Jump to content

αλλαγη στο site του εθνικου τυπογραφειου


Recommended Posts

με την "αναβαθμιση" της ιστοσελιδας τα .doc και .pdf files θελουν κωδικο για να τα ανοιξεις

το 3 αρχειο ενω το κατεβαζω δεν εχω προγραμμα για να το ανοιξω

μπορει κανεις να βοηθησει?

ευχαριστω εκ των προτετων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς με το "3 αρχείο". Πάντως μπορείς να ψάξεις ************************************************** Θα σου βγάλει ωραία προγραμματάκια.

Σημ. Την επόμενη φορά που θα δω link για site όπου μπορεί κανε΄ςι να βρει παράνομο υλικό, θα πέσει άσχημη καμπάνα !!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς με το "3 αρχείο". Π

Εγώ χρησιμοποιώ το PDF password remover, και κάνει καλή δουλειά στα pdf του Εθν.Τυπογραφείου που είχα κατεβάσει πρόσφατα.. Δεν έχω ψάξει για .doc αρχεία, αλλά πιστεύω πως με λίγη υπομονή θα βρεις κάτι.

ευχαριστω για τη συμβουλη

εψαξα στην ιστοσελιδα και σε παραπεμεπι σε1 προγραμαμτακι παρακλαδι του acrobat reader το κατεβαζω και ευελπιστω να δουλευει

http://www.adobe.com/svg/viewer/install/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει το πρόγραμμα που κοιτάς.

Για κοίτα σε αυτές τις σελίδες:

Σημ. Την επόμενη φορά που θα δω link για site όπου μπορεί κανε΄ςι να βρει παράνομο υλικό, θα πέσει άσχημη καμπάνα !!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με την "αναβαθμιση" της ιστοσελιδας τα .doc και .pdf files θελουν κωδικο για να τα ανοιξεις

το 3 αρχειο ενω το κατεβαζω δεν εχω προγραμμα για να το ανοιξω

μπορει κανεις να βοηθησει?

ευχαριστω εκ των προτετων

Πρέπει όντως να εγκαταστήσεις το svg viewer της adobe εφόσον χρησιμοποιείς τον internet explorer. Υποτίθεται πως ο firefox έχει εγκαταστημένο κάποιο ανάλογο πρόγραμμα αλλά εγώ δεν τα βλέπω με mozilla γενικά, όσο κι αν προσπάθησα. Ο explorer μετά την πρόσθεση του προγράμματος τα ανοίγει μια χαρά.

Προσπαθώ να βρω κάποιο πρόγραμμα για μετατροπή των svg σε jpeg ή pdf αλλά όσα δοκίμασα δεν τα καταφέρνουν. Όπως το ABC Αmber svg converter. Ίσως είναι κλειδωμένα τα αρχεία και γι'αυτό να μην γίνεται.

Τίποτε δεν γίνεται δωρεάν πλέον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσπάθησα προχθές να βρω άκρη με το θέμα

και δυστυχώς δε βρίσκω πρόγραμμα να μου ανοίγει τα αρχεία.

επιπλέον, ήταν η πρώτη μου φορά (κι ελπίζω κι η τελευταία)

που έδωσα πλήρως τα στοιχεία μου και τους έβρισα

και σκοπεύω να τους βρίζω καθημερινώς από εδώ και πέρα

είναι στοιχειώδες δικαίωμα του κάθε πολίτη να έχει πρόσβαση στη νομοθεσία

και το διαδίκτυο είναι ένας άριστος τρόπος πρόσβασης- ουσιαστικά ανέξοδος.

θεωρώ κρατική αλητεία να μην μπορεί ο καθένας να διαβάσει τα εκάστοτε ΦΕΚ

και σκέφτομαι τρόπους να υπάρξει κάποια επίσημη απάντηση στο θέμα

αν κάποιος έχει βρει σπαστήρι, καλοδεχούμενο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προσπάθησα προχθές να βρω άκρη με το θέμα

και δυστυχώς δε βρίσκω πρόγραμμα να μου ανοίγει τα αρχεία.

επιπλέον, ήταν η πρώτη μου φορά (κι ελπίζω κι η τελευταία)

που έδωσα πλήρως τα στοιχεία μου και τους έβρισα

και σκοπεύω να τους βρίζω καθημερινώς από εδώ και πέρα

είναι στοιχειώδες δικαίωμα του κάθε πολίτη να έχει πρόσβαση στη νομοθεσία

και το διαδίκτυο είναι ένας άριστος τρόπος πρόσβασης- ουσιαστικά ανέξοδος.

θεωρώ κρατική αλητεία να μην μπορεί ο καθένας να διαβάσει τα εκάστοτε ΦΕΚ

και σκέφτομαι τρόπους να υπάρξει κάποια επίσημη απάντηση στο θέμα

αν κάποιος έχει βρει σπαστήρι, καλοδεχούμενο

Θα σου απαντήσουν πως φταίνε οι ρυθμίσεις του φυλλομετρητή (browser) σου και μάλλον θα έχουν δίκαιο. Διάβασε τα παραπάνω ποστς.

Εάν χρησιμοποιείς Firefox δοκίμασε με Internet Explorer αφού πρώτα εγκαταστήσεις το Adobe svg viewer. Το λινκ είναι αυτό...

http://download.adobe.com/pub/adobe/magic/.../en/SVGView.exe

και για Ελληνικά αυτό.....

http://download.adobe.com/pub/adobe/magic/.../el/SVGView.exe

Εφόσον το εγκαταστήσεις προσπάθησε ξανά να δεις τα αρχεία. Προσοχή, θα κάνεις κλικ δίπλα από το ΦΕΚ που σε ενδιαφέρει εκεί που λέει svg και όχι text ή pdf. Για να δεις αυτές τις δυο μορφές (οι οποίες είναι και επεξεργάσιμες, δηλαδή εκτός από ανάγνωση μπορείς να εκτυπώσεις και διανέμεις) θα πρέπει να γίνεις συνδρομητής. Για το Β τεύχος, που μας απασχολεί από ότι καταλαβαίνω, είναι 225 ευρά τον χρόνο! emcensored

Το φορμά που μπορούμε να αναγνώσουμε μόνο (το svg δηλαδή) μάλλον είναι κλειδωμένο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανεξάρτητα από τα "κόλπα" που υπάρχουν, συμφωνώ απόλυτα με τον agomahodas: είναι μεγάλη αλητεία να χρεώνουν για τα ΦΕΚ στο διαδίκτυο. Μπορεί το εκτυπωμένο ΦΕΚ να έχει κόστος αλλά η ηλεκτρονική μορφή του θα έπρεπε να είναι ελεύθερα διαθέσιμη. Πραγματικά α***ς :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

indeed with svg adobe viewer ανοίγουν΄( με εξπλόρερ ) αλλά καμιά φορά κολλάει. όσο για την ελεύθερη ή μη πρόσβαση πραγματικά ουδέν σχόλιον.άντε κ καλή ανάσταση!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με την "αναβαθμιση" της ιστοσελιδας τα .doc και .pdf files θελουν κωδικο για να τα ανοιξεις

το 3 αρχειο ενω το κατεβαζω δεν εχω προγραμμα για να το ανοιξω

μπορει κανεις να βοηθησει?

ευχαριστω εκ των προτετων

Σαν μπακαλικη λυση μπορεις να παρεις μια φωτογραφια αυτο που βλεπεις στην οθονη ή να επιλεξεις εσυ μια συγκεκριμενη περιοχη στην οθονη (υπαρχουν διαφορα προγραμματακια γι αυτο πχ.το hoversnap το οποιο ειναι freeware), και μετα να το εκτυπωσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαν μπακαλικη λυση μπορεις να παρεις μια φωτογραφια αυτο που βλεπεις στην οθονη ή να επιλεξεις εσυ μια συγκεκριμενη περιοχη στην οθονη (υπαρχουν διαφορα προγραμματακια γι αυτο πχ.το hoversnap το οποιο ειναι freeware), και μετα να το εκτυπωσεις.

Καθόλου άσχημη ιδέα. Μετά την αποθήκευση της εικόνας μπορούμε να την εισάγουμε σε κάποιο OCR, όπως το Fine Reader, και να το μετατρέψουμε σε κείμενο της αρεσκείας μας, που μπορούμε να επεξεργαστούμε με όποιο τρόπο θέλουμε :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καθόλου άσχημη ιδέα. Μετά την αποθήκευση της εικόνας μπορούμε να την εισάγουμε σε κάποιο OCR, όπως το Fine Reader, και να το μετατρέψουμε σε κείμενο της αρεσκείας μας, που μπορούμε να επεξεργαστούμε με όποιο τρόπο θέλουμε :bloodomen:

Η ιδέα του print screen δεν ειναι τόσο αποτελεσματική. Το OCR δε δουλεύει γιατί τα γράμματα είναι πολύ μικρά (αν βγάλετε όλη τη σελίδα ταυτόχρονα). Τουλάχιστον εγώ με Finereader και Recognita δεν έκανα δουλειά.

Μπορείτε να μεγαλώσετε την εικόνα και να το κάνετε σε 2 δόσεις, αλλά το OCR πάλι πάει κατά διαόλου γιατί το κείμενο είναι δίστηλο.

Είμαι κοντά στη λύση του προβλήματος. Οταν το λύσω θα ανεβάσω την πρόταση μου εδώ.

Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο θα σας σπάσει τα @@ η διαδικασία ειδικά αν έχετε να κάνετε με ένα ΦΕΚ μεγαλυτερο από 10 σελίδες.

Αυτό που ελέχθη με τον κωδικό στα pdf ότι τα ξεκλειδώνετε δεν το κατάλαβα. εμένα δε μου τα κατεβάζει ΚΑΘΟΛΟΥ. Μακάρι να μου τα κατέβαζε και να ηταν ο κωδικός το πρόβλημα.

225 ευρά/έτος για να έχεις πρόσβαση ΣΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗ... εν έτει 2007...

ΚΑΤΑΝΤΙΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαν μπακαλικη λυση μπορεις να παρεις μια φωτογραφια αυτο που βλεπεις στην οθονη ή να επιλεξεις εσυ μια συγκεκριμενη περιοχη στην οθονη (υπαρχουν διαφορα προγραμματακια γι αυτο πχ.το hoversnap το οποιο ειναι freeware), και μετα να το εκτυπωσεις.

Καθόλου άσχημη ιδέα. Μετά την αποθήκευση της εικόνας μπορούμε να την εισάγουμε σε κάποιο OCR, όπως το Fine Reader, και να το μετατρέψουμε σε κείμενο της αρεσκείας μας, που μπορούμε να επεξεργαστούμε με όποιο τρόπο θέλουμε :bloodomen:

Για ποιο λογο θελεις να επεξεργαστεις το ΦΕΚ?Υποτιθεται θα το τυπωσεις για να το δειξεις σε καποιον.

Εκτος αν δεν συμφωνεις με καποιο ΦΕΚ και θες να του κανεις καποια μετατροπη... emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σαν μπακαλικη λυση μπορεις να παρεις μια φωτογραφια αυτο που βλεπεις στην οθονη ή να επιλεξεις εσυ μια συγκεκριμενη περιοχη στην οθονη (υπαρχουν διαφορα προγραμματακια γι αυτο πχ.το hoversnap το οποιο ειναι freeware), και μετα να το εκτυπωσεις.

Καθόλου άσχημη ιδέα. Μετά την αποθήκευση της εικόνας μπορούμε να την εισάγουμε σε κάποιο OCR, όπως το Fine Reader, και να το μετατρέψουμε σε κείμενο της αρεσκείας μας, που μπορούμε να επεξεργαστούμε με όποιο τρόπο θέλουμε :bloodomen:

Για ποιο λογο θελεις να επεξεργαστεις το ΦΕΚ?Υποτιθεται θα το τυπωσεις για να το δειξεις σε καποιον.

Εκτος αν δεν συμφωνεις με καποιο ΦΕΚ και θες να του κανεις καποια μετατροπη... emcolgate

Υπάρχουν 1002 λόγοι για να μπει κάποιος στην διαδικασία μετατροπής αρχείου εικόνας σε text οποιασδήποτε μορφής. Ενδεικτικά να αναφέρω το copy/paste σε forum ή mail αντί της συνήθως αντιαισθητικής ή μη πρακτικής επισύναψης όλης της εικόνας. Ακόμη και μια απλή εργασία η δημοσίευση θέλει την...."μετατροπή της" ;)

Sleepwalker το πλέον επιθυμητό είναι σίγουρα η άμεση μετατροπή για να γλυτώσουμε χρόνο. Όταν βρεις κάτι, πληροφόρησε.

Με το OCR παράξενο που δεν έγινε δουλειά. Μήπως παίζει ρόλο και το πρόγραμμα screen capture που χρησιμοποιείς; Δοκίμασε και με το SnagIT 8. (Κάποια έχουν ενσωματωμένη λειτουργία επισήμανσης και αναγνώρισης text. Δεν ξέρω για Ελληνική γραμματοσειρά βέβαια)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νίκινίκι ευχαριστώ, είχες δίκιο

είχα δοκιμάσει με Firefox και με ένα SVG viewer που κατέβασα αλλά δεν είχα δει προκοπή

τώρα όντως τα ανοίγει

το σημαντικό είναι να έχουμε δωρεάν πρόσβαση, από εκεί και πέρα

τα άλλα βρίσκονται

και πάλι ευχαριστώ

παραθέτω και τον επίμαχο νόμο

ΦΕΚ Β 433 2/4/07

Γιατροί που επιθυμούν να ειδικευτούν στις ειδικότη−

τες των οποίων η άσκηση πραγματοποιείται με ενιαία

τοποθέτηση, πλην των ειδικοτήτων της Παθολογίας

και Γενικής Χειρουργικής, μπορούν να υποβάλουν δύο

αιτήσεις για σειρά προτεραιότητας σε νοσοκομεία που

είναι αναγνωρισμένα να χορηγούν μειωμένη και πλήρη

άσκηση αντίστοιχα.

Για τις ειδικότητες, στις οποίες απαιτούνται περισ

σότερα των δύο σταδίων ειδίκευσης επιτρέπεται, μετά

την τοποθέτηση στο πρώτο προκαταρκτικό στάδιο, η

υποβολή μιας αίτησης για κάθε από τα επόμενα στά−

δια ειδίκευσης. Κάθε μεταγενέστερη αίτηση ακυρώνει

αυτοδίκαια την προηγούμενη του αντίστοιχου σταδίου

ειδίκευσης

ρε παιδιά , μέχρι και το copy-paste σειρά σειρά πήγαινε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα παρακαλέσω πολύ να ΜΗΝ ΞΑΝΑΔΩ LINK ΣΕ SITE ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ!!!ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΛΟΓΩ ΗΜΕΡΩΝ. ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν πρόκειται για παράνομο λογισμικό

είναι από την Adobe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας μην είμαστε υπερβολικοί.

Δεν καταλαβαίνω, υπάρχει περίπτωση οι αλήτες του υπουργείου να μας ζητήσουν και το λόγο;;

Που δε μπορούμε ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΦΕΚ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο Σαράντος πιθανά να μπορούσε να μας βοηθήσει στο εξής ερώτημα:

Αν είναι παράνομο να διαβάσεις χωρίς συνδρομή ένα ΦΕΚ, τότε το να είσαι κράτος που απαιτεί συνδρομή από τον πολίτη για την συμμετοχή στην γνώση και στην πληροφόρηση ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΩΝ νόμων, τι είναι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς να ξέρω τους νόμους, το να ζητάει κάποια συνδρομή το κράτος για κάποια υπηρεσία του, δεν νομίζω να είναι παράνομο. Εξάλου, εάν πας εκεί και ζητήσεις να σου δωθεί αντίγραφο ενός ΦΕΚ, πρέπει να καταβάλεις ένα αντίτιμο (νομίζω είναι 2 ή 3 ευρώ), οπότε γιατί να μην το ζητάει και για την διαδικτυακή του εξυπηρέτηση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι θα σου φανεί λογικό αν πχ καθιερωθεί η συνδρομή για τη συμμετοχή στην εκλογική διαδικασία. Φαντάζομαι ότι το συμβολικό ποσό που πληρώνει κάποιος που πάει στο ΕΤ έχει να κάνει με γραφειοκρατίες σχετιζόμενες με την έκδοση του ΦΕΚ σε χαρτί. Με τα δημοσιευμένα στο διαδίκτυο ΦΕΚ τι πληρώνουμε; Το scanner?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι θα σου φανεί λογικό αν πχ καθιερωθεί η συνδρομή για τη συμμετοχή στην εκλογική διαδικασία. Φαντάζομαι ότι το συμβολικό ποσό που πληρώνει κάποιος που πάει στο ΕΤ έχει να κάνει με γραφειοκρατίες σχετιζόμενες με την έκδοση του ΦΕΚ σε χαρτί. Με τα δημοσιευμένα στο διαδίκτυο ΦΕΚ τι πληρώνουμε; Το scanner?

Εγώ δεν είπα εάν είναι ηθικά σωστό το κράτος να ζητάει συνδρομή για τις υπηρεσίες του, αλλά νομικά σωστό. Απλώς, όπως ανάφερα, με την λογική που ζητάει για την έντυπη διαδικασία λεφτά, έτσι μπορεί να ζητήσει και για την διαδικτυακή, αφού πρέπει να σκαναριστούνε αυτά τα έγγραφά, να ταξινομηθούνε, να περαστούνε μέσα στην βάση δεδομένων, να δημιουργηθεί πρόγραμμα για το κοινό που μέσα από μία μηχανή αναήτησης να βρίσκει αυτό που θέλει, να πληρώνει κάποιο/ους υπαλλήλους που πρέπει να συντηρούνε και να ενημερώνουν αυτό το δίκτυο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χωρίς να ξέρω τους νόμους, το να ζητάει κάποια συνδρομή το κράτος για κάποια υπηρεσία του, δεν νομίζω να είναι παράνομο. Εξάλου, εάν πας εκεί και ζητήσεις να σου δωθεί αντίγραφο ενός ΦΕΚ, πρέπει να καταβάλεις ένα αντίτιμο (νομίζω είναι 2 ή 3 ευρώ), οπότε γιατί να μην το ζητάει και για την διαδικτυακή του εξυπηρέτηση?

Αυτό θα πει ΚΡΑΤΟΣ: Θέλω να βγάλω λεφτά ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.

Εγώ εξακολουθώ να θεωρώ την καταβολή 225 ευρώ για πρόσβαση σε ΦΕΚ του φύλλου Β, ΑΙΣΧΡΗ ΑΛΗΤΕΙΑ.

maddoctor μια ερώτηση:

Γιατί τα άλλα ΦΕΚ (Α, κλπ) είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΖΑΜΠΑ; Και αυτά αν πας να τα πάρεις σε αντίγραφο πληρώνεις...Γιατί η διαδικτυακή εξυπηρέτηση είναι δωρεάν;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό θα πει ΚΡΑΤΟΣ: Θέλω να βγάλω λεφτά ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.

Εγώ εξακολουθώ να θεωρώ την καταβολή 225 ευρώ για πρόσβαση σε ΦΕΚ του φύλλου Β, ΑΙΣΧΡΗ ΑΛΗΤΕΙΑ.

maddoctor μια ερώτηση:

Γιατί τα άλλα ΦΕΚ (Α, κλπ) είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΖΑΜΠΑ; Και αυτά αν πας να τα πάρεις σε αντίγραφο πληρώνεις...Γιατί η διαδικτυακή εξυπηρέτηση είναι δωρεάν;

Αυτό που ρωτάς να σου πω δεν το ξέρω. Περισσότερες πληροφορίες υποθέτω θα μπορείς να μάθεις είτε από το site του Εθνικού Τυπογραφείου, είτε τηλεφωνικώς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι θα σου φανεί λογικό αν πχ καθιερωθεί η συνδρομή για τη συμμετοχή στην εκλογική διαδικασία. Φαντάζομαι ότι το συμβολικό ποσό που πληρώνει κάποιος που πάει στο ΕΤ έχει να κάνει με γραφειοκρατίες σχετιζόμενες με την έκδοση του ΦΕΚ σε χαρτί. Με τα δημοσιευμένα στο διαδίκτυο ΦΕΚ τι πληρώνουμε; Το scanner?

Εγώ δεν είπα εάν είναι ηθικά σωστό το κράτος να ζητάει συνδρομή για τις υπηρεσίες του, αλλά νομικά σωστό. Απλώς, όπως ανάφερα, με την λογική που ζητάει για την έντυπη διαδικασία λεφτά, έτσι μπορεί να ζητήσει και για την διαδικτυακή, αφού πρέπει να σκαναριστούνε αυτά τα έγγραφά, να ταξινομηθούνε, να περαστούνε μέσα στην βάση δεδομένων, να δημιουργηθεί πρόγραμμα για το κοινό που μέσα από μία μηχανή αναήτησης να βρίσκει αυτό που θέλει, να πληρώνει κάποιο/ους υπαλλήλους που πρέπει να συντηρούνε και να ενημερώνουν αυτό το δίκτυο....

το δημόσιο δεν είναι ιδιωτική επιχείρηση.ποιες υπηρεσίες του θα κοστολογήσει?φορολογούμαστε ή όχι?κάθε Έλληνας πολίτης είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει το νόμο διότι διαφορετικά υφίσταται κυρώσεις!δε μιλάω για το συγκεκριμένο φεκ που μας αφορά.μιλάω για τον οποιοδήποτε νόμο.Για παράδειγμα είμαι υποχρεωμένη να γνωρίζω τι είναι παράνομο και τι όχι διαφορετικά θα παρανομήσω και θα τιμωρηθώ.όπως με το νέο κοκ.

Δεν είναι παράλογο να χρεώνεις κάποιον για να μάθει κάτι που έχει κάθε δικαίωμα αλλά και υποχρέωση να το γνωρίζει??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.