Jump to content

"Μπαλάκι" από νοσοκομείο σε νοσοκομείο


Clemence

Recommended Posts

Τι σχέση έχουν τα γκομενικά με τον άνθρωπο που ακρωτηριάστηκε ρε κορίτσια;

Τα ΠΑΝΤΑ εχουν σχεση με τα γκομενικα αγαπητε μου ....... :rolleyes:

Φυσικα και εχει σχεση με αυτο που λεω .Οταν θα γραψω την πραγματεια μου σχετικα με το προφιλ του κλασσικου - wannabe doctor , που στα 15 του , αφου κοιταξει για καποια ωρα τον καθρεφτη , τελικα τρεχει και αναφωνει καταχαρουμενος στη μαμα του οτι θα γινει γιατρος , πολλλοι θα συμφωνησουν με οσα λεω ...... :rolleyes:

παπακι .. ελπιζω μονο αυτα που λες να μην τα εννοεις! συνηθως τουτες τις αποψεις τις ειχαν στην δεκαετια του '60 οπου και οι γιατροι πραγματικα ανηκαν στην λεγομενη υψηλη κοινωνια αλλα εβγαζαν και λεφτα.. καμια σχεση με την σημερινη πραγματικοτητα οπως καταλαβαινεις! εφυγαν ανεπιστρεπτη οι ασπρομαυρες ελληνικες ταινιες του παπαμιχαηλ που εκανε τον 35αρη γιατρο και του εδιναν για νυφη την 17αρα βουγιουκλακη, θυγατερα μεγαλης και πλουσιας οικογενειας..

Παπάκι, ξέρεις ότι σε συμπαθώ, αλλά το μήνυμα αυτό το βρίσκω....αιδοιοκρατικό. Αν μιλάς τόσο απόλυτα για τους άντρες γιατρούς, πρέπει να κάνεις και μια ανάλυση για τις μέτριες γυναίκες γιατρίνες. Γιατί δεν μπορεί όλη αυτή η αλυσίδα γιατρών να ήταν άρρενες...

emconfused

δηλαδη αν ο κυκλος του χαμενου περιστατικου απαρτιζοταν αποκλειστικα απο γυναικες ιατρους θα σημαινε οτι ολες ειναι μετριες? καλο θα ηταν να γινει και μια αναλυση γιατι οι γυναικες επιλεγουν το επαγγελμα... γιατι ειναι γενικα ασχημες ή γιατι εχουν το αιωνιο κομπλεξ να κατακτησουν την ανδροκρατουμενη κοινωνια επι ισοις οροις? emoops αντε και με το καλο φανταρινες emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο κυκλος του χαμενου περιστατικου

Εμένα αυτό μ' άρεσε....Αναλύσεις βαριέμαι να κάνω κατακαλόκαιρο, ας τις κάνει το παπάκι... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.