Jump to content

ιατρος κατασκηνωσης


Βικη

Recommended Posts

Από φίλη που δούλεψε στον Γκάλη, ξέρω ότι οι συνθήκες είναι σχετικά καλές. Υπάρχει χρόνος και για ξεκούραση και για διασκέδαση. Ο μισθός είναι (αν θυμάμαι καλά), γύρω στα 1300€.

Από φίλο γκαντεμόσαυρο που δούλεψε σε κατασκήνωση με ΚΑΠΗ!!, του'φυγε ο τάκος με τα περιστατικά. Γιατί όπως ξέρεις, ο γέρος πάει ή από πέσιμο ή από χέσιμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από φίλη που δούλεψε στον Γκάλη, ξέρω ότι οι συνθήκες είναι σχετικά καλές. Υπάρχει χρόνος και για ξεκούραση και για διασκέδαση. Ο μισθός είναι (αν θυμάμαι καλά), γύρω στα 1300€.

Από φίλο γκαντεμόσαυρο που δούλεψε σε κατασκήνωση με ΚΑΠΗ!!, του'φυγε ο τάκος με τα περιστατικά. Γιατί όπως ξέρεις, ο γέρος πάει ή από πέσιμο ή από χέσιμο.

Το ζητημα ειναι πρεπει να εισαι εκει 24 ωρες το 24ωρο?Μπορεις να εισαι για καποιες ωρες σε αποσταση μιας ωρας?Γινεται να απαιτουν δουλεια διμηνη 24ωρη?Κανεις δεν το κανει αυτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξαρτάται την κατασκήνωση.Από γνωστό μου που δούλευε σε ιδιωτική με παιδιά, έπρεπε να ήσουν 24/7 εκεί. Ακόμα και όταν τα παιδιά πήγαιναν για μπάνιο στην θάλλασα, αυτός έμενε εκεί γιατί πάντα υπήρχαν κάποια παιδιά που έμεναν. Στην Νέα μάκρη νομίζω σε θέλουν για κάποιες ώρες, αλλά δεν άξιζαν τα λεφτά. Να προσέχεις την λίστα φαρμάκων που θα φτιάξεις την πρώτη φορά. Συνήθως την αφήνουν στον γιατρό να διαλέξει τι θέλει. Υπόψιν, συνήθως δύσκολα ανανεώνεται με καινούργια. Επίσης στην κατασκήνωση θα το παίζεις και παιδίατρος, αλλά και παθολόγος, αφού θα έχεις υπό την ευθύνη σου και το προσωπικό της κατασκήνωσης. Γενικώς τα λεφτά είναι καλά, αλλά έχει αρκετή δουλειά και ευθύνη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο ιατρικος συλλογος θεσσαλονικης εστειλε ενημερωτικη επιστολη οπου αναφέρει οτι ελαχιστη αμοιβη για κατασκήνωση ειναι 1300 το μηνα. αν το φαι και η διαμονη επιβαρυνει τον ιατρο τότε υπαρχει προσαυξηση. θα την ψαξω και αν το βρω θα το ανεβασω.

παντα απο κατασκήνωση σε κατασκηνωση τα πραγματα αλλαζουν. και αλλαζουν τοσο πολυ που πραγματικα καλο θα ηταν να συμβουλευτεις καποιον που δουλεψε ή δουλευει στην συγκεκριμένη κατασκήνωση.

απο χαλκιδικη που ξερω καποια πραγματα (αγ.νικολαο) ο γιατρος μπορουσε να ειναι εκτος κατασκηνωσης αλλα παντα σε ετοιμότητα για να επέμβει εντος 30 λεπτων -1 ωρας. υπνος παντα εντος.

καλα ειναι: μαζευεις καποια λεφτα ενα μήνα και τα ξοδευεις τον επομενο...

για να μην σχολιασω και τα τυχερα...(ομαδαρχες, κτλ)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με θελανε 24 ωρες το 24ωρο.Φυλακη για 2 μηνες και κατι.Δεν αξιζει -για μενα τουλαχιστον.Ειπα να ειμαι on call σε αποσταση τρια τεταρτα απο εκει για καποιες ωρες της ημερας κι ειπαν οχι!Κοροιδα ψαχνουν?Ποιος αντεχει να μην ξεμυτησει επι 2 μηνες και μια εβδομαδα απο ενα συγκεκριμενο χωρο παρα μονο για ψωνια η καφε απεναντι απο την κατασκηνωση?Εγω οχι.Θα μας τρελλανουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσωπικά είχα κλείσει για ένα 20ήμερο τον

αύγουστο, με 750 ευρώ μόνο

ασφάλεια δικιά τους

αλλά βρήκα άλλη δουλειά σε ασφαλιστική

οπότε το γλύτωσα

από φίλο που κάνει εφημερίες σε ιδιωτική αθηναϊκή κλινική :

παίρνει για κάθε εφημερία 45 ευρώ........................ (η ξεφτίλα μας....)

αν κόψει κάποιος ράμματα στην κλινική αυτή θα δώσει όμως 45 ευρώ!!!!

και πήγε για να δει ένα χειρουργείο, κράτησε τα άγγιστρα και του δώσανε 100 ευρώ

παίζει τρελή εκμετάλλευση του κοσμάκη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παίζει τρελή εκμετάλλευση του κοσμάκη

Τα ξερω τα περι εκμεταλλευσης κι εγω κανω εφημεριες.Απλα το "κλειδωμα" καπου επι 2 μηνες ειναι περα απο τη δικη μου λογικη.Θα 'πρεπε να δινουν τρελα λεφτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παίζει τρελή εκμετάλλευση του κοσμάκη

Τα ξερω τα περι εκμεταλλευσης κι εγω κανω εφημεριες.Απλα το "κλειδωμα" καπου επι 2 μηνες ειναι περα απο τη δικη μου λογικη.Θα 'πρεπε να δινουν τρελα λεφτα.

Γενικά στην αναμονή παίζει τρελή εκμετάλλευση, αλλά από το να κάνεις καμιά 15αριά εφημερίες το μήνα για να πιάσεις αυτά τα λεφτά και να είσαι εγκλωβισμένος καλοκαιριάτικα Αθήνα ή Θεσσαλονίκη, ίσως να είναι πολύ προτιμότερο να κλειστείς σε καμιά κατασκήνωση και να απολαμβάνεις και τα μπανάκια σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απο προσωπικη εμπειρια, η κατασκηνωση ειναι παρα πολυ δυσκολη υποθεση, ειδικα για καποιον που δεν εχει καμια σχεση με Παιδιατρικη!

Εισαι μεσα 24/7 και δεν μπορεις να παρεις καμια μερα αδεια, εκτος και αν υπαρχουν 2 γιατροι στη κατασκηνωση, οποτε μπορεις να ξεκλεψεις καμια ωριτσα!

Οσον αφορα τα λεφτα, ειναι αρκετα καλα, μην γελιομαστε, εκτος κι αν υπαρχουν συναδελφοι που στα χρονια της αναμονης τους βγαζουν με αλλες δουλειες πανω απο 1500ε/μηνα!

Καλη περιπτωση ειναι να συμφωνησεις για 2 κατασκηνωτικες περιοδους (δηλαδη 44 ημερες), κατι που βγαινει πιο ανετα! Οι τρεις περιοδοι (66 ημερες) θελουν πολυ κουραγιο!Το κακο ειναι οτι συνηθως οι ιδιοκτητες συνηθως θελουν καποιον για ολο το καλοκαιρι, για να εχουν το κεφαλι τους ησυχο!

Μια τελευταια συμβουλη .Μην κανετε το λαθος και υπογραψετε συμβολαιο που να σας βαζει ρητρα σε περιπτωση που δεν καθισετε ολο το καλοκαιρι! Μπορει οσο κι αν νομιζετε οτι θα αντεξετε ολο το καλοκαιρι μεσα, να κουραστειτε πολυ και να μην μπορειτε να σπασετε το συμβολαιο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχα δώσει μια λίστα εδώ που θεωρώ ότι θα σε καλύψει αρκετά.

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...ost&p=67758

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

στις κατασκηνωσεις ..... στην χαλκιδικη γινεται αυτη τη στιγμη χαμος απο γαστρεντεριτιδα.ο γιατρος εχει συνεχομενα δουλεια,ο ιδιοκτητης καιγεται να μην κυκλοφορησει τιποτα εξω.ειδικα οταν προκειται μαλλον για τροφικη δηλητηριαση και οχι για ιο...παντως η ευθυνη για 1000 ψωροευρω ειναι μεγαλη!και οι γονεις ειναι ετοιμοι να σου παρουν το scalp :bloodomen: ,γι αυτο προσοχη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.