Jump to content

Η ΓΩΝΙΑ ΤΩΝ ΚΡΗΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ


SleepWalker

Recommended Posts

Απευθύνω πρόσκληση στους απανταχού Κρητικούς του φόρουμ. Cadaver, giwrgos και άλλοι (οποιος άλλος είναι ας το δηλώσει με πμ για να του δώσω συγχαρητήρια), εδώ είναι το στέκι μας...

ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ ΔΕ ΘΑ ΣΒΗΣΤΕΙ/ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ/ΣΥΓΧΩΝΕΥΤΕΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ.

Κανόνες χρήσης:

Είστε Κρητικός;

Μπορείτε να γράψτε ότι θέλετε, να κράξτε ότι και όποιον θέλετε. Τίποτα δε θα γίνει εντιτ η θα σβηστεί. Αφού είστε Κρητικός, σίγουρα θα είστε και γαμώ τα άτομα και συνεπώς έχετε το ακαταλόγιστο

Δεν είστε Κρητικός;

ΠΑΛΙ μπορείτε να πείτε ότι θέλετε, να μπαχαλέψετε, να μας βρίσετε και να μας κατηγορήσετε καθόσον είμαστε και πολύ δημοκρατικοί (κατανοούμε ότι νιώθετε μειονεκτικά). Γι'αυτό θα προσπαθήσουμε να σας συμπονέσουμε (ειδικά δε αν είστε Αθηναίος, αφού τα 32897329844782394378457543 χιλιοστά νέφους, λογικό είναι να σας έχουν πειράξει στον εγκέφαλο).

Απαραίτητη προυπόθεση συμμετοχής όμως είναι μία: Στο τέλος να πείτε κάτι (καλό εννοείται) που θα αφορά την Κρήτη: Μαντινάδες, κρητικά τραγούδια, εντυπώσεις από διακοπές στην Κρήτη, κρητικά νέα, κρητικά γλέντια, κρητικά προιόντα, Κρητικοί που ξέρετε, εντυπώσεις από κρητικούς εραστές που είχατε η θα θελατε να είχατε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τελος πάντων (εκτός ιατρικής εννοείται) αρκεί να μην είναι προσβλητικό για το νησί μας

Αν είναι προσβλητικό...ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ γιατί οι Κρητικοί ασχολούνται μόνο με σοβαρά πράγματα. Θα σας θεωρούμε όμως ηλίθιους, αφού για να μη μπορέσετε να τηρήσετε τους απλούς αυτούς κανόνες, μάλλον θα είστε κιόλας

Καλή διαμονή

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 246
  • Created
  • Last Reply

α, εγω εχω να πω τα καλυτερα ...παντα ειχα καλες σχεσεις με κρητικους...εχετε και ωραιο νησι...

Λοπον , πολλα δε θα πω , μονο αυτα τα λιγα :

καλοι ανθρωποι ειστε ....μονο που δεν ξερετε να οδηγειτε καλα ....οποιος εχει ερθει , εχει νιωσει τον Χαρο να περνα διπλα του.....

κατα τα αλλα , μια χαρα!

Να πω δε , για τους μη γνωριζοντες οτι αν δεν εχουν δει το Ελαφονησι και ιδιως το Γαιδουρονησι , πραγματικα δεν ξερουν τι θα πει παραδεισος......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν μετράει κάτι η καταγωγή ή η αντοχή σε λύρα και τσαμπούνα για ώρες μέσα και γω! Δεν έχω ακόμα αξιωθεί να κατέβω αλλά η επόμενη άδειά μου θα με βρει Ηράκλειο ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σου βγαζω το καπελο για την πρωτοβουλια! να ζησουν οι κρητικοι και οι μαριες!!! :)

παντως κρητικη γωνια χωρις το κλασσικο πλεον:"ελα μρε φιλε να πιουμενε μια ρακι" ειναι λιγακι ασυνηθιστη...anyway,

για να ανοιξουμε και ενα θεμα,πως σας φαινεται ο σομμερ - σηφης στη σειρα του αντεννα?διαφημιση η δυσφημιση?

εγω αν δεν ημουν κρητικος ποτε δε θα μπορουσα

να στεκω πανω στο γκρεμο και ναετοπετουσα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για να ανοιξουμε και ενα θεμα,πως σας φαινεται ο σομμερ - σηφης στη σειρα του αντεννα?διαφημιση η δυσφημιση?

Μια φορά τον πέτυχα σε ζάπινγκ και το άλλαξα για να μην κάνω εμετό.

Πάντως ο Σώμμερ, εθεάθη χτες σε κεντρικό μπαρ του Ηρακλείου. Ηθελε φαίνεται να πάρει λίγη Κρητική αύρα μπας και γίνει καλύτερος :)

Νησιά υπάρχουνε πολλά

μα η Κρήτη υπερέχει

κι ανθρώπους σαν τους Κρητικούς

σ'αλλα νησιά δεν έχει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μου φαίνεται ατύχημα

θα πάθω κι είσαι αιτία

γιατί υπάρχουνε στροφές

μα γω πηγαίνω ευθεία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επί 4 χρόνια μέναμε σε κάποιο διαμέρισμα πάνω από το οποίο έμεναν κρητικοί....2 γέροι... (55-60χρόνων...)καλοί άνθρωποι...

πολύ δουλευταράδες...

κάθε μέρα είχαμε τσουγκρίσματα... ρακί(μα κάθε μέρα...παρέσερναν και τη μαμά που και που...)... μεζεδάκια...

και στο τέλος καυγαδάκια... η γυναίκα ειδικά είχε ένα στόμα... απαπαπα... παναγία μου φύλλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω πιστευω πως στα μερη μας θα γνωρισει κανεις η πολυ καλους η πολυ κακους ανθρωπους.

δεν υπαρχει ενδιαμεση κατασταση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγω πιστευω πως στα μερη μας θα γνωρισει κανεις η πολυ καλους η πολυ κακους ανθρωπους.

δεν υπαρχει ενδιαμεση κατασταση

ναι...και γω από τα λίγα που ξέρω ...αυτό πιστεύω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ετσι ειναι

αντρας που δεν εκατεχε

τα ματια του πως κλαινε

αγαπησε και εκλαψε

σαν το μωρο ,που λενε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είστε βαλτοί και παίζετε με τα νεύρα μου!! :wacko::wacko:

Ένας Κρητικός φταίει για την κατάντια μου! embrokenheart

Άντε μη το παίξω εξουσία, emdevil και στείλω το τόπικ στα ΧΥΤΑ και με κυνηγάει μετά ο SleepWalker μέχρι την άλλη μου ζωή .. emhelpemhelpmeemforeio

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είστε βαλτοί και παίζετε με τα νεύρα μου!! :wacko::wacko:

Ένας Κρητικός φταίει για την κατάντια μου! embrokenheart

Άντε μη το παίξω εξουσία, emdevil και στείλω το τόπικ στα ΧΥΤΑ και με κυνηγάει μετά ο SleepWalker μέχρι την άλλη μου ζωή .. emhelpemhelpmeemforeio

γιατί παντού γύρω μου... ακούω ότι πάντα ένας κρητικός φταίει... η κολλητή δεν λέει να σταματήσει... :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είστε βαλτοί και παίζετε με τα νεύρα μου!! :wacko::wacko:

Ένας Κρητικός φταίει για την κατάντια μου! embrokenheart

Άντε μη το παίξω εξουσία, emdevil και στείλω το τόπικ στα ΧΥΤΑ και με κυνηγάει μετά ο SleepWalker μέχρι την άλλη μου ζωή .. emhelpemhelpmeemforeio

ειπαμε: η καλοι θα ειναι η κακοι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια πρόταση για τον Υπνοβάτη που ξεκίνησε το τόπικ:

Προτείνω να ελέγχονται διαβατήρια με πμ πριν το ποστάρισμα.

Οι μη Κρητικοί πολίτες θα παίρνουν Visa μετά απο συνέντευξη όπου θα λένε κάτι καλό για την Κρήτη!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια πρόταση για τον Υπνοβάτη που ξεκίνησε το τόπικ:

Προτείνω να ελέγχονται διαβατήρια με πμ πριν το ποστάρισμα.

Οι μη Κρητικοί πολίτες θα παίρνουν Visa μετά απο συνέντευξη όπου θα λένε κάτι καλό για την Κρήτη!

Ευχαριστώ.

νευράκια τσαταλάκια η μαρκέλλα (έλεγαν και στο ...δεν θυμάμαι ποιο... )

αμάν πια... σιγά τα αυγά... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχετικά με το αν είμαστε καλοί η κακοί:

ακόμα και οι κακοί είναι πολύ καλύτεροι από τους κοινούς θνητούς

Σχετικά με την οδήγηση μας:

Εν μέρει είναι αλήθεια, ειδικά για την ανατολική Κρήτη. όποιος όμως έχει οδηγήσει εδώ, τι μπορει να φοβηθεί;

Ερώτηση για τους ξενομπάτες: ποιος από εδώ έχει πάει ποτέ σε καζάνι να δει πως βγαίνει η ρακί;

ΥΓ: mafia αν δεν ήθελες συγκινήσεις ας πρόσεχες. με Κρητικό εμπλεκες, όχι με καμιά αδερφούλα :) . Είμαι σίγουρος όμως ότι ΤΑ ΘΕΛΕΣ, και δε σε χάλασε καθόλου :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλιά 'χα να την έπαιρνες

Θεε μου στην αγκαλιά σου

να κάτεχα τουλάχιστον

πως βρίσκεται κοντά σου

Κι αν είναι αυτό που σου ζητώ

Θεε μου αμαρτία

την ίδια μέρα και στους 2

κανε μας ΜΙΑ κηδεία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματικά πάντως για εμάς τους κρητικούς λένε ότι ή θα είμαστε πολύ καλοί ή πολύ κακοί. Ωραία η πρωτοβουλία σου υπνοβάτη, αρκεί να μην δω τίποτα μαχαιρώματα μεταξύ κρητικών από τα χανιά και το ηράκλειο εδώ.....!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση για τους ξενομπάτες: ποιος από εδώ έχει πάει ποτέ σε καζάνι να δει πως βγαίνει η ρακί;

προσωπικά μέχρι τα 7 μου την έβλεπα να παράγεται κάθε φθινόπωρο ... από τον παππού μου... δεν θα πω στους πόσους βαθμούς... γιατί δεν θυμάμαι...αλλά θα πω ότι η μάνα μου δεν πίνει τίποτε άλλο εκτός από ρακί... :wacko::wacko::wacko:

πολύ δυνατή ρε παιδιά είναι... :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ania αν είσαι Κρητικός δεν είναι πολύ δυνατή! Εγω σα νερό την έχω!!

Οι βαθμοί είναι 19-23, αλλά αντιστοιχούν σε 75-80% περιεκτικότητα σε αιθανόλη (δεν ειναι δηλαδή αλκοολικοί βαθμοί)

maddoctor welcome

Cadaver που είσαι χαμένος ρε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν είμαι κρητικιά.... απλά ο παππούς είχε πολλά αμπέλια... και του άρεσε πολύ η ρακί ...

τελικά 19-20 βαθμούς... (ρώτησα... )...

προσωπικά δεν το βάζω στο στόμα μου... ενώ οι δικοί μου το κατεβάζουν μονορούφι.......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ειμαι χαμένος ρε, απλά στα πλαίσια της κατάνυξης που επικρατεί την εβδομάδα των παθών απέχω απο κάθε είδους ακολασίες! (συνεπώς κ απο το φόρουμ :P)

Είμαι κ εγω ταπεινός (μην ξεχνιόμαστε)!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλους κι αν έκανα πολλούς

λίγοι ήτανε εντάξει

γι'αυτούς τους λίγους θα χαθώ

κανείς μην τους πειράξει

(και μια επίκαιρη:)

Τα σ'αγαπώ που μου λεγες

πιάσε να σταματήσεις

μέρες πρωταπριλιάτικες

το χρόνο θα γεμίσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: mafia αν δεν ήθελες συγκινήσεις ας πρόσεχες. με Κρητικό εμπλεκες, όχι με καμιά αδερφούλα :) . Είμαι σίγουρος όμως ότι ΤΑ ΘΕΛΕΣ, και δε σε χάλασε καθόλου :)

Με τέτοιες απαντήσεις, δεν το γλιτώνω το τριπλό εγκεφαλικό!! :wacko: Το μόνο που με χωρίζει από τα ισόβια αυτή τη στιγμή είναι η οθόνη του υπολολγιστή μου!! :P Ακου κει ΤΑ ΘΕΛΑ!! Γιατί, αυτός δεν τα θελε?!?!??! Αλλά λίγοι αντέχουν την κεφαλλονίτικη τρέλα μας, τους υπερβαίνει, δεν μπορούν να μας έχουν του χεριού τους και να μας κουμαντάρουν, γι αυτό την κάνουν γλυκέ μου!!!! :lol:emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.