Jump to content

Εγγραφή πρωτοετών


herm

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Επειδή πλησιάζουν οι μέρες των εγγραφών και οι γραμματείς είναι λίγο δυσεύρετες , παρακάτω αναφέρονται όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή των πρωτοετών φοιτητών στο Τμήμα.

1.Πρωτότυπο σπολυτήριο ή επικυρωμένη φωτοτυπία ή αποδεικτικό σπουδών .

2.Υπεύθυνη δήλωση ότι ο φοιτητής δεν είναι γραμμένος σε άλλη ανώτερη ή ανώτατη σχολή εσωτερικού ή εξωτερικού .

3.Αστυνομική ταυτότητα

4.6 όμοιες φωτογραφίες

5.Βεβαίωση πρόσβασης

Σχετικά με τις ιατρικές εξετάσεις , θα σας πουν από τη γραμματεία να κλείσετε ραντεβού στον Τομέα Κοινωνικής Ιατρικής , για τια απαιτούμενες και το πιστοποιητικό που θα σας δώσουν από εκεί θα το πάτε στη γραμματεία .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Όσο αναφορά το απολυτήριο, μπορούμε να φέρουμε το πρωτότυπο και μετά μας το δίνουν πίσω ή καλύτερα να φέρουμε επικυρωμένο αντίγραφό; Και για να πάρουμε επικυρωμένο αντίγραφο πρέπει να ξαναπάμε να το ζητήσουμε από το σχολείο μαζί με το πρωτότυπο;

Την υπεύθυνη δήλωση ότι δε φοιτούμε σε άλλη σχολή μας τη δίνουν εκεί και τη συμπληρώνουμε;

Χρειάζεται η πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης;

Και τέλος υπάρχει κάποιο άλλο χρονικό περιθώριο που σου δίνουν για τις ιατρικές εξετάσεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο αναφορά το απολυτήριο, μπορούμε να φέρουμε το πρωτότυπο και μετά μας το δίνουν πίσω ή καλύτερα να φέρουμε επικυρωμένο αντίγραφό; Και για να πάρουμε επικυρωμένο αντίγραφο πρέπει να ξαναπάμε να το ζητήσουμε από το σχολείο μαζί με το πρωτότυπο;

Την υπεύθυνη δήλωση ότι δε φοιτούμε σε άλλη σχολή μας τη δίνουν εκεί και τη συμπληρώνουμε;

Χρειάζεται η πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης;

Και τέλος υπάρχει κάποιο άλλο χρονικό περιθώριο που σου δίνουν για τις ιατρικές εξετάσεις;

Χωρίς να είμαι και ο πλέον αρμόδιος να σου απαντήσει. Η γνώμη μου είναι να βγάλεις φωτοτυπίες το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης και να πας σε ένα ΚΕΠ να στα επικυρώσει, τα επικυρωμένα αντίγραφα πιστεύω θα χρειάζονται κι όχι τα πρωτότυπα (να έχεις μαζί σου και τα πρωτότυπα για κάθε ενδεχόμενο αλλά μην τα δώσεις γιατί που θα ξαναβρείς απολυτήριο λυκείου?)

Υπεύθυνη δήλωση λογικά θα σου δώσουν εκεί να τη συμπληρώσεις. (αν θες πάρε και μια από το περίπτερο αν και θα είναι κουλό εντελώς να μην έχει η γραμματεία)

Για τις ιατρικες εξετάσεις δε ξέρω, εμείς στην Αθήνα πηγαίναμε στη λέσχη μας και βγάζαμε ακτινογραφία + μας εξεταζε κι ένας παθολογος τυπικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο αναφορά το απολυτήριο, μπορούμε να φέρουμε το πρωτότυπο και μετά μας το δίνουν πίσω ή καλύτερα να φέρουμε επικυρωμένο αντίγραφό; Και για να πάρουμε επικυρωμένο αντίγραφο πρέπει να ξαναπάμε να το ζητήσουμε από το σχολείο μαζί με το πρωτότυπο;

Την υπεύθυνη δήλωση ότι δε φοιτούμε σε άλλη σχολή μας τη δίνουν εκεί και τη συμπληρώνουμε;

Χρειάζεται η πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης;

Και τέλος υπάρχει κάποιο άλλο χρονικό περιθώριο που σου δίνουν για τις ιατρικές εξετάσεις;

Χωρίς να είμαι και ο πλέον αρμόδιος να σου απαντήσει. Η γνώμη μου είναι να βγάλεις φωτοτυπίες το απολυτήριο και τη βεβαίωση πρόσβασης και να πας σε ένα ΚΕΠ να στα επικυρώσει, τα επικυρωμένα αντίγραφα πιστεύω θα χρειάζονται κι όχι τα πρωτότυπα (να έχεις μαζί σου και τα πρωτότυπα για κάθε ενδεχόμενο αλλά μην τα δώσεις γιατί που θα ξαναβρείς απολυτήριο λυκείου?)

Υπεύθυνη δήλωση λογικά θα σου δώσουν εκεί να τη συμπληρώσεις. (αν θες πάρε και μια από το περίπτερο αν και θα είναι κουλό εντελώς να μην έχει η γραμματεία)

Για τις ιατρικες εξετάσεις δε ξέρω, εμείς στην Αθήνα πηγαίναμε στη λέσχη μας και βγάζαμε ακτινογραφία + μας εξεταζε κι ένας παθολογος τυπικά.

ok, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΑ ΠΡΟΤΟΤΥΠΑ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΕ...ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΑ. ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΚΥΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΟΥ ΕΙΤΕ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ Η ΣΧΟΛΗ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ...ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝ.ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.