Jump to content

Ειδικότητα, μεταπτυχιακό, αγροτικό και στρατός. Πότε;


Recommended Posts

emsos emsos Έχω αναβολή για το στρατό από τη σχολή μέχρι το 2012 και θέλω να δηλώσω για μεταπτυχιακό. Μου δίνει επιπλέον αναβολή και πόση; Το ερωτημά μου αφορά το εξής παζλ. Απ'ότι ρώτησα φαίνεται ότι τον 1,5 χρόνο Γενικής Χειρουργικής τον κάνω σε 3 χρόνια περίπου και μετά θέλω να δηλώσω Νευροχειρουργική που απ'ότι άκουσα πάλι περίπου στον ίδιο ή λίγο λιγότερο χρόνο κυμαίνεται.

Πως γίνεται να αναβάλω όσο γίνεται το στρατό στην περίπτωση που κάνω μεταπτυχιακό και που θα μπορούσε να μπει σε όλα αυτά ένα αγροτικό (μετά την ειδικότητα;);

Το σενάριο να δίνει το μεταπτυχιακό αναβολή, να το ξεκινήσω και να το τελειώνω στο τέλος του 1ου μέρους ειδικότητας μετά απ'το οποίο να κάνω στρατό και αγροτικό περιμένοντας το δεύτερο παίζει; Ή τι άλλο γίνεται;

Επίσης μου είπαν ότι δε γίνεται να ξεκινήσεις ειδικότητα (το 1ο ή και το 2ο μέρος;) αν προβλέπεται ότι όταν την κάνεις θα σε καλέσουν στο στρατό.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

1.Απόφαση τοποθέτησης - πρόσληψης.

2.Πιστοποιητικό γέννησης ή επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας.

3.Αντίγραφο πτυχίου ή βεβαίωση ΔΟΑΤΑΠ ή βεβαίωση από την οποία θα προκύπτει η διαπίστωση ότι το πτυχίο χορηγήθηκε σύμφωνα με τις οδηγίες 93/16 της Ε.Ε (για γιατρούς που αποφοίτησαν από Ιατρικές Σχολές σε χώρα της Ε.Ε.)

4.Αντίγραφο άδειας άσκησης ιατρικού επαγγέλματος.

5.Βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου (εάν υπάρχει) ή απαλλαγής αυτής.

6.Πιστοποιητικό Υγείας.

7.Βεβαίωση εγγραφής στον οικείο ιατρικό σύλλογο.

8.Πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης τύπου Α΄ από το οποίο να προκύπτει η εκπλήρωση στρατιωτικών υποχρεώσεων (για τους έχοντες υποχρέωση) ή απαλλαγή τούτων ή ότι τελούν σε ισόχρονη της τοποθέτησής τους αναβολή στράτευσης.

9.Πιστοποιητικό προϋπηρεσίας στην ίδια ή άλλη ειδικότητα (αν υπάρχει προϋπηρεσία).

10.Υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599/86 θεωρημένη από την Οικονομική Εφορία ότι δεν ασκεί ελεύθερο επάγγελμα, ούτε κατέχει άλλη έμμισθη θέση.

11.Α.Φ.Μ

Πολύ καλά σου είπαν.

Όσο αφορά το υπόλοιπο κομμάτι του ερωτήματος σου απάντησα στο άλλο topic.

Γιατί δημοσιεύεις τα ίδια ερωτήματα-μηνύματα δύο φορές;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το καλυτερο ειναι να επικοινωνησεις με το στρατολογικο...ερχοντι μεγαλες αλλγες..σιγουρα το 2012 δεν θα υπαρχει η εννοια της αναβολης για οποιοδηποτε λογο...ψαξτο καλυτερα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.