Jump to content

Bιοχημεία Β


anhsuxo pneuma

Recommended Posts

Γειά!

Στο πρόγραμμα για το 3ο εξάμηνο αναγράφεται πως τα εργασήρια βιοχημείας Β γίνονται καθε Πέμπτη και Παρασκευή και ώρα 2-5. Μήπως μπορεί κάποιος που ta έχει παρακολουθήσει να μου πει αν υπάρχουν ομάδες και αν κάθε ομάδα κάνει εργαστήριο κάθε βδομάδα ή βδομάδα παρά βδομάδα; επίσης, μια ομάδα που κάνει τη μια βδομάδα μάθημα Πέμπτη κάνει μονίμως μαθήματα Πέμπτες ή εναλλάξ; δηλαδή τη μια βδομάδα εργαστήριο Πέμπτη ,την άλλη ,Παρασκευη;

Τhanks!!! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια! :)

Ναι, θα υπάρχουν ομάδες και ανάλογα με την ομάδα στην οποία θα γραφτείς θα έχεις εργαστήριο και τις αντίστοιχες μέρες.

Για παράδειγμα η ομάδα Α μπορεί να έχει κάθε Πέμπτη και η ομάδα Β κάθε Παρασκευή, κτλ. ή κάπως ανακατεμένα...(πχ εγώ είχα μόνο Πέμπτη αλλά στο τέλος είχα και μια Παρασκευή στο πρόγραμμα..). Θα διαλέξεις την ομάδα με το συνδυασμό που σε βολεύει..

Δυστυχώς δε θυμάμαι αν κάθε ομάδα είχε εργαστήριο κάθε βδομάδα ή βδομάδα παρά βδομάδα..μάλλον βδομάδα παρά βδομάδα ήταν..!

(...και έχει περάσει μόλις 1 χρόνος...Πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ... :unsure::P )

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σ ευχαιστώ :) ...απλά έχουν μπερδευτεί τώρα τα πράγματα με την αλλαγή τουπρογράμματος σπουδών και επειδή θέλω να παρακολουθήσω και άλλο μάθημα εκτός της βιοχημείας που γίνεται ταυτόχρονα με τα εργαστήρια 'ηθελα να ξέω περίπου τι παίζει για να μην πελαγώσω... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει μεταφερθεί η ημερομηνία εξέτασης της Βιοχημείας Β στις 4/3 που έχει ακουστεί; Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει μεταφερθεί η ημερομηνία εξέτασης της Βιοχημείας Β στις 4/3 που έχει ακουστεί; Ευχαριστώ! :)

γειά!:)

Απ όσο ξέρω ο καθηγητής δεν μπόρεσε να αλλάξει την ημερομηνία από 27/2 και να το πάει στις 4/3. Είχαμε κάνει και συνέλευση έτους (δεν είχα πάει) αλλά απ ότι μου είπαν δεν κατέληξε κάπου.Απ όσο ξέρω μέχρι τώρα δίνουμε κανονικά στις 27. emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emcrybaby

Μάλιστα... πολύ ωραία... τεσπα... θα το ξεπεράσω... emcry

emthanx smile:)!

Tελικά αυτό για την βιοχημεία ισχύει...δηλαδή το μάθημα δίνεται στις 27.Βασικά το 2ο έτος εξασφάλισε όπως με ενημέρωσαν με mail τη συγκατάθεση του Προέδρου της σχολής αλλά και του κ.Χρύσσου για τη μεταφορά του μαθήματος στις 4 και βρήκε επιτηρητές αλλά δε δέχτηκε τελικά ο κ.Στουρνάρας τη μεταφορά του μαθήματος...

Οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε στις 27/2 σταΑμφ.1,2.3, και 7 Α1.1 στις 12.30... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γτ ρε παιδιά έτσι;;; Τακτοποιήθηκαν όλα και κόλλησε το θέμα στο Στουρνάρα;;; emno Συνήθως είναι πολύ συνεργάσιμος... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φέτος και άλλοι καθηγητές (πχ. Μιχαλοδημητράκης) που κατ'εξοχίν έβγαζαν τα μαθήματα εκτός εξεταστικής, αρνήθηκαν να το κάνουν, θεωρώντας το παράνομο.....

ρίχτα ρε Travolta

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γτ ρε παιδιά έτσι;;; Τακτοποιήθηκαν όλα και κόλλησε το θέμα στο Στουρνάρα;;; emno Συνήθως είναι πολύ συνεργάσιμος... emconfused

Kαλά ίσως αρνήθηκε γιατί τον είχε ενοχλήσει εδώ και καιρό ότι δεν παρακολουθούσαν πολλοί το μάθημα και δεν είναι και τόσο πρόθυμος να μας "ικανοποιεί τα χατήρια"... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Ποιο καλό παιδάκι (από 2ο έτος μάλλον) θα μου πει την ύλη της Βιοχημείας Β' που κάνατε φέτος; Δλδ ποια κεφάλαια ακριβώς είναι εντός; emhelp

Φχαριστώ! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιο καλό παιδάκι (από 2ο έτος μάλλον) θα μου πει την ύλη της Βιοχημείας Β' που κάνατε φέτος; Δλδ ποια κεφάλαια ακριβώς είναι εντός; emhelp

Φχαριστώ! emcolgate

Δν είμαι 2ο έτος αλλά σύμφωνα με τη διδακτέα ύλη είναι τα κεφάλαια 22,23,24,25,26,27,29,30 από τους 2 τόμους του Stryer την καινούρια έκδοση. Επίσης είναι και οι ορμόνες που όμως δεν αναφέρονται στο βιβλίο οπότε ή θα τις βρεις στον παλιό Styer ή διάβασε σημειώσεις και διαφάνειες. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τhx!!! Αν κάποιος που είχε παρακολουθήσει φέτος το μάθημα έχει άλλη γνώμη ας ενημερώσει πλιιιιζ!!!!!! emcolgateemthanx
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Τhx!!! Αν κάποιος που είχε παρακολουθήσει φέτος το μάθημα έχει άλλη γνώμη ας ενημερώσει πλιιιιζ!!!!!! emcolgateemthanx

Απ όσο ξέρω είναι κ ακόμα δύο κεφάλαια από διαλέξεις όμως μόνο με τίτλο "liver"η μια και "blood" η άλλη.Δεν υπάρχουν κάπου στο βιβλίο αν δε κάνω λάθος...

Μια άλλη ερώτηση τώρα όσον αφορά το μάθημα: μέχρι πόση λεπτομέρεια απαιτείται για να περάσει κανείς???αν δει κάποιος τις διαλέξεις θα διαπιστώσει ότι αναφέρουν ακόμα και τις παραμικρές λεπτομέρειες του βιβλίου πχ αναλυτικά όλες τις αντιδράσεις,τα βήματα ,τα ένζυμα κλπ που είναι εκ των πραγμάτων αδύνατο να τα μάθει καποιος και να μπορέσει τα τα συγκρατήσει..έχει δώσει κανείς το μάθημα να μας πει πώς είναι περίπου τα θέματα?? εχουμε τρομοκρατηθεί!!!

Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.