Jump to content

ΕΡΩΤΗΣΗ - ΑΠΟΡΙΑ


DR.FOTIOS

Recommended Posts

ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΟΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ, ΣΕ Ν.Π.Δ.Δ. ΔΗΛΑΔΗ....

ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΛ.Π.

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ? ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Η' ΣΕ Ν.Π.Δ.Δ.

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ " ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ"?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΟΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ, ΣΕ Ν.Π.Δ.Δ. ΔΗΛΑΔΗ....

ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΛ.Π.

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ? ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Η' ΣΕ Ν.Π.Δ.Δ.

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ " ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ"?

Δηλαδή δεν το ήξερες θες να πεις?(εδώ κολλάει η ντομάτα που τρως παραπάνω) Εδώ βάζουν μέσο για να διοριστούν σε μόνιμη θέση ώστε να παρακάμψουν τις λίστες αναμονής για την ειδικότητα!

Μπορείς να πάρεις εκπαιδευτική άδεια-απόσπαση για όσο χρονικό διάστημα διαρκεί η ειδικότητα που θες να κάνεις.Σε αυτό το διάστημα θα πληρώνεσαι από την υπηρεσία σου κανονικά το μισθό σου και από το νοσοκομείο που θα εργάζεσαι τις εφημερίες που θα κάνεις.Δεν μπαίνεις σε λίστες αναμονής κλπ, η διαδικασία είναι άλλη και δεν την ξέρω ακριβώς.Νομίζω μπαίνεις σε όποιο νοσοκομείο θέλεις ως υπεράριθμος.Δεν ξέρω όμως πόσο χρονικό διάστημα πρέπει να είσαι μόνιμος στο ΝΠΔΔ ώστε να τα δικαιούσαι όλα αυτά.Θέλει λίγο ψάξιμο αλλά προς θεού μην παραιτηθείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν το πτυχίο με το οποίο κατέλαβες τη θέση στο ΝΠΔΔ είναι ίδιας αξίας με το πτυχίο της Ιατρικής, τότε θα περιμένεις 8 χρόνια μέχρι να έχεις δικαίωμα μετάταξης στην υπηρεσία σου, ως ιατρός και έτσι να ζητήσεις άδεια από το υπηρεσιακό συμβούλιο, για ειδικότητα ως υπεράριθμος (κατά κανόνα παίρνεις 5 χρόνια).

Αν το πτυχίο σου είναι των ΤΕΙ, τότε θα πρέπει να γίνεις μόνιμος υπάλληλος και μετά να αποκτήσεις πτυχίο ιατρικής, έτσι ώστε να ζητήσεις αυτόματη μετάταξη.

Αυτά θυμάμαι τώρα (έχει πέσει πολύ κάψιμο τελευταία και δεν μπορώ να τα ξεθάψω σωστά..)

ΥΓ. Ο νομοθέτης έχει προβλέψει να καταργήσει την πιθανότητα, πτυχιούχοι ιατρικής να καταλαμβάνουν μόνιμες θέσεις που χρειάζονται για παράδειγμα απολυτήριο γυμνασίου ΥΕ και μετά να ζητούν μετάταξη ως ιατροί, για να ξεκινούν την ειδικότητα αμέσως. Και εδώ όμως υπάρχουν ή μπορούν να ''φτιαχτούν'' παραθυράκια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΟΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ, ΣΕ Ν.Π.Δ.Δ. ΔΗΛΑΔΗ....

ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΛ.Π.

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ? ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Η' ΣΕ Ν.Π.Δ.Δ.

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ " ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ"?

Δηλαδή δεν το ήξερες θες να πεις?(εδώ κολλάει η ντομάτα που τρως παραπάνω)

Ε ναι ρε φίλε πλάκα κάνεις...?Άλλος ένας πόντος και από εμένα :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...

Γνωρίζει κανεις αν έχουμε το δικαίωμα ως ανειδίκευτοι ιατροί να χειριζόμαστε λέιζερ για αποτριχώσεις?κ αν ναι τι ακριβώς χαρτία-ασφάλεια-κτλ πρέπει να ζητήσουμε απο τον εργοδότη ωστε να εργαζόμαστε νόμιμα?κ κάτι ακόμα.Τα λέιζερ εχουν δικαίωμα να να τα εχουν στο όνομα τους μόνο ειδικοί δερματολόγοι-πλαστικοί η μπορεί κ ο οποιοσδήποτε επιχειρηματίας?ευχαριστω!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωρίζει κανεις αν έχουμε το δικαίωμα ως ανειδίκευτοι ιατροί να χειριζόμαστε λέιζερ για αποτριχώσεις?κ αν ναι τι ακριβώς χαρτία-ασφάλεια-κτλ πρέπει να ζητήσουμε απο τον εργοδότη ωστε να εργαζόμαστε νόμιμα?κ κάτι ακόμα.Τα λέιζερ εχουν δικαίωμα να να τα εχουν στο όνομα τους μόνο ειδικοί δερματολόγοι-πλαστικοί η μπορεί κ ο οποιοσδήποτε επιχειρηματίας?ευχαριστω!!!!

Τα λειζερ Αλεξανδριδη ( που ειναι και τα μονα που εξςφαλιζουν μονιμο αποτελεςμα αςχετα αν δεν το ξερει ο αφελης πελατης ) εχει δικαιωμα να τα χειριζεται μονο δερματολογος .Το ιδιο και τα λειζερ που κανουν αναπλαςη δερματος και ενεργοποιουν το κολλαγονο .Τωρα , καποια πιο απλα , δικαιουνται ακομα και αιςθητικοι νομιζω να τα χρηςιμοποιουν ή ακομα και γιατροι απο αςχετες ειδικοτητες ( πχ γενικος ιατρος )

Υποτιθεται οτι δεν πρεπει να τα χειριζεςαι εςυ αυτα αλλα ο ιδιος ο δερματολογος .Φυςικα ποτε και ςε κανενα δερματολογο που ςεβεται τον εαυτο του δε ςυμβαινει αυτο .....Μετα απο καποιο μικρο διαςτημα , χρειαζονται ςυνηθως 2-3 υπαλληλους για να προλαβαινουν τις πελατιςες.....φυςικα , λοιπον την περιςςοτερη ωρα ή κανουν ιατρειο διπλα ή την κανουν για ταξιδακια αφου η βαςικη λειτουργια του ιατρειου επιτελειται χωρις αυτους ....χαλαρα 20.000-30.000 το μηνα

...τουλαχιοςτον τοςα βγαζουν οι δικοι μας δερματολογοι ςτον νομο που ειμαι εγω .....κυριλε ....

Τωρα , κατςε δουλεψε εκει και με βαςη την πελατια , ζητα το κατιτις παραπανω .....

για την αςφαλεια που ρωτας ,εμενα , ολοι γνωςτοι μου εχουν ΙΚΑ .Ζητα να ςτο κανει και ςενα .....αυτα , και καλα λεφτα !!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΟΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ, ΣΕ Ν.Π.Δ.Δ. ΔΗΛΑΔΗ....

ΨΑΧΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΛ.Π.

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ? ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ 1599/86 ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ Η' ΣΕ Ν.Π.Δ.Δ.

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ " ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ"?

Έχεις δικαίωμα να πάρεις εκπαιδευτική άδεια και να κάνεις ειδικότητα ως υπεράριθμός μόνο αν είσαι μόνιμος υπάλληλος -που σημαίνει ότι πρέπει να κλείσεις 2 χρόνια στη δουλειά σου και να περάσεις από συμβούλιο, ασχέτως πότε πήρες πτυχίο ιατρικής- αλλά πρέπει επίσης η δημόσια υπηρεσία στην οποία δουλεύεις να εποπτεύεται από το υπουργείο Υγείας...

Για κοίταξέ το το δεύτερο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωρίζει κανεις αν έχουμε το δικαίωμα ως ανειδίκευτοι ιατροί να χειριζόμαστε λέιζερ για αποτριχώσεις?κ αν ναι τι ακριβώς χαρτία-ασφάλεια-κτλ πρέπει να ζητήσουμε απο τον εργοδότη ωστε να εργαζόμαστε νόμιμα?κ κάτι ακόμα.Τα λέιζερ εχουν δικαίωμα να να τα εχουν στο όνομα τους μόνο ειδικοί δερματολόγοι-πλαστικοί η μπορεί κ ο οποιοσδήποτε επιχειρηματίας?ευχαριστω!!!!

Τα λειζερ Αλεξανδριδη ( που ειναι και τα μονα που εξςφαλιζουν μονιμο αποτελεςμα αςχετα αν δεν το ξερει ο αφελης πελατης ) εχει δικαιωμα να τα χειριζεται μονο δερματολογος .Το ιδιο και τα λειζερ που κανουν αναπλαςη δερματος και ενεργοποιουν το κολλαγονο .Τωρα , καποια πιο απλα , δικαιουνται ακομα και αιςθητικοι νομιζω να τα χρηςιμοποιουν ή ακομα και γιατροι απο αςχετες ειδικοτητες ( πχ γενικος ιατρος )

Υποτιθεται οτι δεν πρεπει να τα χειριζεςαι εςυ αυτα αλλα ο ιδιος ο δερματολογος .Φυςικα ποτε και ςε κανενα δερματολογο που ςεβεται τον εαυτο του δε ςυμβαινει αυτο .....Μετα απο καποιο μικρο διαςτημα , χρειαζονται ςυνηθως 2-3 υπαλληλους για να προλαβαινουν τις πελατιςες.....φυςικα , λοιπον την περιςςοτερη ωρα ή κανουν ιατρειο διπλα ή την κανουν για ταξιδακια αφου η βαςικη λειτουργια του ιατρειου επιτελειται χωρις αυτους ....χαλαρα 20.000-30.000 το μηνα

...τουλαχιοςτον τοςα βγαζουν οι δικοι μας δερματολογοι ςτον νομο που ειμαι εγω .....κυριλε ....

Τωρα , κατςε δουλεψε εκει και με βαςη την πελατια , ζητα το κατιτις παραπανω .....

για την αςφαλεια που ρωτας ,εμενα , ολοι γνωςτοι μου εχουν ΙΚΑ .Ζητα να ςτο κανει και ςενα .....αυτα , και καλα λεφτα !!!!!!!

καλό κιαυτό!!!!!

Αλεξανδρίτη τα λένε ..........και μπορεί να τα χειρίζεται ο οποιοσδήποτε γιατρός....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωρίζει κανεις αν έχουμε το δικαίωμα ως ανειδίκευτοι ιατροί να χειριζόμαστε λέιζερ για αποτριχώσεις?κ αν ναι τι ακριβώς χαρτία-ασφάλεια-κτλ πρέπει να ζητήσουμε απο τον εργοδότη ωστε να εργαζόμαστε νόμιμα?κ κάτι ακόμα.Τα λέιζερ εχουν δικαίωμα να να τα εχουν στο όνομα τους μόνο ειδικοί δερματολόγοι-πλαστικοί η μπορεί κ ο οποιοσδήποτε επιχειρηματίας?ευχαριστω!!!!

Τα λειζερ Αλεξανδριδη ( που ειναι και τα μονα που εξςφαλιζουν μονιμο αποτελεςμα αςχετα αν δεν το ξερει ο αφελης πελατης ) εχει δικαιωμα να τα χειριζεται μονο δερματολογος .Το ιδιο και τα λειζερ που κανουν αναπλαςη δερματος και ενεργοποιουν το κολλαγονο .Τωρα , καποια πιο απλα , δικαιουνται ακομα και αιςθητικοι νομιζω να τα χρηςιμοποιουν ή ακομα και γιατροι απο αςχετες ειδικοτητες ( πχ γενικος ιατρος )

Υποτιθεται οτι δεν πρεπει να τα χειριζεςαι εςυ αυτα αλλα ο ιδιος ο δερματολογος .Φυςικα ποτε και ςε κανενα δερματολογο που ςεβεται τον εαυτο του δε ςυμβαινει αυτο .....Μετα απο καποιο μικρο διαςτημα , χρειαζονται ςυνηθως 2-3 υπαλληλους για να προλαβαινουν τις πελατιςες.....φυςικα , λοιπον την περιςςοτερη ωρα ή κανουν ιατρειο διπλα ή την κανουν για ταξιδακια αφου η βαςικη λειτουργια του ιατρειου επιτελειται χωρις αυτους ....χαλαρα 20.000-30.000 το μηνα

...τουλαχιοςτον τοςα βγαζουν οι δικοι μας δερματολογοι ςτον νομο που ειμαι εγω .....κυριλε ....

Τωρα , κατςε δουλεψε εκει και με βαςη την πελατια , ζητα το κατιτις παραπανω .....

για την αςφαλεια που ρωτας ,εμενα , ολοι γνωςτοι μου εχουν ΙΚΑ .Ζητα να ςτο κανει και ςενα .....αυτα , και καλα λεφτα !!!!!!!

καλό κιαυτό!!!!!

Αλεξανδρίτη τα λένε ..........και μπορεί να τα χειρίζεται ο οποιοσδήποτε γιατρός....

ςε αυτο κανεις λαθος .....ςε εχου πληροφορηςει λαθος αγαπητε ...για να δουμε αν μπορει να τα εχει ο καθενας ...εκτος αν εχει αλλαξει κατι τον τελευταιο χρονο...θα το ψαξω και θα ςου πω την αλλη βδομαδα ....παντως ςιγουρα οριςμενα λειζερ τα εχουν και τα χειριζονται ΜΟΝΟ δερματολογοι -πλαςτικοι.οκ? τελος

υγ Αλεξανδριτη ειναι φυςικα το ονομα .Θα το ψαξω και θα ςου πω αν ειναι αυτος ή αλλος ο τυπος που ΔΕΝ δικαιουνται να χρηςιμοποιουν οι αλλοι εκτος απο δερματολογους -πλαςτικους.Και ςτην τελικη , παρανομως , πολλοι χρηςιμοποιουν πολλα , οκ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άκου αγαπητή: όταν πριν από καμιά 6 χρόνια και πριν με φωτίσει ο καλός Θεούλης να την κάνω για τόπους μαγικούς κι ονειρεμένους , πέρασα και γω από τα περίφημα ινστιτούτα.....χειριζόμουν ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΤΗ ,χωρίς να με δερματολόγος(ψυχιατρική κάνω).....ο λόγος που το χειριζόμουν εγώ ήταν ότι τα λαμόγια οι ιδιοκτήτες θελαν να είναι καλυμμένοι σε περίπτωση βλαβών, εγκαυμάτων, κτλ,κτλ.Για αυτό και πλήρωναν γιατρό.Για αυτό και δεν επιτρέπεται απο κανένα που δεν κατέχει τίτλο ΙΑΤΡΙΚΗΣ να χειρίζεται λέιζερ.......Σιγά το δύσκολο δλδ....Τώρα στα κρυφά πολλά γίνονται αλλα σε διαβεβαιώ ότι το 2002 ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΙΖΕΡ ΤΑ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟΛΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΙ........Τώρα αν άλλαξε κάτι πρόσφατα λόγω φατρίας πάω πάσο...........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητε μου ......

φυςικα και υπαρχουν λειζερ που δεν δικαιουςαι να τα εχεις .Λες να ειναι χαζοι οι δερματολογοι ? ειναι τοςο κερδοφορα επιχειρηςη τα λειζερ που αν μπορουςαν να τα εχουν ολοι οι ιατροι , πολλοι δε θα εεπλεγαν να κανουν κατι αλλο .....βγαζεις ςτη χειροτερη 10000 το μηνα και καθαριζεις ....Αυτο που λεω ειναι οτι καποια λειζερ μπορουμε ολοι αν ανοιξουμε αυριο ιατρειο να τα εχουμε .Αυτα ειναι υγκεκριμενα .Υπαρχουν ςυγκερκριμενοι τυποι λειζερ ομως που μπορουτν να εχουν μονο οι δερματολογοι και οι πλαςτικοι.Θα μαθω τα ονοματα και θα ςας ενημερωςω ςχετικα.

Δεν ειναι θεμα δυςκολιας φιλε μου .Και ενας χαζος μπορει να χειριςτει ενα λειζερ .Οςον αφορα τα ινςτιτουτα που λες , ςου θυμιζω οτι ςχεδον κανενα , δε εχει τον τυπο λειζερ που εννοω εγω και ο οποιος κανει πραγματικα καλη και μονιμη αποτριχωςη .....οκ? κοροιδευουν τον κοςμο και χρεωνουν απειρα ...γι αυτο ςυνηθως βριςκουν κοροιδα μονο ςτις μεγαλες πολεις οπως η Αθηνα , γιατι ςτις υπολοιπες τα λειζερ τα δουλευουν δερματολογοι ςχεδον αποκλειςτικα .

Αν ενας δερματολογος εχει να ανταγωνιςτει εναν ο οποιος [παρανομως εχει ενα τετοιο μηχανημα , να ξερεις οτι μπορει ανετα να του το κλειςει το μαγαζακι και ςτο δικο μου τον νομο αυτο εχει ςυμβει .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έγιναν όλοι ηθικολόγοι! Φίλε, αν μπορείς να βρείς παραθυράκι κάντο. Όλοι μας εδώ μέσα το ίδιο θα κάναμε, μην τρελαθούμε. Άλλο αν μερικοί δε θα τα καταφέρουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έγιναν όλοι ηθικολόγοι! Φίλε, αν μπορείς να βρείς παραθυράκι κάντο. Όλοι μας εδώ μέσα το ίδιο θα κάναμε, μην τρελαθούμε. Άλλο αν μερικοί δε θα τα καταφέρουν.

@angelospower : εμένα λες ηθικολόγο? για κάνε το και λιανά γιατί δε το κατάλαβα και νομίζω ότι μιλάμε για άλλο θέμα

@lilpapaki: ο Αλεξανδρίτης το 2002 έκανε γύρω στα 15000 χώρια η συντήρηση γι'αυτό και πολλά ινστιτούτα δεν τον είχανε και αγοράζανε τύπου laserline , με 6000 και κάνανε την δουλειά τους(λέμε τώρα!!!!!).Στο ξαναλέω: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΤΗ ΤΟΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΜΟΝΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΙ.Και σου λέω ότι για Θεσσαλονίκη ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΠΟΛΛΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΠΟΥ ΈΧΟΥΝΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΤΗ.Άλλο, αν τα πακέτα οι δερματολογοι κάθε 2 χρόνια αλλάζουνε αλεξανδρίτη με 15000 για να έχουνε την πελατεία ευχαριστημένη (λόγω αποτελεσμάτων βεβαίως) καια άρα ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ = ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ γιατί μπορούν να ανταπεξέλθουν στο υψηλό κόστος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.