Jump to content

Ε, ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΕΣ ΑΘΗΝΑ;;;;


Majesty

Recommended Posts

Καλησπέρα.... Πήγα προχθές στην βιβλιοθήκη και έψαχνα με τις ώρες να βρω ένα βιβλίο προκειμένου να αντιγράψω για την εργασία της Ιστορίας της Ιατρικής. Και ενώ γεμάτος χαρά πήγαινα προς την γραμματεία της Βιβλιοθήκης μας και αφού ζήτησα να δανειστώ το βιβλίο, έπεσαν τα μουστάκια μου όταν άκουσα απο την υπεύθυνο να μου λέει ότι αυτά δεν γίνονται στην Ελλάδα... Μα τι μου λέτε;αναφωνώ γεμάτος έκπληξη.Στην Αλεξανδρούπολη που ήμουν μπορούσες να δανειστείς όόόόσα βιβλία ήθελες και...πιστέψτε με, δεν μπορούσες να μην τα επιστρέψεις! Οπότε με ρίχνει knock down με το εξής apisteftable ανέκδοτο... Ε τότε γιατί ήρθες Αθήνα; :evil:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμ, αυτή είναι μια ερώτηση που, μάλλον, πρέπει να την κάνεις ο ίδιος στον εαυτό σου, Majesty. Παρεπιπτόντως, γίνονται και στην Αθήνα "αυτά τα πράγματα", απλώς όχι στην ιατρική, γιατί αυτή η σχολή πάντα ξεχωρίζει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sorry, που θα σας ξενερώσω παιδιά...αλλά υπάρχουν πολλές βιβλιοθήκες, που δε δανείζουν βιβλία...Γι'αυτό υπάρχουν τα φωτοτυπικά μέσα και οι χώροι για διάβασμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΝΩ 150 ΜΕ 200 ΣΕΛΙΔΕΣ;ΜΗ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ ΥΠΟΨΙΝ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ ΒΙΒΛΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΑΠΟΥΣΙΑ ΒΙΒΛΙΩΝ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΩ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΩ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΟΝΟ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΕΜΒΩ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε διαφωνώ μαζί σου!!! Απλά λέω ότι τουλάχιστον αυτό γίνεται κι αλλού και το ξέρεις από πριν...Σε σχέση με άλλους, που δεν κάνουν τη δουλειά που πρέπει να κάνουν, αυτή η βιβλιοθήκη είναι μια όαση.... :-?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτή η βιβλιοθήκη είναι μια όαση.... :-?

......κι εσύ μια καμήλα;;;;??? :P :oops: 8)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αλήθεια με τις βιβλιοθήκες είναι όπως τα λένε τα παιδιά. Αν και εμείς είμαστε σε σχετικά καλή μοίρα. Από φίλους ξέρω ότι για να αναζητήσεις νομική βιβλιογραφία (ιδε ατελείωτους τόμους χαρτούρας) πρέπει να ψάξεις και στο Δικηγορικό Σύλλογο. Για να μη μιλήσω για την πτωχή ταξινόμηση, το πιθανότερο είναι ότι θα βρεις το σημείο που θα έπρεπε να βρίσκεται ο τόμος που ψάχνεις και κάποιος άλλος θα το έχει πιθανότατα ήδη πάρει και το διαβάζει. Και σα να μην έφτανε αυτό, στο site που έχει ο ΔΣΑ στο Διαδίκτυο πρόσφατα μπήκε συνδρομή για να μπεις, οπότε ούτε αυτή η οδός είναι προσιτή.

Μάλλον πρέπει να είμαστε και ευγνώμονες για τη βιβλιοθήκη μας, Ε????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ ότι η βιβλιοθήκη είναι από τα καλά στοιχεία της σχολής, απλώς θα ήταν καλύτερο να έχει κάπως περισσότερα βιβλία και να μπορείς να τα δανειστείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το εντυπωσιακό στη βιβλιοθήκη της Ιατρικής Αλεξανδρούπολης είναι η μεγάλη ποικιλία σε λογοτεχνικά βιβλία, από Μάρκες ως Κοέλιο και από Βασιλικό ως Κίσσινγκερ....Καλό θα ήταν να υπήρχε η δυνατότητα δανεισμού και επίσης πιστεύω πως για να φέρει το όνομα Βιβλιοθήκη Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Αθηνών πρέπει να πληροί πολύ περισσότερες προϋποθέσεις από τις τωρινές συνθήκες λειτουργίας της.Μόνη δικαιολογία το νεαρόν της ηλικίας της.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια εικόνα χίλιες αναμνήσεις και πολλές περισσότερες λέξεις ....Alexandroupolis.jpg:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.