Jump to content

Πρόβλημα με windows media player


Recommended Posts

Δυστυχως, εχω προβλημα με το εν λογω προγραμμα.Ειχα βαλει ως προεπιλεγμενο το BS player κι εκτοτε οχι απλα δεν ανοιγει το media player, αλλα , επιπλέον, βγαίνει το μήνυμα: επανεκκινειστε τον υπολογιστη και εισελθετε ξανα ως διαχειριστης , για να ολοκληρωθει η εγκατασταση του media player.Το εχω κανει , αλλα προκοπη δε βλεπω.Καμια ιδεα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι τον θέλεις τον Media Player?Βαρύ και άχρηστο πρόγραμμα κατά εμέ.Καλύτερα βάλε τον Windows Media Player Classic, που τα κάνει όλα και είναι πολύ ελαφρύ σαν πρόγραμμα -> http://www.afterdawn.com/software/video_so...yer_classic.cfm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστός!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ έχω βολευτεί πολύ με τον VLC Media Player. Παίζει τα πάντα, είναι πολύ ελαφρύτερος από τον Windows Media Player, και είναι και freeware.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε κάθε τύπο προγράμματος που θες να τρέχει με VLC (.wmv, .mpg, κτλ.), κάνεις δεξί κλικ σε ένα τέτοιο αρχείο, επιλέγεις "open with" --> "choose program from a list" (μην επιλέξεις κατευθείαν τον VLC) ---> κάνε tick στο " always use the selected program to open this type of file", και επίλεξε τον VLC .

Αλλά και όταν πρωτο-εγκαθιστάς το VLC μπορείς να τον κάνεις default για όποιους τύπους προγραμμάτων θες (έχει μια λίστα στην οποία κάνεις tick)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ευχαριστώ για τη βοήθειά σου. Αλλά είναι σα Λερναία Ύδρα το πράγμα! Τώρα δεν μπορώ να παίξω τα κομμάτια ενός σι-ντι συνεχόμενα, αλλά οφείλω να ανοίγω το αντίστοιχο αρχειο χωριστά.Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποτρέψω αυτό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έχει επιλογή ο VLC στο file ---> open directory, και επίλεξε το drive με το CD (ή επιλέγεις το open disk ).

(Εγώ για να παίζω τραγούδια χρησιμοποιώ το WinAmp, για καθαρά αισθητικούς ρόλους - ενώ στα βίντεο ...VLC rules !)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

VLC δαγκωτό και για divx

κομπλε και για υπότιτλους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επισης πολυ καλο και το zoom player.Κανει fit to window την ταινια χωρις τις ενοχλητικες μαυρες μπαρες που εμφανιζονται πανω και κατω σε πολλες ταινιες.Και με τους υποτιτλους κομπλε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι έχει και snap shot

και μια λειτουργία που κάνει το βίντεο backround!!! εκπληκτικό

επίσης όταν κατεβάζεις αρχεία με limewire ή e-mule σου δίνει τη δυνατότητα για προεπισκόπηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Vlc απαραιτήτως, αλλά δοκίμασε να βάλεις καμιά μεταγενέστερη έκδοση του media player. Ποιά έχεις τώρα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στους αντικομφορμιστές του φόρουμ,εχθρούς της συμβατικότητας και των στερεοτύπων προτείνω έναν Buddha player!

Welcome to mv2player

Mv2 player is freeware multimedia player for Windows, with tons of usefull features.

Important features:

- Inteligent subtitles detecting/loading

- Lots of multimedia, skins and subtitles formats

supported

- Easy to use for begginers, and lot of settings

for advanced users

- Fast keyboard control

- Unique comix and history feature

- Small and free

Δέχεται παραμετροποίηση σχετικά εύκολα και έχει association με codecs!

Freeware στο site mv2 player

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι έχει και snap shot

και μια λειτουργία που κάνει το βίντεο backround!!! εκπληκτικό

επίσης όταν κατεβάζεις αρχεία με limewire ή e-mule σου δίνει τη δυνατότητα για προεπισκόπηση

Για την προεπισκοπηση αναφερεσαι στο vlc ή στο zoom player?

Εαν αναφερεσαι στο δευτερο, πως το κανεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αναφέρομαι στο VLC το άλλο δεν το έχω (μετά το VLC δεν το έχω ξαναψάξει)

πατάς προεπισκόπηση στο Limewire

ή δεξί κλικ στο αρχείο που κατεβαίνει στο emule και μετά προεπισκόπηση (πρέπει να έχει ήδη κατεβάσει κάποιο κομμάτι για να σου δείξει

και συνήθως πρέπει να είναι το αρχικό)

ενδιαφέρον έχει και η λειτουργία Wallpaper, θα σου αρέσει

ανοίγεις το αρχείο και πας εκεί που λέει video και πατάς wallpaper

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.