Jump to content

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ - ΑΓΡΟΤΙΚΟ


Doctoridis

Recommended Posts

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΟΥΝ ΒΑΘΜΟ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ Ή ΑΝ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ-ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΟΥΝ ΒΑΘΜΟ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ Ή ΑΝ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΠΤΥΧΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ-ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ;

Οχι συναδελφε!Δεν υπαρχουν "προυποθεσεις" τετοιου ειδους στην ελλαδα!Εδω λιστα αναμονης, ολοι στη σειρα, κουτσα κουτσα ολοι θα παρετε.

Που βρισκεσαι?

Αντιθετα βεβαια στο εξωτερικο σε αρκετες χωρες μπορει να παιξει ρολο ο βαθμος στο συγκεκριμενο μαθημα της ειδικοτητας που προτιμας, οπως και ο βαθμος πτυχιου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε, θέλω να ελπίζω ότι είστε πρωτοετής :)

Ειδες ομως ποσο ρομαντικα ειναι τα παιδια στην αρχη?Πως ξεκινα κανεις-στην ελλαδα- και που καταληγει...στην ισοπεδωση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφε, θέλω να ελπίζω ότι είστε πρωτοετής :)

Ειδες ομως ποσο ρομαντικα ειναι τα παιδια στην αρχη?Πως ξεκινα κανεις-στην ελλαδα- και που καταληγει...στην ισοπεδωση!

ισχύει ο νόμος της βαρύτητας,ότι ανεβαίνει πέφτει

άσχετο στην Γαλλία ισχύει νόμος σύμφωνα με το οποίο ο απόφοιτος ΑΕΙ δικαιούται επίδομα ανεργίας μέχρι να ξεκινήσει να εργάζεται

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιδέα μου είναι ή τις τελευταίες ημέρες υπάρχουν ένα σωρό ψαράκια που ρωτούν κάποια πολύ στοιχειώδη πράγματα στο φόρουμ - έως εξωφρενικά; Πόσο σύμπτωση είναι η ψαριά να ήταν τόσο μαζεμένη;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ioannina, σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο. Δεν έχω αρχίσει να κοιτάω IP αλλά μα τον Τουτατίς, ο επόμενος που θα μπει και θα ρωτήσει "γεια σας, είμαι αριστούχος απόφοιτος Ιατρικής Αθήνας και θα ήθελα να ρωτήσω αν η Διαιτολογία είναι ενιαία ειδικότητα" θα μου δη βιδώσει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΟΥΝ ΒΑΘΜΟ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ioannina, σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο. Δεν έχω αρχίσει να κοιτάω IP αλλά μα τον Τουτατίς, ο επόμενος που θα μπει και θα ρωτήσει "γεια σας, είμαι αριστούχος απόφοιτος Ιατρικής Αθήνας και θα ήθελα να ρωτήσω αν η Διαιτολογία είναι ενιαία ειδικότητα" θα μου δη βιδώσει!

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ioannina, σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο. Δεν έχω αρχίσει να κοιτάω IP αλλά μα τον Τουτατίς, ο επόμενος που θα μπει και θα ρωτήσει "γεια σας, είμαι αριστούχος απόφοιτος Ιατρικής Αθήνας και θα ήθελα να ρωτήσω αν η Διαιτολογία είναι ενιαία ειδικότητα" θα μου δη βιδώσει!

Δεν θέλει ένα χρόνο Παθολογίας στο γενικό μέρος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοείται. Ένα χρόνο Παθολογία, μετά εξετάσεις, μετά ένα χρόνο Οφθαλμολογία, μετά εξετάσεις, μετά ένα χρόνο Ουρολογία, μετά τα βάζεις άμα σου βαστάει με τον drkot, μετά ένα χρόνο γκομενότσαρκες στο χαροκόπειο και τσουπ! έγινες διαιτίατρος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώς και δε μας ρωτήσαν ακόμα αν γράψουν καλά στα μαθήματα αν παίρνουν μόρια για την αναμονή?

Α ρε τρολς που μαζευτήκαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ioannina, σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο. Δεν έχω αρχίσει να κοιτάω IP αλλά μα τον Τουτατίς, ο επόμενος που θα μπει και θα ρωτήσει "γεια σας, είμαι αριστούχος απόφοιτος Ιατρικής Αθήνας και θα ήθελα να ρωτήσω αν η Διαιτολογία είναι ενιαία ειδικότητα" θα μου δη βιδώσει!
δηλαδή αληθεύει πως η διαιτολογία είναι σπαστή ειδικότητα;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο δινουν τον τιτλο της διαιτολογιας σε οποιον ασχετα με την ειδικοτητα που κανει καταφερνει να την τελειωσει κανοντας διαιτα(οχι λιπαρα,οχι κρεατα κλπ) :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο δινουν τον τιτλο της διαιτολογιας σε οποιον ασχετα με την ειδικοτητα που κανει καταφερνει να την τελειωσει κανοντας διαιτα(οχι λιπαρα,οχι κρεατα κλπ) :P

οπότε κομμένοι οι πιτόγυροί σου! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μετά τα βάζεις άμα σου βαστάει με τον drkot

αν ήταν έτσι... δε θα υπήρχε κανείς διαιτολόγος στην Ελλάδα :)

Σοβ μήπως κάνεις λάθος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

......Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα........!!!

Είναι η έπαρση της αρχής... η νοοτροπία του λυκείου που δυστυχώς τα τελευταία 7-8 χρόνια έχει μεταφερθεί αυτούσια στα πανεπιστήμια ελέω συστήματος...και τα έχει υποβαθμίσει ακόμα περισσότερο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.