Jump to content

Είναι οι Έλληνες γιατροί σεξιστές?


  

36 members have voted

  1. 1. τι πιστεύετε κυρίες?

    • ναι
      34
    • όχι
      2


Recommended Posts

Σοφία,ο λόγος που δε στο λένε μπορεί να είναι ότι θέλουν να σε ρίξουν.Αν και σύμφωνα με τον spergebiet αυτός είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος για να ρίξεις κάποιαν(υποτίμηση,προσβολές,κλπ) :P

Πιθανόν να είναι και έτσι..αλλά δε γίνεται μάλλον οοοοόλοι να το θέλουν... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Last Reply
Τελικά έχω να πω ότι ο χορτασμένος άντρας δεν έχει ανάγκη τον σεξισμό.Όλη του η ύπαρξη επιβεβαιώνει την αντρική του φύση και δεν έχει ανάγκη όλα τα υπόλοιπα.Και ευτυχώς έχω πολλούς φίλους γιατρούς με αυτήν την ποιότητα.

ΕΓΡΑΨΕΣ!!

ΣΥΜΦΩΝΩ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

You never know!

η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι οσο πιο ασχημος ειναι καποιος τοσο πιο κακος και με τις γυναικες γινεται.το ιδιο ισχυει και με τους ωραιους οσο πιο ωραιος ειναι τοσο πιο υπεροπτης απεναντι στις γυναικες.οπως και ναχει ειναι καθαρα θεμα ισχυος.ανεκαθεν μας ειχαν υπο και παντα ετσι θαναι τουλ να το χαιρομαστε!!!!! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θα καταλήξει στο ποιος την έχει μεγαλύτερη την εμπειρία στην Αγγλία, γιατί ποτέ δεν προσπάθησα να αποδείξω ότι έχω σπουδαία εμπειρία στην Αγγλία. Δεν πρόκειται να μπω στον κόπο να απαντήσω σε χαρακτηρισμούς όπως "σνομπ τυπάκι", "ψωνάρα", "ζεις στον δικό σου κόσμο" κτλ. Οι διαφωνίες μας με τον drkot σε ό,τι αφορά την Ελλάδα και την Αγγλία ξεκινούν από την εποχή που έλεγε χαζούληδες τους Άγγλους στο θέμα για τα PhD στην Ελλάδα και τους Έλληνες έξυπνους επειδή κάνουν διδακτορικά στα ελληνικά πανεπιστήμια χωρίς καθοδήγηση.

Είμαι μια χαρά με τη χώρα μου και σκοπεύω να γυρίσω σε αυτήν χωρίς να πουλάω μούρη σε κανέναν. Λυπάμαι που με έχεις παρεξηγήσει τόσο πολύ, φίλε drkot. Όμως να θυμάσαι ότι αν είναι κατακριτέο να έχεις αρνητικά στερεότυπα για τη χώρα σου, άλλο τόσο είναι να υπερβάλλεις προκλητικά για τη χώρα που σε φιλοξενεί, αφήνοντας να εννοηθεί ότι τα αγγλικά νοσοκομεία κάνουν HIV testing στο προσωπικό τους επειδή στα αγγλικά νοσοκομεία πηδιούνται όλοι με όλους.

Λυπάμαι, αλλά ναι, έχουμε διαφορετικές οπτικές γωνίες, διαφορετικές απόψεις και διαφορετικές εμπειρίες. Θα ήταν πιο απλό να το δεχτείς από το να καταλήξεις να με υβρίζεις...

Καλή συνέχεια και καλή και γρήγορη επάνοδο στην Ελλάδα γιατί είναι κρίμα να τυραννιέσαι κάπου που δεν σου αρέσει.

Συγγνώμη από τους υπολοίπους για το offtopic, αλλά έπρεπε να απαντήσω επειδή επρόκειτο για κείμενο ουσιαστικά υβριστικό.

ΥΓ: lilpapaki, δε νομίζω ότι οι Άγγλοι γιατροί δεν εκτιμούν το ωραίο ή το σέξυ. Όπως είπα και όταν πρωτοέθεσα την άποψή μου, η οποία εξόργισε τον χρήστη drkot σε βαθμό να με λέει ψώνιο και σνομπ, θεωρώ πως στα αγγλικά νοσοκομεία (ή τουλάχιστον σε αυτά στα οποία έχω δουλέψει) υπάρχει σεβασμός προς τον ασθενή και προς τον συνάδελφο και δεν έχω τύχει μάρτυρας προσβλητικής συμπεριφοράς απέναντι σε ασθενή θήλεος φύλου. Αντιθέτως, έχω τύχει μάρτυρας πολλών τέτοιων συμβάντων σε ελληνικά νοσοκομεία. Το τι κάνουν οι Άγγλοι στο Φαληράκι ή πώς διασκεδάζουν οι επαρχιώτες Άγγλοι μικρομεσαίου επιπέδου είναι ένα λίγο διαφορετικό θέμα. Αν το πιάσουμε, έχω να πω πολλά να γελάτε, διότι η χώρα αυτή έχει ΟΝΤΩΣ τεράστιο κοινωνικό πρόβλημα με τη νεολαία και το αλκοόλ. Αυτά.

ΥΓ2: Αφού δεν μου την έχει πέσει ακόμα ινδοπακιστανός σε συνέδριο, έχω ακόμα πολλά ψωμιά να φάω στο νησί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη από τους υπολοίπους για το offtopic, αλλά έπρεπε να απαντήσω επειδή επρόκειτο για κείμενο ουσιαστικά υβριστικό.

Το αντιλαμβανόμαστε πλήρως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.