Jump to content

Κυβέρνηση II


Sovereign

Recommended Posts

Σαν αστραπή έσκασε σήμερα στο βροχερό και νωχελικό Μάντσεστα το νέο: Κάποιος έρχεται εδώ πάνω για ειδικότητα, ποιος έρχεται, ποιος έρχεται ρε παιδιά; Κάποιος μεγάλος, λέγανε οι μισοί, κάποιος τεράστιος λέγανε οι υπόλοιποι, ένας θεόμουρλος τόλμησε να πει κάποιος. Το νέο διαδόθηκε με ταχύτητα στα μέλη της πάλαι ποτέ Κυβέρνησης και είναι επιτέλους ανακοινώσιμο:

Ο Σαράντος παίρνει την ομπρελίτσα και το αδιαβροχάκι του και μας έρχεται στον εξωτικό Βρετανικό Βορρά!

Από τα τελευταία μας ποστ μερικά χρόνια πίσω πολλά έχουν αλλάξει:

- ο πρόεδρας έχει φάει τη βρόχα της ζωής του στην πρωτεύσουσα του αγγλικού βορρά

- ο BarKindgom αποδείχθηκε λίγο πιο ξύπνιος: λιάζεται στις παραλίες της Καλιφόρνια και για σκ πάει Σάντα Μπάρμπαρα και Μαλιμπού

- Ο Σαράντος μετά από μια περιπλάνηση μέσα στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα, διαπίστωσε ότι αν δεν είχε πλέον πλάκα γιατί αν είχε κι άλλο χρόνο στη διάθεσή του θα κατέληγε με 157 πτυχία

- Η Λιλλιαν ξημεροβραδιάζεται σώζοντας ποδοπατημένους σε heavy metal συναυλίες (ρε, εσύ έκλεψες την κιθάρα του Σμιθ μετά τη συναυλία των Maiden???)

- Η Μαρίζα περνάει την ώρα της διασωληνώνοντας

- Η Παθέτικ τρώει την ίδια βρόχα που τρώει κι ο πρόεδρας

- Και για τους υπόλοιπους καιρός είναι να μάθουμε!

Τι κάνετε; Πού είστε; Μας αγαπάτε ακόμα; Σας αγαπάμε ακόμα;

Λαβ γιου τονς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή είμαι πάντα σε εγρήγορση φυσικά και θα απαντήσω πρώτη!!!!!!!! ( Ναι,ναι και επειδή είμαι καμμένη και δεκαπενταυγουστιάτικα βολοδέρνω στην Αθήνα!!!!! embounce8 )Ναι,το ομολογώ! Σώζω ποδοπατημένους, λιποθυμισμένους, χαπακωμένους, πιωμένους, κι άλλους πιωμένους, χτυπημένους, ηλιασμένους και αλλους -μένους... λουσμένους αλλά κυρίως άλουστους :rolleyes: ... Την κιθάρα δεν την πήρα εγώ αλλά ήμουν βασική μάρτυρας της παραγωγής καθότι το ιατρείο ηταν δίπλα στη σκηνή... Γενικώς μετά το Hello και το ΟΚ μπορώ να σας πω οτι κουτσομπολιά θέλετε! Πόσα εκατομμύρια θα πάρει η Madonna; Πόσο ξύλο έπεσε στους Sex Pistols; Ποιός έφταιγε; Γιατί ακριβώς ακυρώθηκε ο James Blunt; Πόσο κούκλος είναι ο Lenny; Αλλά απο κοντά,ε; Γενικώς είμαι καλά! Ντάξ, ειμαι πολύ καλά! Ντάξ, είμαι τέλεια! :splats:emstupid Γενικώς emrockon Από οτι καταλαβαίνω το σύνθημα του Soveropathetosaradou είναι: ¨Είμαι υπέρ του φαινομένου του θερμοκηπίου μπας και κάνει λίγη ζέστη στο UK!!!!!!!! :rolleyes::wacko::blink: Αυτά! Γενικώς σας αγαπώ ακόμη! Φιλαααααααααακια! emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

(Ok,δεν ειμαι απο τα σουπερ ενεργα μελη αλλα ειμαι απο τα παλαιοτερα...)

Μου λειπουν τα παλια μελη και ολες οι πλακες/κοντρες/ατακες! ηταν ωραιες εποχες! :anavwfwties:

Πού βρισκεται ο καθενας??? (Ειπα να συνεχισω το τοπικ του Σοβ!)

(Απενεργοποιησα το φεισμπουκ, αλλα δε σημαινει οτι θα σας χασω και στα παλια λημερια!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Εφημερεύοντας στη ΜΕΘ του ΚΑΤ και με αφορμή κάποιο άσχετο μήνυμα στο mail μου, για κάποιο σχόλιο στο profile μου, ξαναμπήκα μετά από χρόνια στη σελίδα, που κάποτε με είχε κάνει πρώτο αποτέλεσμα στο google, στην αναζήτηση Basiliki!!! Είναι συγκινητικό που ξαναθυμήθηκα την κυβέρνηση και τα μέλη της. Είμαι κι εγώ αναισθησιολόγος, σαν το Μαριζάκι (λίιιγο μεγαλύτερη και πολύυυυυυ καλύτερη ;)) και γελάω πολύ, που όσο γερνάει η πρώτη του φουρνιά, το forum έγινε για students and young doctors... Θα ξαναγράψω όταν γίνει και για retired doctors. Το χειρότερο, που μου συνέβη τελικά, είναι που έχασα τον doctor x μου!

Αυτά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Τι έριξε την κυβέρνηση? Ο χρόνος, οι ειδικότητες ή το facebook? Καμιά φορά που περνάω από το Beer Academy στην Στουρνάρη, σας σκέφτομαι.Την παλέυει ακόμα.. Να'στε καλά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...
  • 8 years later...
On 13/1/2013 at 8:59 ΠΜ, drWatkins said:

Τι έριξε την κυβέρνηση? Ο χρόνος, οι ειδικότητες ή το facebook? Καμιά φορά που περνάω από το Beer Academy στην Στουρνάρη, σας σκέφτομαι.Την παλέυει ακόμα.. Να'στε καλά!

Μπύρα κανείς; :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.