Jump to content

Προμήθειες Φορέων εποπτευομένων από το Υπουργείο Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης και άλλες διατάξεις


palaiologos

Recommended Posts

Εδώ στην Αγγλία διπλασίασαν τους χρόνους ειδικότητας για να εφαρμόσουν τα ευρωπαϊκά ωράρια.

Αυτή η μικρή... παράλειψη σε μάρανε :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπείτε στο http://www.parliament.gr/ergasies/nomodetails.asp?lawid=531

Δεν αναφέρεται κάπου για 9 μήνες αγροτικό και λοιπά που έχουν εξαγγελθεί...

συγνωμη αλλα η υπ.αποφαση για τις σπαστες ειδικοτητες που αναμενεται?ειναι στις εξαγγελιες μαζι με τις προμηθειες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε Σοβ ανέφερα αυτό επειδή ε'ίχε εξαγγείλει μείωση αγροτικού στο νομοσχέδιο με τις προμήθειες..

Για να δούμε τι ψέματα λένε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

I know, I know. Το είχα σχολιάσει πριν κάποιες μέρες επειδή το είδα στο site του Υπουργείου αλλά τότε μου είπαν ότι είναι προσχέδιο. Αυτό που βρήκες εσύ είναι το τελικό ν/σ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολλά ψέματα...Σε δελτίο τύπου είχαν πει πως ό,τι αλλαγες γίνουν θα βρίσκονται σε αυτό το νομοσχέδιο........

KINDER έκπληξη είναι ο πούστης με το μουστάκι....

Κάτι μου λέει ότι θα αρχίσει να βγάζει φεκ 15 Αυγούστου.Έτσι για να δροσιστούμε και μεις λιγάκι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σημερα στο καναλι της βουλης θα δειξει σε μαγνητοσκοπηση τη χθεσινη συζητηση για το σχεδιο νομου του ΥΥΚΑ για τις προμηθειες στις 15.00!επισης σημερα στις 10.00 και στις 13.00 εγινε παλι συζητηση για το ιδιο θεμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αύριο ο ΣΦΙΑ έχει συνάντηση στο Υπουργείο.

Για να δούμε τι θα μάθουν, αν και μεταξύ μας, και αν έχω πιάσει τον... παλμό του Υπουργείου, πολύ χλωμό να τους δεχθεί ο Γιαννόπουλος.

Μάλλον θα έχει δουλειά εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα δεχτεί ο Γιαννόπουλος το ΣΦΙΑ?

Α χαχα!!Καλό!!

Ε,και?Τι σημαίνει αυτό?Θα κοροιδέψει ο "δάσκαλος"τα φοιτητάκια για άλλη μια φορά.Κουφια λόγια.Το πολύ πολύ να τους δώσει και κανένα χαρτάκι σαν το προηγούμενο για βεβαίωση.Και όταν κλείσει η πόρτα....

Να ανακεφαλαιώσουμε?

Είναι 23 Μαιου.

Σύμφωνα με τις εξαγγελίες του υφυπουργού στο νομοσχέδιο για τις προμήθειες θα περνούσαν οι 9(αντί για 15 μήνες )αγροτικό με δυνατότητα αναγνώρισης 6μηνου για ειδικότητα.Επσης δε θα μπορόυσες να παραιτηθείς για ειδικότητα από το αγροτικό.

Το ότι δεν συμπεριλαμβάνεται στο νομοσχέδιο είναι ΚΑΛΟ εν τέλει διότι έτσι εργάζονται πιο πολύ οι γιατροί καλύπτοντας υπάρχουσες ανάγκες και μειώνεται και η ανεργία παρέχοντας προυπηρεσία σε συναδέλφους.

Αλλά ρε μουστάκια τι λες για να λες?Ανακοίνωσε πράγματα που θα γίνουν!όχι ράδιο αρβύλα!

Επίσης έπρεπε να είχαν ανακοινωθεί ήδη οι 300 θέσεις και για τις άλλες 300 να υπήρχε σαφής προγραμματισμός και ενημέρωση για το που θα ανοίξουν...

Υπήρξε καμία κουβέντα για αξιολόγηση κλινικών που δίνουν ειδικότητα?Υποχρεώσεις ειδικευομένων και εκπαιδευτών?Καμία αναφορά?

Η εντύπωση που έχω είναι ότι μπαίνουμε σε προεκλογική περίοδο(μικρή ή μεγάλη)και επειδή η Ν.Δ. ξέρει οτι κοροιδεψε το 2004 τους ψηφοφόρους φοβάται ότι απέχει πολύ λίγο από τους έτερους άχρηστους(ΠΑΣΟΚ) και δε θα κάνει καμία κίνηση να ταραχτούν ούτε στο ελάχιστο τα νερά(μετά από το τερατώδες σκάνδαλο των ομολόγων,πολλαπλάσιο του σκανδάλου Κοσκωτά που κανονικά έπρεπε να είχε πέσει η κυβέρνηση και τους 300 να τους είχαμε πλακώσει στο ξύλο)..Ξέρει ότι ο κοσμάκης της την έχει στημένη εξοργισμένος..

Οπότε τα ίδια και τα ίδια..

Φαίνεται ότι η τελευταία σοβαρή προσπάθεια(αν και με πολλά μειονεκτήματα)ήταν του ΠΑΣΟΚ λίγο πριν τις εκλογές(για αυτό άλλωστε και την έκανε,μα@@ες ήταν?ας έβγαζαν οι άλλοι ν το φίδι από την τρύπα πράγμα που δεν έκαναν βέβαια!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα ποιος είμαι, ο Κάλχας;

Ο Γιαννόπουλος είχε δουλειά και δεν δέχθηκε τον ΣΦΙΑ.

Για την ακρίβεια ήταν στη Βουλή, στη συζήτηση του ν/σ για τις προμήθειες.

Και έχω την ακόλουθη, πικάντικη, ανώμαλη, προχωρημένη, φιλοσοφική, ακραία σεξουαλική ερώτηση:

Γιατί πήγε ο ΣΦΙΑ στο Υπουργείο την ημέρα που δεν θα ήταν κανένας εκεί;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.