Jump to content

Ιατρικό Λογισμικό


Recommended Posts

Ένα πρόγραμμα για όλους τους ιατρούς.

> Παραμετροποίηση σύμφωνα με τις αναγκες του ιατρείου

> Κρατάει ραντεβού

> Αναζητά ραντεβού με εύρεση απο ημερομηνία

> Κρατάει αναλυτικά τις επισκέψεις των ασθενών ( ημέρα , εργασία , ποσο , κτλ )

> Μπορεί να καταχωρηθεί κάθε μορφή εργασίας

> Υπολογίζει αυτόματα στην λίστα εκτύπωσης το αιτούμενο ποσό απο τα ταμεία.

> Το σημαντικότερο...εκτυπώνει αναλυτικές καταστάσεις για τον ΟΠΑΔ ( Μπορεί να προσαρμοστεί για κάθε ταμείο)

> Τεχνική υποστήριξη δωρεάν 1 έτος.

Για κάθε απορία!

Johnyp@mycosmos.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Το πρόγραμμα πως λέγεται? Καμία φωτό ή demo παίζει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

Δείτε προηγούμενή μου δημοσίευση για ΔΩΡΕΑΝ ιατρικά προγράμματα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δείτε προηγούμενή μου δημοσίευση για ΔΩΡΕΑΝ ιατρικά προγράμματα!

Χωρίς να θέλω να κάνω hijack το topic ...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_open_source_healthcare_software

Υπάρχουν αρκετά διαθέσιμα δωρεάν - αν ήθελε πραγματικά το ΕΣΥ να ψηψιοποιηθεί το VistA (το ηλεκτρονικό ιατρικό ιστορικό που τρέχουν τα νοσοκομεία των Βετεράνων στην Αμερική) θα ήταν ιδανική λύση και με κόστος απόκτησης 0 (εφόσον οι servers τρέχανε Fidelity/GT.M).

Από την άλλη, ιστορίες open source δεν συμβαδίζουν με το αρχαίο ελλήνικό πνεύμα της μίζας και της ρεμούλας οπότε ... τα Ελληνικά ιστορικά θα φέρνουν κάτι μπρος μπακαλόχαρτα για κανα 2 αιώνες ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να είσαι καλά για το λινκ!!

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάποιο από αυτά τα προγράμματα? Ειδικά σε Windows? Διότι με το Λίνουξ δεν τα πάω και τόσο καλά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

<br />να είσαι καλά για το λινκ!!<br /><br />Έχει δοκιμάσει κάποιος κάποιο από αυτά τα προγράμματα? Ειδικά σε Windows? Διότι με το Λίνουξ δεν τα πάω και τόσο καλά...<br />
<br /><br /><br />

Το VistA φυσικά στη διάρκεια της ειδικότητας στο αμέρικα (αυτό θα πρότεινα σε όσους δεν έχουν πρόβλημα να στήσουν το σέρβερ στο λίνουξ). Το client τρέχει μόνο σε windows έτσι και αλλιώς), οπότε η φθηνή λύση είναι ένας παλιός pentium να κρατάει το σέρβερ, και ένα μηχανατάκι windows για να αλληλεπιδράς με αυτό. Το GnuMED ήταν λίγο προβληματικό (το τεστάρισα πριν από 1 1/2 χρόνο στο ubuntu hardy). Για το OpenEMR και το ΟpenMRS έχω ακούσει καλά λόγια σε διάφορα φόρουμ αλλά δεν έχω προσωπικό εμπειρία. Οτιδήποτε και να στήσει κανείς πρέπει να υποστηρίζει τουλάχιστον το πρωτόκολλο HL7 ώστε σε περίπτωση που θέλει να διασυνδεθεί με μικροβιολογικά - ακτινολογικά εργαστήρια να μπορεί να ανεβάσει τις πληροφορίες απευθείας στο σύστημα του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

GNUmed electronic medical record client 0.9.10 (database v15.10) is now available!

http://wiki.gnumed.de/bin/view/Gnumed/WebHome

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.