Jump to content

ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΦΕΤΟΣ????


BloodOmen

Ποιά ομάδα πιστεύετε ότι θα πάρει φέτος το πρωτάθλημα???  

  1. 1. Ποιά ομάδα πιστεύετε ότι θα πάρει φέτος το πρωτάθλημα???

    • ΠΑΕ ΞΑΝΘΗ
      0
    • ΠΑΕ ΑΕΚ
      3
    • ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
      6
    • ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
      15
    • ΠΑΕ ΠΑΟΚ
      2
    • ΠΑΕ ΝΕΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
      8
    • ΠΑΕ ΟΦΗ
      0
    • ΠΑΕ ΑΡΗΣ
      0
    • ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ
      0
    • Άλλη ΠΑΕ
      0


Recommended Posts

ύστερα από πρόταση συναδέλφου :wink: :wink: θέτουμε το θέμα σε ψηφοφορία....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να προσθέσεις και το "επάξια"....Τόσα χρόνια συνηθίσαμε βέβαια αλλά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχμ...Μάστορα,το ποιος θα βγει στο δημοψήφισμα δεν σημαίνει ότι θα πάρει το πρωτάθλημα...:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βαζέλια πόσες φορές ψηφίζετε αντικειμενικά; Με τσούκου-τσούκου κερδίζετε στις μπίλιες κι όχι στα πρωταθλήματα..και φταίει "το μ...... το διαιτητή " κάθε φορά..

Εγώ ψηφίζω γαύρο γιατί

1) θα το πάρει επειδή έτσι "γουστάρει"....(το πιάσατε το υπονοούμενο,εε;;)..

2) εμείς και μόνοι μας να τρέξουμε δεύτεροι θα βγούμε..

3) τα Μπαόκια θα κουραστούν κάποια στιγμή και θα μείνουν από κίτρινες κάρτες (το γνωστό κόλπο..)

4) οι βάζελοι..τά΄παμε

5) οι λοιποί είναι απλώς η γαρνιτούρα..

Μακάρι, πάντως, να διαψευστώ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2) εμείς και μόνοι μας να τρέξουμε δεύτεροι θα βγούμε..

Σε πάω... Το έχεις πιάσει το νόημα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τέλειωσαν τα ψεματα.

Τελειωσε η περιοδος χαριτος.

Φετος ειναι η ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΒΑΖΕΛΟΥ.

Θα τα παρουμε ΟΛΑ! Ειναι τυχερη η Ρεαλ που δεν παιζουμε στον Champions League!Προς το παρον ειμαστε ευχαριστημενοι με πρωταθλημα κ UEFA κ απ του χρονου βλεπουμε!

Markarian:ο ανθρωπος κλειδι!

ΓΕΡΑ ΡΕ ΒΑΖΕΛΕ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Markarian:ο ανθρωπος κλειδι!  

Markarian:ο άνθρωπος "μαλ..., ......, ...άκα!!!"

(....βάλε μπιπ στο <άνθρωπος>!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσχετε, άν δεν ήταν ο Μαρκαριάν κι ήταν ακόμα ο μπιπ ο Σάντος. ο Παναθηναίκός δεν θα ήταν τώρα στους 16 του UEFA αλλά στους 16 της Β΄εθνικής!!! Ευτυχώς που ο μπιπ ο πορτογάλλος τα τσέπωσε και την έκανε!! Ουστ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για Saruman: Πιστευω οτι ειναι απ τους καλυτερους προπονητες που εχουν περασει απ την ομαδαρα.Συγκεκριμενα,αυτη τη δευτερη φορα,την εχει κυριολεκτικα "αναστησει" κ αυτο φενεται απ τα αποτελεσματα.Βεβαια,για να θεωρηθει πετυχημενος πρεπει να χει διαρκεια κ γι αυτο πρεπει να του δωθει χρονος κ να μην τον διωξουν με την πρωτη "στραβη".

Για ασχετος: Το οτι ειπε τον διαιτητη μλκ σ εκεινο το ματς,η -ακομη χειροτερα- το οτι επηρεασε αρνητικα τα γεγονοτα στο περσινο ματς με τον Ολυμπιακο στο Απ.Νικολαιδης δεν φτανουν για να μειωσουν την αξια του.Τα κατακρινω κ εγω,πιστευω οτι δεν πρεπει να συμβαινουν.Ποιος απο μας ομως δεν εχει βρισει οταν νοιωθει ν αδικηται η να ειναι "εκτος εαυτου". Παντως, απ το εργο του ως προπονητης ως τωρα,απ τις δηλωσεις του κ απ τις συνεντευξεις του που εχω διαβασει κ παρακολουθησει ως τωρα,τον εκτιμω ως προπονητη αλλα κ ως προσωπικοτητα.Πιστευω οτι ειναι απαραιτητο για εναν προπονητη να εχει ισχυρη προσωπικοτητα,σωστες αρχες κ τον καταλληλο χαρακτηρα για να πετυχει πραγματα που τον βλεπουμε να κανει.Κ ας ξινιζονται μερικοι με τις απρεπεις εκφρασεις του. Γιατι δηλαδη ο Katanec δεν "χωνει" στα Σλοβενικα,στα ματς του Ολυμπιακου;Ποσους προπονητες εχεις δει να παριστανουν τις αθωες περιστερες,ιδιαιτερα σε μεγαλες ομαδες,οπου μερικα ασχημα αποτελεσματα μπορει να τους στοιχισει κ την θεση;

Τεσπα,για να μην ξεχνιομαστε:

FORZA PAO

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Pap78, αν διάβαζες προσεκτικότερα το post μου , αυτό λέω κι εγώ ,ο Μαρκαριάν ,μαζί με τον Ρότσα, είναι οι καλύτεροι προπονητές των τελευταίων χρόνων!!

FORTZA PAO!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μ'αρέσει η πολυφωνία! Τρία άτομα έγραψαν την ίδια λέξη, με διαφορετικό τρόπο. Forca, forza ή fortza, ρε παιδιά;

pap, για δες το πληκτρολόγιό σου, μάλλον λείπουν τα πλήκτρα των σημείων στίξης!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα Ιταλικα "Forza" σημαινει δυναμη. Μεταξυ φιλων η οταν καποιος προσπαθει να εμψυχωσει καποιον αλλο,αυτο μπορει να μεταφραστει "Παμε! Γερα! κλπ". -τελος 1ου μαθηματος :wink: -Τωρα, οι φιλοι Saruman κ Palaiologos :D πιθανως να ειναι πολυγλωσσοι κ να θελαν να το αποδωσουν σε αλλες γλωσσες (δεν ξερω αν στα Ισπανικα η σε καποια αλλη γλωσσα το ιταλικο forza γραφεται οπως το γραψε).Οπως κ να χει κ γω χαιρομαι,οχι τοσο για την "πολυφωνια",αλλα γιατι ολοι λεμε το ιδιο πραγμα: (στην μητρικη μας για να μην μπερδευεται κανενας)

ΠΑΜΕ ΡΕ ΒΑΖΕΛΕ

Αν εννοεις οτι δεν βαζω τονους η οτι χρησιμοποιω μεγαλες προτασεις -χωρις πολλα κομματα κλπ,ετσι εχω συνηθισει στα posts κ γενικα σε μη επισημα εγγραφα.Ο κυριος λογος ειναι γιατι ετσι μπορω να γραφω γρηγοροτερα 8) .Αν παρατηρησεις καλυτερα ισως να βρεις κ καποια ορθογραφικα λαθη :oops: ,απο την κεκτημενη ταχυτητα,αλλα σπανια γυριζω να τα διορθωσω,για τον ιδιο λογο 8) .Ελπιζω,εστω κ ετσι,να μην ειναι δυσκολο να καταλαβεις τι γραφω.

:evil: Τρεμε Αντερλεχτ!!! :evil:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σύντομος και περιεκτικός! Επίσης όπου γάμος και χαρά, ο χ πρώτος! (άλλος έχει το όνομα μου φαίνεται....!) :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Aπομένουν κάτι λιγότερο από 5 ώρες μέχρι ο Παναθηναϊκός , μετά από αρκετά χρόνια, βρεθεί ξανά στην κορυφή του πρωταθλήματος!!! Η νίκη του γηπεδούχου είναι εξασφαλισμένη!Γαυράκια, η παράγκα της ΕΠΟ έπαψε να σας στηρίζει πλέον και -επιτέλους-ξεκίνησε το τέλος της πολύχρονης <<αυτοκρατορίας>> σας!! 8) 8) :goooal:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟΨΕ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΣΤΟΜΑΤΑ!Ο ΣΡΕΤΣΚΟ ΘΑ ΔΙΔΑΞΕΙ ΜΠΑΛΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ ΘΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ! :olympiada: ΟΧΙ ΒΙΑ ΚΑΙ ΝΟΘΕΙΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ.ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΖΟΛΕ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι,θα διδάξει ποδόσφαιρο με τον...Άντζα???

Κυριακή κοντή γιορτή παίδες...

ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ Ψ..Η ΣΑΝ ΤΟΥ ΓΚΟΥΣΓΚΟΥΝΗ,ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ,ΚΑΡΑΓΚΟΥΥΥΥΝΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ και επαυξάνω!! SPLATS SPLATS

Πάντως το derby το φτιάξαμε μόνοι μας!! Γιατί αν περιμέναμε από τον θρύλο θα μας είχε πάρει ο ύπνος!!

ps Οι τρείς γκεσταμπίτες με τις μπεζ καπαρντίνες που ήταν συνεχώς δίπλα στον 4ο διαιτητή τι ρόλο παίζαν?? Παρατηρητές τις ΕΠΑΕ?? Ήταν μπροστά και στην λαβή του Αμανατίδη στον Ολιζαντέμπε με αποτέλεσμα την αποβολή του τελευταίου..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Ρε Τεν-Τεν, πού έχεις εξαφανιστεί εσύ; Προσωπικός γιατρός του Κάτανετς έγινες και μας ξέχασες;;;;;;

2. Επειδή μου ξύπνησες κάποιες παλιές αναμνήσεις, πρόεδρε, με το σεμνό σου σύνθημα, παραθέτω ένα κλασσικό σύνθημα, που σημάδεψε τα παιδικά μου χρόνια: "ΣΤΑΖΕΙ ΠΙΠΕΡΙ Η ΜΑΥΡΗ Π...Α ΤΟΥ ΜΠΕΡΙ, ΣΤΑΖΕΙ ΠΙΠΕΡΙΙΙΙΙΙ". :P 8)

3. Αυτό που θαυμάζω στους Έλληνες """"""φιλάθλους""""""" (σε πολλά εισαγωγικά) είναι ότι έχουν εμπεδώσει το πνεύμα του "ευ αγωνίζεσθαι", αυτό που, στα ελληνικά, λέμε fair play. Π.χ., την στιγμή που αποχωρούσε ο Ολισαντέμπε, μετά την ευγενή του χειρονομία, ήταν κρεμασμένοι από την κερκίδα κάτι επιστήμονες και τον αποθέωναν! Επίσης, βρήκα πολύ ευγενική χειρονομία το να δώσουν νερό στον Μαυρογενίδη κάποιοι οπαδοί! Το άλλο; Που έριχναν τα καθίσματα στους αστυνομικούς γιατί τους λυπούνταν, που τους έβλεπαν όρθιους, χωρίς να έχουν μια καρεκλίτσα να κάτσουν; Αχ, πόσο με αναζωογονεί ένας αγώνας ποδοσφαίρου, ειδικά σαν τον σημερινό, με τόσο θέαμα και άπειρες ευκαιρίες! :-?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

H αλήθεια είναι, ότι από θέαμα ο αγώνας ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ, όπως ορθώς σχολίασε και η παρέα της Αθλητικής Κυριακής (με την αγαπημένη μουσική τίτλων, που θυμίζει μελαγχολικές Κυριακές του Δημοτικού, πριν τη μαύρη Δευτέρα!). Όσο για τον Ολυμπιακό, τί να πει κανείς! Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των δικών μας, να του χαρίσουν και δυό γκολάκια, έχασε με το σπαθί του! Εύγε!!!! :eleos:

Υ.Γ. Μια και αναφερθήκατε σε ιστορικά συνθήματα, δε θα ξεχάσω ποτέ ένα, που φώναζε ο φανατικός βάζελος αδερφός μου, και μου φαινόταν τόοοσο αστείο, ίσως επειδή ο πατέρας μου είναι ΑΕΚτζής!

"Κάθε πατέ κάθε πατέρας ΑΕΚτζής, έχει πουτ.... έχει πουτ... κόοορηηη, έχει κι έναν πουυυ... γιό, που τοοον γαμ.... όλοι"! Μόνο το ποδόσφαιρο μπορεί να πετύχει κάτι τέτοιο, στη δεμένη ελληνική οικογένεια...! :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλιστα!! Για πες μας, ποιά άλλα γεγονότα τραυμάτισαν την παιδική σου ηλικία?? Ενδιαφέρομαι να ακούσω με κατανόηση! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι ρε Βασίλω, δε μας έχεις μιλήσει ποτές για το μικρό οικογενειακό σου δράμα.. Ήσουν μικρή όταν άρχισες να εκδίδεσαι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.