Jump to content

ΑΝΟΙΚΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ προς τους ADMINS


veterinarian

Recommended Posts

Ανοιχτή επιστολή προς τους Administrators.

Ως τώρα στο φόρουμ έχουν ευδοκιμήσει διάφορα φρούτα. Αλλά αυτό που γίνεται τώρα αποτελεί φαινόμενο.

Έχω παρακολουθήσει αμφιβόλου αισθητικής συνομιλίες, εξομολογήσεις, σεξουαλικούς προβληματισμούς, επιδείξεις εξυπνάδας επιπέδου αυτιστικών, γνώμες και αυτάρεσκα σχόλια, που στον πραγματικό κόσμο θα εξασφάλιζαν μόνιμη θέση τροφίμου Ψυχιατρείου ή στην καλύτερη τον τιμητικό τίτλο του απύθμενα μαλέα.

Δεν διαμαρτυρήθηκα και δεν ξεφώνισα κανένα. Γιατί να το κάνω? Άλλωστε και εδώ μια μικρογραφία της κοινωνίας είναι. Αλλά να φτάσουμε και στο σημείο να κατηγορούμαι για έλλειψη αισθητικής και ως φορέας χυδαιότητας, πάει πολύ.

Μέχρι τώρα υπήρχε μια ισορροπία που μέσα από σκαμπανεβάσματα έβρισκε τη χρυσή τομή. Από τότε όμως που έγιναν ορισμένοι moderators το πράγμα έχει ξεφύγει. Και ξέφυγε παραπάνω όταν παλιότερα μέλη άρχισαν να ζηλεύουν και να θέλουν να γίνουν κάτι μεγαλύτερο. Και για να κάνουν την παρουσία τους πιο τρανταχτή άρχισαν να κλείνουν τόπικ και να φέρονται αισχρά και κοροιδευτικά.

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 greekmeds. Αυτό που φαίνεται και αυτό που βρίσκεται στο mods-café (πριβέ), όπου πέφτει απίστευτο θάψιμο για όλους, με ύφος μάλιστα αισχρό και χαρακτηρισμούς απίστευτα υποτιμητικούς.

Και φυσικά το πρόβλημα αρχίζει από συγκεκριμένες κομπλεξαρισμένες Κατίνες και από γνήσιους ακόλουθους Μυδοφύλακες. Ξέρετε για ποιους μιλάω. Αν θέλετε σας τους κατονομάζω κιόλας.

Με άλλα λόγια μου απαγορέψατε να ποστάρω σε θέματα λόγω της χυδαίας αισθητικής μου και από δω και πέρα θα πρέπει να παίρνω άτυπα την άδεια από τα παραπάνω άτομα για να το κάνω. Έλα όμως που για να γίνει αυτό θα πρέπει η συγκεκριμένη να φτάσει σε οργασμό (με αλλοδαπό ή ημεδαπό ήρωα) και ταυτόχρονα οι οσφυοκάμπτες ακόλουθοί της, με τους αναπτυγμένους σιελογόνους αδένες, να ξεγελάσουν κανένα μοσχάρι μπας και κοιμηθεί μαζί τους.

Και οι πιθανότητες τους είναι ίδιες με αυτές του να πιάσω το Τζόκερ.

Θα προτιμήσω συνεπώς το Τζόκερ..

ΥΓ1. Φυσικά και έχω παραδείγματα για τα παραπάνω και μπορώ να τα αποδείξω.

ΥΓ2. Πας ομοιότητα με super αγαμικές κατίνες, απλές αγαμικές κατίνες και παιδάκια με μικρά και μοναχικά πιστολάκια, ελέγχεται σοβαρά ως αντικειμενικά προσδιοριστική.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς έκληξή σας θα συμφωνήσω με τον vet σε πολλά. Αλλά αυτό που δεν μπορώ να δεχτώ είναι ότι στο mod cafe γίνονται τα όργια στα οποία αναφέρεσαι, φίλε. Δεν έχω γίνει μάρτυρας χυδαίου θαψίματος, κι ας μπορώ, σε αντίθεση με σένα, να διαβάζω αυτά που γράφονται εκεί. Αν έχει όντως ειπωθεί κάτι και δεν το έχω δει, πρέπει να πεις ποιος σου το είπε και σε τι αναφερόταν.

Έχουμε διαφωνήσει στο παρελθόν σε διάφορα, αλλά σε πάω γιατί είσαι στα @@ σου όλα και έξω από τα δόντια. Κάντο κι εδώ και πες αυτά που ξέρεις με συγκεκριμένα nicks.

ΥΓ: Αυτό που είναι πραγματικά χαμηλής αισθητικής στο φόρουμ είναι ένα τεράστιο ποσοστό των υποτιθέμενων σοβαρών συζητήσεων και όχι τα posts ή οι φωτογραφίες του μέλους veterinarian.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Vet συμφωνω μαζι σου--δηθενενιες και πουριτανισμοι δεν μ αρεσουν καθολου :anavwfwties:

αλλα δεν πεφτει τοσο θαψιμο πια στο μοντ καφε---σιγα... πιο πολυ για θεματα διαχειρησης γινεται λογος

κ δεν κατονομαζεις αυτους που λες? :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sov όταν σβήνει κάποιος το ποστ του άλλου ή το μεταφέρει αλλού, είναι ευθεία προσβολή στο πρόσωπό του. Σε όποιον κι αν συμβαίνει. Ειδικά όταν γίνεται με το υφάκι "τι θα γίνει παιδιά θα τον γ@μήσουμε ή όχι?"

Όπως έχει πει και ένας από τους admin, όλοι έχουν φίλους και γνωστούς και μαθαίνουν τι λέγεται εκεί μέσα. Έχω αρκετούς ξέρεις!

Όσο για το τι λέγεται εκεί μέσα και σε τι ύφος, αν ποσταρίζονταν φανερά όλα αυτά εκεί μέσα, πολλοί θα ντρέπονταν και άλλοι τόσοι θα έπεφταν από τα σύννεφα!

Δεν θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά, αλλά με το χέρι στην καρδιά, δεν κατάλαβες σε ποιούς αναφέρομαι??

Και ξέρεις που παρόλο δεν ξέρω καλά πολλούς από δω μέσα, έκανα πλάκα μαζί τους, χωρίς να παρεξηγηθούν(έπεσες και εσύ θύμα πρόσφατα, αλλά δεν μου είπες "άει γ@μήσου).

Γιατί λοιπόν η τελευταία τους ευαισθησία?

ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ. Τους φωτογραφίζω άλλωστε κατάλληλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι λέτε, αλλά πάντως το βρίσκω ηλίθιο αν γίνεται κάτι τέτοιο. Φαντάζομαι πχ 5 mods να λένε πόσο αντιπαθούν την invitro ή τον vet ή δεν ξέρω ποιόν άλλον. Μέγιστη ηλιθιότης. Η invitro εδώ είναι μια περσόνα, και δεν έχει και πολλή σχέση με την κατά κόσμον κυρία που υπογράφει. Είναι τουλάχιστον βλαξ όποιος κυνηγάει φαντάσματα...νομίζω;

emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sov όταν σβήνει κάποιος το ποστ του άλλου ή το μεταφέρει αλλού, είναι ευθεία προσβολή στο πρόσωπό του. Σε όποιον κι αν συμβαίνει. Ειδικά όταν γίνεται με το υφάκι "τι θα γίνει παιδιά θα τον γ@μήσουμε ή όχι?"

Όπως έχει πει και ένας από τους admin, όλοι έχουν φίλους και γνωστούς και μαθαίνουν τι λέγεται εκεί μέσα. Έχω αρκετούς ξέρεις!

Όσο για το τι λέγεται εκεί μέσα και σε τι ύφος, αν ποσταρίζονταν φανερά όλα αυτά εκεί μέσα, πολλοί θα ντρέπονταν και άλλοι τόσοι θα έπεφταν από τα σύννεφα!

Δεν θέλω να ρίξω λάδι στην φωτιά, αλλά με το χέρι στην καρδιά, δεν κατάλαβες σε ποιούς αναφέρομαι??

Και ξέρεις που παρόλο δεν ξέρω καλά πολλούς από δω μέσα, έκανα πλάκα μαζί τους, χωρίς να παρεξηγηθούν(έπεσες και εσύ θύμα πρόσφατα, αλλά δεν μου είπες "άει γ@μήσου).

Γιατί λοιπόν η τελευταία τους ευαισθησία?

ΞΕΡΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ. Τους φωτογραφίζω άλλωστε κατάλληλα...

Έπεσα θύμα και δεν το πήρα χαμπάρι κιόλας; Ε άει γαμήσου. :P

ΥΓ: Χωρίς πλάκα τώρα, δεν έχω ιδέα σε ποιους αναφέρεσαι και επιμένω ότι δεν έχω δει θάψιμο στο mod cafe οπότε διπλοτσέκαρε με τις πηγές σου! Σε όσα έχω δει στο mod cafe, η συζήτηση γίνεται σε φάση "τι να κάνω με αυτό το θέμα ή τον τάδε χρήστη;".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βετ άμα θες να κατηγορήσεις κάνε το ανοιχτά, συγκεκριμένα πρόσωπα, ώστε να λάβεις και τις κατάλληλες απαντήσεις απ' τους «κατηγορούμενους».

Με το να λες γενικά «μοντς κλπ» μας προσβάλλεις όλους.

Κι επειδή δεν μπορείς να είσαι σίγουρος τι γίνεται στο μοντς' καφέ, κράτα μια πισινή καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγαπητέ κτηνίατρε ή μας δουλεύεις ή σε δουλεύουν και για αρκετό καιρό μάλιστα αν κρίνω απ΄αυτά που γράφεις εδώ σχετικά με το καφέ των συντονιστών - και είμαι πιο κοντά στο δεύτερο για πολλούς λόγους.

στη θέση σου θα έλεγχα καλύτερα τις πηγές μου και τα πιθανά κίνητρα που έχουν να παραπληροφορούν.

για τις φωτογραφίες και το όλο θέμα ειδικά δεν έχω ιδέα του τί αποφασίστηκε και επίσης δεν κατανοώ γιατί αποφεύγεις να κατονομάσεις αλλά προτιμάς άλλου είδους τακτική. αλλά ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του και κρίνεται γι΄αυτές.

είμαι σίγουρη ότι θα βγει ένα μεγάλο κέρδος για όλους εδώ αν η συζήτηση γίνει χωρίς υπεκφυγές.

ελπίζω αυτή η παρεξήγηση να λυθεί σύντομα και οριστικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θέμα δεν είναι το mods cafe, αλλά το άτυπο ban!

για το mods cafe τα είχα πει παλιά με τον ConMD

αναφέρομαι σε winmx και Mrs Miniver.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το θέμα δεν είναι το mods cafe, αλλά το άτυπο ban!

για το mods cafe τα είχα πει παλιά με τον ConMD

αναφέρομαι σε winmx και Mrs Miniver.

όπως καταλαβαίνεις, δε μπορώ να απαντήσω για την win

όσο για μένα, δεν συντονίζω στην ενότητα του περί ανέμων.

αν θέλεις να μου πεις ποιοι και τί ακριβώς σου έχουν πει ότι έχω πει, κάνει ή δεν έχω πει ή κάνει εναντίον σου ίσως να μπορέσω να απαντήσω επώνυμα σε επώνυμες κατηγορίες - αλλά σε θρασύδειλες ανώνυμες κατίνες θα μου επιτρέψεις, δεν έχω να πω τίποτα, ούτε σήμερα, ούτε ποτέ.

λυπάμαι πολύ για το ότι και πάλι βρίσκομαι στο επίκεντρο κατηγοριών από ανθρωπάκια χωρίς όνομα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε καλά, υπερβολές τώρα. Εδώ η Winmx είπε ξεκάθαρα ότι δεν κάνει τίποτα αν δεν πάρει θέση administrator, πολύ περισσότερο να κάνει κάτι αυθαίρετο δηλαδή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιός θίχτηκε με την αισθητική και το "χυδαίο" και μετακίνησε το ποστ?

Ποιός τα ξεκίνησε όλα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σορι για το λαθος ταιμινγκ...

Αλλα μηπως να βαινουμε προς εκτόνωση;

Μόνο εμένα μου φαίνεται λίγο μάταιο αυτό που γίνεται;

Δεν το παιζω ανωτερος αλλά νομιζω φθειρομαστε και τελικα δε θα βγει και τιποτα.

Ας εχουμε την υγεια μας και ολα μες στο προγραμμα ειναι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άκουσε φίλε κτηνίατρε, προφανώς δεν έγινα σαφής πριν οπότε θα το ξαναπώ άλλη μια φορά:

εδώ ανάκριση δεν κάνει κανείς σε κανέναν, πόσω μάλλον όταν την ανάκριση πας να την κάνεις με βάση ανώνυμες πηγές - κατίνες - συκοφάντες. νταξ?

αν εσύ δίνεις βάση σε παρόμοια άτομα, εγώ δεν είμαι υποχρεωμένη να αλλάξω κώδικα ηθικής για κείνους ή για σένα!

μέχρι να πεις ποιος σου μεταφέρει τι μήν περιμένεις απάντηση από μένα λοιπόν. ο καθένας με την αξιοπρέπειά του είμαστε εδώ.

μεγάλη μοναξιά χωρίς φίλους ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα, έλα, μην το σοβαρεύουμε παραπάνω από αυτό που είναι: μια κουτσομπολίστικης φύσης βλακίτσα σε ένα ίντερνετ φόρουμ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χθες το βράδυ, αργά για εσάς και λόγο της διαφοράς ώρας, πέρασα μία βόλτα από το mod cafe και όντως υπήρχε θέμα για την επίμαχη photo.

Ζητήθηκε όντως από κάποιον admin να πάρει θέση και αυτός πήρε

Προφανώς μία “τραβηγμένη” φωτογραφία μπορεί να προκαλεί τις αντιληπτικές αντιστάσεις και ανοχές του καθενός. Το ζύγισμα πρέπει να γίνεται σε τι αποτελεί καλλιτεχνικό και σε τι όχι. Θα μπορούσε να ξεκινήσει μία επί μακρόν συζήτηση επί αυτού.

Προτείνω να περιοριστούμε στην γραμμή του Central Saint Martins of Art and Design:

Τα αισχρά για να χαρακτηριστούν καλλιτεχνικά πρέπει στην πρώτη επαφή να εκθέτουν παρά να κρύβουν το υποκείμενο.

Άποψή μου είναι ότι η επίμαχη photo έχει χαμηλότερο threshold από το αυτό φίλτρο.

Μετά όμως πήρε θέση και ένας δεύτερος και το άτομο που ξεκίνησε το όλο θέμα αποφάσισε να ακούσει τον δεύτερο και όχι τον πρώτο.

Η άποψή μου είναι μία και σαφής:

Εφόσον σας είναι δύσκολο ψευτοκουλτουριάδες του κερατά να καταλάβετε τι έγραψα παραπάνω και επειδή αμφιβάλλω γαμώ την ιατρικής σας μέσα αν έχετε πάει σε μία έκθεση τέχνης στην ζωή σας... να το ξαναπώ ..

Η φωτογραφία που έβαλε ο Βετ παραπάνω είναι μία photo που θα βλέπατε άνετα στο London fashion week.

Βάλτε το τώρα στο google.

Από κει και πέρα αγαπητέ Bet..

Επειδή την πηγή σου την ξέρω όπως και ξέρω ότι στο διάολο κάνετε όλοι σε σχέση με το site, άκουσε..

Δεν ξέρω πόσα greekmeds βλέπεις εσύ. Το greekmeds είναι ένα και το διαχειρίζονται πολλοί με διαφορετικές απόψεις μεταξύ τους.

Το mods cafe δημιουργήθηκε από μένα με την λογική της συζήτησης πριν την επέμβαση.

Το όλο εγχείρημα έχει λειτουργήσει καταπληκτικά και έχουν αποφευχθεί άπειρα γραφικά του παρελθόντος.

Πουθενά στα φόρουμς του mods cafe δεν υπάρχει τίποτα από αυτά που λες.

Όλα αποτελούν συκοφαντίες και απόλυτη δυσφήμιση προς την σελίδα και τους διαχειριστές της.

Ότι ώρα θες και αφού ξεκαθαρίσετε ποιος και γιατί σου κάνω trial λογαριασμό να δεις τι γράφεται και μετά θα περιμένω την δημόσια τοποθέτησή σου.

Καταλαβαίνεις ότι είναι αδύνατο να συμφωνούμε όλοι με όλα. Μπορείς να δεις και το χέσιμο 10 γραμμές πιο πάνω.

Φιλική συμβουλή. Να αξιολογείς τις πληροφορίες που παίρνεις από θιγμένους με ιδιαίτερο φίλτρο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άκουσε φίλε κτηνίατρε, προφανώς δεν έγινα σαφής πριν οπότε θα το ξαναπώ άλλη μια φορά:

εδώ ανάκριση δεν κάνει κανείς σε κανέναν, πόσω μάλλον όταν την ανάκριση πας να την κάνεις με βάση ανώνυμες πηγές - κατίνες - συκοφάντες. νταξ?

αν εσύ δίνεις βάση σε παρόμοια άτομα, εγώ δεν είμαι υποχρεωμένη να αλλάξω κώδικα ηθικής για κείνους ή για σένα!

μέχρι να πεις ποιος σου μεταφέρει τι μήν περιμένεις απάντηση από μένα λοιπόν. ο καθένας με την αξιοπρέπειά του είμαστε εδώ.

μεγάλη μοναξιά χωρίς φίλους ...

Μην αποπροσανατολίζεις την συζήτηση. Δεν αναφέρθηκα σε καμμία ανώνυμη κατίνα. Αυτά είναι δικές σου θεωρίες συνομωσίας. Σε ξεκαθαρίζω πως η εντύπωση για το mods-cafe δημιουργήθηκε από συζήτηση με admin και άλλα απλά μέλη που δεν είναι mods.

Με είδες να κάνω ανάκριση? Με είδες να με νοιάζει? Δεν έχω σχέση με κατίνες και δεν μεταφέρω κανενός πράγματα.

Στο προκείμενο τώρα. Εσένα ποιά ήταν η θέση σου? Ήσουν υπέρ ή κατά της φωτογραφίας? Ήσουν υπέρ στο να μεταφερθεί από τη φυσική της θέση και να μπει κάπου που να μην προσβάλλει?

Τα άλλα είναι πίπες μπλε. Το θέμα είναι ποιός θίχτηκε, ποιος είχε την ιδέα να μεταφερθεί , ποιος πέταξε την ιδέα για "αναίμακτο άδειασμα" και ποιός έκανε τη εκτελεστική διαδικασία.

Άντε και πολύ το κουράσαμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα που είναι τέλος πάντων αυτή η φωτογραφία; Ενα λινκ κανείς;

pussy

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αδμιν και απλά μέλη χωρίς όνομα ...

παραμύθι χωρίς όνομα ...

προτιμώ την πηνελόπη δέλτα ...

καληνύχτα σας αγαπητέ μου, πίπες είναι αυτά που σας πουλάνε και τα περνάτε για αλήθειες ...

καληνύχτα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό ακριβώς έλεγα ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως είναι τέχνη. Αν το έχει κάνει και ο ίδιος δε, λέω να το πάμε στη Μπιενάλε!!!

Συμφωνώ ότι στα "μηνυματάκια" είναι μάλλον σε λάθος θέση.

Χάριν πληρότητας, προσθέτω και την άποψη του δεύτερου Admin που ασχολήθηκε με το θέμα, αφού παίρνουμε και "ανοικτές επιστολές" τρομάρα μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.