Jump to content

Ορισμος 7μελους επιτροπης σε διδακτορικο


loubas

Recommended Posts

Σορυ, αλλα το εψαξα και δεν βρηκα τιποτα σαφες.

Εχω, ολοκληρωση και την 3η προοδο και τωρα δεν ξερω τι να κανω με τον ορισμο της 7μελους επιτροπης.

Τα ονοματα-μελη ποιος τα επιλεγει? Μαλλον το επιβλεπων μελος?

Παιρνω καποιο χαρτι απο τη γραμματεια πανω στο οποιο θα γραψω τα ονοματα?

Και μετα ? Το παω γραμματεια? μαζι με αντιγραφα του τομου? Αν ναι ποσα?

Και μετα ? Περναει απο τη Γεν. Συνελευση? και αυτοι οριζουν την Ημερομηνια παρουσιασης? Ποσο καιρο μετα?

Αν ξερετε καποιο φορουμ οπου μπορω να τα βρω γραμμενα αναλυτικα τα βηματα , θα με βοηθουσε.

Μαζι με την αιτηση που μου ειχαν δωσει στην αρχη (προ 4ετη) υπαρχει μια φωτοτυπια με τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω.

Ιδιαιτερα το σημειο 6 και 7 (για οσους εχουν ασχοληθει) γραφει οτι 1. καταθετω υπογεγραμενη απο την 3μελη επιτροπη την τελικη εκθεση προοδου, 2.αρχιζω την συγγραφη της διατριβης(την εχω ετοιμη), 3.καταθετω 1 αντιτυπο υπογεγραμενο απο την 3μελη επιτροπη και 4. ζητειται απο τη Γ.Σ.Ε.Σ της σχολης τη συγκροτηση της 7μελους Εξεταστικης Επιτροπης , και τα ονοματα ομως ποιος τα κανονιζει. δεν γραφει. και μετα δινω στα 7 μελη τους τομους?

επειδη εχουν περασει χρονια δεν ειμαι σιγουρος αν ακομα ισχυουν και για αυτο ρωταω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλέ μου loubas καλημέρα!

για να μη χολόσκας να σου πω πως αφού την έχεις έτοιμη όλα είναι οκ!!!...εκτός και αν δεν την έχουν δει ο δικός σου!

Η 7μελής συνήθως επιλέγεται από τον επιβλέποντα-επιστημ. υπεύθυνο ανάλογα με το ποιοι γνωρίζουν το θέμα, ποιοι θα είναι εκείνο το διάστημα στην πόλη, ποιοι τους γουστάρουν κτλ!!! ;) τις περισσότερες φορές στέλνεις στην 7μελή ένα προσχέδιο κανα μήνα πριν την παρουσίαση γιατί παίζει να σου κάνουν διορθώσεις! μετά την κατάθεση έκθεσης προόδου περνάει το θέμα από Γ.Σ. Σχολής και από εκεί και μετά μπορείς να παρουσιάσεις! απο ό,τι ξέρω δε χρειάζεται να είναι και οι 7 εκεί. νομίζω επίσης πως χρειάζεσαι 17 αντίτυπα της Διατριβής: 7+ 3 Γραμ +2 Βιβλιοθ + 2 Βιβλιοθ Βουλής + 2 Εθν. Βιβλιοθ. + 1 Εθν. Κέντρο Τεκμηρίωσης

Επειδή υπάρχουν ψιλοδιαφορούλες από σχολή σε σχολή νομίζω ότι ένα τηλεφωνάκι στη Γραμματεία θα σε βοηθούσε πολύ!

Καλή επιτυχία!!! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλέ μου loubas καλημέρα!

για να μη χολόσκας να σου πω πως αφού την έχεις έτοιμη όλα είναι οκ!!!...εκτός και αν δεν την έχουν δει ο δικός σου!

Η 7μελής συνήθως επιλέγεται από τον επιβλέποντα-επιστημ. υπεύθυνο ανάλογα με το ποιοι γνωρίζουν το θέμα, ποιοι θα είναι εκείνο το διάστημα στην πόλη, ποιοι τους γουστάρουν κτλ!!! ;) τις περισσότερες φορές στέλνεις στην 7μελή ένα προσχέδιο κανα μήνα πριν την παρουσίαση γιατί παίζει να σου κάνουν διορθώσεις! μετά την κατάθεση έκθεσης προόδου περνάει το θέμα από Γ.Σ. Σχολής και από εκεί και μετά μπορείς να παρουσιάσεις! απο ό,τι ξέρω δε χρειάζεται να είναι και οι 7 εκεί. νομίζω επίσης πως χρειάζεσαι 17 αντίτυπα της Διατριβής: 7+ 3 Γραμ +2 Βιβλιοθ + 2 Βιβλιοθ Βουλής + 2 Εθν. Βιβλιοθ. + 1 Εθν. Κέντρο Τεκμηρίωσης

Επειδή υπάρχουν ψιλοδιαφορούλες από σχολή σε σχολή νομίζω ότι ένα τηλεφωνάκι στη Γραμματεία θα σε βοηθούσε πολύ!

Καλή επιτυχία!!! emcolgate

ευχαριστω ???

εψαξα λιγο και εγω και ειναι οπως τα λες.

17 αντιτυπα!!!! λες και εχω λεφτα για φωτοτυπιες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλέ μου loubas καλημέρα!

για να μη χολόσκας να σου πω πως αφού την έχεις έτοιμη όλα είναι οκ!!!...εκτός και αν δεν την έχουν δει ο δικός σου!

Η 7μελής συνήθως επιλέγεται από τον επιβλέποντα-επιστημ. υπεύθυνο ανάλογα με το ποιοι γνωρίζουν το θέμα, ποιοι θα είναι εκείνο το διάστημα στην πόλη, ποιοι τους γουστάρουν κτλ!!! ;) τις περισσότερες φορές στέλνεις στην 7μελή ένα προσχέδιο κανα μήνα πριν την παρουσίαση γιατί παίζει να σου κάνουν διορθώσεις! μετά την κατάθεση έκθεσης προόδου περνάει το θέμα από Γ.Σ. Σχολής και από εκεί και μετά μπορείς να παρουσιάσεις! απο ό,τι ξέρω δε χρειάζεται να είναι και οι 7 εκεί. νομίζω επίσης πως χρειάζεσαι 17 αντίτυπα της Διατριβής: 7+ 3 Γραμ +2 Βιβλιοθ + 2 Βιβλιοθ Βουλής + 2 Εθν. Βιβλιοθ. + 1 Εθν. Κέντρο Τεκμηρίωσης

Επειδή υπάρχουν ψιλοδιαφορούλες από σχολή σε σχολή νομίζω ότι ένα τηλεφωνάκι στη Γραμματεία θα σε βοηθούσε πολύ!

Καλή επιτυχία!!! emcolgate

μόνο; ρε δεν πάνε καλά εδώ στην Ελλάδα. Άκου 17 αντίτυπα. Διατριβή είναι, όχι φέι βολάν.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στη Ρουμανία η διατριβή ήταν σε 3 ατίγραφα.

Ένα ο ιατρός. ένα η καθέδρα και ένα η γραμματεία του Πανεπιστημίου.

Εκεί χρησιμοποιούσαν το αέριο για θέρμανση, οπότε μάλλον ο λόγος των ολίγων αντιγράφων είναι προφανές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξεφτιλα ειναι παιδια να σας ταλαιπωρουν τοσο πολυ για διαδικαστικα-γραφειοκρατικα γελοια θεματα.... emeleos

ακους εκει να ψαχνεις να βρεις τις επιτροπες και να μοιραζεις αντιτυπα και στη καθε κυρα Κιτσα του δημοσιου... embaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.