Jump to content

ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ


el guapo

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΤΣΑΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ!!!! ΑΛΛΑ ΗΡΘΕ ΕΧΘΕΣ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ!!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ. ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΜΕΣΩΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΣΑΥ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΛΥΨΗ ΝΟΣΗΛΕΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΕΜΜΕΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΣΑΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ Η ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΩΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΗ; ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ; ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ. ΒΟΗΘΗΣΤΕ PLEASE ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΡΩΤΗΣΑΜΕ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ.

Υ.Γ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΜΕ ΤΡΙΜΗΝΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είπα να μην απαντήσω την πρώτη φορά που το διάβασα αλλά τελικά δεν άντεξα . Μήπως θέλουμε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο;

Για την ασφάλιση δεν γνωρίζω και δεν νομίζω να είναι κανείς 100% σίγουρος σε ότι σου απαντήσει . Το καλύτερο είναι να πας να ρωτήσεις στο ΤΣΑΥ.

Εγώ θα σου πρότεινα να μην ασχολείσαι με τέτοια πεζά θέματα , να χαρείς για το επερχόμενο μωρό και να αφήσεις τη γυναίκα σου να γεννήσει . Να μην αποδεχθεί προσωρινά τον διορισμό της (αν γίνεται ) , να κάτσει να μεγαλώσει λίγο το μωρό και να αρχίσει ειδικότητα όταν θα ανοίξει η αμέσως επόμενη θέση . Έτσι ούτε κανένας θα τη βρίζει που θα έιναι ουσα απούσα στο νοσοκομείο , και θα αρχίσει καποιος άλλος που δεν έχει πρόβλημα να αρχίσει αμέσως και όποιος την αντικαταστήσει δεν θα αργοπορήσει να πάει εξαιτίας των αδειών της γυναίκας σου .

Και στο κάτω κάτω , τώρα έμαθε ότι άνοιξε η θέση της ; Δεν ήξερε από πριν πότε περίπου θα λάβει το διορισμό της για να λάβει τα μέτρα της;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΤΣΑΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ!!!! ΑΛΛΑ ΗΡΘΕ ΕΧΘΕΣ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ!!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ. ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΜΕΣΩΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΣΑΥ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΛΥΨΗ ΝΟΣΗΛΕΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΕΜΜΕΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΣΑΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ Η ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΩΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΗ; ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΚΑΙ ΛΟΧΕΙΑΣ; ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ. ΒΟΗΘΗΣΤΕ PLEASE ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΡΩΤΗΣΑΜΕ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ.

Υ.Γ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΜΕ ΤΡΙΜΗΝΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ.

σαν ασφαλισμένη του τσαυ δικαιούται 2000 ευρω. θα υποβάλλετε τα χαρτιά στα κεντρικά στην αθήνα και θα πάρετε το επίδομα τοκετού.

λόγω έλληψης ενσήμων δε δικαιούται να βγει σε άδεια λοχείας μετ αποδοχών αλλά μπορεί να ζητήσει άδεια λοχείας ανευ αποδοχών.

επιστρέφοντας μπορεί να ζητήσει μειωμένο ωράριο μητέρας κατά 2 ώρες τα πρώτα 2 χρόνια και 1 ώρα τα υπόλοιπα 2 (μεχρι το παιδί να γίνει 4) με αντίστοιχη παράταση θητείας.

είτε με έμμεση είτε με άμεση ασφάλεια τσαυ το ίδιο είναι (το ίκα είναι μονο για χρηματικες αποζημιώσεις)

αντιστοιχο θεμα υπάρχει στο φορουμ με την ιατρικη νομοθεσια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ!!!! ΑΛΛΑ ΗΡΘΕ ΕΧΘΕΣ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ!!! ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΜΕ. ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΜΕΣΩΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΣΑΥ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΚΑΛΥΨΗ ΝΟΣΗΛΕΙΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΕΜΜΕΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΣΑΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ Η ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ

Αφού έχετε βρει το μυστικό και ελέγχετε ακριβώς την ημέρα του τοκετού, καλύτερα να το πατεντάρετε. Με τα λεφτά που θα κερδίσετε από την πατέντα δεν θα σας απασχολούν πλέον μικρολεπτομέρειες όπως τα ένσημα του ΤΣΑΥ και το επίδομα τοκετού.

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Απλώς θα γεννήσει προφανώς με καισαρική και μπορούν να παίξουν λίγο με τις ημερομηνίες .

Αθάνατη Ελλαδάρα με το μπάχαλο σου (βλέπε τις απαιτήσεις του οδοντιάτρου με τον πανικό που θέλει να δημιουργήσει) και με τις πολλές καισαρικές σου(πρώτη αν δεν κάνω λάθος στην Ευρώπη , οι γυναικολόγοι μας θεωρούνται από τους χειρότερους στο είδος).....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με συγχωρειτε ρε παιδιά. Κάποιες πληροφορίες ζήτησα. Amanda ευχαριστώ για τη βοήθεια. Απλώς δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση από τους υπόλοιπους και πραγματικά λυπάμαι. Ποιά πίτα ολόκληρη; Ποιός σκύλος χορτάτος; Τέσσερα χρόνια αναμονής και τώρα θα αφήσει τη θέση της; Πλάκα μου κάνετε; Το υπουργείο σας έχει πηδήξει και εσείς είστε ετοιμοι να φάτε ο ένας τον άλλο. Η γυναίκα μου είναι ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ σας. Καταλαβαίνω το άγχος σας γιατί και εγώ πέρασα το ίδιο εμμέσως τα τελευταία χρόνια. Μήπως να μην κάναμε παιδί; Μπορείτε να ζητήσετε να μην κάνουν παιδιά στην ειδικότητα οι γυναίκες. (υποχρεωτική αντισύλληψη ή και στείρωση ίσως :( ) Δεν καταλαβαίνω επίσης ποιές είναι οι απαιτήσεις μου και ποιός ο πανικός που θέλω να δημιουργήσω; Πληροφορίες ζήτησα από ένα forum νέων γιατρών. Τώρα όσον αφορά την καισαρική. Ισχιακή προβολή + βάρος εμβρύου=απόλυτη ένδειξη για καισαρική. Ευχαριστώ πολύ και καλή σταδιοδρομία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φίλε el guapo καταρχήν σας ευχομαι να χαρείτε την γέννηση και το παιδί σας. απο την άλλη πλευρά ομως θα έπρεπε οπως πολυ σωστα εχει τονιστεί να σας απασχολει αυτο το γεγονος και μονο και οχι το πως θα προλαβετε να διοριστειτε για να παρετε περισσοτερα λεφτα αλλα κυριως να καθυστερει ο διορισμος ενος άλλου συναδελφου. απο την στιγμη που γνωριζεις πως το υπουργειο -οπως αναφερεις- μας εχει πηδηξει γιατι δεν δειχνετε κατανοηση προς τους υπολοιπους. ποιος ο λόγος να μας ευχεσαι καλη σταδιοδρομία αφου δεν το εννοεις με τις προθέσεις σου? αν κοιτας το συμφερον σου και εμεις κοιταμε το δικο μας και πιστεψε με κανεις μας δεν θελει να ξημεροβραδιαζεται στα νοσοκομεία μεγαλώνοντας παιδιά άλλων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φίλε el guapo καταρχήν σας ευχομαι να χαρείτε την γέννηση και το παιδί σας. απο την άλλη πλευρά ομως θα έπρεπε οπως πολυ σωστα εχει τονιστεί να σας απασχολει αυτο το γεγονος και μονο και οχι το πως θα προλαβετε να διοριστειτε για να παρετε περισσοτερα λεφτα αλλα κυριως να καθυστερει ο διορισμος ενος άλλου συναδελφου. απο την στιγμη που γνωριζεις πως το υπουργειο -οπως αναφερεις- μας εχει πηδηξει γιατι δεν δειχνετε κατανοηση προς τους υπολοιπους. ποιος ο λόγος να μας ευχεσαι καλη σταδιοδρομία αφου δεν το εννοεις με τις προθέσεις σου? αν κοιτας το συμφερον σου και εμεις κοιταμε το δικο μας και πιστεψε με κανεις μας δεν θελει να ξημεροβραδιαζεται στα νοσοκομεία μεγαλώνοντας παιδιά άλλων.

Μπράβο βρε!!!!Πέστα γιατί θα μας τρελάνει τελικά ο οδοντίατρος ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν...

ποιος εδώ μέσα θα μπορούσε να το κάνει και δεν θα το έκανε για λόγους ευσυνειδησίας απέναντι στους υπόλοιπους;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να προτείνεται μια λύση , θεωρείται και από όποιον την προτείνει ως η ιδανικότερη και αυτό θα έπραττε και ο ίδιος αν βρισκόταν στην ίδια θέση . Με την προϋπόθεση βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση να μην έχανε τίποτα , δηλαδή να μπορούσε να αναστείλει το διορισμό του . Ξέρεις αν λόγω εγκυμοσύνης μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο Αμάντα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με συγχωρειτε ρε παιδιά. Κάποιες πληροφορίες ζήτησα. Amanda ευχαριστώ για τη βοήθεια. Απλώς δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση από τους υπόλοιπους και πραγματικά λυπάμαι. Ποιά πίτα ολόκληρη; Ποιός σκύλος χορτάτος; Τέσσερα χρόνια αναμονής και τώρα θα αφήσει τη θέση της; Πλάκα μου κάνετε; Το υπουργείο σας έχει πηδήξει και εσείς είστε ετοιμοι να φάτε ο ένας τον άλλο. Η γυναίκα μου είναι ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ σας. Καταλαβαίνω το άγχος σας γιατί και εγώ πέρασα το ίδιο εμμέσως τα τελευταία χρόνια. Δεν καταλαβαίνω επίσης ποιές είναι οι απαιτήσεις μου και ποιός ο πανικός που θέλω να δημιουργήσω; Πληροφορίες ζήτησα από ένα forum νέων γιατρών. Τώρα όσον αφορά την καισαρική. Ισχιακή προβολή + βάρος εμβρύου=απόλυτη ένδειξη για καισαρική. Ευχαριστώ πολύ και καλή σταδιοδρομία.
Άντε βρε χαζομπαμπά σε πειράζουμε! :-)
Μήπως να μην κάναμε παιδί;
Αν είναι να γίνει κι αυτό γιατρός, ναι!
Μπορείτε να ζητήσετε να μην κάνουν παιδιά στην ειδικότητα οι γυναίκες. (υποχρεωτική αντισύλληψη ή και στείρωση ίσως :( )
Πάντως θα είναι ένας τρόπος να μειωθεί η αναμονή αν αποκλιστούν οι έγκυες emspermemjumponemspermemjumponemspermemjumponemsperm ΥΓ Η γυναίκα σου καλύτερα να μην δει αυτά που θα ακολουθήσουν γιατί πάει ο προγραμματισμός.
Το υπουργείο σας έχει πηδήξει
Άλλος την έκανε την δουλειά κι έχει πρόβλημα τώρα :-)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.