Jump to content

Αν ήσουν ηθοποιός , ποιο ρόλο θα διάλεγες;;


tik-tak

Recommended Posts

Αν ήμουν χαρακτήρας σε ταινία μάλλον θα ήμουν η Clementine στην αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού.Ο αλλοπρόσαλος κλειστός χαρακτήρας,μάλλον ευαίσθητη και τρυφερή που ζει στο δικό της κόσμο,μα δύσκολη,ξεροκέφαλα επίμονη,παρμορμητική σα χείμαρρος-μπορεί να διαγράψει σε μια στιγμή ανθρώπους απ'το μάξιμουμ στο απόλυτο μηδέν χωρίς ενδοιασμό-no regrets και ελέγχει τα συναισθήματα της μέχρι να βγει εκτός ελέγχου οπότε γίνεται μεγάλο κακό :P .

Θα ήθελα να ήμουν η Poppy απ'το τυχερή και ευτυχισμένη.Πάντα αισιόδοξη και γελαστή,σχεδόν στα όρια του περιέργου,βλέπει τα αρνητικά της ζωής σαν ένα αναπόσπαστο μέρος της που δίνει ακόμα περισσότερη γλύκα στα όμορφα..Στον κόσμο της δεν υπάρχει κάτι άσχημο-η οπτική του κάθε ανθρώπου καθιστά κάτι ως απορριπτέο και βδέλυγμο ή απλά ως κάτι που μπορεί να συμβεί.

Κάποιες φορές είμαι σα την Poppy :) Ειδικά στο δεύτερο μέρος..Δεν κρίνω και δεν κατακρίνω καταστάσεις γενικότερα,ίσως διότι πιστεύω βαθιά πως όλα μπορεί να συμβούν απ'τα χειρότερα μέχρι τα πιο απίθανα υπέροχα σενάρια-γεγονός που με καταστά κάπως μετριοπαθή γενικά-όχι πως δεν λυπάμαι ή πως δε χαίρομαι(πολλές φορές ενθουσιάζομαι για ώρες με τοσοδούτσικα πραγματάκια σαν παιδί)- και με κρατά απ'το να κρίνω/κατακρίνω ανθρώπους(αποστασιοποιούμαι συναισθηματικά είτε θετικά,είτε αρνητικά και προσπαθώ να δω τις καταστάσεις σφαιρικά).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ademas θα γούσταρα τρελάα να ήμουν η Zoe Bell στο Deathproof.Χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

του Αλ Πατσίνο στο Νονος 1 και 2

και όλους τους ρόλους της Ναυπλιώτου!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Γιατί κάθε φορά που πετυχαίνω αυτή την ταινία θέλω να τη δω και γιατί ο Bill Marray...τρομερός.

ps: Θα μπορούσα να αποδείξω στον αδερφό μου ότι,έστω και fake,ξεπέρασα τη φοβία που έχω να μη με φάει καρχαρίας emblush [yeah...yeah...laugh! Like you are perfect!]

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.