Jump to content

Γιατι μεσα Σαββατο βραδυ???


Ivi

Recommended Posts

Γιατί δε κατάλαβα υπάρχει κάποιος Νόμος που να λέει ότι Σαββατόβραδο πρέπει να γυρνάω σα το αδέσποτο στους δρόμους και στα κλαμπ?

Άσε που όντως εχθές εφημέρευα! :bloodomen: ... ίσως γι'αυτό να μου βγαίνει η χολή... :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δε κατάλαβα υπάρχει κάποιος Νόμος που να λέει ότι Σαββατόβραδο πρέπει να γυρνάω σα το αδέσποτο στους δρόμους και στα κλαμπ?

Σωστα! Ο φασισμος της Σαββατοβραδιατικης εξοδου δε θα περασει, χεχεχε.

Οπως λεει και ο Λουκιανος : θ'αραξω σπιτι... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...
  • 4 months later...

Το Σαββατο ειναι για μεσα... τηλεοραση, μπθριτσα και καλη παρεα. Εν αναγκη ενα καλο μυθιστορημα. Οτιδηποτε για να μη φαω το συφερτο των πιτσιρικαδων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε ρε ζημία που έκανε ο Κωστόπουλος, ο Παπανώτας και ο Μπιμπίλας τη δεκαετία του 90 που θα ψάχνουμε και για δικαιολογίες για το τι θα κάνουμε σάββατο βράδυ ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σημείωση: αν θυμάμαι καλά σήμερα εχουμε Τρίτη..

Οχι, γτ με τόσες απαντήσεις σε κάποια φάση μπερδεύτηκα.

Πού είναι ο Μαρτάκης με το ασμα το αλησμόνητο?

Μεσα λοιπόν τα σαββατα γιατί γράφουμε τις δευτέρες. Εξοδοι Δευτέρες και Τρίτες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποτε δεν μου αρεσε να βγαινω σαββατο, παντα μα παντα το απεφευγα.

το προηγουμενο ομως σαββατο βγηκα! μαλλον δεν ειχα καταλαβει οτι ηταν σαββατο ειχα χασει τις μερες.

γινεται ενας χαμος τα σαββατα, ολα τα μικρα τσετσελια τοτε αποφασιζουν να βγουν απο το αβγο τους κ σου πουλαν μαγκια.

οι τυποι με τις αμαξαρες κ τις ξανθιες γκομενες(με πλαστικα..) που δεν μιλανε μεταξυ τους γιατι εχουν τερμα τη μουσικη για να τους κοιτανε κ αλλες γκομενες.

ο χαμος απο τα αυτοκινητα, που δεν μπορεις να βρεις πουθενα να κατσεις.

οχι δεν ειμαι αντικοινωνικη απλα θελω να βγω να διασκεδασω και οχι να φριξω με αυτα που βλεπω. και με τα 15χρονα που επειδη λιγο μεγαλωσαν το βλεπουν γκομενες.

και εγω μεσοβδομαδα γουσταρω να βγαινω!κατω τα σαββατοβραδα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 months later...

Αύριο εφημερία πάλι... θα έπρεπε να έχω συνηθίσει πια, αλλά όλα τα εγκεφαλικά μου κύτταρα αρνούνται να συμβιβαστούν με αυτό.

Και με πιάνει ένα περίεργο συναίσθημα απώλειας, δίχως να υπάρχει τίποτα που να λείπει και να το αναζητώ.

Κάνω τη συνηθισμένη βόλτα στα blogs.

Τα περισσότερα, από κοριτσάκια που ψάχνουν κάποιον που να τις κάνει να χαμογελάνε και να ονειρεύονται.

Δεν τον έχουν βρει ακόμη και τα χώνουν στον προηγούμενο, που αποδείχτηκε λίγος.

Άλλες το παίζουν πληγωμένες και ρομαντικές και άλλες αγέρωχες, επιθετικές και μανιασμένες. Δεν παίζει ρόλο όμως. Όλες ψάχνουν τον ίδιο.

Προσπάθησα να διαβάσω και blogs που τα γράφουν άνδρες, αλλά μάταια. Μετά τις πρώτες αράδες,

αναλώνονται να περιγράφουν τον ναρκισσιστικό εαυτό τους, μέσα από ένα παραμορφωτικό καθρέφτη,

που τους δείχνει πάντα όμορφους, έξυπνους, πνευματώδεις και χαρισματικούς.

Κι ενώ πάντα δηλώνουν πως το χρησιμοποιούν μόνο σαν ένα τρόπο εκτόνωσης των ενδόμυχων σκέψεων,

με το πρώτο σχόλιο από κάποια που αφήνει να εννοηθεί πως είναι σχετικά όμορφη,

την τριγυρίζουν σαν πεινασμένα σκυλιά που μυρίστηκαν τροφή και εύκολο θύμα.

Δεν έχει νόημα να τους τα χώσω...τι με νοιάζει άλλωστε;...

Στην πραγματική ζωή, με πήραν δύο φίλες που χώρισαν πρόσφατα και μοιάζουν

να βγήκαν από τα ίδια ιστολόγια...αναρωτιούνται τι νόημα έχει όλο αυτό...δεν είμαι ο κατάλληλος

να απαντήσω, όχι τουλάχιστον σήμερα... Σαββάτο βράδυ και κάθομαι και ακούω ξανά και ξανά το ίδιο τραγούδι

καπνίζοντας ...γ@μώ τον άξονα της γης μέσα..

http://www.youtube.com/watch?v=2Lnltl3YoqQ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.