Jump to content

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ


ΑΕΛ1964

Recommended Posts

Μετά το νέο φεκ το οποίο κατά την ταπεινή μου γνώμη φαίνεται να είναι προς την σωστή κατεύθυνση , μετά τα ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ … εξαγγελίες για νέες θέσεις της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ (σουξου μουξου μανταλάκια ) , τι άλλο μας μένει συνάδελφοι τώρα που ζυγώνουν οι αγίες τούτες μέρες?

Νομίζω ένα μεγάλο παρτυ ανάμικτο αλλοδαπών-ημεδαπών αποφοίτων ιατρικής (του νοου ας μπετερ ) ας κινητοποιηθούν οι μοντεράτορς για αυτό .

Χρόνια πολλά και καλή ανάσταση σε όλους και πολλά νέα ΦΕΚ με προσλήψεις θέσεις γρήγορα.

Υ.Γ περ σεμπρε που θα ψήνεις αρνί να έρθω να με κεράσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υ.Γ περ σεμπρε που θα ψήνεις αρνί να έρθω να με κεράσεις?

Φωτη, εγω αρνι δεν ψήνω...

αλλα σε κερνάω μανιτάρια τηγανιτά :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φώτη, δεν κρατιέσαι, βλέπω! Από τώρα Χριστός Ανέστη ? Μόλις σταυρώθηκε ο Κύριος!

Θα είμαι εκτός Λάρισας, σε όμορο νομό. Φαντάζεσαι καμιά φάση να μαλώνουμε πάνω από τη σούβλα για το αν καλύτερο αρνί ειναι το ελληνικό ή το βουλγάρικο? :splats:

Όπως και να έχει, σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ-ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα είμαι εκτός Λάρισας, σε όμορο νομό. Φαντάζεσαι καμιά φάση να μαλώνουμε πάνω από τη σούβλα για το αν καλύτερο αρνί ειναι το ελληνικό ή το βουλγάρικο? :splats:

μμμμ για πες που θα σαι δηλαδη.. :rolleyes: .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ευχη ''χρονια πολλα'' για το Πασχα,μιας και με την Ανασταση καταργηθηκε ο χρονος και η φθορα που αυτος επιφερει,ειναι ακαιρη.

Η σωστη ευχη/μηνυμα ειναι Χριστος Ανεστη σκετα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ευχη ''χρονια πολλα'' για το Πασχα,μιας και με την Ανασταση καταργηθηκε ο χρονος και η φθορα που αυτος επιφερει,ειναι ακαιρη.

Η σωστη ευχη/μηνυμα ειναι Χριστος Ανεστη σκετα.

emclapping ετσι μπραβο Ulysses.. οδηγησε μας στον σωστο δρομο!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ευχη ''χρονια πολλα'' για το Πασχα,μιας και με την Ανασταση καταργηθηκε ο χρονος και η φθορα που αυτος επιφερει,ειναι ακαιρη.

Η σωστη ευχη/μηνυμα ειναι Χριστος Ανεστη σκετα.

emclapping ετσι μπραβο Ulysses.. οδηγησε μας στον σωστο δρομο!!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! μετα την ανασταση με οοοοοοοολα οσα αυτο σημαινει....

και ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!! ολη την περιοδο πριν.

ΑΝΑΣΤΑΣΗ! σκετο. με οοοοοοοοοοοοοολα οσα υπονοει αυτο.ανασταση προσωπικη σε καθε εκφανση της ζωης του καθενος που νιωθει οτι την χρεαζεται.

βρισκω το καλη ανασταση οχι απλως πλεονασμο αλλα και και σαν να ευτελιζει μου φαινεται αυτο το "καλη"..τη λεξη ανασταση.

το χρονια πολλα τα βρισκω παντος καιρου.

βεβαια ολα αυτα μονο αν οι ευχες που βγαινουν απο το στομα μας ειναι ειλικρινεις ,εννοουμε οτι λεμε και δεν τις λεμε για τους τυπους απο συνηθεια.

παντα ενιωθα αβολα οταν ερχοταν η στιγμη να ευχηθω.ειτεμε αφορμη μεγαλες γιορτες οπως τα χριστουγεννα η αλλαγη του χρονου και το πασχα ειτε με αφορμη γεννεθλια ονομαστικες γιορτες και αλλα πιο προσωπικα πραγματα

γιατι ενιωθα αβολα,Ι m bored to think right now in order to put in the right words

ευχομαι σε ολους να χαλαρωσετε και να νιωσετε ομορφα these days...

ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;):):wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ευχη ''χρονια πολλα'' για το Πασχα,μιας και με την Ανασταση καταργηθηκε ο χρονος και η φθορα που αυτος επιφερει,ειναι ακαιρη.

Η σωστη ευχη/μηνυμα ειναι Χριστος Ανεστη σκετα.

emclapping ετσι μπραβο Ulysses.. οδηγησε μας στον σωστο δρομο!!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! μετα την ανασταση με οοοοοοοολα οσα αυτο σημαινει....

και ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!! ολη την περιοδο πριν.

ΑΝΑΣΤΑΣΗ! σκετο. με οοοοοοοοοοοοοολα οσα υπονοει αυτο.ανασταση προσωπικη σε καθε εκφανση της ζωης του καθενος που νιωθει οτι την χρεαζεται.

βρισκω το καλη ανασταση οχι απλως πλεονασμο αλλα και και σαν να ευτελιζει μου φαινεται αυτο το "καλη"..τη λεξη ανασταση.

το χρονια πολλα τα βρισκω παντος καιρου.

βεβαια ολα αυτα μονο αν οι ευχες που βγαινουν απο το στομα μας ειναι ειλικρινεις ,εννοουμε οτι λεμε και δεν τις λεμε για τους τυπους απο συνηθεια.

παντα ενιωθα αβολα οταν ερχοταν η στιγμη να ευχηθω.ειτεμε αφορμη μεγαλες γιορτες οπως τα χριστουγεννα η αλλαγη του χρονου και το πασχα ειτε με αφορμη γεννεθλια ονομαστικες γιορτες και αλλα πιο προσωπικα πραγματα

γιατι ενιωθα αβολα,Ι m bored to think right now in order to put in the right words

ευχομαι σε ολους να χαλαρωσετε και να νιωσετε ομορφα these days...

ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;):):wub:

Δε θέλω να στεναχωρήσω κανέναν μέρα που είναι αλλά κοιτάξτε πρώτα ένα λεξικό και μετά αρχίστε τις παρατηρήσεις. Ανάσταση δεν είναι μόνο εκείνη του Σωτήρος, αλλά και η γιορτή. Τα χρόνια πολλά μπορεί να μη συνηθίζονται όμως το να ευχηθεί κανείς Καλή Ανάσταση δεν αποτελεί σίγουρα πλεονασμό και δε μειώνει σε τπτ τη λέξη Ανάσταση με την πρωταρχική της σημασία emeleos

Και για να ξεφύγω από κάθε κακοτοπιά ;) ... καλά να περάσετε όπου κι αν είστε :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξετάσεις κ πάλι εξετάσεις για ειδικότητα. Το θέμα δεν είναι να μπούν όσο πιο πολλοί γίνεται, αλλά αυτοί που θα πάρουν μια θέση ειδικότητας να το αξίζουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup αγγελε ο καιρος γαρ εγγυς που λεει κι ο λιακοπουλος emcolgate

μετα το πανηγυρι που εγινε μεγαλη βδομαδα με τις ενιαιες ειδικοτητες(πλεον κλεισαν ολα τα νοσοκομεια μικρα ,μεγαλα με τρελλες αναμονες) και το επομενο που θα ακολουθησει(κ πολυ μεγαλυτερο σε εκταση) με το νεο νομο που ερχεται για τις σπαστες..

δε θα μεινει ειδικοτητα για ειδικοτητα...ανοιχτη για τους συναδελφους που τελειωνουν απο δω και περα....

το βλεπω να σκαρφαλωνουν οι αναμονες 2020!

απ του χρονου οι καταληψεις θα γινονται για να μπουν εξετασεις για ειδικοτητα... :antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η ευχη ''χρονια πολλα'' για το Πασχα,μιας και με την Ανασταση καταργηθηκε ο χρονος και η φθορα που αυτος επιφερει,ειναι ακαιρη.

Η σωστη ευχη/μηνυμα ειναι Χριστος Ανεστη σκετα.

emclapping ετσι μπραβο Ulysses.. οδηγησε μας στον σωστο δρομο!!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! μετα την ανασταση με οοοοοοοολα οσα αυτο σημαινει....

και ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!! ολη την περιοδο πριν.

ΑΝΑΣΤΑΣΗ! σκετο. με οοοοοοοοοοοοοολα οσα υπονοει αυτο.ανασταση προσωπικη σε καθε εκφανση της ζωης του καθενος που νιωθει οτι την χρεαζεται.

βρισκω το καλη ανασταση οχι απλως πλεονασμο αλλα και και σαν να ευτελιζει μου φαινεται αυτο το "καλη"..τη λεξη ανασταση.

το χρονια πολλα τα βρισκω παντος καιρου.

βεβαια ολα αυτα μονο αν οι ευχες που βγαινουν απο το στομα μας ειναι ειλικρινεις ,εννοουμε οτι λεμε και δεν τις λεμε για τους τυπους απο συνηθεια.

παντα ενιωθα αβολα οταν ερχοταν η στιγμη να ευχηθω.ειτεμε αφορμη μεγαλες γιορτες οπως τα χριστουγεννα η αλλαγη του χρονου και το πασχα ειτε με αφορμη γεννεθλια ονομαστικες γιορτες και αλλα πιο προσωπικα πραγματα

γιατι ενιωθα αβολα,Ι m bored to think right now in order to put in the right words

ευχομαι σε ολους να χαλαρωσετε και να νιωσετε ομορφα these days...

ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;):):wub:

Δε θέλω να στεναχωρήσω κανέναν μέρα που είναι αλλά κοιτάξτε πρώτα ένα λεξικό και μετά αρχίστε τις παρατηρήσεις. Ανάσταση δεν είναι μόνο εκείνη του Σωτήρος, αλλά και η γιορτή. Τα χρόνια πολλά μπορεί να μη συνηθίζονται όμως το να ευχηθεί κανείς Καλή Ανάσταση δεν αποτελεί σίγουρα πλεονασμό και δε μειώνει σε τπτ τη λέξη Ανάσταση με την πρωταρχική της σημασία emeleos

Και για να ξεφύγω από κάθε κακοτοπιά ;) ... καλά να περάσετε όπου κι αν είστε :)

clemence απορω που βρηκες τις παρατηρησεις στο δικο μου ποστ.

σκεψεις μου εγραψα

πως το χω εγω στο μυαλο μου..

δεν πατε καλα ρεεεεεεει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup αγγελε ο καιρος γαρ εγγυς που λεει κι ο λιακοπουλος emcolgate

μετα το πανηγυρι που εγινε μεγαλη βδομαδα με τις ενιαιες ειδικοτητες(πλεον κλεισαν ολα τα νοσοκομεια μικρα ,μεγαλα με τρελλες αναμονες) και το επομενο που θα ακολουθησει(κ πολυ μεγαλυτερο σε εκταση) με το νεο νομο που ερχεται για τις σπαστες..

δε θα μεινει ειδικοτητα για ειδικοτητα...ανοιχτη για τους συναδελφους που τελειωνουν απο δω και περα....

το βλεπω να σκαρφαλωνουν οι αναμονες 2020!

απ του χρονου οι καταληψεις θα γινονται για να μπουν εξετασεις για ειδικοτητα... :antegeia::antegeia:

Πρέπει να δράσουμε ατομικά γιατί βλέπω πως επικρατούν οι συνάδελφοι της ήσσονος προσπάθειας :-)

Προσωπικά θα κοιτάξω να συναντηθώ με κανά δυό βουλευτές της περιοχής μου. Από κεί κ πέρα βλέπουμε....

Επιτέλους πρέπει να γίνει το αυτονόητο!!!! Εξετάσεις για ειδικότητα! Έλεος ρε γμτ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα διάβασα αυτό το τόπικ. Οι μισοί γράφουν περί ευχών αναστάσιμων και οι άλλοι μισοί περί ειδικοτήτων. :antegeia:

Επιτρέψτε μου να τα συνενώσω:

(Καλή) Ανάσταση στις ειδικότητες! ;)

Πρέπει να δράσουμε ατομικά γιατί βλέπω πως επικρατούν οι συνάδελφοι της ήσσονος προσπάθειας :-)

Προσωπικά θα κοιτάξω να συναντηθώ με κανά δυό βουλευτές της περιοχής μου. Από κεί κ πέρα βλέπουμε....

:mellow::huh::blink::blink::blink: και τι θα τους πεις;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα διάβασα αυτό το τόπικ. Οι μισοί γράφουν περί ευχών αναστάσιμων και οι άλλοι μισοί περί ειδικοτήτων. :antegeia:

Επιτρέψτε μου να τα συνενώσω:

(Καλή) Ανάσταση στις ειδικότητες! ;)

Πρέπει να δράσουμε ατομικά γιατί βλέπω πως επικρατούν οι συνάδελφοι της ήσσονος προσπάθειας :-)

Προσωπικά θα κοιτάξω να συναντηθώ με κανά δυό βουλευτές της περιοχής μου. Από κεί κ πέρα βλέπουμε....

:mellow::huh::blink::blink::blink: και τι θα τους πεις;

Συνεχίζοντας την παράνοια του topic...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ θα τους πεις...Αν φυσικά μπορέσεις να τους βρεις για να τους το πεις... :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλα έλα όλο γκρίνια να ορίστε η δικιά σας οργάνωση δαπ-ΝΔΦΚ το ανακοίνωσε πίεσε τον Δημήτρη και ναι θα δώσει τις θέσεις άντε μετά να δω με ποιον θα έχετε να μαλώνετε για τις αναμονές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.