Jump to content

Παγοδρόμιο στο Μαρούσι


Recommended Posts

Ένα καινούργιο παγοδρόμιο άνοιξε τις πύλες του στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις στο Μαρούσι, για να καλύψει τις ανάγκες των αθλημάτων της παγοδρομίας, αλλά και για τη διασκέδαση των πολιτών.

Η Ελληνική Ομοσπονδία Παγοδρομιών φιλοδοξεί να φέρει τον κόσμο και, ιδιαίτερα τα παιδιά, κοντά στα θεαματικά αθλήματα του πάγου. Το παγοδρόμιο βρίσκεται απέναντι από τα γήπεδα του τένις, στο σύμπλεγμα του ΟΑΚΑ, και σε χώρο που παραχώρησε ο δήμος Αμαρουσίου, και εκεί στεγάζονται πλέον οι εθνικές ομάδες του χόκεϊ του πάγου και του καλλιτεχνικού πατινάζ.

Ο πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Παγοδρομιών, σε δηλώσεις του τόνισε ότι η Ομοσπονδία έκανε την προσπάθεια να αποκτήσει έστω και ένα προσωρινό παγοδρόμιο, μέχρι να μπορέσει να έχει ένα μόνιμο σε εγκατάσταση παγοδρόμιο, όχι μόνο για την προετοιμασία των αθλητών των ομάδων του χόκεϊ, που πάνε τώρα στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, αλλά και των καλλιτεχνικών, που είναι ήδη στο παγκόσμιο, στο Γκέτενμποργκ.

Η εγκατάσταση του παγοδρομίου, που κόστισε 400.000 ευρώ, θα λειτουργεί καθημερινά, μέχρι και την 1η Ιουνίου, όχι μόνο για τις εθνικές ομάδες, αλλά και για το κοινό που θα έχει την ευκαιρία να μυηθεί στον μαγικό κόσμο του πάγου από έμπειρους προπονητές.

Οι λάτρεις και όχι μόνο του πάγου θα μπορούν να επισκέπτονται καθημερινά την εγκατάσταση με ελεύθερη είσοδο (10 ευρώ το πατινάζ στον πάγο με δωρεάν τον εξοπλισμό) από τις 14:00 το μεσημέρι έως και τις 21:00 το βράδυ, ενώ τα Σαββατοκύριακα από τις 11:00 το πρωϊ έως και τις 23:00 το βράδυ.

Θα πάω για πατινάζ :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δε θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά είχα πάει σε παγοδρόμιο πριν κάτι χρόνια με την παρέα μου, στο 5λεπτο είχα φάει 10 τούμπες, ένας φίλος μου έπαθε διάστρεμμα κα καταλήξαμε άρον άρον στο ΚΑΤ για γυψονάρθηκα!!! ούτε απ' έξω από παγοδρόμιο δε θέλω να περάσω!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δε θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά είχα πάει σε παγοδρόμιο πριν κάτι χρόνια με την παρέα μου, στο 5λεπτο είχα φάει 10 τούμπες, ένας φίλος μου έπαθε διάστρεμμα κα καταλήξαμε άρον άρον στο ΚΑΤ για γυψονάρθηκα!!! ούτε απ' έξω από παγοδρόμιο δε θέλω να περάσω!!!
μα γι αυτό το κατασκεύασαν δίπλα στο Κ.Α.Τ.001shiny[1].gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω ξανακάνει...

Δεν έπεσα-πάντα προλάβαινα να κρατηθώ από κάπου :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ πάντως είχα νευριάσει γιατί έβλεπα κάτι μπασμένα 10χρονα να πατινάρουν σαν επαγγελματίες κι εγώ να πέφτω σα βλάκας... ως που ήρθε το διάστρεμμα και φύγαμε όλοι θέλοντας και μη!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.