Jump to content

Βιοχημεία Β


herm

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!

Χρειάζομαι η βοήθεια των δευτεοετών συναδέλφων!!Δίνει ένας φίλος μου βιοχημεία Β και του έχουν δώσει την ύλη σε 3-4 διαφορετικές παραλλαγές , με αποτέλεσμα αφού τώρα τελέίωσε τα επικαλυπτόμενα κεφάλαια , να μη ξέρει τι να διαβάσει!

Υπάρχει κάποιος από το δεύτερο έτος που να την έδωσε το Φλεβάρη και να μπορεί να μου πει την ύλη έγκυρα?

Ευχαριστώ πολύ!!!

Καλό βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα, herm!! :D

Είμαι δευτεροετής κι έδωσα Βιοχημεία τον Φεβρουάριο.

Η ύλη είναι: emardown

1)Κεφ. 22 : Ο μεταβολισμός των λιπαρών οξέων

2)23 : Ρυθμός αναπλήρωσης πρωτεϊνών και καταβολισμός αα

3)24 : Βιοσύνθεση αα

4)25 : Βιοσύνθεση νουκλεοτιδίων

5)26 : Βιοσύνθεση μεμβρανικών λιπιδίων και στεροειδών

6)29 : Σύνθεση πρωτεϊνών

7)30 : Ολοκλήρωση μεταβολισμού

8)Ορμόνες(δεν μας είπαν συγκεκριμένο κεφάλαιο στο βιβλίο)

Καλό βράδυ!!! :D

Υ.Γ: τα θέματα ήταν διαφορετικής μορφής, είχε και ερωτήσεις, αλλά και πολλαπλής με δικαιολόγηση!

Ελπίζω να βοήθησα!

Edit: Είναι όντως και το 27!Sorry για την παράλειψη!

emardown Perastike, emthanx

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μήπως έχει κάποιος τις διαφάνειες που είχε μοιράσει στο μάθημα; γιατί δεν μπορώ να τις βρω... αν κάποιος μπορούσε να τις ανεβάσει θα του ήμουν υπόχρεος

επίσης στα κεφάλαια νομίζω πως έχουμε και το 27...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν ήξερα πως ανεβαίνουν θα τις ανέβαζα...

Και να ξερες... δε θα μπορούσες... emconfused Οι διαφάνειες είναι συνολικά 26,3 ΜΒ (12 διαφάνειες) και δεν μπορείς να ανεβάσεις στο gm πάνω από 150 ΚΒ ...

Υ.Γ.: Τώρα θυμήθηκα ότι βσκ πρέπει να 'σαι prominent member για να ανεβάζεις αρχεία... Αλλά ξαναλέω το βασικό πρόβλημα είναι ότι είναι τεράστιες..... :wacko:

Edit: Εγώ τις έχω πάντως, αν έχεις καμιά ιδέα για το πώς να στις δώσω, πες... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα!!!

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!

Μήπως υπάρχουν τα slides στους υπολογιστές της βιβλιοθήκης?

Ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως υπάρχουν τα slides στους υπολογιστές της βιβλιοθήκης?

Άγνωστο!!! Μιας και το 'πες όμως, μπορώ να τα βάλω σε έναν από τους υπολογιστές της βιβλιοθήκης, τη Δευτέρα που θα ανέβω στη σχολή! :) (ελπίζω να μην το ξεχάσω! emblush)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως υπάρχουν τα slides στους υπολογιστές της βιβλιοθήκης?

Άγνωστο!!! Μιας και το 'πες όμως, μπορώ να τα βάλω σε έναν από τους υπολογιστές της βιβλιοθήκης, τη Δευτέρα που θα ανέβω στη σχολή! :) (ελπίζω να μην το ξεχάσω! emblush)

OK!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως υπάρχουν τα slides στους υπολογιστές της βιβλιοθήκης?

Άγνωστο!!! Μιας και το 'πες όμως, μπορώ να τα βάλω σε έναν από τους υπολογιστές της βιβλιοθήκης, τη Δευτέρα που θα ανέβω στη σχολή! :) (ελπίζω να μην το ξεχάσω! emblush)

Για όποιον ενδιαφέρεται, οι διαφάνειες είναι στο μεσαίο υπολογιστή από αυτούς που έχουν πλάτη στον τοίχο... (ή μάλλον στο "μουσείο της ιατρικής" :lol: ) :) Θα τις βρείτε και στην επιφάνεια εργασίας και στο φάκελο "users", αλλά προσέξτε μην κάνετε cut-paste αντί για copy-paste και τις ψάχνουν οι επόμενοι, γτ συμβαίνει συχνά...! :rolleyes::P

Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν την Πέμπτη! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.