Jump to content

Ψυχολογικά ΤΕΣΤ


Dr.K@meleon

Recommended Posts

Ψυχολογικά τέστ

Επιμέλεια, κατασκευή & προγραμματισμός ερωτηματολογίων :Dr.K@meleon [drkameleon(at)gmail.com]

  • Κατάθλιψη / Διπολική διαταραχήΕνα 12% του παγκοσμιου πληθυσμου καποια στιγμη της ζωης του θα υποφερει απο καταθλιψη. Ενα μεγαλο ποσοστο απο αυτους, θα υποφερει χωρις να αναζητησει ποτε βοηθεια. Μηπως λοιπον κι εσυ εχεις τα συμπτωματα? Αν θες να μαθεις, κανε κλικ ΕΔΩ και κανε το τεστ!
  • Άγχος / Αγχωδεις διαταραχεςΔεν υπαρχει ανθρωπος που να μην εχει νιωσει αγχος. Ομως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη κι αναλογως βαρυτητας απαιτει αλλη αντιμετωπιση. Μηπως ηρθε η ωρα να αλλαξεις τη ζωη σου? Μηπως εχεις τα συμπτωματα μιας σοβαροτερης "αγχωδους διαταραχης"? Αν θες να μαθεις, κανε κλικ ΕΔΩ και κανε το τεστ!
  • Τυπος & Διαταραχές προσωπικότηταςΚαθε ανθρωπος εχει εναν συγκεκριμμενο τυπο προσωπικοτητας. Καποιοι ισως εχουν στοιχεια κι απο περισσοτερους "τυπους προσωπικοτητας". Καποιες φορες ομως οι ενδειξεις ειναι αρκετα σοβαρες, δημιουργουν προβληματα στη ζωη του ατομου και τοτε αποκαλουνται "διαταραχες προσωπικοτητας". Αν θες να μαθεις τον τυπο της ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ προσωπικοτητας κι αν εχεις συμπτωματα καποιας διαταραχης, κανε κλικ ΕΔΩ και κανε το τεστ!
  • Σεξουαλική ταυτότηταΟλοι γνωριζουμε τους χαρακτηρισμους "ετεροφυλοφιλος", "ομοφυλοφιλος" και "αμφιφυλοφιλος". Μηπως ομως η διακριση δεν ειναι τοσο ξεκαθαρη? Μηπως η σεξουαλικοτητα ειναι μια δυναμικη εννοια που δεν πρεπει να μπαινει σε καλουπια? Αν θες να ανακαλυψεις την ΔΙΚΗ ΣΟΥ σεξουαλικη σου ταυτοτητα, κανε κλικ ΕΔΩ και κανε το τεστ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραίο, αλλά φτιάχτο λίγο. Πήγα να κάνω το πρώτο και μου έγραψε ότι δεν είχα συμπληρώσει ηλικία και φύλο ενώ εγώ τα συμπλήρωσα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραίο, αλλά φτιάχτο λίγο. Πήγα να κάνω το πρώτο και μου έγραψε ότι δεν είχα συμπληρώσει ηλικία και φύλο ενώ εγώ τα συμπλήρωσα.

Sorry invitro.

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! : Συμπληρώστε αυτό το μέσα από τον FIREFOX (Στον Internet Explorer μπορεί να παρουσιαστούν προβλήματα) !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....."ερπετο" υποθετω πως εσυ μπορεις να δεις αναλυτικα αυτα που συμπληρωνει ο καθενας...

......απαντησεις ,ηλικια ,κλπ :D

υγ....."τρελο" αγορι.... :P;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα ερωτηματολόγια είναι προγραμματισμένα 100% από εμένα σε JavaScript και HTML. Επομένως (όπως αναφέρω κι από κάτω από το κουμπάκι) ΝΑΙ, μπορώ να τα δω - γι' αυτό ανέβασα και τα ερωτηματολόγια άλλωστε. Ωστόσο, είναι 100% ΑΝΏΝΥΜΑ.

Τα αποτελέσματα ανακατευθύνονται σε εμένα ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ και για το μεγάλο ενδιαφέρον μου στην ψυχιατρική.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγά μην καταλάβει ποιά είναι η ανώνυμη ινβίτρο και τι απάντησε (να θυμηθώ να μειώσω την ηλικία)

emcolgate

Ούτως ή άλλως ΔΕΝ είναι αυτός ο στόχος μου...

emiloveyou

Υ.Γ. Τελικά, inVitro, δούλεψε? Έχω σπαταλήσει πάρα πολλές ώρες για να τα φτιάξω και γύρω στις 1700 γραμμές κώδικα και δεν το βαστάει η καρδιά μου να πάει στραβά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάτσε να το ξανακάνω, πιο πριν δεν μου έβγαλε αποτελέσματα γιατί έλεγε να συμπληρώσω ηλικία και φύλο, ενώ τα είχα συμπληρώσει.

ΥΓ: Το βρήκα το πρόβλημα, το έκανα στον explorer, συγγνώμη.

Να μας πει και κάποιος με firefox.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αποτελέσματα ανακατευθύνονται σε εμένα ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ και για το μεγάλο ενδιαφέρον μου στην ψυχιατρική.

....και εγω για στατιστικους λογους θελω να μου πεις την ηλικια της invitro πριν τη μειωση.........hehebz6.gifhehebz6.gif:P

....περα απο το χαβαλε εχεις κανει πολυ καλη δουλεια και το blog σου ειναι πολυ οργανωμενο.....ευγε... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αποτελέσματα ανακατευθύνονται σε εμένα ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ και για το μεγάλο ενδιαφέρον μου στην ψυχιατρική.

....και εγω για στατιστικους λογους θελω να μου πεις την ηλικια της invitro πριν τη μειωση.........hehebz6.gifhehebz6.gif:P

....περα απο το χαβαλε εχεις κανει πολυ καλη δουλεια και το blog σου ειναι πολυ οργανωμενο.....ευγε... :)

Σε ευχαριστώ πολύ - πραγματικά! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

....."ερπετο" υποθετω πως εσυ μπορεις να δεις αναλυτικα αυτα που συμπληρωνει ο καθενας...

......απαντησεις ,ηλικια ,κλπ :D

υγ....."τρελο" αγορι.... :P;)

λογοκλοπε! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λογοκλοπε! :P

...βασικα εγραφα το nick του και μου το εβγαζε σε λινκ :blink: (προφανως γιατι ετσι ονομαζεται και το blog του)

....γι'αυτο.... :D

τελικα τι εγινε ρε παιδες το εκανε κανενας το τεστ emquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λογοκλοπε! :P

...βασικα εγραφα το nick του και μου το εβγαζε σε λινκ :blink:[1](προφανως γιατι ετσι ονομαζεται και το blog του)

....γι'αυτο.... :D

[2]τελικα τι εγινε ρε παιδες το εκανε κανενας το τεστ emquestion

1) Boing! Όχι καλέ! Απλά χρησιμοποίησες προφανώς το "παπάκι" (αντί Α) με αποτέλεσμα να βλέπει το nick μου σαν e-mail address...

2) Από το... πληκτρολόγιό μου, μού την πήρες την απορία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε συ σαλαμανδρα εεε σορι χαμαιλεων ειπαμε,yeap σ εσενα μιλαω που απ τη μια μας τα χεις πρηξει οτι σιχαινεσαι κι εχεις χιλιομετανιωσει για την ιατρικη που σπουδαζεις κι απ την αλλη καθεσαι και ξοδευεις φτακοσιες ωρες της ζωης σου και φτιαχνεις τεστ κι ιστοριες για να εντρυφησεις στην ιατρικη ειδικοτητα που θα κανεις(το καταλαβαινεις οτι υπαρχει μια αντιφαση εδω,ε;;;) να σε ρωτησω κατι emquestion

παιζει να κανει κανεις ανθρωπος τα τεστ και να μη βγει εστω μ ενα προβληματακι;;;;ΧΛΩΜΟ το κοβω.καλα γι αυτο δε φταις εσυ φυσικα φταιει η ψυχιατρικη γενικοτερα emcolgate

αληθεια υπαρχει κανεις που πιστευει οτι θα παρει ενας ανθρωπος ενα βιβλιο ψυχιατρικης και διαβαζοντας το δε θα εντοπισει οτι πραματα που εκανε-κανει συμφωνα με την ψυχιατρικη αποτελουν "προβληματα" κι εχουν και ιατρικο ονοματακι...; :D

καλα δε χρειαζεται να πω οτι εμενα οταν τα κανα με εβγαλαν για δρομοκαιετειο ΑΜΕΣΑ το υποθετατε φανταζομαι...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε συ σαλαμανδρα εεε σορι χαμαιλεων ειπαμε,yeap σ εσενα μιλαω που απ τη μια μας τα χεις πρηξει οτι σιχαινεσαι κι εχεις χιλιομετανιωσει για την ιατρικη που σπουδαζεις κι απ την αλλη καθεσαι και ξοδευεις φτακοσιες ωρες της ζωης σου και φτιαχνεις τεστ κι ιστοριες για να εντρυφησεις στην ιατρικη ειδικοτητα που θα κανεις(το καταλαβαινεις οτι υπαρχει μια αντιφαση εδω,ε;;;) να σε ρωτησω κατι emquestion

:lol::anavwfwties:

Λογικό το συμπέρασμά σου... ΑΛΛΑ αγνοείς κάτι : πέραν απο "ψυχιατρική" έρευνα, η κατασκευή αυτών των ερωτηματολογίων (δηλ. πως είναι, πώς φαίνονται, πώς παίρνεις τα αποτελέσματα, πώς παιρνΩ τα αποτελεσματα, ΤΙ αποτελέσματα παίρνεις και με ΠΟΙΑ κριτήρια και γενικώς Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ έχει σχέση με αυτά) είναι ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ και ΟΧΙ ΙΑΤΡΙΚΗ. Τώρα, το γεγονός ότι μέσω προγραμματισμού, αγγίζω έναν τομέα που ας πούμε με ενδιαφέρει, είναι άλλο θέμα... Για μένα πάντως η απόλαυση ήταν καθαρά προγραμματιστική - η ψυχιατρική πλευρά του πράγματος ήταν απλά ένα ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΡΟ. Γιατί, πέραν των τίτλων, των σχολών, κλπ, πρωτίστως HMOYN, ΕΙΜΑΙ και ΘΑ ΕΙΜΑΙ προγραμματιστής και ΙΣΩΣ ΓΙΝΩ γιατρός...

** Όποιος θέλει (και μπορεί βέβαια) να ελέγξει τους τρόπους υπολογισμού, κλπ, ή από απλή περιέργεια, μπορώ να τού στείλω in private τους πλήρεις κώδικες (JavaScript, HTML, CSS)

Υ.Γ. Μην μού αλλάζεις το όνομα, dear! Ε, όχι δα και σαλαμάνδρα.... Μπλιάααχ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1) Boing! Όχι καλέ! Απλά χρησιμοποίησες προφανώς το "παπάκι" (αντί Α) με αποτέλεσμα να βλέπει το nick μου σαν e-mail address...

.......ε βαλε το "α" αρχηγε...εκτος απο εμενα ,μπερδεψες και το "συστημα".....hehebz6.gifhehebz6.gif

:wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dr.K@meleon πολύ καλό!

Συγχαρητήρια.

ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤ ΑΥΤΟΥ,ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΙΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ.

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΑΡΟΥΣΚΑ :lol:

ΣΕ ΛΙΓΟ 8Α ΣΥΝΔΕΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕ VIDEO WALL. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Dr.K@meleon πολύ καλό!

Συγχαρητήρια.

Merci beaucoup! emiloveyou

Dr.K@meleon πολύ καλό!

Συγχαρητήρια.

ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤ ΑΥΤΟΥ,ΕΠΕΙΔΗ ΛΕΙΠΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ.

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΑΡΟΥΣΚΑ :lol:

ΣΕ ΛΙΓΟ 8Α ΣΥΝΔΕΘΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕ VIDEO WALL. :lol:

Τι λες ωρέ καλοκαιριάτικα? :P :P :P Μήπως με μπέρδεψες με τον Χατζηγιάννη? :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Νέα τεστάκια!!!!!!

Περιμένω γνώμες, σχόλια, παρατηρήσεις, ιδέες!!!!

Κατάθλιψη

Άγχος / Αγχώδεις Διαταραχές

Διπολική Διαταραχή

Διαταραχή Ελλειμματικής Προσοχής - Υπερκινητικότητας [ADHD]

Διασχιστική Διαταραχή Ταυτότητας

Εθισμός / Εξάρτηση / Κατάχρηση

Τύπος & Διαταραχές Προσωπικότητας

Σεξουαλική Ταυτότητα / Σεξουαλικότητα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε φιλε,

ασχετο,αλλα αυτοαποκαλεισαι ερπετο???

emlmfao

Εδώ αυτοαποκαλούμαι "Χαμαιλέοντας", τι πειράζει να αναφέρομαι που-και-που με το οικογενειακό μου όνομα ? emiloveyou

Βασικά με έχεις βγάλει λεσβία, αρνούμαι να κάνω και νέα! lol.gif

Καλά μην το παίρνεις και πατριωτικά! Ο φίλος μου ο Klein, όχι εγώ.. (Αντε και ο Alfred έβαλε λίγο το χεράκι του:P)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"5) Κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχω συνεχώς αλλόκοτες σκέψεις ή φαντασιώσεις."

Αυτό τώρα τι κακό έχει χαχαχαχαχα ανάλογα πώς θα το πάρει κανείς θα μου πεις :rolleyes:

----------------

οκ έκανα όλα τα τεστ της Κατάθλιψης. Το πρώτο με έβγαλε σε πρώιμα στάδια, κ δεύτερο καθαρά καταθλιπτική, ενώ τα υπόλοιπα όχι.. τι έγινε, το μετάνιωνα στην πορεία..?

εγώ για πλάκα τα έκανα, απάντησα όμως ειλικρινά, τώρα να ανησυχώ..? μια χαρά είμαι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.