον. αν εχεις διαβασει προβλημα μπορει να εχεις μονο με τον τσαπανο.ειναι λιγο παραξενος και ρωταει δικα του ακυρα και αρκετη παθολογια κυησεως.δεκαβαλας και αντωνακης ειναι νορμαλ προς ευκολοι(απο οσο εχω ακουσει).Στον κουρουνη διαβασμενος δεν θα εχεις προβλημα,με λιγο διαβασμα ειναι 50-50.Απο προσωπικη εμπειρια, ρωταει βασικα πραγματα και οχι λεπτομερειες,τα περισσοτερα υπαρχουν στο κετεκ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με ΚΕΤΕΚ ολα οκ, αρκουν αυτα και με το παραπανω. Τσαπανος και Αντωνακης (!!!) ειναι παραξενοι. Ο κουρουνης καλα, οτι να'ναι. Αναλογα με τα κεφια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Εμβόλιμη εξέταση ΜΑΙΕΥΤΙΚΗS- ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑS .

Τρίτη 11/11/2008 και ώρα 17:00 για φοιτητές 4ου, 5ου και 6ου έτους.

Εξέταση πολλαπλης επιλογης με αρνητική βαθμολόγηση !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 10 months later...

ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ? ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΝΕΝΑΝ!

ναι το πήγαν προς το τέλος της εξεταστικής.

Νομίζω είναι 09.20.2010(δεν είμαι σίγουρος)

Η γραμματέας?ανακοίνωση δεν πρεπει να βγάλει?

Χούμορ...χούμορ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ...ΗΤΑΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ.

ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΔΕΝ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΤΙΠΟΤΑ.

ΕΧΕΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ....ΜΠΟΝΙΚΟ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Μπορει καποιος παλιός να μας πει για αυτο το μαθημα τι παιζει??? Γτ ακουγονται διαφορα και ακρη δε βγαζουμε!!! Πολλαπλης ή αναπτυξης? Δινουμε ατυπη ή κατευθειαν το Φλεβαρη?? Υπαρχουν Sos?? Οι διαφανειες καλύπτουν??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν το πέρασα πέρσι οπότε με κάθε επιφύλαξη:

- Δίνεται και άτυπη(εγώ σε άτυπη το πέρασα)

- ΣΟΣ είναι προφανώς θέματα όπως

(1)ΣΔ κύησης,υπερτασικές δτχ κύησης,προωρότητα,τροφοβλαστική νόσος κύησης,Rh ευαισθητοποίηση κ.λπ. Με άλλα λόγια οι διαφάνεις του Δεκαβάλα. Είναι πολύ καλές(εκτός αν για κάποιο λόγω τις άλλαξε και πλέον είναι μάπα,αλλά δε νομίζω)

(2) τοκετός[προβολές,διάμετροι,κ.λπ].Δηλαδή οι διαφάνειες του Τσαπανου.

(3) Ωοθηκικοί όγκοι.Ακράτεια==> ο Δεκαβάλας τουλάχιστον νομιζω τα συμπαθεί σα θέματα.

(4) τράχηλος(παπ,καρκίνος)

Γενικά,άμα διαβάσεις διαφάνειες νομίζω ότι καλύπτεσαι.Θα βοηθούσε πάντως να γράψει κάποιος που το χει δώσει πρόσφατα.Εγώ το είχα περάσει με πολλαπλής μόνο και αρνητική(δεν ξέρω αν όντως το εφαρμόσανε).Δε ξέρω αν έχει και ανάπτυξης τώρα.Πάντως αν έχει νομίζω ότι οι διαφάνειες σε καλύπτουν.Εκτός αν αποφασίσουν να βάλουν σχετικά άκαιρα θέματα.Παίζει να κυκλοφορούν και τίποτα θέματα πολλαπλής'ρώτα το.

Ξέχασα την καισαρική!ΣΟΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.