Jump to content

Ανταλλαγη φοιτητών Από Λάρισα για Πάτρα


katerinam

Recommended Posts

Εχω θέσει το ίδιο ερώτημα και σε άλλο σημείο του forum. Κατά πάσα πιθανότητα περνάω Ιατρική Πάτρας στα 25 μου...

Ενδιαφέρομαι να μεταφερθώ Λάρισα. σε περίπτωση που ενδιαφέρεται κάποιος να του παραχωρήσω τη θέση μου με ΄

ανταλλαγή τη δικη του στη Λάρισα ας επικοινωνήσει μαζί μου. Φυσικά όταν βγουν οι βάσεις θα είμαστε σε θέση να ξέρουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Που περνάει Ιατρική στα 25 του δε θα πεις τίποτα?

Δε σε αναγνωρίζω..

Βασικά, για να τονίσει την ηλικία του κάπου το πάει, και είπα να τον αφήσω να το πει μόνος του...Μήπως θέλει να μας πει ότι έχει υποχρεώσεις στη Λάρισα λόγω ηλικίας; Αλλά τότε γιατί δεν έβαλε Λάρισα μια και καλή; Μήπως πιστεύει ότι θα πιάσει καλά λεφτά από την ανταλλαγή;

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν είχε τόσο μυαλό δεν θα πήγαινε ιατρική στα γεράματα..

Η αλήθεια είναι ότι στο άλλο τόπικ του μιλάνε σαν να είναι γυναίκα (είσαι σίγουρη) και απαντάει: "δεν είμαι σίγουρη" ενώ εδώ το έχουμε δεδομένο ότι είναι άντρας γιατί έτσι είδαμε στο προφίλ του....Πολύ γέλιο, όμως!

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...c=21455&hl=

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά το forum είναι για ανταλλαγή απόψεων αν δεν κάνω λάθος όχι για καυστικά σχόλια. Αλλά για να μην παρεξηγηθώ για την ανταλλαγη΄όταν δήλωσα σχολή με βόλευε η Πάτρα. Τώρα άλλξαν τα πράγματα. Και όσων αφορά την ηλικία έχει προηγηθεί άλλη σχολή και δουλε'υω ήδη σαν Πολιτικός Μηχνικός.

Εχω εξασφαλίσει ήδη τα χρήματα για αυτά τα έξη χρόνια και θα το κάνω είτε το σχολιάσουν είτε όχι. Χρήματα από ανταλλαγές ανάγκη ουκ έχω...Να στε καλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά το forum είναι για ανταλλαγή απόψεων αν δεν κάνω λάθος όχι για καυστικά σχόλια.
Για το συγκεκριμένο forum και γι άλλα ιατρικά δεν θα το επιβεβαίωνα! emconfused
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είπα να κάνω quote τα ορθογραφικά αλλά θα μου έπαιρνε ώρα κ βαρέθηκα...

Ντιπ αγράμματος/η όχι μαλακίες...

Αυτό το όσων αφορά με έστειλε αδιάβαστο.. εύγε...

Στα 35 κανόνισε να περάσεις κ φιλοσοφική να μάθεις τα βασικά..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσυ οταν γράφεις γρήγορα δεν κάνεις λάθη? Και τέλοσπάντων πόσο κομπλεξικός είσαι?Δεν θα ασχοληθώ φυσικά πάλι μαζί σου διότι σέβομαι του υπόλοιπους της συζήτησης.

Μήπως ζηλεύεις γιατί με τα ΒΙΑΣ πήρες το ένα πτυχείο και όλο γκρινιάζεις ενω κάποιοι άλλοι έχουν ιδανικά?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ποια γεράματα? Εσείς δηλ. πόσο χρονών είστε που με κρίνετε ως γριά? 25 χρόνων σας φαίνεται πολύ? Πόσο είστε? 10?Εγώ έχω ήδη χρήματα ολοδικά μου δε θα με σπουδάσει η μπαμπάς πάλι.

Και είναι αποθυμένο μου και μπορώ να το κάνω. Θα σας συμβούλευα λοιπόν να κάνετε κι εσείς τα αποθυμένα σας και να μην ξεσπάτε σε άλους που δεν γνωρίζατε μέσω ενός Υ/Η.

Όσο για την παρατήρηση του "tasostheodoridis" έχει απόλυτο δίκιο και κρίμα. Νόμιζα πως οι μηχανικοί έχουν τάσεισ σνομπισμού αλλά μπροστά σε invitro και Cadaver δεν υπάρχει σύγκριση.

Τέλος στα 35 Cadaver θα σου φάω τη θέση σου από κάποιο νοσοκομείο , δεν θα πάω φιλοσοφική δεν μου αρέσει καθόλου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν γίνονται πια ανταλλαγές, μόνο μεταγραφή μπορείς να ζητήσεις, αν και νομίζω καταργήθηκαν και αυτές ή έγιναν πολύ αυστηρές. Καλή αρχή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εσυ οταν γράφεις γρήγορα δεν κάνεις λάθη? Και τέλοσπάντων πόσο κομπλεξικός είσαι?Δεν θα ασχοληθώ φυσικά πάλι μαζί σου διότι σέβομαι του υπόλοιπους της συζήτησης.

Μήπως ζηλεύεις γιατί με τα ΒΙΑΣ πήρες το ένα πτυχείο και όλο γκρινιάζεις ενω κάποιοι άλλοι έχουν ιδανικά?

Με τα βίας, όπως λέμε με τας καμελίας; Και πτυχείο όπως λαχείο;

Όχι καλό μου, ο Cadaver δεν ανήκει στην δική σου κατηγορία!

emcolgate

ΥΓ: Όταν δήλωσες (πριν από 15 μέρες) βόλευε η Πάτρα και τώρα δεν βολεύει; Μάλιστα...

Πολιτικοί μηχανικοί με ιδανικά, τι λες βρε παιδί μου. Και ιδανικό είναι...το δεύτερο "πτυχείο", ξαναμάλιστα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και είναι αποθυμένο μου και μπορώ να το κάνω. Θα σας συμβούλευα λοιπόν να κάνετε κι εσείς τα αποθυμένα σας και να μην ξεσπάτε σε άλους που δεν γνωρίζατε μέσω ενός Υ/Η.

Όσο για την παρατήρηση του "tasostheodoridis" έχει απόλυτο δίκιο και κρίμα. Νόμιζα πως οι μηχανικοί έχουν τάσεισ σνομπισμού αλλά μπροστά σε invitro και Cadaver δεν υπάρχει σύγκριση.

Τέλος στα 35 Cadaver θα σου φάω τη θέση σου από κάποιο νοσοκομείο , δεν θα πάω φιλοσοφική δεν μου αρέσει καθόλου...

Εγώ "αποθυμένα" (στον πάτο του πυθμένα) δεν έχω πάντως. Ούτε Υ/Η εδώ που τα λέμε!

(και προσέξτε: δεν λέω τίποτα για το "η μπαμπάς")

:rolleyes:

Όσο για το τι θα κάνεις στα 35, αν πράγματι ξεκινάς ιατρική στα 25, στα 35 το πολύ να είσαι σε κανένα Βόδι-Λάιν, αν θες να δουλεύεις ως γιατρός φυσικά. Αν κι εμένα βέβαια δεν μου κολλάει η ιστορία του αγράμματου πολιτικού μηχανικού που είναι λίγο άντρας και λίγο γυναίκα και έχει ιδανικά ως προς την ιατρική και θέλει λίγο Πάτρα και λίγο Λάρισα.

emcolgate

ΥΓ: Δεν σας φαίνεται περίεργο που επιτέθηκε αμέσως αμέσως στην invitro, κατηγορώντας την για σνομπισμό και "αποθυμένα", ενώ η invitro δεν είχε πει τίποτα ακόμα;

Εγώ κάπου τα έχω ξαναδιαβάσει τα προηγούμενα...Ένα deja vu το ψιλοπερνάω αυτή τη στιγμή!

<_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ποια γεράματα? Εσείς δηλ. πόσο χρονών είστε που με κρίνετε ως γριά? 25 χρόνων σας φαίνεται πολύ? Πόσο είστε? 10?Εγώ έχω ήδη χρήματα ολοδικά μου δε θα με σπουδάσει η μπαμπάς πάλι.

Και είναι αποθυμένο μου και μπορώ να το κάνω. Θα σας συμβούλευα λοιπόν να κάνετε κι εσείς τα αποθυμένα σας και να μην ξεσπάτε σε άλους που δεν γνωρίζατε μέσω ενός Υ/Η.

Όσο για την παρατήρηση του "tasostheodoridis" έχει απόλυτο δίκιο και κρίμα. Νόμιζα πως οι μηχανικοί έχουν τάσεισ σνομπισμού αλλά μπροστά σε invitro και Cadaver δεν υπάρχει σύγκριση.

Τέλος στα 35 Cadaver θα σου φάω τη θέση σου από κάποιο νοσοκομείο , δεν θα πάω φιλοσοφική δεν μου αρέσει καθόλου...

Αγαπητή/έ katerinam δεν είμαι και παλιό μέλος του forum αλλά ούτε γνώστης αυτών (ένα-ενάμιση χρόνο ασχολούμαι με αυτά).

Θα σου πω κάτι όμως που θεωρώ κατά την προσωπική μου άποψη σημαντικό σε ένα διάλογο με post μέσω του forum.

Το να προσέχεις όταν γράφεις και να μην κάνεις ορθογραφικά λάθη είναι θέμα σεβασμού στους υπολοίπους που διαβάζουν το topic.

Και φυσικά δεν αναφέρομαι σε "κάποια λίγα" λάθη που όλοι μας κάνουμε, τα οποία όμως με μία δεύτερη ανάγνωση μπορούμε να διορθώσουμε.

Η invitro, ο Cadaver και όλοι αυτοί που "τρελαίνονται" με τα ορθογραφικά (μέσα σε αυτούς κι εγώ) είναι γιατί δεν μπορούν/με να βλέπουν/με τόσο τραγικά λάθη από πτυχιούχους (με γιώτα) που επιθυμούν μάλιστα και δεύτερο πτυχίο (και αυτό με γιώτα).

Το ότι στα 25 επιθυμείς να σπουδάσεις ιατρική είναι δικαίωμά σου,απλά σου αναφέρω αν δεν το γνωρίζεις πως έτσι όπως έχουν φτάσει οι αναμονές για ειδικότητα θα έχεις κάποιο πρόβλημα να διοριστείς στο δημόσιο, το όριο είναι 45 ετών.

Το ότι δεν θα σε σπουδάσει "η μπαμπάς" φαντάζομαι πως δεν το θεωρείς υποχρέωσή του να σε σπουδάζει μέχρι τα 50 και το αναφέρεις.

Και κάτι τελευταίο...αποθυμένο δικό σου είναι η ιατρική, της invitro, του Cadaver και δικό μου μπορεί να είναι να διορθώνουμε τα ορθογραφικά (άλλωστε εμείς δεν έχουμε την ιατρική ως αποθυμένο).

Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις και αν έχεις την καλοσύνη πρόσεχε τα ορθογραφικά λάθη ως ένδειξη σεβασμού στους υπολοίπους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αμάν!!!Τον ''φάγατε'' τον άνθρωπο!!!Δεν προλαβαίνει να μιλήσει κανένας κι εσείς τον΄''τρώτε'' σαν τα κοράκια!!!΄

Με αυτή την συμπεριφορά μόνο κακό κάνετα στο forum και στον κλάδο για άλλη μια φορά.

Και δεν αναφέρομαι σε όλους! emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και δεν αναφέρομαι σε όλους! emconfused
Πες σε ποιον αναφέρεσαι αμέσως, να ξέρουμε/νε ποιος θα σου την πει κι εσένα, μην γίνει κανένα μπέρδεμα!001shiny[1].gif

υ.γ. η invitro έχει κάνει κακό στον κλάδο μας; Ιnvitro πάρε τα σκήπτρα από τον Αβραμόπουλο! :lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδια η κοπελα εκανε μια ερωτηση για βοηθεια και εσεις αμεσως

αναλυσατε την ηλικια της,τα πτυχια της , αν ξερει ορθογραφιαα

ημαρτον...

και στο κατω κατω της γραφης τι μας νοιαζει αμα θα κανει 4 ή 10 πτυχια

εμεις θα τη σπουδασουμε?

κατερινα κανε οτι γουσταρεις μην ακους κανενα

οσο για τη λαρισα εχει καλη ιατρικη,ζορικη βεβαια, με πολλες αδικιες οπως παντου βεβαια

αν εισαι δαπ,πασπ και ιδιαιτερα κκε τοτε μια χαρα θα περασεις

αν δεν εισαι,οκ απλα θα τα φτιαξεις με καποιο μελος δεπ οποτε παλι μια χαρα θα περασεις

αν ουτε αυτο γινεται τοτε απλα θα περασεις δυσκολα...

αυτα ...

αμα θες κατι στειλε π.μ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ποια γεράματα? Εσείς δηλ. πόσο χρονών είστε που με κρίνετε ως γριά? 25 χρόνων σας φαίνεται πολύ? Πόσο είστε? 10?Εγώ έχω ήδη χρήματα ολοδικά μου δε θα με σπουδάσει η μπαμπάς πάλι.

Και είναι αποθυμένο μου και μπορώ να το κάνω. Θα σας συμβούλευα λοιπόν να κάνετε κι εσείς τα αποθυμένα σας και να μην ξεσπάτε σε άλους που δεν γνωρίζατε μέσω ενός Υ/Η.

Όσο για την παρατήρηση του "tasostheodoridis" έχει απόλυτο δίκιο και κρίμα. Νόμιζα πως οι μηχανικοί έχουν τάσεισ σνομπισμού αλλά μπροστά σε invitro και Cadaver δεν υπάρχει σύγκριση.

Τέλος στα 35 Cadaver θα σου φάω τη θέση σου από κάποιο νοσοκομείο , δεν θα πάω φιλοσοφική δεν μου αρέσει καθόλου...

Με έχει καλύψει η συντέκνισσα στα περισσότερα αλλά θέλω να αναφερθώ στην τελευταία φράση..

Πάνω που ενίσταται η κιουρία κ μας τα χώνει για τον κομπλεξισμό κ τα απωθημένα μας, εν μέσω του κηρύγματος για την ελευθερία του (ανορθόγραφου) λόγου - βγαίνει ο χείμαρρος της μπουρτζοβλαχιάς και μας λέει ότι θα μου φάει κ την θέση στα 35 της!

Θέλει η ..... να κρυφτεί κ η χαρά δε την αφήνει..

:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άκουσε κοπελιά,

Οι αμοιβαίες μετεγγραφές έχουν καταργηθεί, συνεπώς δε μπορείς να κάνεις τίποτε με αυτό τον τρόπο.

Εγώ μπήκα στην ιατρική στα 28

Τώρα, όσο για αυτά που σου λένε οι παραπάνω μην απαντάς και μην ασχολείσαι.. Απλώς κάποιος δε μπορεί να δεχτεί ότι θα είναι άνεργος για 2854 χρόνια την ώρα που η μαμά του του φέρεται σαν τη Σίντυ τη μικρή πριγκίπισσα, της άλλης της έχει πέσει βαριά η εργαστηριακή ειδικότητα και δεν τη σηκώνει ο εγωισμός της, ε καταλαβαίνεις τώρα πως είναι αυτά τα πράγματα.

Πολλοί δε μπορούν να δεχτούν ότι και μπορείς και να βγάζεις πολλά λεφτά και να κάνεις καλές σπουδές και να είσαι καλός σε αυτές, τη στιγμή που αυτοί παλεύουν να περάσουν τα φάρμακα.

Ε, τι να κάνουμε βρε παιδιά, κάποιοι σπουδάζουμε ιατρική από χόμπι, πρέπει να το δεχτείτε. Για τη δική σας ψυχική ηρεμία, όχι τίποτα άλλο δηλαδή.

Κοπελιά προχώρα, και που ξέρεις κάποια στιγμή μπορεί να βρεθούμε και σε κανένα νοσοκομείο και να γελάμε με τα χάλια τους.

Σε προειδοποιώ θα βρεις και πολλά τέτοια 18χρονα στη σχολή. Μη σου πάρουν τον αέρα, χαστούκια από νωρίς, έτσι έτσι πρέπει να τα κάνεις από μικρά για να σε φωνάζουν μετά "θείο" (όποιος κατάλαβε κατάλαβε)

Παιδάκια μην μπείτε στον κόπο να με κράξετε, δε θα ξαναδιαβάσω αυτό το θέμα, άλλωστε παιδάκια σαν και εσάς σας έχω για πρωινό.

Άντε γεια ρε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδάκια μην μπείτε στον κόπο να με κράξετε, δε θα ξαναδιαβάσω αυτό το θέμα, άλλωστε παιδάκια σαν και εσάς σας έχω για πρωινό.

Άντε γεια ρε

Σιγά μην μπουκώσεις!

Όσο είσαι φοιτητής ακόμα, γιατί φοιτητής είσαι.....και μάλιστα πρωτοετής θα μαθαίνεις. Όταν θα βγεις στον έξω κόσμο της βιοπάλης θα καταλάβεις.

Αυτοί οι τρεις που απάντησαν από πάνω κάνουν ειδικότητα και δεν προσπαθούν να περάσουν τα φάρμακα.

Εσύ μπορεί να σπουδάζεις ιατρική από χόμπι, αλλά αγνοείς αν κάποιος από εμάς ασχολείται με την ιατρική από χόμπι.

Αν αντιμετωπίζεις τους δεκαοχτάχρονους συμφοιτητές σου με αυτό το τουπέ, λυπάμαι πρώτα γι αυτούς που θα σε ανέχονται 6 χρόνια.

Αυτά....όταν ποστάρεις δες λίγο σε ποιους αναφέρεσαι μήπως και βγάλεις κάποιο συμπέρασμα.....αλλά μάλλον σου είναι δύσκολο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι πολύ κουραστικός ο σνομπισμός, η ειρωνεία και η ίντριγκα σε κάθε ευκαιρία?

Και δεν ομορφαίνει η ευγένεια κάθε πτυχή στην καθημερινότητά μας?

Μια ερώτηση έγινε και από όλα τα posts μόνο 1 ή 2 φορές δόθηκε απάντηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τα ορθογραφικά λάθη ζητώ συγνώμη αν κάποιος προσβλήθηκε. Ειλικρινά δεν ήταν ο στόχος μου. Αλλα το πτυχίο γράφεται σίγουρα με ι και το ξέρω γιατί τυχαίνει να έχω ένα κρεμασμένο σε έναν τοίχο. Από σεβασμό στην επιστήμη σας θέλω να το κάνω και για το κλάμα που έριξα κάποτε όταν ήμουν 17,5 χρονών και αναγκάστηκα να μείνω σε μια σχολή που δεν μου άρεσε μόνο και μόνο για να ευχαριστήσω τους άλλους. Invitro , Cadaver και όποιοι άλλοι αντιπαθείτε τη λογική μου απλά σεβαστείτε το Forum όχι εμένα . Ειλικρινά, κανενός η αξία και η θέση στα νοσοκομεία δεν κινδυνεύουν από εμένα. Είστε αξιόλογοι άνθρωποι και καλό θα ήταν να μην περιμένετε επιβράβευση για αυτό. Εγώ ζητάω συγνώμη αν σας ξάφνιασα και σας έκανα να νιώσετε το μέγεθος της αναξιοκρατίας στη χώρα μας. Απλά αυτό δεν ισχύει για μένα. Εγώ το άξιζα αυτό και για αυτό θα το διεκδικήσω. Για να βρω την ισορροπία μου τη χαμένη. Ως γιατροί θα πρέπει να καταλαβαίνετε τι εννοώ. Δεν θα απασχολήσω πάλι το Forum με τις ανησυχίες μου και τα όνειρά μου αλλά για πιο ρεαλιστικά και σοβαρά θέματα που αφορούν όλους μας που θα σπουδαζουμε το ίδιο πράγμα. Εγώ προσωπικά χρειάζομαι τη στήριξη και τη γνώμη σας , όποια κι αν είναι αυτή. Και ζητώ ειλικρινή συγνώμη από αυτούς που έθιξα. Είμαι σίγουρη πως αν γνωριζόμασταν δεν θα μιλούσαμε έτσι. Είναι λάθος μας όλο αυτό. Τουλάχιστον εγώ όσα είπα τα παίρνω πίσω .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατι να τους ζητησεις συγνωμη?

αντε ρε παιδια τωρα

γινανε ολοι μιγιααγκικτοι(δε ξερω καν πως γραφεται αλλα

συγνωμη δε ζητω)

η κοπελα εχει ονειρα και μακαρι να τα πραγματοποιησει

και στο κατω κατω μακαρι να το βλεπαμε ολοι σαν χομπι,σαν απολαυση σαν κατι που μας κανει να νιωθουμε ωραια

οσο για το παιδι που μπηκε ιατρικη στα 28 μιλαει σαν αυτους που κραζουν τη κατερινα

με τη διαφορα οτι αυτος τη στηριζει

δυστυχως ομως ουτε εσυ σεβεσαι τους υπολοιπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.