Jump to content

ΗΗΗ παράταξη-ΟΟΟ σύλλογος-ΗΗΗ οργάνωση του απθ..


Recommended Posts

δεν έχω καμιά διάθεση να προβάλω το σαιτ της δαπ(και τη δαπ γενικότερα)...απλά διαπιστώνω οτί βρίσκουν διαρκώς πολύ δελεαστικούς τρόπους για να προσελκύουν φοιτητές..

αφορμή γι αυτή την παρατήρηση είναι η πρωτοβουλία τους να ανεβάσουν στο σαιτ τους ολόκληρα βιβλία -ξενόγλωσσα και ενίοτε αρκετά καλά- και ο τρόπος με τον οποίο μπορεί κάποιος να τα κατεβάσει...

τι να πω...καλά κάνουν τα παιδιά..

το παράπονό μου είναι πως

(επειδή ταυτόχρονα οι άλλες παρατάξεις αγοράζουν διαρκώς αγρούς(χε..) με αποτέλεσμα να παραμένουν ολοένα αδιάφορες και ολοένα πιο παθητικές με μόνο μέλημα την ..τί άλλο την κατάληψη)

πρωτοβουλίες που έπρεπε να αναλαμβάνονται κ να εκπληρώνονται από το σύλλογο φοιτητών

-όπως πχ η έκδοση του προγράμματος έτους,κατάλογοι ονομάτων που καλούνται να ασκηθούν στις ανάλογες κλινικές,τα πολυπόθητα ςος,η όλη βασικά οργάνωση της σχολής-

να μονοπωλούνται-ακου εκει οι πρωτοβουλίες να μονοπωλούνται...:/?-

απο τη δαπ...

και ρωτάω. Που είναι ο σύλλογος φοιτητών να ενδιαφερθεί για τους φοιτητές????

και κατηγορώ όλες τις παρατάξεις, ανάμεσα σ αυτές και τη δαπ γιατί δίνοντας τόση σημασία και αναλώνοντας το ενδιαφέρον της στην ενίσχυση του προφιλ και στην εδραίωση της δύναμής της

παραμελεί της υποχρεώσεις που έχει ως μέλος και τμήμα του συλλόγου φοιτητών..

γιατί το βασικό σαιτ των φοιτητών ιατρικών απθ να είναι χρωματισμένο???

δεν είναι υποχρέωση του συλλόγου φοιτητών να αναρτεί τους καταλόγους με τα αποτελέσματα των κληρώσεων που ο ίδιος διεκπεραιώνει?

το λοιπόν?

γατσ γκοιγκ ον....

υγ..ας μην αποκαλύψουμε και τα άλλα δελεαστικά μέσα που χρησιμοποιούν για να προσελκύσουν το πιστό κοινό τους που ως αντίτιμο για όσα λαμβάνει αρνείται την ελέυθερη βούλησή του..

-βεβαία οκ αυτό ως ένα βαθμό γίνεται σε όλες τις παρατάξεις αλλά είναι πιο εμφανές στη δαπ λόγω της δύναμής της..-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου δίνει της ευκαιρία να αναφερθώ σε ένα σάιτ που δημιουργήθηκε από ανεξάρτητη μερίδα φοιτητών που αποσκοπεί στην ενημέρωση και αλληλοβοήθεια των φοιτητών άσχετα από τον πολιτικό τους χρωματισμό

www.ptyxiomed.tk

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Αυτό το υπο-φορουμ ξεκίνησε πριν περιπου 2 χρονια και κάναμε μεγάλη προσπάθεια πολύ λίγα άτομα, η οποία δυστυχώς δεν απέδωσε τα αναμενόμενα (τουλάχιστον όσα είχα κατά νου). Ο σύλλογος, αν είναι όπως όταν ήμουν και εγώ φοιτητής, δεν πρόκειται ποτέ να κουνήσει το δακτυλάκι του. Στο χέρι σου είναι συνάδελφε και στο χέρι όλων των συναδέλφων της Θεσσαλονίκης να κάνετε αυτό το φόρουμ πλήρες και χρηστικό, μόνο όμως μέσω μαζικής συμμετοχής και προσπάθειας. Δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω όπως άλλοτε, καθώς ορκίστηκα και τώρα υπηρετώ, οπότε εκ των πραγμάτων είμαι εκτός σχολής. Εσείς μπορείτε να δώσετε την απάντηση στη ΔΑΠ και στην κάθε ΔΑΠ, να μην τους αφήνετε να καπηλεύονται τις πληροφορίες που όλοι πρέπει να διαθέτουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε alexmat είχα πει στους administrators να τους βοηθήσω λίγο για τη Σαλονίκη αλλά το ψευδοκράτος του Αθηναϊστάν (όπως λέει και ο αρχηγός) δεν απάντησε καν στην προσφορά. Αυτό σημαίνει πως μάλλον χέστηκαν. (με αυτά που γράφω ίσως δεχτώ επιθετικά σχόλια και λογοκρισία. δεν ενοχλούμαι, πραγματικά). Εγώ πάντως είχα όλη την καλή διάθεση να βοηθήσω με ενημερώσεις στη σχολή, αφίσες κτλ.

ΤΙΠΟΤΑ. Από εκεί και πέρα ζήτω η μπλειατρ.γρ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε alexmat είχα πει στους administrators να τους βοηθήσω λίγο για τη Σαλονίκη αλλά το ψευδοκράτος του Αθηναϊστάν (όπως λέει και ο αρχηγός) δεν απάντησε καν στην προσφορά. Αυτό σημαίνει πως μάλλον χέστηκαν. (με αυτά που γράφω ίσως δεχτώ επιθετικά σχόλια και λογοκρισία. δεν ενοχλούμαι, πραγματικά). Εγώ πάντως είχα όλη την καλή διάθεση να βοηθήσω με ενημερώσεις στη σχολή, αφίσες κτλ.

ΤΙΠΟΤΑ. Από εκεί και πέρα ζήτω η μπλειατρ.γρ

edit: Ακόμα και αν δε σου απάντησε κανείς εσύ μπορείς να βοηθήσεις γράφοντας εδώ καμιά ανακοίνωση, κανένα πρόγραμμα εξεταστικής κλπ. Έτσι ξεκινούν όλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.