Jump to content

Τίτλοι τέλους για Ρίμπο


kostask19

Recommended Posts

Συγκίνηση, δάκρυα, οργή και αντίο. Σε αυτό σκηνικό γίναμε μάρτυρες στη συνέντευξη Τύπου που έδωσε ο Ριβάλντο, εξηγώντας του λόγους που τον οδήγησαν να αποχωρήσει από τον Ολυμπιακό: «Δεν φεύγω, με διώχνουν». Ο Βραζιλιάνος σταρ χωρίς να κρύψει την απογοήτευσή του, έκανε λόγο για αθέτηση συμφωνίας από τον Σωκράτη Κόκκαλη, με τον πρόεδρο της ΠΑΕ να τον αφήνει ουσιαστικά «ξεκρέμαστο». Σχολιάζοντας το σίριαλ της ανανέωσης του συμβολαίου του τόνισε: «Δεν έχω συναντήσει ξανά τέτοιο πράγμα στην καριέρα μου. Μου πρότειναν μείωση αποδοχών της τάξης του 50%» και συμπλήρωσε ότι ο σύλλογος του χρωστάει 390.000 ευρώ. «Ο Ολυμπιακός είναι πάνω από το Κόκκαλη και πάνω απ’ όλους» είπε προς το τέλος της συνέντευξης, ευχαριστώντας τους φιλάθλους της ομάδας.

Αυτό που συνέβη στο γήπεδο του ΣΕΦ όπου διεξήχθη ο αγώνας του μπασκετικού Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ, ήταν πραγματικά κάτι πρωτόγνωρο. Οι αντιδράσεις, οι ύβρεις και οι αποδοκιμασίες ξεκίνησαν από την προθέρμανση. Εκατοντάδες φίλοι της ομάδας που βρισκόταν εκείνη την στιγμή στις εξέδρες φώναξαν το σύνθημα: «Αντε γαμ... Κόκκαλη».

Τα υβριστικά συνθήματα όμως συνεχίστηκαν και κατά την διάρκεια του παιχνιδιού σε πιο έντονο κλίμα μάλιστα, την στιγμή που ο Ριβάλντο αποθεωνόταν συνεχώς.. «Ρίμπο – Ρίμπο», φώναζαν οι φίλοι του Ολυμπιακού, ενώ τα συνθήματα που ακούστηκαν κατά της διοίκησης ήταν τα: «Εσύ, εσύ που βάζεις μουσική, άντε να πεις στον Κόκκαλη να πάει να γαμ...» και «Αντε γαμ... Κόκκαλη και συ μαλ... Λούβαρη μαζί».

Ένα άλλο σύνθημα-μπηχτή που ακούστηκε ήταν το «Που`ναι ο Ντούντου, οεο που`ναι ο Ντούντου».

Τα υπόλοιπα συνθήματα που ακούστηκαν

«Ο Θρύλος θέλει πρόεδρο με αρ..ια και όχι κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια»

«Πάρε και τη μπάλα Αγγελόπουλε»

«Ζιοβάνι Ντε Ολιβέιρα, ΟΕ, ΟΕ»

«Κυργιάκο πουσ...ά, ποτέ στον Πειραιά».

emcensoredemcensoredemcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα πράγμα μόνο: ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ...

Διώξε τον Μπόρχα και τα άλλα ζώα που ξύνουν τα @@@@@@..

Τον Ρίμπο τον ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ...

Σήμερα μέρα θλιβερή

Σήμερα μέρα πένθους

Σήμερα φεύγει ο Ribo μας

Απ'τους ερυθρολεύκους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάλεσμα Κόκκαλη σε «Ρίμπο»

«Θα είναι κρίμα να μην έρθει ο Ριβάλντο να γιορτάσει τον καρπό του κόπου του και των συμπαικτών του, και να στερηθεί το χειροκρότημά μας. Τον καλώ να έρθει και να σηκώσει το Πρωτάθλημα που κατακτήσαμε».

Τώρα το σκέφτηκες;;

Αφού τον άδειασες;;

Πάντως μακάρι να έρθει στη φιέστα για να τον αποθεώσουμε..

Προσέφερε παααααααααρα πολλά και σε πολλαπλά επίπεδα.

Ρίμποοοοοοοοοοοοοο

Ρίμποοοοοοοοοοοοοο

Θα μας λείψει γαμώ τον πρόεδρο μου γαμώ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΕΚτζης ειμαι , αλλα επιτρεψτε μου ενα σχολιο:ο ριμπο ειναι ο καλυτερος παικτης που εχει ερθει ποτε στη χωρα , ακομα και σε αυτη την ηλικια , ακομα και σε αυτη την κατασταση.κακα τα ψεμματα:3 χρονια τωρα ειχε καταλυτικη επιδραση στην πορεια του γαυρου.

αξιζε καλυτερης τυχης.ο,τι αξιωνε επρεπε να το εχει.βασιλια επρεπε να τον εχετε . ηταν μεγαλο κεφαλαιο για την ομαδα.εφυγε απτη BARCA αι δεν εκαλαιγε ετσι.ντροπη. . .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΕΚτζης ειμαι , αλλα επιτρεψτε μου ενα σχολιο:ο ριμπο ειναι ο καλυτερος παικτης που εχει ερθει ποτε στη χωρα , ακομα και σε αυτη την ηλικια , ακομα και σε αυτη την κατασταση.κακα τα ψεμματα:3 χρονια τωρα ειχε καταλυτικη επιδραση στην πορεια του γαυρου.

αξιζε καλυτερης τυχης.ο,τι αξιωνε επρεπε να το εχει.βασιλια επρεπε να τον εχετε . ηταν μεγαλο κεφαλαιο για την ομαδα.εφυγε απτη BARCA αι δεν εκαλαιγε ετσι.ντροπη. . .

Φίλε μου λες να μην το ξέρουμε;;

Γιατί νομίζεις ξεχέσαμε Κόκκαλη και Λούβαρη;

Με όσους σύγαυρους έχω μιλήσει, κανείς δε δικαιολογεί το λακαμά τον Σώκρατες..

Δεν ήθελαν να υπογράψει 2ετές είναι η επίσημη εξήγηση.

Τι 2ετές;

10ετές έπρεπε, να παίζει μέχρι τα 45 αν γούσταρε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγκω εκω πολλά λεφτά δεν εκω ανάγκη από λεφτά καριζω ελπιντα μισά λεφτά πρόεδρο με πίκρανε (ξανθοπουλος σιλβα ριμπο)

Δίπλα η Μάρθα βούρτση (συζηγος ριμπο ) και ο μικρός Βασιλάκης καΐλας (υιός ριμπο )

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ

ΣΤΑ ΣΚΑΤΑ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΡΙΜΠΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΛΗΨΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΕ

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΟΚΚΑΛΗ ΜΠΡΑΒΟ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με έκπληξη διαπιστώνουμε, ότι "για όσα ακούστηκαν την Κυριακή στο Καραϊσκάκη υπεύθυνη είναι η Θύρα 7". Πως γίνεται όμως να ευθύνεται η Θύρα 7, όταν εκείνη απουσιάζει από το γήπεδο;

Επειδή, λοιπόν, το παραμύθι, πως για όλα θεωρούνται υπεύθυνοι οι οργανωμένοι οπαδοί πρέπει να σταματήσει, επιτέλους, η Θύρα 7 αισθάνεται την υποχρέωση, αλλά και την ανάγκη, να ξεκαθαρίσει κάποια άκρως σημαντικά ζητήματα…

Στη «φιέστα-παρωδία» της Κυριακής λοιπόν, η Θύρα 7 αποφάσισε να ΜΗΝ παρευρεθεί. Κανένας υπεύθυνος συνδέσμου και σχεδόν κανένα ενεργό μέλος της Θύρας 7, δεν έδωσε το παρών στο Καραϊσκάκη την Κυριακή, κρίνοντας πως αυτό επιβάλλει το καλό του Ολυμπιακού, μιας και η διάθεση μας μόνο πανηγυρική δεν ήταν. Παράλληλα, διευκρινίζουμε ότι τα συνδεσμιακά διαρκείας, ΔΕΝ ίσχυαν για την συγκεκριμένη "εκδήλωση", ενώ η Θύρα 7 δεν προμηθεύτηκε και δεν διέθεσε κανένα εισιτήριο σε μέλη της.

Τα όσα ακούστηκαν σε βάρος της διοίκησης και του προέδρου του Ολυμπιακού, δεν προήλθαν ΜΟΝΟ από το πέταλο των οργανωμένων, αλλά και από άλλα σημεία-θύρες του γηπέδου, όσο και αν κάποιοι προσπαθούν, έντεχνα, (χρησιμοποιώντας την τεχνολογία, κιόλας) να αποκρύψουν. Εκτός κι αν όποιοι παρακολουθούν ένα αγώνα από το «πέταλο» θεωρούνται οργανωμένοι και δεν το ξέρουμε εμείς...

Επίσης, τονίζουμε πως οι άνθρωποι που εδώ και χρόνια, αγωνίζονται για την ομαλή διεξαγωγή των αγώνων του Ολυμπιακού, αλλά και την ενότητα της ερυθρόλευκης οικογένειας και οι οποίοι «όλως τυχαίως», εμφανίζονται ως οι βασικοί εμπλεκόμενοι στην υπόθεση της Παιανίας, ΔΕΝ ήταν στο γήπεδο την Κυριακή και σε καμία περίπτωση δεν κατεύθυναν κανέναν για οτιδήποτε.

Η οποιαδήποτε οργή ή αγανάκτηση του κόσμου του Ολυμπιακού, για τα λάθη των διοικούντων, αλλά και για τα κακώς κείμενα, που αναμφίβολα υπάρχουν στον Ολυμπιακό, υφίσταται και γίνεται εντονότερη όσο κάποιοι προσπαθούν να την αποκρύψουν ή να τη χρεώσουν στα γνωστά εξιλαστήρια θύματα, που λέγονται οργανωμένοι οπαδοί. Συμμεριζόμαστε τις αντιδράσεις αλλά αποδοκιμάζουμε απερίφραστα τις ύβρεις.

Οι οργανωμένοι απουσίαζαν λοιπόν την Κυριακή… Αυτό είναι δεδομένο. Μήπως όμως, υπάρχει οργανωμένο σχέδιο, σύμφωνα με το οποίο, υπεύθυνοι για όλα πρέπει να παρουσιαστούν, ξανά, οι οργανωμένοι οπαδοί; Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματα του, πιστεύουμε.

ΥΓ1: Τέλος, για να προλάβουμε τις εξελίξεις, όπως ο μεγάλος Ριβάλντο, αναστέλλουμε την εκπομπή της Θύρας 7 στο TV Magic, καθώς και τη σελίδα μας στον Πρωταθλητή («Ερυθρόλευκη κερκίδα»). Δεν αναστέλλουμε όμως ούτε τη φωνή μας, ούτε την αγάπη μας για τον Ολυμπιακό.

ΥΓ2: Όσο για τις εκφράσεις: «τους έχουμε κακομάθει» και «θα μας βρουν απέναντι τους» δεν έχουμε καταλάβει σε ποιους αναφέρονται. Εάν εννοούν εμάς, μάλλον δεν έχουν ζήσει ούτε έχουν αισθανθεί, ποτέ, τι συνεπάγεται να μας έχουν απέναντί τους. Είμαστε στη διάθεσή τους για περαιτέρω εξηγήσεις… Όσον αφορά το ποιος είναι αχάριστος θα το κρίνει ο κόσμος, οι εξελίξεις και τελικά η ιστορία…

ΥΓ3: Η αντιπαράθεση αυτή δεν είναι δική μας επιλογή… Εμείς δεν έχουμε μπει καν σ’ αυτή τη διαδικασία, ακόμα… Τώρα θα μπούμε, εφόσον χρειαστεί και εφόσον αυτό απαιτεί το καλό του Ολυμπιακού μας.

ΘΥΡΑ 7

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μακριά οι κάφροι που έχουν κάνει τον Ολυμπιακό επάγγελμα... (άλλοι δεύτερο και οι πιο έξυπνοι πρώτο και μοναδικό)...

Χίλιες φορές ένας Κόκκαλης που τα ξύνει, από την ανοησία των οπαδών.

Για χάζι στο μάτζικ ήταν καλοί, αλλά ως εκεί... και τώρα που οι καιροί άλλαξαν, ο Σωκράτης θα τους πετάξει σαν την τρίχα από το ζυμάρι...

Υ.Γ. Ο Ρίμπο έπρεπε να μείνει πάση θυσία, καθώς το πήρε μόνος του φέτος... Θα δείξει το μέλλον...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω τι λέει ο Φώτης που μάλλον στη Λάρισα έχει πολλούς ΡΙΜΠΟ,εμένα σαν τρελαμένο ΑΕΚτζή η μαλ...ια του Σώκρατες με έκανε τον πιο χαρούμενο φίλαθλο...Ειδικά από τη στιγμή που ακούστηκε ότι ο ΜΕΓΑΣ αυτός ποδοσφαιριστής είναι κοντά στην ομάδα μου.Εύγε Κόκκαλη για άλλη μία φορά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.