Jump to content

Δικαιολογητικά Αιτήσεις και υπεύθυνη δήλωση για συμμετοχή στην προκήρυξη


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Α. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ

1. Αίτηση (χορηγείται από την Υπηρεσία μας)

2. Επικυρωμένο αντίγραφο Αστυνομικής Ταυτότητας ή διαβατηρίου ή κάρτα ομογένειας.

Για τους πρώην αλλοδαπούς: ΦΕΚ πολιτογράφησης-Κτήση Ιθαγένειας.

3. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 σύμφωνα με την απόφαση ΔΙΑΔΟ/Α/10050/20-4-2007 (ΦΕΚ629/25-4-2007τ.Β) (αντικατάσταση ποινικού μητρώου).

4. Αντίγραφο πτυχίου.

Για πτυχία αλλοδαπής: ξενόγλωσσο και μετάφραση – άδεια άσκησης επαγγέλματος στην αλλοδαπή.

Για Ιταλικά πτυχία επί πλέον: ΕSAME DI STATO και μετάφραση–ATTESTATO και μετάφραση.

Για πτυχία άλλων χωρών (πλην Ε.Ε.), επί πλέον: ΔΟΑΤΑΠ ή αναγνώριση τίτλου σπουδών από χώρα της Ε.Ε..

5. Άδεια άσκησης επαγγέλματος από Νομαρχία.

6. Τίτλο ειδικότητας .

7. Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄(η τυχόν αναβολή να είναι διάρκειας πλέον του ενός (1) έτους από την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης) ή σχετική βεβαίωση οριστικής απόλυσης από τη Μονάδα τους (για άρρενες).

8. Βεβαίωση παραίτησης και διαγραφής από τη δύναμη του προσωπικού του Νοσοκομείου.

Β. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ

1. Αίτηση (χορηγείται από την Υπηρεσία μας)

2. Επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου ή κάρτα ομογένειας.

Για τους πρώην αλλοδαπούς: ΦΕΚ πολιτογράφησης – Κτήση Ιθαγένειας.

3. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 σύμφωνα με την απόφαση ΔΙΑΔΠ/Α/10050/20-4-2007 (ΦΕΚ629/25-4-2007τ.Β) (Αντικατάσταση ποινικού μητρώου).

4. Αντίγραφο πτυχίου.

Για πτυχία αλλοδαπής: ξενόγλωσσο και μετάφραση – άδεια άσκησης επαγγέλματος στην αλλοδαπή.

Για Ιταλικά πτυχία επί πλέον: ΕSAME DI STATO και μετάφραση–ATTESTATO και μετάφραση.

Για πτυχία άλλων χωρών (πλην Ε.Ε.), επί πλέον: ΔΟΑΤΑΠ ή αναγνώριση τίτλου σπουδών από χώρα της Ε.Ε.

5. Άδεια άσκησης επαγγέλματος από Νομαρχία.

6. Τίτλο ειδικότητας (για ειδικευμένους) .

7. Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄(η τυχόν αναβολή να είναι διάρκειας πλέον του ενός (1) έτους από την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης) ή σχετική βεβαίωση οριστικής απόλυσης από τη Μονάδα τους (για άρρενες).

8. Σε περίπτωση προϋπηρεσίας σε νοσοκομείο βεβαίωση παραίτησης και διαγραφής από τη δύναμη του προσωπικού του Νοσοκομείου.

9. Σε περίπτωση προϋπηρεσίας σε Περιφερειακό Ιατρείο ή Κέντρο Υγείας βεβαίωση παραίτησης και διαγραφής από τη δύναμη του προσωπικού του Νοσοκομείου.

Γ. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΕ ΘΗΤΕΙΑ

1. Αίτηση (χορηγείται από την Υπηρεσία μας)

2. Επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου ή κάρτα ομογένειας.

Για τους πρώην αλλοδαπούς: ΦΕΚ πολιτογράφησης-Κτήση Ιθαγένειας.

3. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86 σύμφωνα με την απόφαση ΔΙΑΔΠ/Α/10050/20-4-2007 (ΦΕΚ629/25-4-2007τ.Β) (Αντικατάσταση ποινικού μητρώου)

4. Αντίγραφο πτυχίου.

Για πτυχία αλλοδαπής: ξενόγλωσσο και μετάφραση – άδεια άσκησης επαγγέλματος στην αλλοδαπή.

Για Ιταλικά πτυχία επί πλέον: ΕSAME DI STATO και μετάφραση –ATTESTATO και μετάφραση .

Για πτυχία άλλων χωρών (πλην Ε.Ε.), επί πλέον: ΔΟΑΤΑΠ ή αναγνώριση τίτλου σπουδών από χώρα της Ε.Ε..

5. Άδεια άσκησης επαγγέλματος από Νομαρχία.

6. Τίτλο ειδικότητας (για ειδικευμένους) .

7. Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄(η τυχόν αναβολή να είναι διάρκειας πλέον του ενός (1) έτους από την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης) ή σχετική βεβαίωση οριστικής απόλυσης από τη Μονάδα τους (για άρρενες).

8. Σε περίπτωση προϋπηρεσίας σε νοσοκομείο βεβαίωση παραίτησης και διαγραφής από τη δύναμη του προσωπικού του Νοσοκομείου.

9. Βεβαίωση και διαγραφή από την υπηρεσία υπαίθρου (συνολική προϋπηρεσία υπηρεσίας υπαίθρου )

10. Βεβαίωση σειράς προτεραιότητας και χρόνου αναμονής για την ειδικότητα (ο χρόνος αναμονής για την ειδικότητα να είναι διάρκειας πλέον των δώδεκα μηνών από την ημερομηνία λήξης της προκήρυξης ) ή τίτλο ειδικότητας.

Για τον υπολογισμό των μορίων ως προς την ημερομηνία κτήσης πτυχίου , ο γιατρός μπορεί να προσκομίσει βεβαίωση περάτωσης σπουδών από τη Γραμματεία της Ιατρικής Σχολής που αποφοίτησε.

Αίτηση γενικού ιατρού

Αίτηση με θητεία

Αίτηση_γενικού.zip

Αίτηση_με_θητεία.zip

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αίτηση υπόχρεου υπηρεσίας υπαίθρου

Υπεύθυνη Δήλωση

Αίτηση_υπό_ρεου.zip

Υπεύθυνη_δήλωση.zip

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά,να ρωτήσω κάτι; Οι γιατροί με θητεία τι είναι; Θητεία σε τι; Οι απλοί πτυχιούχοι που δεν έχουμε κάνει τίποτα υπόχρειοι είμαστε,έτσι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσύ είσαι υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου.

Για το "επί θητεία" έχει απαντηθεί 100 φορές στο forum κάθε φορά που βγαίνει και νέα προκήρυξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά,να ρωτήσω κάτι; Οι γιατροί με θητεία τι είναι; Θητεία σε τι; Οι απλοί πτυχιούχοι που δεν έχουμε κάνει τίποτα υπόχρειοι είμαστε,έτσι;

καλημερα μις πιγκι λιλιαν εχεις φοβερη φωτο ειναι η αγαπημενη μου στο μαμπετ!

Κοιτα οταν τελειωνουμε την σχολη ειμαστε υποχρεοι να κανουμε 6μηνη (9μηνη απο σεπτεμβρη) και παλιοτερα στα δικα μου χρονια 12μηνη θητεια αγροτικου.+3 μηνες στο νοσοκομειο σε καρδιολογικο παθολογικο και χειρουργικο τμημα για να μαθουμε τα βασικα υποτιθεται για να σταθουμε απεναντι στο κεντρο υγειας και στα ιατρεια μας.Μπορει για παραδειγμα να εκανες 5 μηνες αγροτικο να το διεκοψες για να πας για λιγη ειδικοτητα (για μερικη ή για σπαστη ειδικοτητα) και μετα αφου τελειωσεις να θες να ξανακανεις τοτε πας παλι ως υποχρεος γιατρος γιατι οφειλεις ενα μηνα ή 4 με το νεο συστημα. Οταν παλι εχεις κανει ολο το αγροτικο σου και 9μηνες + 3 απο το νομο του σεπτεμβριου ή 6+3μηνες με τον προηγουμενο ισχυοντα ακομη νομο τοτε αν θες να ξανακανεις αγροτικο πας ως θητεια σε θεσεις που βγαζουν απο το υπουργειο αποκλειστικα για θητεια!

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2! Τάσο,όπως κατάλαβες είμαι και λίγο γκαβή! emoopsemblush:wub::rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας παιδια να ρωτησω , η βεβαιωση οριστικης απολυσης απο την μοναδα πρεπει να κατατεθει η ζητειται αυτεπαγγελτως απο το υπουργειο ??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αποτι βλεπω δεν φαινεται να επισυναπτουμε πουθενα χαρτια που να εχουν να κανουν με αρρωστια στην οικογενεια η σεισμοπληκτων.Αυτα προφανως δεν δινουν μορια ε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Β. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ

1η ΕΡΩΤΗΣΗ....

8. Πιστοποιητικό υγείας και αρτιμέλειας (από την Πρωτοβάθμια Υγειονομική

Επιτροπή της Νομαρχίας του τόπου κατοικίας). (Θα κατατεθεί στο νοσοκομείο

διορισμού από τον διορισθέντα)---->>>ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ??? ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ??

2η ΕΡΩΤΗΣΗ....

Αν εχει κανει καποιος αγροτικο 9μηνο (3+6) και μετα θελει να ξανακανει στα τοσα χρονια της αναμο(υ)νής και αλλαξει ξανα η θητεια σε 12μηνη (πχ 6+6) μετα ως αγροτικος με θητεια θα κανει ολη την θητεια 12 μηνη (6+6) ή 6-3 που εκανε=3 στο νοσοκομειο και 6 στο ιατρειο???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αποτι βλεπω δεν φαινεται να επισυναπτουμε πουθενα χαρτια που να εχουν να κανουν με αρρωστια στην οικογενεια η σεισμοπληκτων.Αυτα προφανως δεν δινουν μορια ε?
σκυλιά γατιά...δεν δίνουν πλέον μόρια
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Β. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ

1η ΕΡΩΤΗΣΗ....

8. Πιστοποιητικό υγείας και αρτιμέλειας (από την Πρωτοβάθμια Υγειονομική

Επιτροπή της Νομαρχίας του τόπου κατοικίας). (Θα κατατεθεί στο νοσοκομείο

διορισμού από τον διορισθέντα)---->>>ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ??? ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ??

2η ΕΡΩΤΗΣΗ....

Αν εχει κανει καποιος αγροτικο 9μηνο (3+6) και μετα θελει να ξανακανει στα τοσα χρονια της αναμο(υ)νής και αλλαξει ξανα η θητεια σε 12μηνη (πχ 6+6) μετα ως αγροτικος με θητεια θα κανει ολη την θητεια 12 μηνη (6+6) ή 6-3 που εκανε=3 στο νοσοκομειο και 6 στο ιατρειο???

χιλιοστή φορά......να μεταφράσω τα ελληνικά που γράφει η προκήρυξη

το πιστοποιητικό υγείας το καταθέτεις στο νοσοκομείο εφόσον διοριστείς και όχι στο υπουργείο με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά της προκήρυξης

συμμετέχεις στην προκήρυξη ως "επί θητεία" και υπηρετείς όσο διάστημα γράφει η προκήρυξη (στην τρέχουσα υπηρετείς 9 μήνες)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Β. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΥΠΟΧΡΕΟΥΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ

1η ΕΡΩΤΗΣΗ....

8. Πιστοποιητικό υγείας και αρτιμέλειας (από την Πρωτοβάθμια Υγειονομική

Επιτροπή της Νομαρχίας του τόπου κατοικίας). (Θα κατατεθεί στο νοσοκομείο

διορισμού από τον διορισθέντα)---->>>ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ??? ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ??

2η ΕΡΩΤΗΣΗ....

Αν εχει κανει καποιος αγροτικο 9μηνο (3+6) και μετα θελει να ξανακανει στα τοσα χρονια της αναμο(υ)νής και αλλαξει ξανα η θητεια σε 12μηνη (πχ 6+6) μετα ως αγροτικος με θητεια θα κανει ολη την θητεια 12 μηνη (6+6) ή 6-3 που εκανε=3 στο νοσοκομειο και 6 στο ιατρειο???

χιλιοστή φορά......να μεταφράσω τα ελληνικά που γράφει η προκήρυξη

το πιστοποιητικό υγείας το καταθέτεις στο νοσοκομείο εφόσον διοριστείς και όχι στο υπουργείο με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά της προκήρυξης

συμμετέχεις στην προκήρυξη ως "επί θητεία" και υπηρετείς όσο διάστημα γράφει η προκήρυξη (στην τρέχουσα υπηρετείς 9 μήνες)

thanks

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μη βαρατε θα ρωτησω μαμακια: στο κουτακι ή στις τελιτσες βαζουμε το λιαν καλως??

και η υπευθυνη δηλωση θελει γνησιο της υπογραφης απο αστυνομια??

απαντηστε πλιζ οι παμπαλαιουρες των αγροτικων.

θενκσσσσσσς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν τα πας εσύ ο ίδιος στο υπουργείο δεν θέλει επικύρωση η αίτηση και η υπεύθυνη δήλωση, αφού θα σε δουν και θα υποδείξεις ταυτότητα.

Αν τα στείλεις ταχυδρομικώς όλα τα έγγραφα πρέπει να είναι επικυρωμένα.

Στις τελίτσες βάζεις το λίαν καλώς ή το άριστα και την ημερομηνία κτήσης πτυχίου, ή ΔΟΑΤΑΠ ή ένταξης της χώρας στην Ε.Ε.

Στα κουτάκια βάζουν οι υπάλληλοι τα μόρια που αντιστοιχούν.

Δε βαράμε.... :P ακούσαμε και ποιο σπάνιες ερωτήσεις!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν τα πας εσύ ο ίδιος στο υπουργείο δεν θέλει επικύρωση η αίτηση και η υπεύθυνη δήλωση, αφού θα σε δουν και θα υποδείξεις ταυτότητα.

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι ήδη εκτός Αθηνών και έχω αφήσει σε έναν φίλο τα χαρτιά μου να τα καταθέσει (αφου έχω ρωτήσει στο υπουργείο ότι μπορεί να γίνει έτσι) ΧΩΡΙΣ να είναι επικυρωμένη για το γνήσιο της υπογραφής η αίτηση και η δήλωση... Θα έχω πρόβλημα;;;

Υ.Γ. Με ανοιχτές τις επιλογές διότι δεν έχω καταλήξει ακόμη...

SOS

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε και σου λέω δεν υπάρχει πρόβλημα και πάει ο φίλος σου την Παρασκευή να τα καταθέσει και του πούνε πως δεν μπορεί. Τι θα κάνεις;

Πάρε ένα τηλέφωνο αύριο 12-2 και ρώτα και μετά πες μας κιόλας για να ξέρουμε.

Εγώ πάντως δεν θα τη δεχόμουν την αίτηση. Αν αύριο δεν πάρεις αγροτικό μπορείς να τους πεις πως δεν είναι η αίτηση δική σου και πως σου την αλλάξανε. Το υπουργείο πως θα αποδείξει πως δεν είναι ελέφαντας;

Κάθε έγγραφο θέλει επικύρωση για το γνήσιο της υπογραφής. Αν τώρα εξυπηρετούν καταστάσεις για να μην δημιουργήσουν παραπάνω προβλήματα είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν τα πας εσύ ο ίδιος στο υπουργείο δεν θέλει επικύρωση η αίτηση και η υπεύθυνη δήλωση, αφού θα σε δουν και θα υποδείξεις ταυτότητα.

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι ήδη εκτός Αθηνών και έχω αφήσει σε έναν φίλο τα χαρτιά μου να τα καταθέσει (αφου έχω ρωτήσει στο υπουργείο ότι μπορεί να γίνει έτσι) ΧΩΡΙΣ να είναι επικυρωμένη για το γνήσιο της υπογραφής η αίτηση και η δήλωση... Θα έχω πρόβλημα;;;

Υ.Γ. Με ανοιχτές τις επιλογές διότι δεν έχω καταλήξει ακόμη...

SOS

μωρε λιγο ριψοκινδυνο που εδωσες σε αλλον τα εγγραφα σου ! ελπιζω να του εκανες εξουσιοδοτηση! παρε και στο υπουργειο κανα τηλεφωνακι και οκ χωρις αγχος δεν πηρες τωρα αγροτικο θα παρεις αλλη φορα δεν εγινε και τιποτα! εχεις αναμονη μπροστα σου ολες πλεον οι ειδικοτητες εχουν! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε ένα τηλέφωνο αύριο 12-2 και ρώτα και μετά πες μας κιόλας για να ξέρουμε.

Όπως έγραψα πήγα αυτοπροσώπως στο υπουργείο πριν φύγω και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται επικύρωση. Ο λόγος που το ρώτησα είναι διότι η αστυνομία ή τα ΚΕΠ δεν σου επικυρώνουν -τουλάχιστον δεν επιτρέπεται να επικυρώνουν μη συμπληρωμένα έγγραφα (δεν έχω καταλήξει στην επιλογή μου)- και δεν έχω τόση εμπιστοσύνη στο ταχυδρόμειο/κούριερ καθότι αν χαθεί κάτι αντε να βγάλεις άκρη.

Θεώρησα ότι αφού ρώτησα δεν θα είχα πρόβλημα, αλλά αυτό που έγραψες με προβλημάτισε..

Πάντως θα προσπαθήσω να πιάσω γραμμή αύριο και να το ΞΑΝΑρωτήσω

Τις προηγούμενες φορές πάντως που δήλωσα δεν θυμάμαι να μου ζήτησαν να επιδείξω την ταυτότητά μου ανεξάρτητα από το αν θα έπρεπε

Όσον αφορά στον ελέφαντα, από την εμπειρία μου με τις δημόσιες υπηρεσίες συνήθως οι πολίτες χρειάζονται να αποδεικνύουν και όχι τα υπουργεία...

"Αν αύριο δεν πάρεις αγροτικό μπορείς να τους πεις πως δεν είναι η αίτηση δική σου και πως σου την αλλάξανε" και αν είναι επικυρωμένη θα πω ότι πλαστογραφήθηκε :lol:

Δεν αμφιβάλλω ότι κάποιοι μπορεί να σκέφτονται έτσι, πάντως εγώ δεν ανήκω σε αυτούς

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και το χρόνο σου.

Ωστόσο, ελπίζω οι υπάλληλοι του υπουργείου να μην συμμερίζονται την συγκεκριμένη άποψή σου και αν το κάνουν ας το λένε όταν τους ρωτάνε και αν δεν γνωρίζουν να σε παραπέμπουν σε κάποιον αρμόδιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και παλι σορρυ που ρωταω απλα φοβαμαι μηπως συμπληρωσω κατι λαθοσ στα χαρτια..

Στην υπευθυνη δηλωση πανω που λεει "προς...." τι συμπληρωνουμε? :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οσοι στελνουμε τα χαρτια μας με κουριερ σε ποια διευθυνση ακριβως-γραφειο τα στελνουμε?τον εχουμε ζαλισει τον τασοθεοδωριδη... emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΥΓΕΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ Ν.Π.

ΤΜΗΜΑ Γ΄

Ταχ. Διεύθυνση: Αριστοτέλους 17

Ταχ. Κώδικας : 10187

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.