Jump to content

Χειρουργικές Κλινικές


Sith Lord

Recommended Posts

Φίλη μου από το εξωτερικό ενδιαφέρεται να έρθει με ανταλλαγή στην Ελλάδα για το καλοκαίρι (1 μήνα), και θέλει να μάθει για τις χειρουργικές κλινικές στο Ηράκλειο, όπως και για τις υπόλοιπες χειρουργικές υποειδικότητες (πλαστική, ορθοπαιδική). Μπορείτε να δώσετε μια σύντομη περιγραφή, δλδ. πόσες είναι, αν είναι καλό το επίπεδο εκπαίδευσης, αν ενδιαφέρονται για τον φοιτητή ή τον γράφουν στα παλιά υποδήματα, κλπ. κλπ.;

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η τύπισσα θέλει να έρθει για διακοπούλες, ε; Πες της να πάει στη ΧΟΓΚ και θα περάσει πολύ καλά!

:bloodomen::bloodomen::bloodomen:

Πλάκα πλάκα πάντως, το έχω ξαναγράψει, ό,τι έμαθα στη σχολή σε πρακτικό επίπεδο στη ΧΟΓΚ ήταν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γενικά στην Ελλάδα έχει γίνει update στο πεδίο του ενδιαφέροντος προς το φοιτητή. Δεν τον γράφουν πλέον στα παλιά υποδήματα, αλλά στα καινούρια και μάλιστα είναι και μάρκας με την πρόσφατη ισοτιμία του ευρώ έναντι του δολλαρίου.

Να κάτσει στα αυγά της η φίλη σου ή να αναζητήσει σοβαρότερες χώρες για ανταλλαγή. Εκτός αν θέλει να έρθει για διακοπές, οπότε οι σωστές ερωτήσεις είναι 'ποιο είναι το καλύτερο ξενοδοχείο, η καλύτερη παραλία, το πιο trendy beach bar;' 'Μύθος ή πραγματικότητα ο 'έλληνας εραστής;' κλπ κλπ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ΧΟΓΚ φιλοξενεί κάθε χρόνο φοιτητές από το εξωτερικό (Νεα Ζηλανδία, Αμερική κλπ) οπότε εχουν αρκετή πείρα.

υπάρχουν αρκετές μονάδες: μαστού, μελανώματος, σαρκώματος, βαριατρικής (χειρουργική παχυσαρκια), ιατρείο παχέος εντέρου, μπλα μπλα μπλα

οπότε κατι θα βρει ενδιαφέρον. Πρόκειται για την πιο οργανωμένη με διαφορά κλινική του νοσοκομείου

για ανταλλαγές στην ορθοπαιδική δεν ξέρω.

Κλινική πλαστικής δεν υπάρχει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μερσί για τις πληροφορίες, τις διαβίβασα στην άμεσα ενδιαφερόμενη.

ΧΟΓΚ standp0 for??

το χου χειρουργικη οκ το κου κρητης οκ τα υππολιοπα??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
Φίλη μου από το εξωτερικό ενδιαφέρεται να έρθει με ανταλλαγή στην Ελλάδα για το καλοκαίρι (1 μήνα), και θέλει να μάθει για τις χειρουργικές κλινικές στο Ηράκλειο, όπως και για τις υπόλοιπες χειρουργικές υποειδικότητες (πλαστική, ορθοπαιδική). Μπορείτε να δώσετε μια σύντομη περιγραφή, δλδ. πόσες είναι, αν είναι καλό το επίπεδο εκπαίδευσης, αν ενδιαφέρονται για τον φοιτητή ή τον γράφουν στα παλιά υποδήματα, κλπ. κλπ.;

Σας ευχαριστώ!

Γνώμη μου είναι να αποφύγει η φίλη σου τις χειρουργικές ειδικότητες αν θέλει να δει και λίγο την Κρήτη. Πάντως ΧΟΓΚ ΓΧ, Μ-Γ και Άγγειο θέλουν τρέξιμο και δουλειά και στις εφημερίες ενίοτε θα κοιμάται στο hotel ΠΕΠΑΓΝΗ. Η Ορθοπεδική είναι λίγο πιο λάσκα. Εκεί που σίγουρα θα περάσει ήσυχα είναι η παιδοχειρουργική εκτός αν εναλλακτικά θελήσει να κάνει καμμιά Οφθαλμολογία ή ΩΡΛ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.