Jump to content

Ασφάλιση νομικής προστασίας


niovi

Recommended Posts

Δεδομένου ότι οι ευθύνες κατα την άσκηση του επαγγέλματος που έχουμε επιλέξει είναι πολλες και οι αυθαιρεσίες των διοικητικών υπηρεσιών τις οποίες υφιστάμεθα ακόμη περισσότερες έχει κανείς να προτείνει καμιά ασφαλιστική εταιρία που να προσφέρει αξιόλογο πακέτο νομικής προστασίας για νέους γιατρούς (αγροτικούς-ειδικευόμενους).

Οι περισσότερες εταιρίες με τις οποίες έχω επικοινωνήσει μέχρι στιγμής αποφέυγουν να δώσουν ευθεία απάντηση και συνήθως προσπαθούν να πουλήσουν πακέτα ασφάλειας αστικής ευθύνης. Κάτι τέτοιο νομίζω ότι για τους γιατρούς υπαλλήλους του ΕΣΥ είναι περιττο. Μία εταιρία για την οποία έχω ακούσει κάποια πράγματα είναι η ARAG αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει.

Έχει λοιπόν κανείς καμία καλή πρόταση ή σχετική εμπειρία να καταθέσει; emquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Niovi , οι ασφαλιστικές εταιρείες έτσι λειτουργούν.

Και στις ασφάλειες ζωής το ίδιο κάνουν.

Ποτέ δε σου δίνουν όσα θέλεις εσύ.

Έχουν έτοιμα πακέτα και απλά διαλέγεις εκείνο που σου ταιριάζει περισσότερο.

Δυστυχώς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...
  • 4 months later...

Φιλική συμβουλή.

Αφήστε τις πλουσιοπάροχες επενδύσεις σε ύποπτες και δόλιες Ασφαλιστικές Εταιρίες.

Σε περίπτωση ανάγκης, θα στείλουν 5 πραγματογνώμονες για να συντάξουν πόρισμα που τις απαλλάσσει από χρηματικές καταβολές.

Θα σας βγάλουν ψυχοπαθείς, τρελούς, μεθύστακες, ναρκομανείς, διεφθαρμένους, κτλ Οτιδήποτε για να εξαιρεθούν της πληρωμής των αποζημιώσεων!

Δε θέλουν με τίποτα να χάνουν χρήματα.

Επενδύστε στη σχέση εμπιστοσύνης σας με τους ασθενείς σας, εξηγήστε τους καλά και πολλές φορές τα κλινικά δεδομένα, απαντήστε στις ερωτήσεις τους, απαντάτε στα τηλεφωνήματά τους, κάνετε επισκέψεις κατ'οίκον χωρίς χρήματα δείχνοντας ενδιαφέρον, φέρτε τους σε επαφή με άλλα άτομα που έχουν την ίδια ή παρόμοια διάγνωση, οργανώστε ομιλίες, συνοδέψτε τους στα Διαγνωστικά Κέντρα, κτλ

Θα το εκτιμήσουν βαθύτατα και θα σας θεωρήσουν φίλο, ο,τι κι αν γίνει.

Γλυτώνετε και τα πολλαπλάσια χρήματα και το χάσιμο χρόνου των δικηγόρων και των δικαστηρίων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.