Jump to content

Μηνιαίες αποδοχές ειδικευόμενου ιατρού


Recommended Posts

Βασικός Μισθός 846€ (από 806)

Παραμένει σταθερό το επίδομα βιβλιοθήκης στα 185€ καθώς και το νοσοκομειακό επίδομα στα 265€.

Σύνολο μικτών αποδοχών 1296€.

Με την αύξηση του βασικού μισθού αυξήθηκαν και οι κρατήσεις (Φ.Μ.Υ., Ι.Κ.Α., Τ.Σ.Α.Υ.) οπότε καθαρή αύξηση μισθού 20€.

Αύξηση και στις εφημερίες κατά 2€. emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτά από που προέκυψαν?είναι η ετήσια αύξηση ή πρόκειται για την πρόταση του υπουργείου για το νέο ιατρικό μισθολόγιο?Διότι στη δεύτερη περίπτωση με την ακρίβεια που υπάρχει δε νομίζω ότι ο τίτλος μισθολόγιο στέκει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστός palaiologos. Είναι η ετήσια αύξηση και όχι "νέο μισθολόγιο" αφού αυτό είναι σταθερό επι δωδεκαετίας. Sorry.....αν μπορεί κάποιος moderator να αλλάξει τον τίτλο σε "Μηνιαίες αποδοχές ειδικευόμενου ιατρού".

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έγινε 1020€ περίπου

δεν είναι το ποσό ίδιο σε όλους τους ειδικευόμενους, ανάλογα την προϋπηρεσία και τον φόρο βγαίνει το τελικό ποσό

αν σε κάποιον κρατάνε περισσότερο φόρο θα επιστραφεί την επόμενη χρονιά στην εκκαθάριση που θα γίνει με την κατάθεση της φορολογικής δήλωσης

υ.γ. οι ειδικευόμενοι σε νοσοκομεία της Αττικής έχουν την χαρά και την τιμή να έχουν παρακράτηση από το μισθό τους 3€ μηνιαίως υπέρ Ε.Ι.Ν.Α.Π.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χλιδες δηλαδη................

τι να πεις .....αξιοι της μοιρας μας ειμαστε ομως.....

αφου για να ξεσηκωθουμε...και παλι οχι ολοι... πρεπει να μας αφηνουν απληρωτες εφημεριες για 5 μηνες .....

και μετα ξυπναμε.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι σημαινει επιδομα βιβλιοθηκης και τι εστι νοσοκομειακο επιδομα;

come ooon μην κραξετε emconfused ,απλως απαντηστε! :rolleyes:

εμπροοοοοοοοοοοοος καλεεεεε μου ταααααααασο(βλεπε αστυνομος σαινης :P )!βόηθα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομικά αυτό που εμείς αποκαλούμε ως «επίδομα βιβλιοθήκης» στον νόμο του μισθολογίου αναφέρεται ως «πάγια αποζημίωση για συμμετοχή σε σεμινάρια και ενημέρωση βιβλιοθήκης» και Νοσοκομειακό Επίδομα, για το προσωπικό των νοσοκομείων και θεραπευτηρίων της χώρας, καθώς και του Εθνικού Κέντρου Αμεσης Βοήθειας (Ε.Κ.Α.Β.),

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχχαχαα! Είμαι περίεργη.. πόσο θα έχει ανέβει όταν θα ξεκινήσω εγώ ειδικότητα χαχαχχαχαα!

μπουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υ.γ. οι ειδικευόμενοι σε νοσοκομεία της Αττικής έχουν την χαρά και την τιμή να έχουν παρακράτηση από το μισθό τους 3€ μηνιαίως υπέρ Ε.Ι.Ν.Α.Π.

Αυτο γινεται αν το επιθυμει ο ειδικευομενος.Αν δεν επιθυμει γραφει στην υπευθυνη δηλωση που καταθετει οταν παρουσιαζεται στο γρ.προσωπικου οτι "δεν επιθυμω να γινονται κρατησεις απο το μισθο μου υπερ ΕΙΝΑΠ" και τελος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ συνάδελφε, αλλά ποιος ειδικευόμενος γνώριζε ποιες κρατήσεις θα του γίνουν όταν υπέγραφε την σύμβαση;

Τέσπα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έγινε 1020 περίπου

δεν είναι το ποσό ίδιο σε όλους τους ειδικευόμενους, ανάλογα την προϋπηρεσία και τον φόρο βγαίνει το τελικό ποσό

Ψάχνωντας σε προηγούμενα θέματα βλέπω οτι ο μισθός παίζει απο 1000 και ανεβαίνει ανάλογα με τα χρόνια και τις εφημεριες .

Ένας πρωτοετής χειρουργικής ειδικότητας πόσα κατα μέσο όρο θα παιρνει? και πώς θα αυξάνονται (κατ' εκτίμηση πάντα) καθώς περνάνε τα έτη?

Τα σίγουρα απ' οτι είδα ειναι ο βασικός, ενώ οι εφημερίες μια στο τόσο ,αρα δεν μπορείς σε μηνιαία βαση να στιρίζεσαι σε αυτές???Και το κυριότερο ποσες περίπου εφημερίες τελικά αντιστοιχούν στον καθένα μας ... γιατι εκεί είναι η διαφορά(και για αυτούς που θέλουν λιγότερες και για όσους θέλουν περισσότερες??)

Μιας και δεν εχω υπογράψει ακόμα τη σύμβαση σε ποια υπεύθυνη δήλωση είναι αυτο για το ΕΙΝΑΠ και τι αλλα τετοια μπορώ να γλιτώσω??

Ρωτάω γιατι σε λίγο καιρό ξεκινάω αλλά είμαι έτοιμος να παραγγείλω αυτοκ. ... οπότε ένας σχετικός προγραμματισμός χρειάζετε!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικά δεν πληρώνω, οπότε δε γνωρίζω :P

στα κερνανε ή μου εγινες τσαμπατζης γιατι δεν σε θυμαμαι ετσι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φωτάρα τον καφέ μου τον κερνάνε..... emcolgate

kyri-kyri ο μισθός που θα πάρεις σίγουρα ξεκινάει από 1020€ και μπορεί να φτάσει μέχρι 1900€ που είναι το πλαφόν.

Από τις εφημερίες μπορείς να πάρεις μέχρι 826€ το ανώτερο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φωτάρα τον καφέ μου τον κερνάνε..... emcolgate

kyri-kyri ο μισθός που θα πάρεις σίγουρα ξεκινάει από 1020€ και μπορεί να φτάσει μέχρι 1900€ που είναι το πλαφόν.

Από τις εφημερίες μπορείς να πάρεις μέχρι 826€ το ανώτερο.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το μόνο που μένει πλέων είναι πόσες εφημερίες θα μου αντιστοιχούν ... αλλα αυτό παίζει πολύ απ' οτι είδα ... και μάλλλον θα το δώ στην πράξη.

Αν δεν κάνω λάθως το ελάχιστο είναι 4 το μήνα και βλέπουμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψάχνωντας σε προηγούμενα θέματα βλέπω οτι ο μισθός παίζει απο 1000 και ανεβαίνει ανάλογα με τα χρόνια και τις εφημεριες .

Ένας πρωτοετής χειρουργικής ειδικότητας πόσα κατα μέσο όρο θα παιρνει? και πώς θα αυξάνονται (κατ' εκτίμηση πάντα) καθώς περνάνε τα έτη?

Τα σίγουρα απ' οτι είδα ειναι ο βασικός, ενώ οι εφημερίες μια στο τόσο ,αρα δεν μπορείς σε μηνιαία βαση να στιρίζεσαι σε αυτές???

Μιας και δεν εχω υπογράψει ακόμα τη σύμβαση σε ποια υπεύθυνη δήλωση είναι αυτο για το ΕΙΝΑΠ και τι αλλα τετοια μπορώ να γλιτώσω??

Ρωτάω γιατι σε λίγο καιρό ξεκινάω αλλά είμαι έτοιμος να παραγγείλω αυτοκ. ... οπότε ένας σχετικός προγραμματισμός χρειάζετε!!

Ευχαριστώ

Η αυξηση που λεμε ειναι το χρονοεπιδομα και ειναι αναλογο με τα ετη προυπηρεσιας (ετη ειδικοτητας+τριμηνο+αγροτικο)..Μη φανταστεις και καμια τεραστια διαφορα μεταξυ πρωτοετους και πεμπτοετους ειδικευομενου στο θεμα του χρονοεπιδοματος.Αντε να'ναι 100 ευρω και πολλα λεω.Μεσες ακρες υπολογιζε βασικο καθαρο μισθο γυρω στα 1000-1050 ευρω/μηνα.

Αυτο για την ΕΙΝΑΠ δεν εφαρμοζεται σ'ολα τα νοσοκομεια.Στον Ευαγγελισμο πχ απ'οσο γνωριζω σε νεο ειδικευομενο δεν εγινε κουβεντα για κρατησεις υπερ ΕΙΝΑΠ.Η υπευθυνη δηλωση που λεμε ειναι αυτη που καταθετεις στο γραφειο προσωπικου του νοσοκομειου που ξεκινας ειδικοτητα,οταν ξεκινας,και που συμπληρωνεις ατομικα στοιχεια κλπ.Στο τελος συμπληρωνεις "θελω/δεν θελω να γινονται κρατησεις υπερ ΕΙΝΑΠ".Στο λενε και επι τοπου αν το ρωτησεις κατα τη στιγμη της συμπληρωσης.Παντως δεν σε υποχρεωνει κανενας με κανενα νομο να σου γινονται οι κρατησεις αυτες.

Απο τα λεφτα κατα την ειδικοτητα μπορεις να παρεις κατι σε Hyundai η Κia...Αν σκεφτεσαι κατι πιο ακριβο η πρεπει να'χεις πολυ καλο backup η να εισαι πολυ "καταφερτζης" με τους ασθενεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τα λεφτα κατα την ειδικοτητα μπορεις να παρεις κατι σε Hyundai η Κia...Αν σκεφτεσαι κατι πιο ακριβο η πρεπει να'χεις πολυ καλο backup η να εισαι πολυ "καταφερτζης" με τους ασθενεις...
όσο και καταφερτζής και να είμαι δεκάρα τσακιστή δεν δίνουν :angry:

αλήθεια πως γίνεσαι καταφερτζής στην Παθά και στην Ιατροδικαστική; ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τις εφημερίες θα βγεί το αυτοκ. και μάλλον θα είναι παρκαρισμένο μέχρι να το ξεχρεώσω :D :D αν παίρνω λιγότερα απο 1200 καθαρά (με λίγα λόγια τοσα μου λείπουν εμένα :rolleyes: )

Και δε θα είναι Κia μιας και μιλάμε για αυτοκ. οχι καρούλι με 4 ρόδες(χωρίς προσβολη σε όσους έχουν ένα!!)

Υπομονή τι να κάνεις ... υπάρχουν και τα ποδήλατα και το metro :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο τα λεφτα κατα την ειδικοτητα μπορεις να παρεις κατι σε Hyundai η Κia...Αν σκεφτεσαι κατι πιο ακριβο η πρεπει να'χεις πολυ καλο backup η να εισαι πολυ "καταφερτζης" με τους ασθενεις...
όσο και καταφερτζής και να είμαι δεκάρα τσακιστή δεν δίνουν :angry:

αλήθεια πως γίνεσαι καταφερτζής στην Παθά και στην Ιατροδικαστική; ;)

Στην Ιατροδικαστικη μπορεις να εισαι παρα πολυ "καταφερτζης" γιατι απο το πορισμα σου εξαρτωνται κι αλλα πραγματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.