Jump to content

Ιατρικός Ηλεκτρονικός Λογογράφος


Recommended Posts

Κάνοντας μια έρευνα αγοράς για την αγορά PDA από το plaisio, έπεσε το μάτι μου στο παραπάνω λογισμικό.

Παραθέτω το λινκ....

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog...;product=828432

Υπάρχει κάποιος που το εγκατέστησε να μας πει τις εντυπώσεις του;

Η ιδέα του να εκφωνείς κείμενο και μάλιστα ιατρικού περιεχομένου και αυτό να γίνεται αυτομάτως κείμενο, είναι σίγουρα ενδιαφέρουσα.

Προβλέπω κάποιες ξανθομαλλούσες καλλίγραμμες γραμματείς/βιτρίνες να χάνουν τον ύπνο τους. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπάρχει αρκετό καιρό το συγκεκριμένο πρόγραμμα και απ' ότι είχα ακούσει δεν είναι και πολύ της προκοπής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχικά πρέπει να εκπαιδεύσεις το pc ώστε να καταλαβαίνει την προφορά σου...αλλά και πάλι... κάποια πράγματα τα πιάνει και κάποια όχι. Όσα δεν τα πιάνει τα σβήνεις κανονικά και τα γράφεις ή τα εκφωνείς και πάλι..αλλά είναι πιθανό και τη 2η φορά να μην έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Γενικά είναι δύσχρηστο και όσες φορές το χρησιμοποίησα με έπιασε πονοκέφαλος από την προσπάθεια να μιλάω όσο πιο καθαρά γίνετε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά το εχω ρωτήσει 100 φορές και δεν εχει ανταποκριθεί κανείς...

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟ MLS TALK AND WRITE?? (Ελληνικός φωνητικός Κειμενογράφος) για να μου πει εντυπώσεις;;;

Κανείς;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Αν και δεν έχω δουλέψει το συγκεκριμένο πρόγραμμα, γενικώς δεν θεωρώ αξιόπιστα τέτοιου είδους προγράμματα. Το αντίστοιχο που έχω δουλέψει της MS, δεν με άφησε ενθουσιασμένο. Προτιμώ να τα γράφω εγώ και να ξέρω τι γράφω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν ρωτήσω για πειρατικούλια υποθέτω κινδυνεύει η θέση μου στο φόρουμ, ε?

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ

(κανά πμ στείλ'τε)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

LOL Agomahodas :lol:

Εάν βρεις κάτι στείλε και από εδώ. Όχι τίποτε άλλο, αλλά είναι πεπεισμένοι πως θα πάμε να αγοράσουμε γουρούνι στο σακί χωρίς να δούμε έστω ένα demo. Κοίταξα και στην επίσημη ιστοσελίδα του προϊόντος αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Στο e-shop έχει μια συντόμευση για demo του mls talk&write αλλά είναι ανενεργή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε συνάδελφε...

πμ είπαμε!!!

σσσςςςς

μας ακούν!!! embluesbrotherempolice

μας παρακολουθούν!!! emmatrixempimp

οι admins και χιλιάδες μικρά γλοιώδη και βρωμερά πράσινα ανθρωπάκια!!!! emalienemanakatevomaiemalienemanakatevomaiemalien

θα το ψάξω βραδάκι γιατί πάω τώρα να διδάξω ιατρική σε παππούδες!!!!

(πουτ@^@ αναμονή μέχρι και καθηγητές μας έκανες...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.