Jump to content

«ΕΚΠΛΗΡΩΣΗ» ΠΑΘΟΛΟΓΙΑΣ ΜΕΣΩ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ…


anasMZ

Recommended Posts

Γειά σας!! B)

Έχω δηλωθεί για την ειδικότητα της Νευρολογίας –9μήνες Παθολογία…

Αν καταφέρω και βρώ αγροτικό -> «γράφω» ένα 6μηνο Παθολογίας, όμως με το υπόλοιπο 3μηνο, τί γίνεται??

*Ενδεχομένως, αν καταφέρω(…) και μου δώσουν «παράταση θητείας» και απασχοληθώ για ένα επιπλέον 3μηνο στο αντίστοιχο Κέντρο Υγείας, «καθαρίζω» την Παθολογία ή αυτό ΔΕΝ αναγνωρίζεται??

**Αυτό, βέβαια, προϋποθέτει να πετύχω αγροτικό σε κάποιο Κέντρο Υγείας ΚΑΙ ΜΟΝΟ??

Άρα απαιτεί, πέρα από τύχη και αρκετά περισσότερα μόρια??

***Κάπου είχα διαβάσει στο site, ότι αν κάποιος οφείλει θητεία Παθολογίας λιγότερη από 6μήνες, ΙΣΩΣ (…) θα μπορούσε να την εκπληρώσει σαν «υπεράριθμος»…

Ισχύει κάτι τέτοιο??

Αν ξέρετε κάτι, κάντε ένα κόπο να γράψετε τη σκέψη –εμπειρία σας… emhelpemhelp

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ :)B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι... ενώ αν έγραφαν 9 μήνες παθολογία στο αγροτικό θα ήταν πιο δίκαιο...

η καλύτερη λύση πάντως θα ήταν να έχει ενιαία τοποθέτηση και να σε υποχρεώνει μέσα σε αυτήν να κάνεις 9μήνες παθολογία. Σαν την πνευμονολογία ένα πράγμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά σας!! B)

Έχω δηλωθεί...

by the way, η χρήση της παθητικής φωνής εν προκειμένω μας ταξίδεψε αλλού έστω και για κλάσματα του δευτερολέπτου :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

...και το 6μηνο που αναγνωρίζεται πολύ είναι... αλλά γίνεται για να αποσυμφορηθούν κάπως οι λίστες παθολογίας και χειρουργικής... δηλ. από πού κι ως πού ένα 3μηνο αγροτικού στη Σίφνο αντιστοιχεί σε 3 μήνες ειδικότητα παθολογίας?... το να περιμένεις 3-4 χρόνια για 3 μήνες είναι πρόβλημα, και η λύση του είναι να γίνουν οι ειδικότητες αυτές πχ. νευρολογία ψυχιατρική που τρως στη μάπα 3 φορές αναμονή, ειδικότητες με ενιαία τοποθέτηση... αυτό από όσο ξέρω συζητιέται χρόνια αλλά κανείς δεν έχει ασχοληθεί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.