Jump to content

8-6-2003 :Εθνική Ελλάδος Γειά σου!!!


The Healer

Recommended Posts

Κυριακή 8-6-2003

Ώρα 00:15

Εν Πάτραις

Η Εθνική Ανδρών μας στο βόλλεϋ συνέχισε την λαμπρή πορεία της στο World League κερδίζοντας την πανίσχυρη Γαλλία 3-1 σετ, ανατρέποντας σκορ και προγνωστικά, σε έναν αγώνα με ένταση, μαχητικότητα και σασπένς.

Εν Σαραγόσα

Η ποδοσφαιρική Εθνική Ελλάδος Ανδρών δίνει μεγάλη μάχη, απέναντι στην Ισπανία των αστέρων και-guess what-αυτή τη στιγμή βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 0-1. Οι ισπανοί πληρώνουν την υπεροψία τους απέναντι στο συγκρότημά μας , αυτήν που επέδειξαν με τις δηλώσεις τους τις προηγούμενες μέρες.Εγώ απλώς θα υπενθυμίσω το 3-2 της Εθνικής Κύπρου πριν 4 χρόνια-περίπου νομίζω- στην Ισπανία.

Επίσης θα ήθελα να υποδαυλίσω τη στάση των αντιπροσώπων του τύπου απέναντι στον προπονητή της ομάδας μας, άκρως επικριτική για το αμυντικογενές σχήμα που παρέταξε, λες κι εμείς είμαστε η υπερδύναμη και η Ισπανία η ομάδα με τις ελάχιστες συμμετοχές σε τελικές φάσεις διεθνών διοργανώσεων. Προ ημερών σε εφημερίδα διάβαζα πως στη συνέντευξη Τύπου ήταν σκυθρωπός λες και θα ήταν το τελευταίο του παιχνίδι στον πάγκο της Εθνικής.

P.S. Μόλις τώρα η Εθνική μας αναγκάζεται να συνεχίσει για τα υπόλοιπα 10 λεπτά με 10 παίκτες-ήρωες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αλήθεια τελικά!!!! Ισπανία-Ελλάς 0-1Με :goooal: του Στελλάρα Γιαννακόπουλου. Η Ελλάδα με 1 παίκτη λιγότερο κατήγε νίκη περιφανή!!!!!! Ας γιορτάσουμε και ας ευχηθούμε ανάλογη συνέχεια!!!!!

:goooal: :goooal: :goooal: :goooal: :goooal: :goooal: :olympiada: :olympiada: :olympiada: :Iloveyou: :Iloveyou:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με τη γκολάρα του "βουτιά" στο 43' πήραμε μια από τις μεγαλύτερες νίκες των τελευταίων ετών, απέναντι σε μια Ισπανία που μπορεί να μας έπαιζε στη μικρή περιοχή μας, αλλά ήταν φλύαρη και αναποτελεσματική.

Τώρα πάμε για το επόμενο θαύμα κόντρα στην Ουκρανία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, μας έπαιζε στο πρώτο μισάωρο του αγώνα...

Αργότερα δε νομίζω πως ίσχυε κάτι τέτοιο....

Ναι μεν δεν είχαμε κατοχή, αλλά ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ Β-ημίχρονο, το τελευταίο πράγμα που κάναν οι Ισπανοί ήταν να μας παίζουν μονότερμα.....

Η κορυφαία νίκη της Εθνικής μας, τα τελευταία 15 χρόνια τουλάχιστον....

:goooal: :goooal: :goooal: :goooal: :goooal: :goooal: :goooal:

Ευτυχώς μερικοί από μας, έχουν έξασφαλίσει μια θέση στο γήπεδο την Τετάρτη....σε αντίθεση με πολλούς άλλους που θα τρέχουν τώρα τελεταία στιγμή!!!!

:goooal: :goooal: :goooal: :goooal: :goooal: :goooal:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O Ten-Ten ξέχασε και την νίκη της εθνικής υδατοσφαίρισης επί της - παγκόσμιας πρωταθλήτριας- Ισπανίας με 9-6, για το Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Καλά τα πήγαμε χθες, δεν μπορούμε να πούμε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα είχε και πόλο;;;;;;;!!!!!!!!!Μου διέφυγε!!!!!!Θρυλική βραδιά :olympiada:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Basilikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..........που ήταν ο Raul σου; Τον έκαψε τον καψερό με τα καψόνια του ο Καψής 8) 8) :goooal:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aχχχχ!!! Άσε με, άσε με , άσε με! Πάω να σκάσω! Χάρηκα βέβαια για την Ελλάδα, αλλά τί έκανε το μανάριμ'; :o :cry: :cry: Thanx που με θυμήθηκες, πάω τώρα να πιω την μπύρα μου από το μπουκάλι και να τρίψω τις τρίχες της μπυροκοιλιάς μου, ως γνήσια φεμινίστρια.... :wink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.