Jump to content

Η ΠΑΟΚΑΡΑ


nikos

Recommended Posts

Φιλικό εφιάλτης!

Την πολύ «βαριά» ήττα με 7-0 γνώρισε ο ΠΑΟΚ από την Μπράουσβαϊκ, ομάδα η οποία αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία της Γερμανίας, μπροστά σε συνολικά πάνω από 10.000 κόσμο και παρουσία περίπου 500 φίλων του «Δικεφάλου». Οι «ασπρόμαυροι» στο πρώτο τους φιλικό παιχνίδι, αντιμετώπισαν αρκετά προβλήματα στην αμυντική τους λειτουργία και δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους αντιπάλους τους σε καμία περίπτωση. Πάντως αξίζει να σημειωθεί, ότι το πρωτάθλημα που συμμετέχει η Μπράουσβαϊκ ξεκινάει στις 28 Ιουλίου, κάτι που σημαίνει πως είναι 100% έτοιμη. 6’ Ρέιτσελ, 33’ Χόρατσεκ, 44’ Μπάνεμπεργκ, 52’ Ρίστιτς, 85’ Βασχάουζεν, 89’ Χεν, 90’ Φιλίπ Πέτερ τα γκολ για την γερμανικό σύλλογο.

Πολλά προβλήματα…

Αρκετά προβλήματα αντιμετώπισε ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο από την Μπράουσβαϊκ. Οι Γερμανοί ήταν ανώτεροι από τους Θεσσαλονικείς και κατάφεραν μόλις στο 6ο λεπτό να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όταν ο Ρέιτσελ με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Φερνάντεζ και έκανε το 1-0. Από εκεί και πέρα, οι «ασπρόμαυροι» προσπάθησαν να ισορροπήσουν το ματς, ωστόσο τα τραγικά αμυντικά λάθη που έκαναν, είχαν σαν αποτέλεσμα συνεχώς να απειλείται ο Φερνάντεζ.

Στο 20’ ο Αραμπατζής δοκίμασε τα πόδια του από μακρινή απόσταση αλλά ο Φέιζιχ απέκρουσε. Το δεύτερο γκολ για τους Γερμανούς ήρθε στο 33’, όταν ο Χόρατσεκ δεν δυσκολεύτηκε μέσα από την μεγάλη περιοχή να κάνει το 2-0. Δέκα λεπτά αργότερα, οι «ασπρόμαυροι» πέτυχαν γκολ αλλά σωστά ακυρώθηκε ως οφ σάιντ. Ο Γκονζάλεζ εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα έπειτα από πολλές κόντρες κατέληξε στα δίχτυα των Γερμανών, ωστόσο ο επόπτης είχε υποδείξει σε αντικανονική θέση τον Βρύζα. Το 3-0 η Μπράουσβαϊκ το έκανε στο 44’ όταν ο Μπάνεμπεργκ δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Φερνάντεζ.

Εφιάλτης…

Το ίδιο άσχημο ήταν και το δεύτερο ημίχρονο για τον ΠΑΟΚ. Τα αμυντικά προβλήματα για τους «ασπρόμαυρους» συνεχίστηκαν και οι Γερμανοί τα εκμεταλλεύτηκαν. Στο 52’ ο Ρίστιτς από τα 11 βήματα νίκησε τον Κυριακίδη κάνοντας το 4-0. Στο υπόλοιπο διάστημα και μέχρι το 85ο λεπτό της αναμέτρησης, οι Θεσσαλονικείς προσπάθησαν και ως ένα σημείο τα κατάφεραν να ισορροπήσουν το ματς, ωστόσο η συνέχεια ήταν εφιαλτική για αυτούς… Το 5-0 για την Μπράουσβαϊκ σημείωσε στο 85’ ο Βασχάουζεν, ενώ το 6-0 ο Χεν με κεφαλιά στο 89’. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Φιλίπ Πέτερ με σουτ.

Μπράουσβαϊκ: Φέιζιχ, Γκούντελαχ , Χόρατσεκ, Βελάνγκε (74' Σέμπρι), Ντόγκαν, Ντάνεμπεργκ (65' Βασχάουζεν), Κόιτκα, Φουχς, Ρέιτσελ, Ριστιτς (65' Χάουφ), Ροντρίγκεζ

ΠΑΟΚ: Φερνάντεζ, Αραμπατζής, Χαραλάμπους, Μελίσσης, Χριστοδουλόπουλος, Γεωργιάδης, Βρύζας, Ορφανός, Γκονζάλες, Μουμίν, Αλαν

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν οι: Κυριακίδης, Δελίμπασης, Σνάουτσνερ, Μπαλάφας, Μαλεζάς, Ηλιάδης, Βαγγελής, Μπαϊάνο, Κωνσταντινίδης, Χριστοδουλόπουλος (70' Πεχλιβάνης), Αθανασιάδης.

ΑΝΤΕ ΡΕ ΚΟΡΟΙΔΑ ΒΑΛΤΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ YOU TUBE TA 7 ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

ΚΑΝΤΕ ΜΟΥ ΠΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΡΟΜΠΕΡΤΟ ΚΑΡΛΟΣ

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΡΕΙΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΦΑΓΑΤΕ 7 ΑΠΟ ΟΜΑΔΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ουστ ρε κομπλεξικο γεννημα θρεμμα της τρουμπας που θα μιλησεις εσυ για την ΠΑΟΚΑΡΑ...

ιεροδουλοι του τσου λου... emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Ολυμπιακος εφαγε 7αρα απο ομαδα 2ης κατηγοριας σε επισημο αγωνα (Γιουβεντους, αν και φετος προβιβαστηκε) και ο ΠΑΟΚ εφαγε 7αρα απο ομαδα 3ης κατηγοριας σε ανεπισημο αγωνα (φιλικο), οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα (τι 2η κατηγορια, τι 3η).

Επισης, σκεψου την ξεφτιλα του Ολυμπιακου οταν θα χασει απο τον ΠΑΟΚ στην Τουμπα σε μερικους μηνες... Θα εχει χασει απο μια ομαδα που εφαγε 7 απο ομαδα τριτης κατηγοριας, δηλαδη θα το κλεισει το μαγαζι ο Ολυμπιακος. :lol:

ΠΑΟΚ ΟΣΟ ΜΑΣ ΠΛΗΓΩΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΑΣ ΠΟΡΩΝΕΙΣ emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλικό εφιάλτης!

Την πολύ «βαριά» ήττα με 7-0 γνώρισε ο ΠΑΟΚ από την Μπράουσβαϊκ, ομάδα η οποία αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία της Γερμανίας, μπροστά σε συνολικά πάνω από 10.000 κόσμο και παρουσία περίπου 500 φίλων του «Δικεφάλου». Οι «ασπρόμαυροι» στο πρώτο τους φιλικό παιχνίδι, αντιμετώπισαν αρκετά προβλήματα στην αμυντική τους λειτουργία και δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους αντιπάλους τους σε καμία περίπτωση. Πάντως αξίζει να σημειωθεί, ότι το πρωτάθλημα που συμμετέχει η Μπράουσβαϊκ ξεκινάει στις 28 Ιουλίου, κάτι που σημαίνει πως είναι 100% έτοιμη. 6’ Ρέιτσελ, 33’ Χόρατσεκ, 44’ Μπάνεμπεργκ, 52’ Ρίστιτς, 85’ Βασχάουζεν, 89’ Χεν, 90’ Φιλίπ Πέτερ τα γκολ για την γερμανικό σύλλογο.

ΑΝΤΕ ΡΕ ΚΟΡΟΙΔΑ ΒΑΛΤΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ YOU TUBE TA 7 ΑΠΟ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

ΚΑΝΤΕ ΜΟΥ ΠΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΡΟΜΠΕΡΤΟ ΚΑΡΛΟΣ

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΡΕΙΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ

ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΦΑΓΑΤΕ 7 ΑΠΟ ΟΜΑΔΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ...

Καλά ρε είπαμε...

Να ασχολείσαι με τους βάζελους το καταλαβαίνω.

Άντε και με τους αεκτζήδες.

Αλλά και με τα παοκάκια;;;

ΕΛΕΟΣ

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Ο οσφπ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΚΟΛ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ?ΑΠΟ ΤΟΝ π.α.ο.?ΑΠΟ ΤΗΝ α.ε.κ.?Η ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΟΚΑΡΑ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1)αυτός που απάντησε για τη γιουβέντους και ότι είναι ομάδα β' κατηγορίας μάλλον κάνει πλάκα...αν δεν είναι άσχετος από μπάλα..

2)στην τούμπα είπαμε έχω να χάσω από το αγίου ανήμερα

3)σιγά μη σου κάνω μάθημα ιστορίας ποιος είναι αυτός που μου έχει βάλει τα περίσσοτερα εντός ή εκτός έδρας γκολ στην Ελλάδα, πάντως δεν είναι ο Παοκ...(τέσσερα σου έχω βάλει και εγώ πρόσφατα στην τούμπα, πέρα από τα τρία τα φετινά..)

4)kovacevic έχεις απόλυτο δίκιο...αλλά άσε να σπάσουμε λίγο πλάκα με τους ανύπαρκτους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/europe/6673133.stm

Διαβασε Νικο! Πρωταθλητρια Β εθνικης βγηκε η Γιουβεντους εφετος, δε λεω ψεμματα. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1976 Γήπεδο Καρα'ι'σκάκη οσφπ-ΠΑΟΚ Ο-4 (Μεγαλύτερη ήττα οσφπ εντός έδρας) 1987 Γήπεδο Σερρών ΠΑΟΚ-οσφπ 6-1 (Μεγαλύτερη ήττα οσφπ εκτός έδρας) ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Ο οσφπ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΚΟΛ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ?ΑΠΟ ΤΟΝ π.α.ο.?ΑΠΟ ΤΗΝ α.ε.κ.?Η ΜΗΠΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΟΚΑΡΑ???

1976 Γήπεδο Καρα'ι'σκάκη οσφπ-ΠΑΟΚ Ο-4 (Μεγαλύτερη ήττα οσφπ εντός έδρας) 1987 Γήπεδο Σερρών ΠΑΟΚ-οσφπ 6-1 (Μεγαλύτερη ήττα οσφπ εκτός έδρας) ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ???

Επειδή έκτός από ανύπαρκτος ποδοσφαιρικά....εκτός από το ότι εσύ έχεις φάει από τον Ολυμπιακό τα τελευτάια χρόνια και όχι πριν 20 ή 30 χρόνια 2 φόρές από 4 γκολ σε ένα ημίχρονο(το 1999 με την γκολάρα του τζιοβάννι και τελικό σκορ 4-1 και πρόπερσι με την πέμπτη γκολάρα του Καστίγιο και τελικό σκορ 5-1) και το 2001 2-4 μέσα στην τούμπα που έχεις να κερδίσεις από το 99...μίλησες για περισσότερα γκολ και όχι μεγαλύτερη ήττα...και σιγά μη σου πω ποιος μου έχει βάλει περισσότερα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε Νίκο, πώς σου ρθε τώρα ο ΠΑΟΚ και μάλιστα σε ...φιλικό;;

ΒΑΣΙΚΑ ΕΝΑΝ ΠΑΟΚΤΖΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΑ 7 ΤΗΣ ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θεε μου με τι μαλακίες ασχολείστε...

Πηγαίνετε ρε να βρείτε καμιά γκόμενα

και μεταφέρετε το θέμα στους 'τελειωμένους'.

Μόνο τελειωμένοι είναι όσοι συμμετέχουν σε μια τέτοια συζήτηση :)

ΥΓ:Πως να μη λένε μετά οι γυναίκες ότι τη σημερον εποχή δεν υπάρχουν άντρες;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.