Jump to content

αναβολη στρατολογιας.


1mike

Recommended Posts

Καλησπερα.Περσι πηρα αναβολη στρατολογιας ως δευτερη ευκαιρια για να ξαναδωσω πανελληνιες.Η αναβολη αυτη ομως ισχυει μονο για 2 χρονια.Σε περιπτωση που δεν περασω φετος σε καποιο δημοσιο εκπευδευτικο ιδρυμα, υπαρχει κανενας τροπος να παρω αναβολη? Την αναβολη την θελω γιατι σκοπευω να σπουδασω αλλα σε ιδιωτικο πανεπιστημιο το οποιο ομως δεν μπορει να παρεχει αναβολη. emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δεν ξέρω να σου πω, αλλά έχω την εξής απορία: υπάρχει κάποιος λόγος που απευθύνεις ερωτήματα στρατολογικής φύσεως στο φόρουμ φοιτητών ιατρικής και νέων γιατρών; (και μάλιστα ως πρώτο σου ποστ και επείγον; )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γραφω εδω γιατι ψαχνω για μια απαντηση και απο οτι ειδα,εδω υπαρχουν θεματα σχετικα με την αναβολη κτλ.

απλα αν γνωριζει καποιος ας απαντησει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βρε παιδια οκ καλη η πλακα αλλα επειδη το θεμα ειναι αρκετα επειγον,αν καποιος γνωριζει ας με ενημερωσει.κ ξερω πως δεν ειμαι ακριβως στο καταλληλο forum μιας κ δεν ειμαι φοιτητης ιατρικης.αλλα θεωρω πως αν καποιος γνωριζει μπορει απλα να βοηθησει.

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας τρόπος αναβολής είναι οι κοινωνικοί λόγοι,όπως θέματα υγείας στην οικογένεια, προστάτης οικογένειας που είναι υποχρεωμένος να εργάζεται και φυσικά λόγοι υγείας.Εαν για λόγους υγείας δεν απαλαγείς τελείως οι υπόλοιπες αναβολές είναι εξάμηνες.Το λέω γιατί υπηρέτησα στη στρατολογία πρόσφατα. Εύχομαι να περάσεις εκεί που θέλεις και όλα αυτά να μη σου χρειαστούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν παω δηλαδη και τους πω πως εγω κανονικα θα σπουδαζω απλα οχι σε δημοσιο πανεπιστημιο δεν προκειται να μου δωσουν? Αφου θα σπουδαζω κ παλι δεν θα καθομαι ή τιποτα τετοιο..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο ξανάπα αγόρι μου, ρωτάς σε λάθος φόρουμ. Τα αγόρια μας εδώ (εγώ είμαι κοριτσάκι) έχουν πάρει κανονικά αναβολή λόγω δημοσίου πανεπιστημίου και δεν ξέρουν να σου πουν (ούτε εγώ προφανώς). Δεν υπάρχει κάποιο φόρουμ σχετικό με αυτά να σου δώσουν υπεύθυνες απαντήσεις; Θα υπάρχει, δεν μπορεί...

Απ' όσο ξέρω από άντρες φίλους, παλιά δίνανε αναβολές και τα ιδιωτικά ΙΕΚ, αλλά μετά αυτό κόπηκε. Νομίζω πρέπει να ψάξεις για κανένα δημόσιο ΙΕΚ, αυτά δίνουν αναβολές απ' όσο ξέρω.

Αντε, άντρες του φόρουμ, βοηθήστε λίγο το παιδί.

ΥΓ1: Και αφού έχεις αποφασίσει που θα σπουδάσεις, δεν έχεις παρά να ρωτήσεις το συγκεκριμένο ιδιωτικό "πανεπιστήμιο" (χμ) αν δίνει τη δυνατότητα αναβολής.

ΥΓ2: Μην κάνεις αστεία με το στρατό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.