Jump to content

[αρθρογραφία-συζήτηση] Ο Γ.Παπαδάκης εναντίον γιατρών στο Κιλκίς


curgan

Recommended Posts

Λοιπόν, σήμερα το πρωί πριν πάω στη δουλειά είδα στο "Καλημέρα Ελλάδα" να έχουν βγάλει σύνδεση έναν μεσήλικα από το Κιλκίς που έκανε καταγγελία έναντι γιατρών ενός ΚΥ.Σύμφωνα με την καταγγελία του, είχε πάει στα επείγοντα του ΚΥ το Σάββατο για να γράψει φάρμακα. Ο εφημερεύων γιατρός (προφανώς αγροτικός) του εξήγησε ότι δεν γίνεται να του τα γράψει γιατί δεν είναι αυτή η δουλειά του κατά τη διάρκεια της εφημερίας.Φυσικά, ο Ελληνάρας αντί να πάει στο φαρμακείο για να πάρει τα φάρμακα και να του κρατήσουν το κουπονάκι, πήγε στο οικείο αστυνομικό τμήμα. Οι αστυνομικοί αποφάσισαν ότι το σωστότερο θα ήταν να τον συνοδεύσουν με περιπολικό στο ΚΥ για να αναγκάσουν τον ιατρό να γράψει τα φάρμακα.Επειδή, είχα ανεβάσει πίεση και ετοιμαζόμουν να φύγω και για τη δουλειά δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω τη συνέχεια, αλλά νομίζω ότι τελικά του τα έγραψε κάποιος άλλος γιατρός.Το σημαντικό είναι ότι τόσο ο Παπαδάκης όσο και το υπόλοιπο πάνελ υπερθεμάτιζαν και σχολίαζαν για την απανθρωπιά του συγκεκριμένου ιατρού απορώντας που αυτός ο άνθρωπος είχε δώσει τον όρκο του Ιπποκράτη.Πρόλαβα να πάρω στο τηλεφωνικό κέντρο του ΑΝΤ1 και να διαμαρτυρηθώ, αλλά φυσικά η τηλεφωνήτρια με έγραψε κανονικά.Έχουμε συνάδελφοι φτάσει σε τέτοια επίπεδα ξεφτίλας!!!Οι μπάτσοι αντί να εξηγήσουν στον Ελληνάρα ότι όπως αυτοί δεν μπορούν να βγάζουν ταυτότητες και να κάνουν επικυρώσεις Σαββατοκύριακα έτσι και ο γιατρός του ΚΥ εργάζεται σε υπηρεσία που λειτουργεί κατά βάση πενθήμερο.Ο Παπαδάκης που συνήθως καλεί και τις δύο εμπλεκόμενες πλευρές σε τέτοιες διενέξεις, όχι μόνο δεν παρουσίασε κάποιον από το ΚΥ αλλά ούτε και τις αντίθετες απόψεις αυτών που τηλεφώνησαν, όπως εγώ.Μπορεί να έχουμε χάσει κάθε κύρος σαν κλάδος αλλά καλώς ή κακώς είμαστε πολλοί. Ένα mail να στείλουμε ο καθένας στη διεύθυνση του ΑΝΤ1, ίσως την επόμενη φορά να μας πάρουν στα σοβαρά.Εγώ πάντως αυτό έκανα.http://tv.antenna.gr...,4012,9,00.html

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το σωστό θα ήταν να πας εδώ -> http://tv.antenna.gr/articleDetail/0,4051,78431,00.html

Υπάρχει το email της εκπομπής. Πάντως σωστά δεν συνταγογράφησε ο συνάδελφος το σάββατο.Είναι μέρα εφημερίας και εννοείται ότι δεν συνταγογραφούμε με σκεπτικό ότι εάν την ώρα που το κάνουμε αυτό, έλθει επείγον περιστατικό, δεν θα μπορέσουμε να ανταποκριθούμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σκέφτηκα ότι ότι είχα να πω στην εκπομπή το είπα. Τώρα θέλω να διαμαρτυρηθώ στο σταθμό για την εκπομπή του Παπαδάκη. Αλλά ένα copy paste και στα δύο emai l δε θα ήταν άσχημη ιδέα ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα ρε κουργκαν, προλαβαινεις να δεις Παπαδακη το πρωι? Επι τη ευκαιρια, βιο ανθοσπαρτο . Συγνωμη που δεν ηρθα στο γαμο, αλλα εχω καταντησει εφημερο σκυλο. Αυτο που με τσαντιζει εμενα ειναι που πλαφοναρω συνεχεια.Δουλευω σαν το σκυλι και καποιοι πεσυαρχομανατζαραιοι καρπωνονται 4000 ευρω? Τι ονειδος κι αυτο! 1000 φορες να κανω 4 εφημεριες , συμφωνα με την οδηγια και να παιρνω τα μισα χρηματα , παρα να δουλευω σαν ανθρακωρυχος και να χαριζω λεφτα στο ελεεινο κρατος μας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κακώς κάναν :

1) οι μπάτσοι, αφού νομικώς δεν υποχρεούται ο γιατρός στα επείγοντα να ασχολείται με μη επείγουσες ιατρικές πράξεις (αλλά ο τύπος θα ήταν γνωστός τους...)

2) ο άλλος γιατρός (που προφανώς ήθελε την ησυχία του)

το θέμα ήταν να μην συνταγογραφηθούν τα φάρμακα στον τύπο αυτό. Εφόσον συνταγογραφήθηκαν, την έκανε την δουλειά του, και το φίδι θα το βγάλει άλλος γιατρός (όποιος δεν βαριέται να τσακώνεται)

Υ.Γ. τον Παπαδάκη δεν τον πάω καθόλου - λαϊκίζει απίστευτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την Τετάρτη όταν ο ΊΔΙΟΣ ο υφυπουργός υγείας κ.κωνσταντόπουλος ούρλιαζε στην εκπομπή του μεγαλύτερου καραγκιοζη δημοσιογράφου (Ευαγγελάτος) ότι οι νοσοκομειακοί γιατροί παίρνουν 3000 ευρώ δεν είδα να διαμαρτύρεται κανείς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας γίνει ιδιωτική η υγεία, να αρχίσουν να πληρώνουν ΤΑ λεφτά όλοι αυτοί οι νεοέλληνες για να βρουν γιατρό.Μετά βλέπουμε αν θα έχουν τέτοιες απαιτήσεις και συμπεριφορές...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας γίνει ιδιωτική η υγεία, να αρχίσουν να πληρώνουν ΤΑ λεφτά όλοι αυτοί οι νεοέλληνες για να βρουν γιατρό.Μετά βλέπουμε αν θα έχουν τέτοιες απαιτήσεις και συμπεριφορές...

Μα ως γνωστον οτι ειναι τσαμπα δεν το εκτιμας. Ας πηγαινε σε κανεναν μεγαλοκαθηγητη στην Σαλονικη, να πληρωσει 80 ευρω επισκεψη, να πρεπει να κλεισει το ραντεβου δυο μηνες πριν για συγκεκριμενη ωρα κι οχι για οποτε του γουσταρει, και να κανει και 2-3 κωλοτουμπες μπαινοντας στο ιατρειο. Αλλ α σε αυτο το μπουρδελο που ζουμε ο επαγγελματιας και ο εργαζομενος σε υπευθυνη θεση εχει ΠΑΝΤΑ αδικο. Δικιο εχει ο καθε καραγκιοζης που φωναζει και βριζει. Αμ πως?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έστειλα ιμειλ κ τους έβρισα. Χεχεχεχε. Ο καθένας το μακρύ και το κοντό τους. Το παν είναι η τηλεθέαση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΤΕ...ΑΛΛΑ...

1)ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΕΙ 5 ΦΑΡΜΑΚΑ.ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ.

2)ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΑΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΦΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.

ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ Η ΕΥΓΕΝΙΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΚΛΕΙΠΕΙ.

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ...

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΤΕ...ΑΛΛΑ...

1)ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΠΟ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΗΣΕΙ 5 ΦΑΡΜΑΚΑ.ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ.

2)ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΑΣ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΦΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΣΙΓΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.

ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ Η ΕΥΓΕΝΙΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΚΛΕΙΠΕΙ.

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ...

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ....

Εντελως λαθος αποψη.Ως γνωστον, ζουμε στο Ελλαδισταν, αρα ισχυει το "δωσε θαρρος στο χωριατη να σ' ανεβει στο κρεβατι".Αν αρχιζαν ολοι να γραφουν φαρμακα απογευματα και ΣΚ, τοτε κανεις δε θα ξαναπηγαινε πρωι να περιμενει στην ουρα.Περα απο το οτι ολοι πιστευουν οτι ο γιατρος ειναι υπαλληλος τους και πρεπει να κανει ολα τα κεφια του καθενος.Απο οτι φαινεται δεν σου εχουν ερθει 4 το μεσημερι την ωρα που κοιμασαι ή στις 2 το πρωι μετα τα τσιπουρα για να γραψουν φαρμακα.Τοτε θα βλεπαμε αν θα ησουν το ιδιο "ευγενικος"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Apodr τι δουλειά κάνεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχουν ξεφύγει όλοι αυτοί οι "Παπαδάκηδες"...ένας ακόμη φωνακλάς που λαϊκίζει μέχρι αηδίας!

Κι εννοείται ότι δεν του γράφεις τα φάρμακα του ασθενούς, εξηγώντας του βέβαια ευγενικά πότε να έρθει για να είναι όλα οκ....γιατί αν τον βρίσεις θα πάει στον Παπαδάκη και θα έχει -εν μέρει- δίκιο...όχι γιατί δεν του γράφτηκαν τα φάρμακα, αλλά για άσχημη αντιμετώπιση στο Κ.Υ.

Νομίζω ότι όλοι όσοι έχουμε κάνει αγροτικό έχουμε αντιμετωπίσει το θέμα, κι ας μη μας έβγαλαν στον κάθε πρωινοπ@π@ρ@.... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ Η ΕΥΓΕΝΙΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΚΛΕΙΠΕΙ.

Ε, άμα λείπει η Ευγενία μπορεί να είναι εκεί η Χαρά, η Μαρία, η Κατερίνα...που ξέρεις!

:splaaaats:

(Παιδιά συγγνώμη μα δεν άντεξα άλλο, ειλικρινά).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΗΣ ΤΗΛΕΘΕΑΣΗΣ ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΥΠΟΛΗΨΕΙΣ!!

ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΠΛΗΓΗ ΑΓΙΑΤΡΕΥΤΗ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ!!

ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΟ ΕΤΩΝ ΟΤΑΝ ΥΠΗΡΕΤΟΥΣΑ ΣΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΖΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΙΛΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΑΡΑΣΤΡΑΤΗΜΑ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ προσωπικά στο αγροτικό όπου ήταν και το σπίτι μου για 17 μήνες , έγραφα φάρμακα και το απόγευμα ή και το Σάββατο αν τύχαινε. Έμενα όμως εκεί και αυτό γινόταν στην αρχή. Οι άνθρωποι οι οποίοι ήταν όλοι του Δημοτικού αγρότες και κτηνοτρόφοι είχαν το μυαλό να σκεφτούν ότι ο γιατρός το απόγευμα ή την αργία δεν είναι δυνατόν να γράφει συνταγές και τον απασχολούσαν μόνο για κάτι επείγον.

Στα κέντρα υγείας που η κατάσταση είναι σχετικά απρόσωπη συμβαίνει πιο συχνά. Θυμάμαι ένας μου είχε έρθει 3 το μεσημέρι με τον εγγονό του για να πάρει χαρτί για τη γυμναστική!! πήρε αυτό που ξέρετε

Ένας άλλος το σάββατο ήθελε φάρμακα και πήρε και αυτός. Βέβαια να σημειώσω ότι στο ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ που ήμουνα ο Διευθυντής 2 φορές τη βδομάδα το απόγευμα και για 2 ώρες είχε καθιερώσει συνταγογράφηση για εξυπηρέτηση αυτών που έκαναν αγροτικές εργασίες ή δούλευαν τις πρωινές ώρες.

Το κορυφαίο μου έτυχε πέρυσι στα επείγοντα του νοσοκομείου Σπάρτης όταν έκανα ειδικότητα χειρουργικής. Μπήκε μέσα ένα ς για να του γράψω φάρμακα!! ΤΙ ΕΚΑΝΑ? ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΘΕΝΗ ΠΟΥ ΕΞΕΤΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!

ΤΑ ΖΩΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΤΕΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΖΩΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗΣ ΦΥΣΕΩΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ προσωπικά στο αγροτικό όπου ήταν και το σπίτι μου για 17 μήνες , έγραφα φάρμακα και το απόγευμα ή και το Σάββατο αν τύχαινε. Έμενα όμως εκεί και αυτό γινόταν στην αρχή. Οι άνθρωποι οι οποίοι ήταν όλοι του Δημοτικού αγρότες και κτηνοτρόφοι είχαν το μυαλό να σκεφτούν ότι ο γιατρός το απόγευμα ή την αργία δεν είναι δυνατόν να γράφει συνταγές και τον απασχολούσαν μόνο για κάτι επείγον.

Στα κέντρα υγείας που η κατάσταση είναι σχετικά απρόσωπη συμβαίνει πιο συχνά. Θυμάμαι ένας μου είχε έρθει 3 το μεσημέρι με τον εγγονό του για να πάρει χαρτί για τη γυμναστική!! πήρε αυτό που ξέρετε

Ένας άλλος το σάββατο ήθελε φάρμακα και πήρε και αυτός. Βέβαια να σημειώσω ότι στο ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ που ήμουνα ο Διευθυντής 2 φορές τη βδομάδα το απόγευμα και για 2 ώρες είχε καθιερώσει συνταγογράφηση για εξυπηρέτηση αυτών που έκαναν αγροτικές εργασίες ή δούλευαν τις πρωινές ώρες.

Το κορυφαίο μου έτυχε πέρυσι στα επείγοντα του νοσοκομείου Σπάρτης όταν έκανα ειδικότητα χειρουργικής. Μπήκε μέσα ένα ς για να του γράψω φάρμακα!! ΤΙ ΕΚΑΝΑ? ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΘΕΝΗ ΠΟΥ ΕΞΕΤΑΖΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ!!!

ΤΑ ΖΩΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΤΕΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΖΩΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗΣ ΦΥΣΕΩΣ

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΑΚΩΝΑΣ!~ ΤΟ ΚΥ ΤΟΥ ΒΛΑΧΙΩΤΗ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΤΑ ΑΛΛΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΠΑΡΤΗΣ!

ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΓΡΟΤΕΣ ΠΥΟ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΕΚΤΟΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ!!

ΑΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝΑΓΩΓΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ!

ΣΠΑΝΙΩΣ ΠΗΓΑΙΝΩ ΩΣ ΑΣΘΕΝΗΣ! ΠΕΡΣΥ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΕΙΓΟΝΤΑ ΚΛΠ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟΣ ΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΑΜΑΞΗΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΑ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΤΕ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ?

ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΑΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Στον 1,5 χρονο 8ητειας μου δεν εχω γραψει ποτε φαρμακα σε εφημερεια παρα μια φορα σε μια γιαγιουλα που με το ζορι ηρ8ε και δεν πιστευω να καταλαβαινε ουτε τι μερα ητανε ουτε τι τις λεγαμε.

το να γραφεις φαρμακα σε εφημερειες ειναι το χειροτερο που μπορεις να κανεις στον ευατο σου και στους συναδερφους σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα ΤΕΠ νοσοκομείου Θεσσαλονίκης,γενική εφημερία,ώρα 3.00 πμ...γίνεται ο χαμός του χαμού,ω χαμέ (invitro στέκει γραμματικά το "ω χαμέ? emcolgateemiloveyou )

Έρχεται κύριος 45 ετών στη διαλογή.Χωρίς να του πει κάτι κάποιος,εντελώς από μόνος του,

ξαπλώνει στο κρεβάτι,βάζει τα χέρια του για μαξιλάρι στον αυχένα του,το ένα πόδι πάνω στο άλλο...

και αρχίζει...

(συνέχεια... emardown 2 ΣΕΝΑΡΙΑ)

ΣΕΝΑΡΙΟ 1

ασθενής-Που λες γιατρέ μου...εδώ και 2 μήνες πονάει το δεξί μου γόνατο.

γιατρός -Τώρα πονάει περισσότερο?

ασθενής -Όχι.Σήμερα δεν πονάει.

γιατρός -Και αφού σας πονάει 2 μήνες και σήμερα δεν σας πονάει,γιατί ήρθατε στο νοσοκομείο 3 η ωρα το πρωϊ?

ασθενής- Δεν είχα άλλη δουλειά και είπα να το κοιτάξω.

γιατρός -Περιμένετε έξω αν θέλετε να περάσουν 3 εμφράγματα και 2 εγκεφαλικά που περιμένουμε με το ΕΚΑΒ,να δούμε τα παιδιά από το τρακάρισμα,να φωνάξουμε τον πνευμονολόγο για τον κύριο με την κρίση άσθματος που δεν αναπνέει,...δείτε τον εκεί...και θα σας δούμε.

ασθενής -ε να έρθω μια άλλη φορά αν έχετε τόσο δουλειά. :huh:

γιατρός -μισή ωρίτσα θα περιμένετε,απλά τα άλλα περιστατικά είναι επείγοντα και εδώ είναι τα επείγοντα,καταλάβατε? :) Εσείς κανονικά έπρεπε να πάτε σε τακτικό πρωινό.Κανονικά δεν πρέπει να σας εξετάσουμε,αλλά μια που ήρθατε ;)

ασθενής- ααα να 'σαι καλά παλικάρι μου!!!Την ευχή μου να έχεις!

ΣΕΝΑΡΙΟ 2

ασθενής-Που λες γιατρέ μου...εδώ και 2 μήνες πονάει το δεξί μου γόνατο.

γιατρός -Τώρα πονάει περισσότερο?

ασθενής -Όχι.Σήμερα δεν πονάει.

γιατρός -Και αφού σας πονάει 2 μήνες και σήμερα δεν σας πονάει,γιατί ήρθατε στο νοσοκομείο 3 η ωρα το πρωϊ?

ασθενής- Δεν είχα άλλη δουλειά και είπα να το κοιτάξω.

γιατρός- Εδώ κύριε μου είναι τα επείγοντα.Είμαι ένας γιατρός για όλο αυτόν τον κόσμο που πεθαίνει εκεί έξω κι εσείς μου λέτε ότι πονάτε 2 μήνες και είπατε να το κοιτάξετε στα επείγοντα,επειδή δε είχατε άλλη δουλειά να κάνετε????????? :angry:

ασθενής- Ε ρε νεολαία... <ahttp://www.greekmeds.gr/forum/uploads/emoticons/default_mad.gif' alt=':angry:'> Στα χρόνια μου σεβόμασταν τους μεγαλυτέρους.

γιατρός- Πέρνα έξω άνθρωπέ μου που θα μου κάνεις κήρυγμα 3 το πρωϊ ενώ έχω όλα τα εμφράγματα της Θεσσαλονίκης να περιμένουν.

ασθενής-Θα πρεπε να ντρέπεσαι νεαρέ.Ντροπή στους γονείς που σε μεγάλωσαν και σου έδωσαν τέτοια ανατροφή.Εξετάζεις μόνο το σόϊ σου κι εμένα δεν μου έδωσες σημασία επειδή δεν σου έδωσα φακελάκι.Μασάτε καλά οι γιατροί για να κάθεστε σε μια πολυθρόνα να γυρίζετε γύρω-γύρω.

......................................................................

......................................................................

......................................................................

......................................................................

......................................................................

......................................................................

......................................................................

......................................................................

Τελικά...πήγε στον βραβευμένο με το χρυσό βατόμουρο δημοσιογράφο

Παπαδάκη Καραγκιόζογλου στην εκπομπή "Τα 3 πουλάκια που κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ",επειδή ζήλεψε που είδε τον άλλο ασθενή από το Κιλκίς στην τηλεόραση.

Ποιο από τα δύο σενάρια προτιμάτε και γιατί?Τα σχόλια δικά σας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή ο Παπαδάκης τι θέση πήρε τελικά? Εβριζε τον γιατρό ή τα "χάλια" των επειγόντων?

Κι αν έβρισε τελικά τον γιατρό, δεν υπήρχε κάποιος να του εξηγήσει τα στοιχειώδη, πως δηλαδή δουλεύουν τα επείγοντα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή ο Παπαδάκης τι θέση πήρε τελικά? Εβριζε τον γιατρό ή τα "χάλια" των επειγόντων?

Κι αν έβρισε τελικά τον γιατρό, δεν υπήρχε κάποιος να του εξηγήσει τα στοιχειώδη, πως δηλαδή δουλεύουν τα επείγοντα?

Αφού σου λέει ο συνάδελφος ότι δεν τον άφησαν ούτε στο τηλέφωνο να βγει να μας υπερασπιστεί emno

Ο Παπαδούλης,τη δουλειά του κάνει.Η δουλειά του είναι να δίνει σημασία στον κάθε έλληνα πολίτη που θα του ανεβάσει τα νούμερα,να πάει καλά η εκπομπή,να έχει ευρώ να τρώει και μετά να διαφημίζει μεθόδους αδυνατίσματος,μπας και του δώσουν κάνα προγραμματάκι τσάμπα,να μειώσει τη χοληστερίνη του,

διότι που να τρέχει να γράφει Lipitor στα επείγοντα???Χρειάζεται αστυνομικό.Που να τον βρεί?Στην Αθήνα είναι απασχολημένοι με τις βόμβες emcolgate

Κι ο αστυνομικός τη δουλειά του έκανε.Αφού κανένας δεν του δίδαξε ότι η αστυνομία δεν επεμβαίνει στο έργο των ιατρών,που να το ξέρει ο άνθρωπος? emcolgate

Κι ο mister υπέρταση τη δουλειά του έκανε.Τόσο καλά,που έγινε και διάσημος!!!Μέχρι το γμ έφτασε η χάρη του.Φαντάσου το!Από ένα χωριό του Κιλκίς στο internet!!! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.