Jump to content

ΝΕΥΡΟΕΠΙΣΤΗΜΕΣ


xasapakos

Recommended Posts

Για νευροφυσιολογία αρκούν τα θέματα που πουλάει ο Γιαννόπουλος. Συνέχει τα ίδια πολλαπλής επιλογής πέφτουν.

Επίσης, πέφτουν και δύο τρεις ερωτήσεις ανάπτυξης από ένα φυλλάδιο που το πουλάει πάλι ο Γιαννοπουλος αλλά μπορείς να το βρεις και στις βιβλιοθήκες, κεντρική και ιατρικής. Το έχει γράψει ο Κωστόπουλος και το ζητάς από γιαννοπουλο σαν το ''καλαμάρι''

Τεσπα, δεν αξίζει να αφιερώσεις πάνς από 3,4 μέρες σε αυτό το μάθημα.

Για νευροανατομία πέφτουν όλα συμπλήρωσης αν θυμάμαι καλά και μία ερώτηση ανάπτυξης που αφορά τα κλινικά που έχουν τα φυλλάδια.

Γενικά πρέπει να ξέρεις πολύ καλά τα φυλλάδια του Βαράκη (περίπου 90 σελίδες) γιατί ρωτάει πολλά πράγματα.

Εμένα μου πήρε 1 βδομάδα και έγραψα 8 χωρίς να έχω ξαναδιαβάσει.

Σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση

Καλή Επιτυχία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...
  • 6 months later...
  • 9 months later...

Η Νευροφυσιολογία τις δύο τελευταίες φορές είχε και 3-4 ερωτήσεις σύντομης ανάπτυξης. emoops Φέτος τον Ιούνιο έπεσαν : αναφερόμενος και προβαλλόμενος πόνος και η κλασσική ερώτηση από το εργαστήριο του Παπαθεοδωρόπουλου που δείχνει 2 ΗΜΓ από το χέρι ενός ασθενούς σε δύο διαφορετικές χρονικές στιγμές και ρωτάει τι παρατηρούμε και να βγάλουμε συμπέρασμα τι πρόβλημα υπάρχει. Την βάζει ΠΑΝΤΑ ο ανθρωπος! :) (είχε κι άλλη μία ανάπτυξης νομίζω φέτος αλλά δεν τη θυμάμαι) Α! Αν ξέρει κάποιος την απάντηση ολοκληρωμένα ας την γραψει(κάτι με το ωλένιο παίζει νομίζω...) B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

Παιδιά ξέρουμε τι παίζει με αυτό το μάθημα?έχουμε τπτ θέματα ή γενικά οτιδήποτε για τν τρόπο εξέτασης?στν γιαννόπουλο υπάρχουν θέματα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.