Jump to content

new


toho

Recommended Posts

Βασικά, έχει αλλάξει κάπως το σύστημα.Αγγλικά πλεον γίνονται στα 2 πρώτα εξάμηνα και ο βαθμός του μαθήματος δεν μετράει για το πτυχίο(δηλ αρκεί να γράψεις πάνω απο 5).Επισης η ύλη των αγγλικών περιλαμβάνει αποκλειστικά ιατρική ορολογία.Διαβάζεις από κάποια λεξιλόγια που κυκλοφορούν και περνάς!Παντως αν θες κάτι πιο ξεκούραστο και ανώδυνο καλύτερα να επιλέξεις γαλλικά.Νομίζω οτι ζητάνε πιο απλά και ο καθηγητής είναι αρκετά "ελαστικός"

δεν μου αρεσουν καθολου τα γαλλικα και δεν ξερω και τιποτα, μονο τα βασικα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν σου αρέσουν τόσο τα γερμανικά τότε μην το σκεφτεσαι καθόλου!Πάντως πρέπει να ξέρεις ότι για τη σχολή χρειάζεται να ξέρεις και αγγλικά.Ειδικά το 2 πρώτα έτη που θ μπλέξεις με βιολογίες και βιοχημείες ίσως χρειαστεί να ανατρέξεις αρκετές φορές σε αγγλική βιβλιογραφία.Σε αυτό βάβαια το μάθημα επιλογής "αγγλικά" δε βοηθά καθόλου, γιατί ειδικά στο α' εξάμηνο μαθαίνεις κυρίως ανατομικούς όρους παπαγαλία χωρίς καν να γνωρίζεις το νόημά τους στα ελληνικά,πράγμα λογικό αφού δεν έχεις κάνει ακόμη ανατομία...Τέλοσπάντων,αυτό που θέλω να πω είναι ότι χρειάζονται βασικές γνώσεις αγγλικών χωρις να παίζει ρόλο το μάθ επιλογής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καμία ξένη γλώσσα δε μετράει στο βαθμό του πτυχίου.αν ξέρεις γερμανικά τοτέ αυτά να επιλέξεις,απ'όσο ξέρω αυτος που εξετάζει ρωτάει μόνο βασικά πράγματα οπότε δεν θα δυσκολευτείς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι γλωσσες πιστεψτε με ειναι το λιγοτερο που θα σας απασχολησει οσον αφορα τα μαθηματα της σχολης. ας ερθετε με το καλο και θα δειτε τι εννοω :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι γλωσσες πιστεψτε με ειναι το λιγοτερο που θα σας απασχολησει οσον αφορα τα μαθηματα της σχολης. ας ερθετε με το καλο και θα δειτε τι εννοω :)

emarup

+1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαγκα μου κοιτα να περασεις καλα οσο μπορεις,αν δεν κλειστεις μεσα στο σπιτι θα περασεις υπεροχα,ειναι τζι τζι η πολη...

τωρα που λες θα βρεις παιδια να σε συμβουλεψουν για τις κινησεις σου,αλλα μην τους ακους και τυφλα γιατι μπορει να τραβας τα μαλλια σου..

σε μενα ετυχε,ελπιζω σε σενα να μην τυχει...

καλα να περνας ντιουντ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαγκα μου κοιτα να περασεις καλα οσο μπορεις,αν δεν κλειστεις μεσα στο σπιτι θα περασεις υπεροχα,ειναι τζι τζι η πολη...

τωρα που λες θα βρεις παιδια να σε συμβουλεψουν για τις κινησεις σου,αλλα μην τους ακους και τυφλα γιατι μπορει να τραβας τα μαλλια σου..

σε μενα ετυχε,ελπιζω σε σενα να μην τυχει...

καλα να περνας ντιουντ

εννοειται να μην κλειστεις μεσα, κ στο 1ο εξαμηνο μια χαρα θα ναι ολα,προλαβαινεις κ να προσαρμοστεις κ να γνωρισεις την πολη κ να δικτυωθεις κ ολα... απο το 2ο εξαμηνο κ μετα θα δεις τη γλυκα βεβαια, με κατι απανωτα εργαστηρια!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέστα, πέστα. ααααχχ 1ο εξάμηνο forever!!!!!! emiloveyou

ναι ρε συ,ωραια περναγαμε,μας καλομαθαιναν τοτε. σου λεει μη τα φρικαρουμε τα παιδακια με το καλημερα σας!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.